Hakkımızda

Farmet Teknoloji kendi alanındaki yeniliklere uygun olarak üretim ve gelişimde Türkiye’nin öncüsü olma amacıyla 2008 yılında İzmir’de kurulmuştur. Hızla gelişen ve yenilenen arkeojeofizik sistemler ile dedektör algoritmalarına uygun olarak ürün ve hizmet sunmaktadır.

1996 yılından beri metal ve maden dedektörleri konusunda çalışmalar yapan bir ekibin kurduğu Farmet Teknoloji, ilk açıldığı yıl çeşitli firmaların Türkiye distribütörlüklerini alarak piyasada haklı bir yer edinmiştir.
Amerikan GSSI, Rus OKO gpr, İngiliz C-Scope, Rus Techno-AC firmalarının Türkiye distribütörlüğünü yapmıştır.

2010 senesinden beri kendi Metal dedektör ve GPR’lerini üretmektedir.

Farmet Teknoloji çeşitli ülkelerden gelen ilgi ve talep dolayısıyla ürünlerini Avrupa, Uzakdoğu, Afrika ve Ortadoğu pazarına ihraç etmektedir. Avrupa’da İtalya, İngiltere, Hollanda, Almanya, İspanya; Ortadoğu’da Dubai, İran, Irak, Suriye, Ürdün; Afrika’da Orta Afrika Cumhuriyeti, Fildişi Sahilleri, Kenya, Mısır, Tunus, Cezayir, Fas ve Sudan’da; Uzakdoğu’da Çin, Filipinler, Malezya’da dahil olmak üzere  Farmet Teknoloji ürünleri kullanılmaktadır. Hızla büyüyen Farmet Teknoloji’nin yeni hedefleri daha fazla ülkeye ihracattır.
Dubai ofis ve İtalya bayileri ile ihracatını her geçen gün arttırmaktadır.

Şirket Sahibi: Metin GÖKSU
Hacettepe Üniversitesi, Ege Üniversitesi (MSC)