Yükleniyor...
Farmet Teknoloji, Phanes, coskun, Ercan_Usta, sezgin64, caponali

Go Back   Farmet Forumları > Profesyonel Defineci Bölümü > Profesyonel Defineci Sorumlulukları

LinkBack Seçenekler Stil
Okunmamış 24-11-2010
Ronin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Gelişmiş Üye

Lightbulb Tahrip Edilmiş Höyükler...

TAY raporlarında isimleri geçen tahrip edilmiş höyükleri sırasıyla koyuyorum.. Lütfen sorumlu davranalım...

KARADENİZ VE DOĞU ANADOLU BÖLGESİNDE:

DEVAM EDECEK.... TO BE CONTINUED
Okunmamış 24-11-2010
APICTEA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
APICTEA
Ziyaretci

Çubuk ve hayal ikilisinin cahil icraatları.... Höyük ve tümülüs arasındaki farkı bilmemenin sonuçları.. Ve ya yaşantının hangi döneme ait olduğunun bilinmemesi ... Kısacası ne yaptığını bilmemek..!! 7000 sene evelki yaşantıdan ne bulma ümidiyle hangi cihazla ve hangi veri doğrultusunda nereyi kazmışlar...??? İşte ben bu yüzden DEFİNECİ kimliğini sevmiyorum ve hiç bir zaman DEFİNECİ olmadım...
Okunmamış 24-11-2010
solmaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Gelişmiş Üye

((((((((((((((İşte ben bu yüzden DEFİNECİ kimliğini sevmiyorum ve hiç bir zaman DEFİNECİ olmadım... ))))))))))))))))))))))))))))))))
İster olmadım, isterse OLAMADIM hiç farkı yok Ehhhh işte kaynanam bir şeyler biliyormuşki baştan 6 bin tl başlıgı peşin aldı aradan 35 yıl geçtikten sonra bana eşşek kafalı boşa demedi bir şeyler biliyormuş hatta benim defineci bile olamıyacagımı biliyormuş.. Delidir ne derse yeridir.Bilgi becerei yetenekli olanlar tarihi eserci olur.( tabiat ve kültür varlıkları) Bilgi beceri yetenekten yoksun olmasam kaynanam bana eşşek kafalı dermiydi.?????? çok güzel bir anlatım olmuş anlıyana teşekürler saygılar.
Okunmamış 24-11-2010
Gelişmiş Üye

Alıntı:
APICTEA Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Çubuk ve hayal ikilisinin cahil icraatları.... Höyük ve tümülüs arasındaki farkı bilmemenin sonuçları.. Ve ya yaşantının hangi döneme ait olduğunun bilinmemesi ... Kısacası ne yaptığını bilmemek..!! 7000 sene evelki yaşantıdan ne bulma ümidiyle hangi cihazla ve hangi veri doğrultusunda nereyi kazmışlar...??? İşte ben bu yüzden DEFİNECİ kimliğini sevmiyorum ve hiç bir zaman DEFİNECİ olmadım...
Usta, zaten cehaleti ortaya koymak için bu konuyu açtım... MÖ 6000'lere kadar neolitik dönem ve çanak çömleğin dahi bilinmediği bir evre olarak geçiyor..Yani bu zır cahiller bu tip Neolitik dönem höyüklerinde(yerleşkelerinde) çanak çömlek bile çıkmayacağını dahi bilmeden 40 deve yükü altın peşinde koştuklarından dolayı, höyüklerin anasını ağlatıyorlar...

Saygılar...
Okunmamış 25-11-2010
Gelişmiş Üye

Standart Doğu Anadolu ve Karadeniz devam....

Okunmamış 25-11-2010
Gelişmiş Üye

Standart Karadeniz Bölgesindeki Tahrip edilmiş Höyükler...

Özellikle dozer hikayeleri lafı çok manidar olmuş....

Okunmamış 25-11-2010
APICTEA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
APICTEA
Ziyaretci

solmaz........ ne demek istediniz ??? Evet ben defineci değilim olmadım olamadımla aynı anlam farkı yok... olmakta istemem... mazallah

Sevgili Ronın üstadında dediği gibi NEOLİTİK çağ... yani (M.Ö. 8000-5000) yılları arasında.. Son buzul çağının bitişiyle iklimde meydana gelen değişim daha ılıman ortamda yaşayan bitki ve hayvan türlerinin çoğalmasına olanak vermiş, günümüzdekine benzer doğal bir ortam oluşmuştur. Arpa, buğday gibi bitkilerle koyun, keçi ve domuz gibi hayvanların yabani ataları bu ılıman ortamın flora ve faunasının arasına girmiştir.Bu olumlu değişimin sonucunda insanlık tarihinin ilk büyük devrimi olarak kabul edilen NEOLİTİK DEVRİM yaşanmıştır. Yani insanlar MAĞRA lardan çıkıp arazide yerleşime başlamış... bundan 7-8 bin yıl evel insanların kafası bişeylere basmaya başlamışken 2010 yılında hala kafası basmayan insanların var olduğunu paranın ve metal objenin olmadığı bir çağda definecinin define aradığını anlatmaya çalışan ve tarihi önem taşıyan höyüklere zarar verildiğini anlatmaya çalışan bir başlıkta yazılan bilgilere hala gereksizce muhalefet olmayacak kadar akıllı bir toplumun var olduğunu ve yaşadığını anlatmaya çalışan ve günümüzdeki bazı insanlardan daha akıllı ve mantıklı uygarlıkların yaşadığını ispatlayan bir başlıktır.... Bilmem anlatabiliyomuyum..

Konu APICTEA tarafından (25-11-2010 Saat 02:33 ) değiştirilmiştir.

Etiketler
edilmiş, höyük, höyükler, kazi, kazı, tahrip, tahrip edilmis

Seçenekler
Stil