Yükleniyor...
Farmet Teknoloji, Phanes, coskun, Ercan_Usta, sezgin64, caponali

Go Back   Farmet Forumları > Cihazlar Bölümü / Treasure Hunting Devices > Dünya Markaları-Metal Dedektörler > Minelab Metal Dedektörleri / Minelab Metal Detectors & Models

Beğeni şeması28Beğeniler
LinkBack Seçenekler Stil
Okunmamış 24-02-2013
giryan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Kayıtlı Kullanıcı

Alıntı:
AlpTigin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
usta sende herhal
usta diye geçinen
parayla eğitim veren
bi elemanın sitesinden aldın ayarları

şöyle yazmış
ÖN YÜZ

Search mode = Deep
Soil = N
Ground = Fixed ( ilk ayar yaparken tracking'de sonra fixed'e al)
Coil = DD veya Mono
Treshold - arı vızıltısı kadar az bir ses
Auto tune - bas bırak
Ben cihazıma hiç bir hazır ayar yükleyip çalıştırmadım gpxi bilen zaten her ayarın her yerde tutmayacağınıda bilir. Ben vatan61 ustanın desteğiyle öğrenmeye çalısıyorum cihazı kimseye para verdiğim falan yok zaten vermemde. Toprak ayarını fixed te açıp fixed te yapıyorum tutmuyor gürültülü çalışıyor cihaz ameriklalı kullanıcıda trackingte ayarı yapıp sonra fixed e almanın daha iyi olacagını söylüyor bende öyle yapıcam bundan sonra diyorum.
Okunmamış 24-02-2013
vatan61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Kıvrak Üye

giryan sen halen toprak ayarını nehikmetse tam olarak nasıl yaptığını anlatmamışsın ve konu amacının dışına taşmış toprak ayarını düzgün yaptın ve cihazın halen gürültülü çalışıyorsa bu işte bi yanlışlık var buda demektirki sen toprak ayarını ya yanlış yada eksik yapmışsın zaten toprak ayrının amacı cihazın sitabil çalışması gürültüyü kesmesi demek buda cihazı daha perfonmanslı hale getirir eyer sen toprak ayarını tam net anlaşılır yazarsan varsa bi hata birlikte düzeltelim
Okunmamış 25-02-2013
giryan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Kayıtlı Kullanıcı

sayın vatan61 cihazı açıyorum menüden ayar yapıcaksam yapıyorum manuel tone ayarını yapıyorum ve mandal fixed de iken yeşil düğmeye basıyorum gürültü azaldığı zaman aramaya başlıyorum.
Okunmamış 25-02-2013
hayrat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üye

Eklenen Resim Ön İzlemesi
Dosya tipi: jpg times.jpg (21,4 KB (Kilobyte), 23x kez indirilmiştir)

Konu hayrat tarafından (25-02-2013 Saat 12:37 ) değiştirilmiştir.
Okunmamış 25-02-2013
Üye

GPX 5000 | Minelab Gold Detector

degerli gpx kullanıcıları bu tabloda örnek soil times seçimi var bunu çok iyi incelerseniz. hangi toprakta, ne derinlikte, ne büyüklükte maden arayacagınıza daha dogru karar verir ve makinayı verimli kullanırsınız.
Bu tablodan çok şeyler çıkarılabilir.
En basit olarak minerali düşük yerde derin aramak için sharp modunu.
orta mineralde norma modu
çok yüksek mineral olan yerlerde fine gold 'u kullanmamız yararımıza gibi duruyor.
svoboda kişi bunu beğendi.

Konu hayrat tarafından (25-02-2013 Saat 11:57 ) değiştirilmiştir.
Okunmamış 26-02-2013
Kıvrak Üye

hayrat teşekkür paylaşım güzel ve faydalı bu tablodan toprak zamanlamanın ne demek olduğunu ve önemini uzun uzun anlatmaya gerek kalmamış işi bilen bu tablodan çok şeyleri zaten anlar gerisi kullanıcıyla cihaz arasında kalmış detaylar
Okunmamış 26-02-2013
Üye

Vatan usta ;
Yukarıdaki tabloya bakacak olursak sharp modu derin bir mode cihazın en derin moduda coin relic modu. bizlerde hepimizde bir hastalık var derin arama hastalığı; şimdi biz tabloya göre derin arayalım deyip sharp modunu seçtigimizi varsayalım. ama aradıgımız arazi minerali yüksek bir arazi ise cihazımız oldu bir oyuncak degilmi, derinlik bitti.
Bir şey sormak istiyorum. şimdi gpx serisinde arazinin mineral oranını nasıl anlayacagız. belki çalıştıgımız arazi az mineralli belki çok mineralli bir arazi.
şimdi belki diyeceksinki mineralde derin modlarda ayar tutmaz. ben bu cihazı coin relic haric en mineralli toprakta bile ayar tutturdum alet hiç hatalı sinyal vermedi.
Diger pulse dedektörlerde mineralli oldugunu bir şekilde anlayıp delay süresi ile minerale ayar yapıyorduk.
minelabda nasıl anlayacagız.
Acaba cihazı genelde her türlü toprakda başarı gösterene normal ve fine gold ayarındamı kullansak senin ve diger arkadaşların görüşlerini paylaşırmısınız
Okunmamış 26-02-2013
zeytin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Yeni Üye

minelab 5000 derinliğinden kimse şikayetci değil.ayırımdan şikayet edenler var mesela normal modda bronz denememiz olldu ayırım birde olsun onda olsun fark etmiyor bronz 7 cm çapında olsun 60cm almaya başladı diyelim kıymetli gösteriyor başlığa yanaşdıkca 25cm kala sesi kesiyor sanki demir diyor bir çok demir çeşidinde aynı şeyi yapıyor mesela tel at nalı gibi gerçekten bu makinayla ayırım işi biraz zor gibi gözüküyor
Okunmamış 26-02-2013
Kıvrak Üye

hayrat bu na cevap verecek kadar arazi tecrübem yok arazi tecrübesi fazla olanlar cevap verirse daha doğru olur ben kendime göre bi kaç deyişik üsülle bu konuda karar veriyorum ama herkezin deneyimi farklı bu kişisel bilgi tecrübeyle veya denemeyle alakalı deyişik bi konu daha tecrübeliler cevap verirse daha doğru bilgi olur
Okunmamış 26-02-2013
Kıvrak Üye

zeytin bu cihazla ayrım işi ikinci planda buna rağmen ayrımı çok kötü bi cihazdeyil bi vlf ye göre ayrım yeterli olmaya bilir ama genel anlamda ayrımı iyi ve başarılı denediyin buronza demir sesi vermesi ilginç ben hiç bıronza deyersiz verdiyine şahit olmadım belki ayrım seviyesi yüksek veya buronzun kanser olmuşsa çok bozuksa demir diye bilir bu birazda metalin başlık arasındaki mesafesi cihazın ayrım seviyesi metalin saflığı gibi bazı detaylarlada alakalı bu konuda minelab katoloğunda çok ayrıntılı detaylı bilgilere bakabilirsin ayrımı etkileyen faktörler bazen deyişiklik gösterir buronza demir sesi vermesi ilginç
Okunmamış 26-02-2013
Üye

vatan usta ;

dediginiz dogru bu biraz tecrübe meselesi;

benim kendimce ufak tefek tespitlerim oldu . Bunlar belki yanlış olabilir. Ama sizlerle paylaşmak istiyorum.

1- Mineralli bir arazide oldugunuzu farz edin burada normal modda toprak ayarı 10 sn sürerken
shar modunda bu süre 30 saniye sürüyor. buradaki degerler sembolik degerler siz mineralli bir arazide uygun olmayan bir program kullanırsanız özellikle derine gitsin diye yukarıdaki tabloya bakarsanız sol tarafa giden programları kullanıp ayar yapmaya başladıgınızda toprak ayarının süresi uzuyor. Süre uzadıgı için ben arazinin mineralli oldugunu düşünüyorum.
2- Genelde mineral orano yüksek arazilerde auto tune degeri 90 ların altında çıkıyor.

Bunlar yanlış olabilir ama benim kendimce tesbitlerim bu yöndedir.
Okunmamış 26-02-2013
Kıvrak Üye

mineralli arazi arazi arazi tecrübesi fazla olan kişiler bunu arazi tecrübeleriyle bi ölçüde belki tahmin edebilir bunun dışında seninde dediyin gibi toprak ayarı zor olur yada uzun surer buda toprağın mineralli olduğu anlaşılabilir toprak ayarı minralli arazide tutsada sıksık toprak balans ayarı bozar mineralli arazide rx gain ayarı yüksek çalışmaz veya cihaz sürekli gürültülü çalışır ve parazit zemin sesi yüksek olur eşik sesi temiz olmaz gibi biçok deyişik yöntemle deneme ve tecrübeyle bu anlaşıla bilir bu konu tamamen kullanıcının cihaza hakimiyeti yöre hakkındaki bilgisi arazi tecrübesi gibi faktörlerle ilişkili bi durum kişiden kişiye farlı metotlar uygulanarak anlaşılabilir
Okunmamış 26-02-2013
Kıvrak Üye

auto tune deyeri veya ayarının mineralle bi ilişkisi yok bu ayar tamamen cihazın arama yapılacak ortamdaki cihazı etkileye bilecek elektirik telleri telofon vericileri gibi cihazı etkileyebilecek kötü hava şartları gibi durumlara göre cihaz en rahat en boş firekansı seçmesiyle alakalı bu mineralle alakalı bi ayardeyil sadece yüksek deyerler yüzeysel ve ufak metalleri tesbitte daha iyi ufak sayılar derin zayıf sibyallerde daha başarılı çok mineralli arazilerde yüksek sayılar daha sitabil çalışa bilir ama bu ayar mineralden çok hava durumu ve elokturo manyetik düzenlemesi ve cihazın en rahat çalışacağı firekansı en boş firekansı bulmasıyla alakalı başlığın auto tune ayarını yaparken bel hizasında olması en doğru ayarı seçmek için mantıklı yükseklik auto tune ayarı yapılırken başlığın havadaki konumu bu ayarın yüksek veya düşük çıkmasını etkiler kullanıcı isterse bunu sonra manuel elle istediyi seviyede tutabilir
ama kesinlikle bunun mineralle fazla bi alakası yok tamamen cihazın çevre faktörlerine göre boş firekans bulmasıyla alakalı buda o anki duruma göre deyişkenlik gösterebilir
Okunmamış 26-02-2013
Kıvrak Üye

Demir Reddet kullanmak için, Double-D Coil / Rx anahtarı, bir çift-D bobin kullanmanız gerekir. Standart 11-inç Çift D bobin harika çalışıyor, ancak isteğe bağlı 10 x 5 inç Komutanı Double-D gerçek değersiz noktalar bile daha iyidir. Ayrıca tutarlı sonuçlar için sabit Zemin Balans kullanmanız gerekir, ve Zamanlama seçimi zemin koşullarına uygun olmalıdır, ancak çoğu durumda normal Zamanlama iyi sonuçlar verecektir.

bu yazı minelab firmasının sayfasıdan alıntıdır dikkat edilirse ayrımla ilgili güzel bi detay anlatılmış
Okunmamış 28-02-2013
Kıvrak Üye

bu günekadar minelab hakkında yapılan en faydalı paylaşım merak edilen bütün soruların cevabı bu videoda var bu videoyu seyredipte minelab kullanamayan kalmaz sanırım ondan sonrası kişisel yetenek ve kabiliyet tecrübe en azından yeni alanlar alacak olanlar alıpta kullanmakta zorlananlara en büyük kaynak en büyük eyitim bu video on numara on numara paylaşım teşekkürler hayrat minelabcıların duası sana yeter
Okunmamış 01-03-2013
Phanes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Genel Yönetici

Vip üyeliği belli bir mesaj sayısına ulaşınca sistem kendisi veriyor.
Ve 5000 konusunun dışına çıkan yorumlar silinecektir,polemik konuyu dağıtır ve bu silme işlemleri her forumda oldugu gibi burdada uygulanır.

Not: kişiler dertleri neyse özel mesaj bölümünü kullansınlar ve konuları sabote etmesinler...

Saygılar.
Okunmamış 10-03-2013
Üye

arkadaşlar aşağıdaki tabloyu incelerseniz gpx 5000 in zamanlama şeçeneklerini göreceksiniz üzerindede hangi toprakta kullanılacagı gösteriyor tabiki topragın yüzeyi ile altı farklıdır ama en azından topragın rengine göre size hangi modda kullanmanız gerektigi hakkında bilgi verir
Okunmamış 02-10-2013
Kıvrak Üye

How to find gold with Minelab - GPX 5000 - Select a coil for your GPX gold detector | Video

minelab gpx serisi kullananlar için seyredile bilecek faydalı bi video başlık çeşitleri ve cihazın arazide gezdirme şeklini görsel olarak gösteren anlayana faydalı bi video
Okunmamış 02-10-2013
ellion - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Kayıtlı Kullanıcı

Mineralli Toprak ayrımını görsel olarak yaparken benim tekniğim şudur. Her zaman 4cm çapında Neodymium mıknatıs götürürüm araziye toprak zeminde bi süre yuvarlarım (4-5 farklı noktada) şayet toprak yapısı mıknatısa sıvanıp kalırsa (neredeyse mıknatıs gözükmeyecek şekilde) bu bana zeminin mineral yapısının zengin olduğu fikrini verir. Şayet mıknatısa yapışan partiküller daha az ise mineral yapısının zayıf olduğunu bilirim. Her metali mıknatıs tutmaz biliyorum ama GPX lerin zemin dengelemesine etki eden en büyük faktör demir, aliminyum, kurşun madenidir. Buda zerre şeklindeki mineral ve parçacıklarının zamanla oksitlenerek bulut etkisine yol açmasına sebep oluyor işte bu bulut etkisi GPX lerde zemin ayarının tutturulamamasına yada çok sık bozulmasına yol açıyor.
Okunmamış 02-10-2013
Kıvrak Üye

ilginç ve deyişik bi metot nekadar doğru yanlış bilemeyiz ama bence böyle uğraşmaya gerek te yok farzedelim mineral fazla yada az çokta önem arz edermi türkiye torraklarında minelabın mineralden dolayı çalışmayacağı bi toprak sanırım yoktur toprak mineralini zaten cihazı bi süre kullanarak yada toprak ayarı yaparken veya toprak zamanlamalar arasında testler yaparak daha sağlıklı tahmin edilebilir bu kullanıcının biraz tecrübesiyle aşabileceyi sorun teşkil etmeyecek bi konu

yinede sizin metotta ilginç denemekte fayda var

Etiketler
5000, gpx, minelab

Seçenekler
Stil