Yükleniyor...
Farmet Teknoloji, Phanes, coskun, Ercan_Usta, sezgin64, caponali

Go Back   Farmet Forumları > Cihazlar Bölümü / Treasure Hunting Devices > Genel Cihaz Bilgileri

Beğeni şeması1Beğeniler
Cevapla
LinkBack Seçenekler Stil
  #1  
Okunmamış 02-01-2013
hacihalisyalvac - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Yeni Üye
 
Üyelik tarihi: Jan 2013
Mesajlar: 11
Wink Accumaster Pro

Forumdaki konu ve mesajlara baktım. Accumaster pro alan tarama ile ilgili bir konu başlığı bulamadım. Accumaster pro kullanımı ile ilgili, öğrenmek isteyenlere, bilgi aktarabilirim. Avantajları, dezavantajları hususunda tecrübelerimi paylaşabilirim.
1- Boşluk tespit oranı % 95-100 diyebilirim. Yani boşluk var dediğinde boşluk kesinlikle vardır. Kuyu, mahsen, büyük mezar boşlukları tespitinde (sözkonusu kuyu,mahsen,mezar,vb gibi yapıların içinin hava, gaz dolu olması koşulu ile) yanılma payı hemen hemen yoktur. Ama, kuyu,mahsen,mezar gibi yapıların içi tamamıyla toprak ile doldurulmuş bir durumda ise bu durumda cihaz skalasında boşluk vermez, lamba ile beraber metal değeri çalışır. Örneğin; kare şeklinde bir alanın taramasını yaparken; karenin her bir kenarının arasında cihazın aldığı değer skalada siyah taralı kısmın ortası olmalıdır, “skalayı siyah kısmın ortasına en yakın getiren kenar boşluğa daha yakındır” mantığından hareketle alan daraltılmalıdır.
2- Cihaz genellikle aynı anda hem metal hem de jeolojik ölçümler vermemektedir. Örneğin; diyelim ki içi hava dolu bir mahsen var toprak altında ve bu mahsende değerli metaller var diyelim; cihaz 10X10 m2 bir alanda boşluk verdi diyelim, siz buna “cihaz boşluk verdi, değerli metal vermedi” diyemezsiniz, cihazın dalgaları ilk olarak hava,gaz dolu boşluğa ulaştığı ve dalgalar boşluğa düştüğü için skalada boşluk vermektedir. Yani mahsenin içi hava,gaz dolu olduğu için cihazın dalgaları değerli metale ulaşamamıştır. Söz konusu 10x10 m2 alandaki ve 10 metre derinliğinde olduğunu varsaydığım mahsenin hemen yanından dikine 10 metre derinliğinde bir çukur açtığımızı düşünelim ve bu çukurun en altından (mahsenin yan tarafından veya altından) cihazın dalgalarını gönderdiğiniz taktirde dalgalar mahsendeki metale ulaşmakta ve bu durumda cihazın skalasında boşluk değil değerli metal sinyali vermektedir. Accumasterin 10 metre derinlikte manyetik alandan etkilenmeden çalıştığı ve değerli metal tespitinde ve yön tespitinde yardımcı olduğu görülmüştür.
3- Su tespit oranı % 95-100 diyebilirim. Topraktaki su doygunluğu çok aşırı yüksek olduğu durumlarda veya mahsenin içi hava,gaz yerine su dolu olduğu durumlarda da skala su kısmını gösterebilmektedir. Örneğin; su doygunluğu aşırı yüksek olan bir toprak yapısı var olduğunu düşünelim; ve bu su doygunluğunun altında değerli metal olduğunu varsayalım; bu durumda cihazın dalgaları ilk önce yoğun olan su tabakasına ulaşacağından skalada su kısmını gösterecek ve dalgalar su tabakasının altındaki değerli metale ulaşamayacağından skalada değerli metali göstermeyecektir. Söz konusu su tabakası geçildikten sonra cihazdan dalga göndermek gerekecektir. Bu durumda “cihaz su gösterdi, değerli metal göremedi” demek sağlıklı bir değerlendirme olmamaktadır.
4- Arazideki yoğun miktarda kaya, kayalık varlığı varsa cihazın skalası bu durumda beyaz kısımda olur. Örneğin; arazide 2 metre derinliğe kadar toprak var diyelim, bu tabakanın altında 1 -2 metre kalınlığında kayalık tabaka olsun ve daha alttada 5 metre derinlikte değerli metal var diyelim, bu durumda çubukları en üstte toprağa çaktığımız vakit cihazın skalası hangi değeri verir? Bu durumda tecrübe edilen 2 ihtimal var; Birincisi; eğer söz konusu kaya tabakası kocaman tek parça ise ve cihazın dalgaları kayaları geçip alttaki değerli metale ulaşamıyorsa cihazın skalası beyaz kısımda durur ve değerli metali göstermez. İkincisi; eğer sözkonusu kaya tabakası tek parça değil de birçok kayadan oluşuyor ve kayaların arasında toprak var ise bu durumda cihazın dalgaları alttaki değerli metale ulaşabilir ve skalada değerli metal sinyali verir. Bazı durumlarda, eğer cihazın dalgaları çok dolambaçlı bir rota izleyip değerli metale ulaşabiliyorsa; skalada değerli metali değil de demir gösterebilir.
5- Cihaz, skalasında boşluk (siyah) değerini verdiği zaman aynı anda değerli metal lambası (boşluğun içinde değerli metal olsa bile) yanmamaktadır. Cihaz, skalasında su (mavi) verdiği zaman aynı anda değerli metal lambası (suyun içinde veya altında değerli metal olsa bile) yanmamaktadır. Cihaz, skalasında beyaz değeri (aşırı kayalık,vb) verdiği zaman aynı anda değerli metal lambası (kayalığın içinde veya altında değerli metal olsa bile) yanmamaktadır.
6- Cihazın en iyi alan taramalardan biri olduğunu söyleyebilirim. Geniş alandan dar alana daraltma yapılınca en fazla 5X5 m2 alan daraltılabilir, 4X4 veya daha dar alan daraltmaları yapmaya çalışmak hataya neden olmaktadır.
7- Cihazın çalışma sistemi dikkate alındığında, daha çok, eski diye tabir edilen 1000-4000 yıllık gömülerde kullanılması kanımca daha uygun olur. Aynı zamanda kendini amatör olarak nitelendiren arkadaşlara tavsiye etmiyorum, kullanması zor bir cihaz. Saygılarımla
Alıntı ile Cevapla
  #2  
Okunmamış 02-01-2013
caponali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Super Moderator
 
Üyelik tarihi: Nov 2011
Mesajlar: 973
Standart

Değerli bilgileriniz için teşekkürler sayın hacı halis.
Alıntı ile Cevapla
  #3  
Okunmamış 05-01-2013
hacihalisyalvac - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Yeni Üye
 
Üyelik tarihi: Jan 2013
Mesajlar: 11
Cool boşluk ve malzeme

"% 100 boşluk eden cihaz yoktur" diye genel bir kanı vardır defineciler dünyasında. ayrıca "6-8 metreden aşağı tespit eden makina yoktur" düşüncesi de başka bir yaygın kanıdır. makinenin kullanım klavuzuna göre 33 metreye kadar boşluk ve malzeme tespiti yapılabilmektedir, 15 metre derinliğe kadar boşluk tespiti yapabildiği belirlenmiş olup, altın bulup bulamadığı henüz tarafımızca tespit edilememiştir.
tespit çalışmasına 5X5 m2 lik bir alana kadar daraltma yapabilmekle beraber, nokta tespiti yapabilmek imkansız olmamakla beraber çok çok aşırı zordur. derin algılama yapabilmesi, defineciler için büyük handikaptır. çünkü derin çalışmak zordur, bazen neredeyse inşaat şantiye sahası gibi bir alanda kazı yapılmak zorunda kalınabilir. resmi izinle çalışılan kazı alanlarında kullanılmaması tavsiye edilir; çünkü ülkemiz yasalarına göre define kelimesi, günümüzden yaklaşık 130 yıl kadar geriye kadar olan zamana ait olan gömüleri kapsamaktadır. halbuki bu cihaz derin alabildiğinden çoğu zaman 130 yıldan daha eski gömüleri de algılayabilmektedir. 130 yıldan eskisi direkt olarak tarihi eser tanımına girdiğinden dolayı; resmi izinle çalışılan yerden 150 yıllık bir gömü çıkarıldığını varsaydığımızda % 40-50 sini almanız mümkün değildir, % 0 ve yapılan masraflar cabası. bildiklerimi aktardım, hatalı olduğumu düşünen varsa aydınlatabilirlerse sevinirim. selamlar.
Alıntı ile Cevapla
  #4  
Okunmamış 05-01-2013
coskun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Administrators
 
Üyelik tarihi: Jan 2010
Mesajlar: 1.629
Standart

hacıhalisyalvac Forumdaki konu ve mesajlara baktım. Accumaster pro alan tarama ile ilgili bir konu başlığı bulamadım. Accumaster pro kullanımı ile ilgili, öğrenmek isteyenlere, bilgi aktarabilirim. Avantajları, dezavantajları hususunda tecrübelerimi paylaşabilirim.


Abi bizlere ve bütün üyeler örnek olan bu arastırmacı forum kullanma zihniyetiniz için tşk ederim.İkinci olarak da cihaz hakkında verdiginiz bilgiler icin çok tşk ederim.saygılar.
__________________
Balonların ortak özelligi nedir bilirmisiniz...Hepsine havayı biraz fazla basınca patlar ve bütün havası söner.....
Alıntı ile Cevapla
  #5  
Okunmamış 05-01-2013
AlpTigin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Gelişmiş Üye
 
Üyelik tarihi: Jun 2011
Mesajlar: 254
Standart

su cihazin bi de resmini
koysaniz cok iyi olur
resimlerlede anlatilsin
paylasimi yapan gardasin
ellerine saglik
Alıntı ile Cevapla
  #6  
Okunmamış 05-01-2013
coskun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Administrators
 
Üyelik tarihi: Jan 2010
Mesajlar: 1.629
Standart

Cihazın resimleri bunlardır..Cihaz rezisitivite mantığına göre çalışan bi cihazdır..Yere topraklanan 4 lü çubuk sistemine göre çalşır...Defineci adam açısından zaman sıkıntısı olan yerler varsa bu cihaz kullanım için uygun değildir..Çünkü bu cubuklu rezisitive sistemleri ile ölçüm yapmak baya zaman alır..
Eklenen Resim Ön İzlemesi
Dosya tipi: jpg GoldAccumasterProXII-2.jpg (24,6 KB (Kilobyte), 25x kez indirilmiştir)
Dosya tipi: jpg GoldAccumasterProXII-3.jpg (12,8 KB (Kilobyte), 24x kez indirilmiştir)
Dosya tipi: jpg GoldAccumasterProXII-4.jpg (19,9 KB (Kilobyte), 20x kez indirilmiştir)
AlpTigin kişi bunu beğendi.
__________________
Balonların ortak özelligi nedir bilirmisiniz...Hepsine havayı biraz fazla basınca patlar ve bütün havası söner.....
Alıntı ile Cevapla
  #7  
Okunmamış 05-01-2013
vatan61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Kıvrak Üye
 
Üyelik tarihi: Apr 2010
Mesajlar: 1.340
Standart

işi bilen kişilerin yorumu daha güzel ve anlaşılır oluyor daha faydalı oluyor inşalla bu bilgilerin devamı gelir sitede kalıcı ve katılımcı olur bizde merak ettiklerimizi bu şekilde işi bilen birine sorma şansımız doğar
Alıntı ile Cevapla
  #8  
Okunmamış 05-01-2013
Farmet Teknoloji - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Site Sahibi / Tel: 0232 339 85 74
 
Üyelik tarihi: Jan 2010
Bulunduğu yer: Izmir - Turkiye
Mesajlar: 4.872
Farmet Teknoloji - MSN üzeri Mesaj gönder Farmet Teknoloji - YAHOO üzeri Mesaj gönder Farmet Teknoloji isimli Üyeye Skype üzeri Mesaj gönder
Standart

Şu yanlışı düzeltmekte fayda var:
Bu cihaz alan tarama değildir. Tek kanallı bir resistivitedir. Bazı satıcılar bunu, özellikle alan tarama soranlara, alan tarama cihazı diye satıyor. Buna dikkat etmek gerekir
__________________
Farmet Forum; Farmet Teknolojinin Resmi Forumudur. Ticari kaygıdan ziyade, müşterilerine makinaları ile ilgili doğru bilgi ve paylaşımlar için açılmıştır.
Alıntı ile Cevapla
  #9  
Okunmamış 05-01-2013
hacihalisyalvac - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Yeni Üye
 
Üyelik tarihi: Jan 2013
Mesajlar: 11
Standart

ismine alan tarama demek o kadar önemli olmayabilir, isterseniz alan tarama diyelim, isterseniz alana tarama değildir diyelim, farketmiyor. 4 çubuğunu toprağa çakıp, bu 4 çubuğu kablolarıyla makinaya bağlantısını yaptığımızda; her iki köşegeninin uzunluğu 60 metre oluyor, bu durumda cihaz bir seferde bir kenarı 40-45 metre olan bir karenin içini tarayabiliyorsun, bir kenarı 40-45 metre olan kareyi taramak demek bir defada 1600-1800 m2 alanı taramak demektir, bu 1600-1800 m2 yi tarayıp daraltmaya gidiyorsunuz sonra. bir defada 1600-1800 m2 yi taramak işine alan tarama denilir yada denilmeyebilir, isim o kadar önemli değil. çalışma zamanı bakımından zaman sıkıntısı olan yerlerde kullanımı mantıklı değil, çünkü zaman alıyor.
Alıntı ile Cevapla
  #10  
Okunmamış 05-01-2013
Farmet Teknoloji - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Site Sahibi / Tel: 0232 339 85 74
 
Üyelik tarihi: Jan 2010
Bulunduğu yer: Izmir - Turkiye
Mesajlar: 4.872
Farmet Teknoloji - MSN üzeri Mesaj gönder Farmet Teknoloji - YAHOO üzeri Mesaj gönder Farmet Teknoloji isimli Üyeye Skype üzeri Mesaj gönder
Standart

Tek kanallı resistivitelerde probların aralığını ne kadar açarsanız o kadar büyük alanın analizini yaparsınız ama göreceğiniz kütle de buna binaen çok büyür. Çok dar açtığınızda daha küçük kütleleri bulursunuz ama bu sefer de küçük bir alanda bile çalışma ve analiz süresi çok çok uzun sürer.
Paylaşımınız için teşekkürler
__________________
Farmet Forum; Farmet Teknolojinin Resmi Forumudur. Ticari kaygıdan ziyade, müşterilerine makinaları ile ilgili doğru bilgi ve paylaşımlar için açılmıştır.
Alıntı ile Cevapla
  #11  
Okunmamış 05-01-2013
vatan61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Kıvrak Üye
 
Üyelik tarihi: Apr 2010
Mesajlar: 1.340
Standart

alan tarama denince bizim aklımıza çubuk tarzı sistemler geliyor bu ayrıntıyı atlamışız oysa kendim bi süre çok eskiden de denediyim bi sistem kullanımı basit olsada baya bi deneyim ve tecrübe isteyen bilimsel bi sistem

hacihalisyalvac ın bu konularda paylaşımlarının devamın bekleriz en azından konuyu bilen konuya hakim kişilerin paylaşımı daha güzel ve verimli faydalı paylaşıma bilgilere teşekkürler
Alıntı ile Cevapla
  #12  
Okunmamış 06-01-2013
hacihalisyalvac - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Yeni Üye
 
Üyelik tarihi: Jan 2013
Mesajlar: 11
Standart

amacım kesinlikle cihaz reklamı yapmak değildir. boşluğu, suyu, altını % 90-100 verdiğini bildiğim 20-30 metre derini algılayan accumaster ile çalışmaktansa 6 metre civarlarını alabilen lorenz x serisi ile çalışmayı tercih ederim. en azından; accumaster ile çok ve derin yer tespiti yapmaktansa, lorenz ile az ve yüzlek (5-6 m.ye kadar) yer tespiti yapmak daha maantıklı olacaktır. bir çok arkadaş "aman canım sende, 5-6 metre derinlikten aşağıda bir şey olmaz." diyorlar. bu dünyada her bir insanın bilgisi bildikleriyle sınırlıdır. çok şey bildiğimi iddia etmiyorum, onu belirteyim. ama gömülerin 5-6 metre ile sınırlı olmadığını biliyorum. accumaster ile çalışmayı düşünen arkadaşlar var ise, en az bir yaz dönemi arazide yer tespiti alıştırma çalışmaları yapmak gerekmektedir cihazın mantığını daha iyi kavramak için. accumasterin son 50-70 yıllık gömüleri görememe ihtimali yüksek bir olasılıktır, çalışma sisteminden dolayı. başka bir dezavantajı; cihazın kendisinin arabada uzun müddet kaldığını varsaydığımızda, araba sarsıntılarından kaynaklı olarak iç kısımlarda kablo kopmaları gibi arızalar görülebilmektedir.
Alıntı ile Cevapla
  #13  
Okunmamış 06-01-2013
birdal65 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Gelişmiş Üye
 
Üyelik tarihi: Jan 2011
Mesajlar: 195
Standart ...

sayın hacihalisyalvaç bu cihaz boşluk aramayamı daha müsait asıl maksatı bumu metallerde ne kadar başarılı olabilir radarlar metal konusunda belli bir büyük kütle olmadan alamıyor sanırım siz bu cihazı bizzat kullandınızmı ayrıca yalvaç soyisimmi yoksa oralımısınız.
Alıntı ile Cevapla
  #14  
Okunmamış 06-01-2013
hacihalisyalvac - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Yeni Üye
 
Üyelik tarihi: Jan 2013
Mesajlar: 11
Standart

sayın hacihalisyalvaç bu cihaz boşluk aramayamı daha müsait asıl maksatı bumu metallerde ne kadar başarılı olabilir radarlar metal konusunda belli bir büyük kütle olmadan alamıyor sanırım siz bu cihazı bizzat kullandınızmı ayrıca yalvaç soyisimmi yoksa oralımısınız.
kullanım klavuzuna göre yanyana duran metalin toplam ağırlığı 2,3 kg dan az olduğunda görmediği yazılıdır. arazide yeteri derecede yaptığım kullanım denemelerine göre şunları söyleyebilirim: kesinlikle küçük metalleri görmüyor, çivi, tel, küçük demir parçalarını kesinlikle görmüyor. 2 kg dan az metalleri algılamadığına (altın dahil) benim de kanaatim oluşmuş durumda. rezistivite mantığına göre çalışan cihazların jeofizik kökenli cihazlar olduklarından dolayı boşlukta daha iyi oldukları genel bir kanıdır. yeteri derecede kullanım denemelerine göre; benim fikrime göre, boşluk su ve metal aramada hemen hemen eşit derecede işe yaramaktadır diyebilirim. yalvaç'lı değilim. kullanıcı adım; saygı duyduğum bir büyüğümün adıdır. saygılarımla.
Alıntı ile Cevapla
  #15  
Okunmamış 06-01-2013
birdal65 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Gelişmiş Üye
 
Üyelik tarihi: Jan 2011
Mesajlar: 195
Standart ...

boşlukda ideal olabilir ama metal olayı büyük bir kütle olmadan yakalayamıyo anlaşılan bu cihazla 50m2 alanı tarayıp 2x2 bir odayı bu alan içinde tespit etmek sadece boşluk olarak ne kadar zaman alır acaba.
Alıntı ile Cevapla
  #16  
Okunmamış 06-01-2013
hacihalisyalvac - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Yeni Üye
 
Üyelik tarihi: Jan 2013
Mesajlar: 11
Standart

50 m2 alan içinde 2X2 m2 odayı nasıl tespit ederim? Eğer açık arazide isek, yani tarlada isek, ve çalışmak için yeterli alan varsa bir dereceye kadar tespit edilir. 50 m2 diyelim 7X7 olsun. uzunluğu 7 m olan bir uzunluğun ortasında (3,5 metresinde) durun, altta bir boşluk var diyelim. bu noktadaki boşluk aşağıda 3-4 metre derinde ise derinliği de anlaşılarak tespit edilebilir, 4 metreden daha derinde ise cihaz 7X7 m2lik bir alanda yapılan ölçümde cihaz boşluğu bulur ama derinliği ölçümü hatalı olur. 50 m2lik bir alanda mümkün olduğunca net bir ölçüm yapabilmek için; bu 50 m2nin dışından çubukları çakıp ölçüm yapmak gerekir. yani uzunluk 7 metre işimize tam yetmeyebilir tespit çalışması için. önce uzunluğu 7 m alıp çalışılır, sonrasında uzunluk 10 m, 15 m, gerekirse 20 metreye çıkarılarak ölçüm çalışmaları yapılır. her halükarda yapılan bütün çalışmalarda en sağlıklı daraltma 5X5 veya 4X4 m olur, 3X3 m2'lik bir daraltma yaparsanız aldığınız veri sağlıklı olmaz.. daha fazla daraltma için başka bir makina veya çubuk desteği olabilir.
Alıntı ile Cevapla
  #17  
Okunmamış 06-01-2013
hacihalisyalvac - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Yeni Üye
 
Üyelik tarihi: Jan 2013
Mesajlar: 11
Standart

50 m2 lik bir alanı daraltma çalışması 1 saat kadar zaman alabilir.
Alıntı ile Cevapla
  #18  
Okunmamış 06-01-2013
birdal65 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Gelişmiş Üye
 
Üyelik tarihi: Jan 2011
Mesajlar: 195
Standart ...

cevabınız için teşeşkkür ederim
Alıntı ile Cevapla
  #19  
Okunmamış 09-01-2013
birdal65 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Gelişmiş Üye
 
Üyelik tarihi: Jan 2011
Mesajlar: 195
Standart ...

bu cihaz hakkında doğru düzgün kullanıcı yorumları yok aslında güzel bir cihaz belli bir alanda araştırma yapmak için fakat bu cihaz gerçekten jeojizik cihazımı yoksa alan tarama cihazlarının sisteminde çalışan bir cihazmı.

Konu birdal65 tarafından (09-01-2013 Saat 02:13 ) değiştirilmiştir. Sebep: harf düzeltme
Alıntı ile Cevapla
  #20  
Okunmamış 09-01-2013
lorenz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Yeni Üye
 
Üyelik tarihi: Jan 2013
Mesajlar: 9
Standart

mrb iyi akşamlar diliyorum yeni üyeyim ama yaklaşık 3 aydır siteyi takip ediyorum tek kelime ile harika bir bilgi paylaşım sitesi emeği gecen herkesi kutluyorum benimde bir sorum olacak bende lorenz x5 var tespit ettiğimiz yerden birde boşluk alabilsek ne kadar güzel olurdu bunu yapabilmek için ne tavsiye edersiniz
Alıntı ile Cevapla
Cevapla

Etiketler
accumaster, pro

Seçenekler
Stil

Yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
Smileler Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık


Benzer Konular
Konu Konuyu Başlatan Forum Cevaplar Son Mesaj
Accumaster pro cihazini kullanmada acil yardim boris2000 Genel Cihaz Bilgileri 2 25-07-2016 09:02
Accumaster Pro Satılıktır Farmet Teknoloji İkinci El Dedektör - GPR - EM cihazları 0 05-12-2013 02:53

Farmet Teknoloji Sistem Bilgisi Site Bilgileri (Alexa)
Powered by vBulletin® Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2019, Jelsoft Enterprises Ltd.
SEO by vBSEO 3.6.0 RC 2
www.farmet.net - Tüm Hakları Saklıdır.
kiralık dedektor | Farmet

İçerik sağlayacı paylaşım sitelerinden biri olan Farmet Forumları 5651 Sayılı Kanun’un 8. Maddesine ve T.C.K’nın 125. Maddesine göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. Farmet hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetler [email protected] adresi ile iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde Farmet yönetimi olarak tarafımızdan gereken işlemler yapılacak ve Avukatlarımız size dönüş yapacaktır.
!-- Yandex.Metrika counter -->