Yükleniyor...
Farmet Teknoloji, Phanes, coskun, Ercan_Usta, sezgin64, caponali

Go Back   Farmet Forumları > Cihazlar Bölümü / Treasure Hunting Devices > Dünya Markaları-Metal Dedektörler > Minelab Metal Dedektörleri / Minelab Metal Detectors & Models

Beğeni şeması8Beğeniler
LinkBack Seçenekler Stil
Okunmamış 28-03-2015
vatan61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Kıvrak Üye

Standart minelab gpz 7000

arkadaşlar almayı düşündüyüm minelab gpz 7000 hakkında fikirleriniz önerileriniz ve tavsiyeleriniz nelerdir bu cihazı sizce almaya deyermi artılarını eksilerini tartışalım ve beyin jimlastiyi yaparak hem cihaz hakkında fikir ve bilgi sahibi olalım hemde almayı düşündüyüm cihazı almadan hakkında fikir sahibi olarak doğru karar verebilelim herkesin fikir ve paylaşımına açık konu buyrun beyler fikirleriniz ve önerilerinize açık
Okunmamış 29-03-2015
esklavator - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Kayıtlı Kullanıcı

vatan abi bu cıhaza ayırım varmı sadece pulsemı bıde delı para abı
Okunmamış 29-03-2015
Kıvrak Üye

Daha önceden parazit ve arazi şartlarından sebep üzerinde çalışamadığım maden bakımından zengin eski bir araziyi tekrar ziyaret ettim. GPZ 7000 ile farklılık şaşırtıcıydı. Altın bir müddet sonra hissedilmeye başladı. En büyük altın külçe 12 gram ağırlığında ve 17 inç derinliğindeydi”.
½ 2 metre üzerinde bir 2 ½ ons külçe tespit etmeyi başardım. 20-inçlik Monoloop başlıkla GPX 5000 dokunamıyordu bile.
Jonathan Porter, Australia

bu paylaşım alıntıdır

acaba bu cihaz gerçekleri nekadar yansıtıyor yoksa balon misali şişiriliyormu gpx 5000 in 20 inç monoyla göremediyini gpz 7000 in tesbit ettiyinden bahsediliyor biraz abartılı olsada acaba da kalıyor insan
Okunmamış 29-03-2015
karan musti - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Gelişmiş Üye

Alıntı:
vatan61 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

arkadaşlar almayı düşündüyüm minelab gpz 7000 hakkında fikirleriniz önerileriniz ve tavsiyeleriniz nelerdir bu cihazı sizce almaya deyermi artılarını eksilerini tartışalım ve beyin jimlastiyi yaparak hem cihaz hakkında fikir ve bilgi sahibi olalım hemde almayı düşündüyüm cihazı almadan hakkında fikir sahibi olarak doğru karar verebilelim herkesin fikir ve paylaşımına açık konu buyrun beyler fikirleriniz ve önerilerinize açık
benim düşüncem şu bu cihaz eski yerleşim yerlerinde pek başarılı olabileceğini sanmıyorum hassas bi cihaz olduğu için öncelikle yüzeydeki çer çöp dediğimiz küçük kırırntıları göreceği için türkiye şartları için uygun olduğunu düşünmüyorum 5000 kullanıcısı olarak benim düşüncem bu yinede tercih sizin
vatan61 kişi bunu beğendi.
Okunmamış 29-03-2015
caponali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Super Moderator

Bencede burdaki arazi şartlarına pek uygun değil.Farmetin yeni pulsesini beklemeni öneririm vatan usta
vatan61 kişi bunu beğendi.
Okunmamış 29-03-2015
Kıvrak Üye

esklavator ayrım yok malesef başlık dd olarak tasarlanmış olmasına rağmen ayrım yok belki ses tonlamasından çok tecrübeyle kişi kendine göre bazı demirli metalleri kendi beceri veyeteğiyle ayıra bilir ama normalde ayrım yok zvt teknolojisi nedemek anlamını bilmiyorum ama sanırım normal pulse evet malesef deli para
Okunmamış 29-03-2015
Kıvrak Üye

caponali bizdeki genel arama mantığında düşünürsek kesinlikle haklısınız ama farklı ve özel yerler ve farklı arama mantıklarında düşünülünce bi ihtimal kullanılabilir diye düşünmüş tüm ama sanırım gpx lerden derinlik olarak bi farkı yok sadece detaylarda ufak farklar var ve tasarım güzel ama bi okadarda pahalı sanırım almaya değmez görünüyor
Okunmamış 29-03-2015
Kıvrak Üye

karan musti beşbinin de kendine göre gpz den daha üstün ve avantajlı yönleri var bende uzun yıllardır 5000 kullanıyorum ama malüm bazı detaylar bizi cezbediyor ama haklısın gpz gpx den daha hassas buda yerine göre eksi yerine göre artı avantaj olsada genel mantıkta ören yerlerinde sıkıntı yaşata bilir ayrım olmaması da sıkıntı bekleyelim görelim hevesim vardı almaya ama bu gidişle zor görünüyor
Okunmamış 29-03-2015
zek1907 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Profesyonel Üye

Bence bekleyin derim. Biraz daha kkullanıcısı çoğalsın daha çok fikir edinirsiniz
Okunmamış 30-03-2015
Kıvrak Üye

beklemesine bekleyelimde kullanıcısı çoğalacak herkesin alıp kullanabileceyi bi cihaz deyil ayrıca malüm kullanıcılar ya anlamadan cihazı öldürür yada reklam amaçlı uçururlar kendim denemediyim kullanmadığım sürece başkalarının bilgileri malesef faydadan çok zarar veriyor kısmet bakalım
Okunmamış 30-03-2015
Profesyonel Üye

Haklısın
Okunmamış 02-04-2015
Kıvrak Üye

merak edilen bi detaya minelabın sayfasından bi alıntıyı paylaşayım belki bazı meraklarımıza cevap olur

bu paylaşım tamamen alıntıdır

Birçok Benzerlikler:

GPZ 7000 ses çok GPX 5000 gibi geliyor
Bobin bir mesafede hedef sinyalleri GPX benzer ses
Bir Ton kontrolü var
Normal ve Smooth tipi Arama Modu vardır
Otomatik ve Manuel frekans Ayar kontrolü (denir Gürültü İptal) vardır
Bir Kazanç kontrolü vardır (Hassasiyet denir)
Otomatik ve Manuel zemin denge vardır
Bir Eşik kontrolü var
Bir Sabitleyici kontrolü vardır (3 ayarları kullanılabilir Ses Pürüzsüzleştirici denir)
Hızlı-Trak düğmesi vardır (hızlı zemin balans etkinleştirmek için)
Özünde, GPZ 7000 ses ve son derece tanıdık hissedeceksiniz GPX 5000 kullanıcıları.

Ana Farklılıklar:

Yeni ZVT teknolojisi (Sıfır Gerilim İletim)
Yeni Super-D bobin yapılandırma
Entegre pil (Yüksek kapasiteli Li-Ion)
Bobin kablosunun iç yönlendirme
LCD kontrol paneli ve kolay kullanımlı menü sistemi
(3030 CTX benzer), Wi-Stream kablosuz ses
(3030 CTX gibi), GPS ve Harita ekranları
XChange 2 USB bağlantısı (3030 CTX gibi)
Mekanik platformu CTX 3030 dayalı iken, içeride yeni gelişmiş elektronik var!

Arama Modu / Gecikme Karşılaştırmalar:

GPZ 7000 Arama Modu = Benzer GPX 5000 Gecikme

Yüksek Verim / Zor = İnce altın
Genel / Zor = geliştirin
Yüksek Verim / Normal = Sens Ekstra
Genel / Normal = Sharp / Normal

bu paylaşım alıntıdır
Okunmamış 12-04-2015
geben - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Gelişmiş Üye

Arkadaşlar merhaba, bildiğiniz gibi bende yıllardır gp gpx serilerini kullandım, ziyadesiyle insanı doyuruyor .gelelim ayrımı ve bizim bölgemizde iş görmesine,ayrımı her zaman bizlere sıkıntı çıkardı,açıkcası en iyi teklemeci cihazı gösterilsede isteklerimizi karşılayacak bir cihaz değildi.bölgelerimizin tamamı Demirli gp ve gpx serileri bilindiği gibi Demir'in yanında veya yakınında malzeme alamayacağını kanıtladı bizlere.gelelim gpz 7000 e fiyatı bir çoğumuzun bütçesi için büyük bir Servet,ayrım zaten yok iş sadece derinlikle bitmiyor, biz teklemeciler ise kuş böcek işaret peşinde de koşmuyoruzki noktasal olarak kullanalım bu cihazı kullanmamız da bir sonuç vermez çünkü işin bilincindeyiz. Avusturalya firması yıllardır bizleri resmen hiçe sayıyor,bölgemizin de nedenli zor olduğunu iyi biliyorlar,bence bu uçuk rakamı hakeder mi gpz 7000 bilmiyorum tercih yinede sizlerin...
Okunmamış 12-04-2015
ilhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Gelişmiş Üye

aynen size bende katılıyorum. bendede vardı bir gpx serisi farmeti alınca sattım. şöyle bir etrafıma baktım bir yılda on icraat olmuşsa bunun sekiz tanesi vlf cihazlarla olmuş geriye iki kalmış onlarıda incelediğimde bir vlf nin başarabileceği türden olduğu için gp ve gpx e ben şimdilik soğuk bakıyorum. ha ben minelaba kötü demedim yanlış anlaşılmasın.
Okunmamış 12-04-2015
Profesyonel Üye

Ewet ilhan iyi düşünmüşsun fakat her cihazın yeri farklı bence
Okunmamış 12-04-2015
Gelişmiş Üye

burada önemli olan cihazla bütünleşmek ve gideceğin yerleri iyi tesbit etmek gerekli. iyi bir vlf ile süpürdüğün yerlerden artık elini çek diyebilirim . ondan sonra tam pulse bir cihazla bakmak lazım.
Okunmamış 12-04-2015
Profesyonel Üye

Dostum doğrusunu söylemek gerekirse pulselerde arama yapmak ızdırap doğrusu çöp her yerde o yüzden dedim hani hayalim pulselerdede wlf gibi sallamalı yani hızlı arama olsa idi çok zevkli olurdu
Okunmamış 12-04-2015
Gelişmiş Üye

abi vlf ile tam yerine düşeceksin ki ozaman daha zevkli olur hani derler ya elimi sallasam ellisi
Okunmamış 13-04-2015
geben - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Gelişmiş Üye

Gpz 7000 in fiyatı 30,600 tl.gpx 5000 den sonra beklenen cihaz fiyatıyla bize büyük hayal kırıklığı yaşattı.
Okunmamış 13-04-2015
Gelişmiş Üye

0fff bunlar ne satıyorlar böyle iyi yere dükkan açmışlar. kim alacak bu cihazıki.

Etiketler
7000, gpz, minelab

Seçenekler
Stil