Yükleniyor...
Farmet Teknoloji, Phanes, coskun, Ercan_Usta, sezgin64, caponali

Go Back   Farmet Forumları > Kategorisiz Bölüm > Değerli Madenler

Beğeni şeması6Beğeniler
  • 3 Post By coskun
  • 1 Post By vatan61
  • 1 Post By vatan61
LinkBack Seçenekler Stil
Okunmamış 19-02-2013
coskun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Administrators

Standart Altın Damarlı Taşlar

Bu videoda adamlar cihaz reklamı yapıyor belki ama benim videoda dikkatimi çeken olay dere yataklarında ve benzer taşların oldugu bölgeler de gezip içlerinde altın damarı olan taş parçalarını bulmaları..Şimdi bizim ülkemiz dünyadaki yaşanılası en güzeller yerlerden birisi ve netekim bi çok medeniyet gelmiş geçmiş...

İlk para bizim ülkemiz de basılmış..Buna baglı olarak bi çok altın para ve eser var..Bu durumda ülkemiz de altın madenleri de var...İşletimde olanlar hariç kimselerin bilmedigi ve keşfedilmeye hazır maden yatakları olduguda aşikar...

Videonun 3. dk sından sonra adamın eline alıp gösterdigi taşlara iyi bakın..Bu taşlardan bizim ülkemizde de olduguna inanıyorum.Gecen telefonda vatan61 ustamla bu konu üzerine kısa bi sohbet yaptık...Dogal nugget altın parcaları üzerine...Bende böyle bi video gördügümü ama altınların taşların icinde oldugunu söyledim bulursam paylaşırım demiştim...Burda o kadar makina kullanan adamız hangimiz dere yatagında böyle taşlarda altın aradı yada makina salladı.

Sizceolma ihtimali nedir...Bu madenin oluşması icin dünyanın heryerinde oluşabilecek gerekli mineral ve dogal ortamlar bizim ülkemizde de illaki mevcut...Birde en çok duyulan ve acaba da kaldıgımız konu da aklıma geldi...Hep duydugumuz cihaz taşa öttü muhabbetinin sebebi illaki bi madensel olay ama taş diye ayagımızla ittigimiz ve taşa ötüyor diye elimize alıp bakmadıgımız böyle altın damarlı taşlar kayalar kacırdıgımız olmuşmudur.

Bu videodan sonra bu tür taşlara daha çok dikkat etmenizi hatta varsa bölgenizde böyle dere yataklarında en az 1 saat zaman ayırıp gezmenizi öneririm..saygıar.

Okunmamış 19-02-2013
vatan61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Kıvrak Üye

çok güzel konu çok faydalı video teşekkür valla özellikle gpx serisi kullananların bu nu düşünmesi ve denemesi faydalı

ben bi kaç yerde denedim altın madeni deyilde başka madenler içeren bi taşı analiz yaptırdım cihaz sinyal verdiyi için içerisinden üç deyişik şekilli maden ne raslandı cihaz taşa ötüyorsa demir madenide altın madenide başka madende olabiliyor altınmadeni özellikle bu video da olduğu gibi dereyatakları aramada en mantıklı seçim ve bu yönde bazı kullanıcılar nabit saf altın bulduğunu söyleyen kullanıcılarda var herkezin duyarlı ve konuda araştırmayapması faydalı ve kazançlı güzel ve faydalı konu coşkun teşekkürler
Okunmamış 19-02-2013
BigBang - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Gelişmiş Üye

Nabit değil de Plaser altın oluşumuna raslanan birkaç akarsu var ülkemizde . Zaten buralardan da antik ve daha ileri dönemde faydalanılmış . Tam yerlerini bana uzak olduğu için unuttum ama 1 tanesi Ege 1 tanesi Erzurum civarı ve 1 tanesi de Akdeniz bölgesinde idi . Bu bilgilere internetten ulaşmak mümkün . Nabit olarak bizim burda dağda antik bir altın madeni var . Ama orayı da şimdi bir maden firması almış ama işletmiyor nedense
Okunmamış 20-02-2013
caponali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Super Moderator

İnternetten bulduğum bilgiler:

1-Manisa -Sart Çayı Altın Plaseri
Manisa'nın Salihli ilçesine bağlı Sart Çayı ve çevre akarsuları, Türkiye'nin en büyük kırıntılı altın cevherleşmelerini oluşturur. Salihli-Turgutlu arasında, Bozdağ Silsilesinin kuzey eteklerindeki dere alüvyonları ve çakıl taşları içinde bulunan altın oluşumlarına yönelik arama çalışmaları 1944 yılında başlamıştır. Kırıntı katmanları, kristalin temel üzerinde oturur. Kumtaşı ve ufak çakıltaşı seviyeleri arasında 10-20 cm. lik kil seviyelerine rastlanmaktadır. Bunların üstüne yanlızca tepelerde gözlenen iri kuvars çakıllarından oluşmuş çakıltaşı seviyesi gelir (üst çakıl taşları). Sart Çayı yöresinde genç alüvyonlarda ve üst çakıltaşı biriminde saptanan altın, nabit (doğal) haldedir.

2-Akıllıçay (Hatay) Plaseri: Hatay'ın güneyinde alüvyonlar içinden akan Akıllıçay boyunca alüvyonlar içinde bir miktar altına rastlanmıştır. Bu genç alüvyonların Miyosen yaşlı eski sekilerden gelmekte olduğu kabul edilir. Ancak tenörü düşük olduğu için işlenebilir nitelikte değildir.

3-Darphane-Kazıkkaya Altınlı Plaseri (Kars): Kars'ın Sarıkamış ilçesinin Darphane mevkiinde Ortahale deresinin üst sekilerinde bir miktar nabit altın saptanmıştır. Sekilerdeki Au, 1.Dünya Savaşı sırasında Ruslar tarafından işletilmiştir.
Okunmamış 20-02-2013
BigBang - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Gelişmiş Üye

Kars aklımda Erzurum gibi kalmış Ama bölgeleri doğru hatırlamışım
Okunmamış 26-02-2013
Kıvrak Üye

Photos of gold ores, quartz, telluride gold ore and gold specimens

Chris Ralph's Gold Prospecting Encyclopedia: Information on Prospecting for Gems, Gold Ores and Silver Ores

Chris Ralph’s Prospecting Encyclopedia

madencilikle ilgili aranacak bütün bilgileri neredeyse içinde bulabilinecek linkler madencilik ve altın nagıt la ilgilenenlerin deyerli taşlarla ilgi duyanların bakması incelemesi gereken bi kaynak
gaffer kişi bunu beğendi.
Okunmamış 27-02-2013
araşTIRmacı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Gelişmiş Üye

merhabalar...

Türkiye'ye ingilizler tarafından hediye edildiğini sandığımız tren raylarının asıl amaçlarından bahsedeyim önce..Bugünkü Türkiye Cumhuriyeti sınırlarındaki ilk demiryolu 1860 yılında bir İngiliz şirketi tarafından kurulan İzmir-Aydın hattının bir bölümüdür.bunda ki asıl amaç, madenlerimizi satın almak bahanesiyle üç kuruşa atalarımızı ocaklarda köle gibi çalıştırmaktı..hatta buradan götürdükleri madenler de onların dilinde, zımpara yapımı içindi..bizim saf atalarımız da buna inanıp gece gündüz üç kuruşa kazdılar..benim dedemin babası, dedeme anlatıyor: oğlum ben bu gavurların madenlerinde (maden halbu ki bizim toprağımızda) gece gündüz köle gibi çalıştım..zımpara madeni kazdık..katırlara yükleyip dağdan aşağı indirdik ve trene yükledik..

konunun özüne geleyim: zımpara diye yutturdukları maden yataklarında hala az miktarda altın damarcıkları mevcuttur..ve bu maden ocaklarının atıkları, aşağı tarlalara kadar uzanıyor..atık taşlarda hala parıldadığı görülmektedir..burada ki herkes bunu bilir...ancak bu atık taşlarda ki altını rafine edecek bir kurum , işletme vs. olmadığından kimse aldırmıyor..geçenler de zeytin toplarken göze hitap eden 5-10 adet taş parçasını eve getirmiştim..taş diye atmışlar..sizlere bu örneklerden bazılarını yakında resimleyip buraya ekleyeceğim..

konumuzla alakası yok ama sizlere bir şey daha sormak istiyorum: şimdi bir taş düşünün..hafif ve ovalimsi..dıştan bakıldığında kalker gibi duruyor..elinize alıp salladığınızda içinde bir şey olduğunun farkına varıyorsunuz..!! taş kırıldığında içinden tıpkı bilye şeklinde bir taş daha çıkıyor..onu kırıp ufaladığınızda, beyaz bir toza dönüşüyor..sizce bu ne olabilir..

saygılarımla...
Okunmamış 02-03-2013
Kıvrak Üye

resimde görülen doğal altın madenleri özellikle avusturalya gibi ülkelerden çıksada ülkemizdende çıkabilme şansı var olduğu için resimleri örnek olarak paylaştım gpx serisi cihazı olanlar bu konuda daha şanslı bunlar yüzeye çıkmış madenler ama kaya içerisinde veya arazide gözle görülmeyen farklı derinlikler den de çıkabiliyor denemeye deyer
gaffer kişi bunu beğendi.

Konu vatan61 tarafından (02-03-2013 Saat 11:41 ) değiştirilmiştir.
Okunmamış 07-10-2013
Kıvrak Üye

bu konuyu görünce coşkun aklıma geldi heralde coşkun büyük bi altın maden yatağı bulmuş olmalı son zamanlarda sesi çıkmıyor
Okunmamış 07-10-2013
zek1907 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Profesyonel Üye

peki bu yatakları nasıl mkeşfedebiliriz bilgisi olan varmı
Okunmamış 07-10-2013
Kıvrak Üye

videodan örnek alabilirsin dedöktörlede sinyalleri deyerlendirmen gerekli ama bu biraz ön araştırma ve bilgininde olması gerekli
Okunmamış 08-07-2015
ElementalEndustriyel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Yeni Üye

Dere yatağından altın tozu ayıklamak için tasarlamış olduğumuz makinemiz, siz altın arayıcılarının hizmetine sunmak için imalatımız başlamıştır.
Bilgi için 0 544 488 88 98 nolu hattı arayabilirsiniz.

Elemental Endüstriyel
Ali TEKİN
Okunmamış 04-04-2016
atilaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Yeni Üye

Ben tamamen şans eseri 5-6 gr ağırlığında 1 parça buldum. Evde duruyor. Onu kime nasıl satabilirim?
Ayrıca, yukarıdaki yazıları okuyunca bir dedektör almaya karar verdim.
Bu durumda:
Dedektörle altın parçaları aramak yasak mı?
Konu ile ilgili bilgi sahibi olan lütfen yardımcı olsun.
Teşekkürler.
Okunmamış 04-04-2016
coskun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Administrators

Alıntı:
atilaz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Ben tamamen şans eseri 5-6 gr ağırlığında 1 parça buldum. Evde duruyor. Onu kime nasıl satabilirim?
Ayrıca, yukarıdaki yazıları okuyunca bir dedektör almaya karar verdim.
Bu durumda:
Dedektörle altın parçaları aramak yasak mı?
Konu ile ilgili bilgi sahibi olan lütfen yardımcı olsun.
Teşekkürler.
Parçayı nerden buldun
Okunmamış 08-04-2016
atilaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Yeni Üye

Parçayı izmir kemalpaşa'da nif çayı kenarında bir çalışma yaparken buldum. yani alakasız bir iş yaparken buldum.

Etiketler
altın, damarlı, dsamarlı, taşlar

Seçenekler
Stil