Yükleniyor...
Farmet Teknoloji, Phanes, coskun, Ercan_Usta, sezgin64, caponali

Go Back   Farmet Forumları > Yönetimden > Kanun & Yönetmelikler

Beğeni şeması1Beğeniler
  • 1 Post By tugujir
LinkBack Seçenekler Stil
Okunmamış 25-11-2014
caponali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Super Moderator

Standart Yeni güvenlik yasası

Yeni güvenlik yasasına göre artık güvenlik güçleri sorgusuz sualsiz arama izni olmadan araç,şahıs ve evlerde arama yapabilecek.
Okunmamış 25-11-2014
Ercan_Usta - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Administrators / FARMET Yönetimi

12 Eylül ihtilalinde bile böyle olmamıştı..iyice polis devletine doğru gidiyoruz

Adres:Tandoğan Mahallesi,Billur Sokak,Özer İş Hanı No:12/8
Sincan/ANKARA

TLF:0312 2687887
Okunmamış 25-11-2014
caponali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Super Moderator

Ben defineciler açısından nasıl olur onu merak ediyorum.Yasanında söylendiği gibi uygulanabileceğini sanmıyorum.Sadece önemli durumlarda uygulanabilir diye düşünüyorum.
Okunmamış 26-11-2014
tugujir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Gelişmiş Üye

metal dedektörcülerini etkilemeyeceğini düşünüyorum..
sit alanı olmayan vatan sathında dedektörle para sikke gibi metallerin aranmasının artık serbest kalacağına dair rivayetler dolaşıyor..

böylece emniyet güçleri, asıl mesailerini vergisini veren, vatanını seven dedektörcülere değil, teröristlere, canilere, deveyi hamuduyla yutan vergi hırsızlarına ayırır..

onun dışında bu konudaki fikrim, polis arasın kardeşim.. beni de arasın.. ülkede devlet olduğu belli olsun.. gerekirse benim cihazıma da el koysun ama vatan hainlerine yol vermesinler..

biz bir şekilde yeni cihazımızı alıp, hobimize devam ederiz.. yasaklar dedektörcüleri durduramaz.. çünki hobilerin engellenemez bir yönü vardır..

işe yaramaz aptal yasaklar yerine (aptal yasaklar doğru bir ifadedir, çünki işe yaramayan tedbirde ısrar aptallıktır) ,, devletin dedektörcülüğe serbestlik sağlayarak hem milleti hem güvenlik güçlerini rahatlatacağı günler yakın olmasına yakın da maalesef milli iradenin hükümet nezdindeki temsilcilerinde bir gariplik, bir vurdum duymazlık, bir atalet var..

pek çok icraatını alkışladığım ve oy verdiğim ak parti hükümetlerinin en sevmediğim taraflarından biri de, kendilerine iğne batmadıkça millette batan bıçaklardan kurtulmaya teşebbüs etmiyorlar.. canları yanmadıkça, mevki makamları tehlikeye girmedikçe harekete geçmezler.. inşallah yeni hükümetimiz bu kabil huylarını bırakmaya başlar.. ben yeni başbakanımızda böyle bir yön hissediyorum.. inşallah yanılmam..
Farmet Teknoloji kişi bunu beğendi.
Okunmamış 26-11-2014
makintel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Gelişmiş Üye

makintel - MSN üzeri Mesaj gönder

sit alanı olmayan vatan sathında dedektörle para sikke gibi metallerin aranmasının artık serbest kalacağına dair rivayetler dolaşıyor..
.................................................

Hayyy...ağzın dert görmesin... yanlış bile olsa, kulağa hoş geliyor...bizim oralar, bir numaralı sit alanı ama, varsın olsun; biz de tabanları yağlayıp sit alanı olmıyan yerlere tırmanırız... köpeğe sormuşlar ''ne kadar koşarsın'' diye ; '' peşimdeki zamane'nin kovalamasına bağlı'' demiş...
,,,Keşke öyle bir kanun çıksa, ruhsatını alan, vergisini veren, tarihe zarar vermiyeceği kanıtlanmış dürüst kişi olduğuna hükmedillen, bu, dileği hobiden öteye geçmeyecek olan macera heveslisi biz arkadaşlara böyle bir müsaade verilse... öyle zannediyorum çok şey daha istifli olacaktır... ama kanunun yasakladıklarına da huhalefet edenlere karşı da caydırıcı engeller konulsun tabi...bu işin meraklısı çok; ülkemiz adına da, ruhsat gelirlerinden dolayı da bir gelir sağlayıcı kaynak olur...üstelik ''bulunanlar müzeye teslim edilecek'' şartı da getirilirse, zenginliklerimiz de dışarıya akmamış olur... olurmu olur arkadaşlar...haydi hayırlısı bakalım... Saygılarımla.
Okunmamış 26-11-2014
yavuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Gelişmiş Üye

Dedektörcülere serbest olsa bile üç gün sonra çubukçuların, işaretçilerin, cincilerin yüzünden daha kötü bir şekilde yasaklanacağı kesindir bu işin.
Okunmamış 26-11-2014
Ercan_Usta - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Administrators / FARMET Yönetimi

Alıntı:
yavuz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Dedektörcülere serbest olsa bile üç gün sonra çubukçuların, işaretçilerin, cincilerin yüzünden daha kötü bir şekilde yasaklanacağı kesindir bu işin.
Zaten dedektörcüler yüzünden değil de,hayalci,cinci,sorumsuzca,bilinçsizce ve ahmakça hareket ederek her yeri delik deşik eden,tarihi eserlere zarar veren haşerat yüzünden böyle yasaklar gelmiyor mu?

Adres:Tandoğan Mahallesi,Billur Sokak,Özer İş Hanı No:12/8
Sincan/ANKARA

TLF:0312 2687887
Okunmamış 26-11-2014
makintel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Gelişmiş Üye

makintel - MSN üzeri Mesaj gönder

yavuz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
.................................................. .......................................
Zaten dedektörcüler yüzünden değil de,hayalci,cinci,sorumsuzca,bilinçsizce ve ahmakça hareket ederek her yeri delik deşik eden,tarihi eserlere zarar veren haşerat yüzünden böyle yasaklar gelmiyor mu?
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,, ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

Evet arkadaşlar maalesef öyle...
Okunmamış 26-11-2014
ctrl+F - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Gelişmiş Üye

Diğer konuda yazılan 35 mt konusu var örnek
Akıllarını kiraya vermisler.bugünki teknoloji ile
Gaz maskesinden diğer aletlere kadar zor yapılan işi
Eskiden nasıl yapacak.niye koyacak o derinliğe
Tümülüs olsa inmez.
Şimdi ne olacak .jandarma o bölgede nefes aldırmaz
Sanki bişey varmış gibi.ürkütülen kurbağa ile bi deyim
Vardı tam uymuş
Okunmamış 28-11-2014
korsan 33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Gelişmiş Üye

yavuz arkadaş sözlerine harfiyen katılıyorum.

Etiketler
güvenlik, yasası, yeni

Seçenekler
Stil