Yükleniyor...
Farmet Teknoloji, Phanes, coskun, Ercan_Usta, sezgin64, caponali

Go Back   Farmet Forumları > Profesyonel Defineci Bölümü > Mezarlar (Nekropoller)

LinkBack Seçenekler Stil
Okunmamış 28-02-2013
dost2011 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Gelişmiş Üye

Standart En eski piramit kimlere aittir?

Ben bir arkeolog olarak tam branşım olmasada en eski piramit olarak mısırdaki piramitleri biliyordum.Ancak gecen gün bir akrabam ile konusurken bu bilginin yanlış olduğunu öğrendim.Ve hemen araştırmaya koyuldum.Sonuç gerçekten müthişti ve aynı zamanda şaşırtıcı idi.En eski piramitlerin Türklere ait oldugunu gördügümde çok şaırdım.Buyrun sonuca arkadaşlar.
İŞTE TÜRKLERİN YAPTIĞI SAKLANAN DEV PİRAMİTLER!..
Okunmamış 28-02-2013
caponali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Super Moderator

Evet bende izlemiştim tv de.En eski piramitler türklere ait.Belki araştırmalarda daha eskiside bulunabilir zamanla.Çünkü piramit yapı medeniyetlerin dinsel yada kültürel yönden kullandıkları bir yapı şekli.
Okunmamış 28-02-2013
vatan61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Kıvrak Üye

saklasınlar saklasınlar çin seddini de saklasınlar çinliler ancak türk milletinin yaptıklarını saklamakla kendilerini avutsunlar ecdat tüm dünyaya hem insanlıkta hem adalette hem sanatta bilimde insan olarak dersini vermiş bazı konular nekadar saklanırsa saklansın elbet biyerden günyüzüne çıkıyor dost usta teşekkürler bu kadar bilinmeyen gurur duyulacak bi eseri bizlerle paylaştığın için
Okunmamış 01-03-2013
AlpTigin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Gelişmiş Üye

gerçeği görmezden gelemezler
ne yazmışlar
Tüm İnsanlık tarihini değiştirerek; MEDENİYETİN ASIL sahibinin TÜRKLER OLDUĞU SONUCUNU DOĞURAN, bu olağanüstü keşif batılı bilim adamları(!) tarafından ısrarla görmezlikten gelinmekte ve insanlığın bilgisinden daha uzun süre saklanması mümkün olmayan bu piramitleri başka bir medeniyete, uygarlığa mal etmeyi amaçlayan maksatlı çalışmalar yapılmaktadır.

Türküz Türkler yoldaşımz hesaba gelmez yaşımız!
Okunmamış 29-09-2013
DAGISTAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Banned

Alıntı:
dost2011 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Ben bir arkeolog olarak tam branşım olmasada en eski piramit olarak mısırdaki piramitleri biliyordum.Ancak gecen gün bir akrabam ile konusurken bu bilginin yanlış olduğunu öğrendim.Ve hemen araştırmaya koyuldum.Sonuç gerçekten müthişti ve aynı zamanda şaşırtıcı idi.En eski piramitlerin Türklere ait oldugunu gördügümde çok şaırdım.Buyrun sonuca arkadaşlar.
İŞTE TÜRKLERİN YAPTIĞI SAKLANAN DEV PİRAMİTLER!..
Bir arkeolog oldugunuzu söylemişsiniz,buna dayanarak acizane bir sorum olucak ; bu piramitleri birkaç sendir biliyorum.
Bildigim kadarıyla bunlar piramitsel bir yapıda digilde höyük veya tümülüs tarzı yapılar.
Zeminde oda veya odalar mevcut.

Bu piramitlere ilkkez girdigini ve fotoladıgını iddia eden türk bir arastırması var.
Tartışmalı bir konu.

Hatta bu sahsın oradaki kılavuzu yaslı cinlinin söyledigi birşeyde dikkat cekici; bu asagıda gördügün 3 mt boyundaki heykeldeki suret sizin atanız mete handır.

Şimdi verdiginiz linkteki habere baktıgımda M:Ö 15 000 li yıllarda yasamıs uygur türkleri gibi bir ifade var.

Tarihe baktıgımızda ki her sene kpss calışmaktan ezberledik .) uygur türkleri göktürler ve digerlerinin tarihini m.ö 15 000 lere götürmek mümkün digil.
İlk türk toplulugu olarak bir gruptan bahsedilir,kralları bir kadındır adı tomristir.
Pantolon kemerini şapkayı vs buldugu iddia edilen türk toplulugu.
Ki onlara dairde hiçbir yazısal veya mimari kalıntıda yoktur.
Sadece bazıu çin kaynakları baz alınır.

Bunlar ışıgında baktıgımızda bu piramitleri nasıl mısırlılardan daha öncesine tarihleyebilimişler şaşırmamak elde digil.

Göktür veya uygurlardan evvel anadoluda mezopotamyada kafkaslarda cok önce yasamıs milletler var.

Tarih kıyası yapınca ilk piramit ibaresi ve iddiası cürümekte zannımca.

Bu konudaki yorum ve fikirleriniz nedir acaba?
Yanılıyormuyum yoksa eksik veya aynlış bildigim birşeylermi var.
Okunmamış 19-01-2014
dost2011 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Gelişmiş Üye

Standart ....

Değerli arkadaşım....
Yazdığın yazıyı yeni farkettim.Umarım foruma ugruyorsundur ve bu yazımı okursun.Evet bazı konularda sana katılabilirim.Benim düsünceme görede 15.000 cok abartılı gibi.Bu nedenle bu tarih çok dogru diyemem.Ancak su varki yeni çıkan buluntular ışığında bizlere tarih dersi vermeye kalkan avrupa ve amerikalıların empoze ettikleri bilgilerin yanlış oldugu bir bir ortaya cıkmakda.Eğer yanlış hatılramıyorsam türkler cok uzun km lerce süren ve çöl altından uzayıp giden su kanalları bile yapmışlardır.Buda göstermektedirki Türkler şehirleşmesi olmayan yalnızca göcebe hayatı süren bir toplum degildir.Eğer bulabilirsem birazdan bu en son anlattığım ile ilgili bir link atmaya çalışacagım.Saygılarımla.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Uygur Karızlarına Yolculuk : : Kaynak Yayınları
https://www.facebook.com/photo.php?f...1372333&type=1

Etiketler
aittir, eski, kimlere, piramit

Seçenekler
Stil