Yükleniyor...
Farmet Teknoloji, Phanes, coskun, Ercan_Usta, sezgin64, caponali

Go Back   Farmet Forumları > Profesyonel Defineci Bölümü > Anlamını Öğrenmek istediğiniz Obje ve Buluntular

Anlamını Öğrenmek istediğiniz Obje ve Buluntular Bu bölümde, Müzelerde, kataloglarda, çeşitli sitelerde gördüğünüz ve anlamını merak ettiğiniz eserler ile ilgili uzmanlarımıza resimleri ile sorular sorabilirsiniz.

Cevapla
LinkBack Seçenekler Stil
  #1  
Okunmamış 03-10-2011
labianus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
labianus
Ziyaretci
 
Mesajlar: n/a
Standart Sahtecilikte zorlanan sınırlar

Arkadaşlar bu konu altında sahtecilerin ipliğini pazara çıkaralım elimize geçen resim bilgi hikaye ne olursa paylaşalım.
Alıntı ile Cevapla
  #2  
Okunmamış 03-10-2011
labianus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
labianus
Ziyaretci
 
Mesajlar: n/a
Standart

Alıntı ile Cevapla
  #3  
Okunmamış 03-10-2011
labianus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
labianus
Ziyaretci
 
Mesajlar: n/a
Standart

Alıntı ile Cevapla
  #4  
Okunmamış 03-10-2011
serhadlı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Gelişmiş Üye
 
Üyelik tarihi: Jan 2011
Bulunduğu yer: Edirne
Mesajlar: 416
Standart

konu güzel ve gerekli yüreğine sağlık.birde iki resimde ki hikaye paylaşılırsa....
__________________
Arzeyle bu pendi kendi özüne,
Dost addetme her güleni yüzüne,
İncinme dostunun her bir sözüne,
Doğru söz insana, batar demişler..
Alıntı ile Cevapla
  #5  
Okunmamış 03-10-2011
labianus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
labianus
Ziyaretci
 
Mesajlar: n/a
Standart

her iki resimdekide lahit güya birinin içinde kral takılarıyla gömülmüş süsü verilmiş uyanık geçinen bir salak(afedersiniz) bulunanacak parası söğüşlenecek diğeri çocuk lahdi bir yere gömülecek gece karanlıkta tabi yine kazılıp çıkıyor süsü verilip uyanığın birini şöğüşleyecekler hikaye okadar çokki hayal gücünüz bile yetişemez.
Alıntı ile Cevapla
  #6  
Okunmamış 15-10-2011
AtaPARS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Yeni Üye
 
Üyelik tarihi: Oct 2011
Mesajlar: 16
Standart

Bilgilendirdiğin için teşekkürler. Uyanık olmak lazım bu devirde herkes nasıl ederimde bunu kandırırım hesabına düşmüş. Yazık yazık nereye gidiyoruz.
Alıntı ile Cevapla
  #7  
Okunmamış 29-10-2011
APICTEA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
APICTEA
Ziyaretci
 
Mesajlar: n/a
StandartTarihi Eser Kaçakçılığı Operasyonu

2011-06-08 - 22:52
23 KİŞİNİN GÖZALTINA ALINDIĞI OPERASYONDA 150 BİN EURO DEĞERİNDE KRAL MÜHRÜ ELE GEÇİRİLDİ İstanbul başta olmak üzere 6 ilde tarihi eser kaçakçılarına yönelik düzenlenen operasyonda 23 kişi gözaltına alındı. Operasyonda, dünyada sadece 7 adet olduğu belirtilen 150 bin euro değerinde "Kral Mührü" ele geçirilirken, şüphelilerin tarihi eserleri çıkarmak için dinamit lokumu kullandıkları ortaya çıktı.

İstanbul Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, Anadolu'da çeşitli yerlerde dinamit lokumu kullanarak yapılan kazılardan çıkarılan bazı tarihi eserlerin satılmaya çalışıldığı ihbarı üzerine çalışma başlattı.


Yapılan takipte elebaşılığını R.Ö'nün yaptığı 23 kişilik şebeke tespit edildi. Yaklaşık 6 ay süren çalışmanın ardından dün İstanbul, Ankara, Bursa, Yalova, Düzce ve Bilecik'te toplam 26 adrese eş zamanlı operasyonlar düzenlendi. Baskında 23 kişi gözaltına alındı. Şüphelilerin ev ve iş yerlerinde yapılan aramalarda aralarında heykel, madalyon, sikke, Kur'an-ı Kerim, kılıç ve kavalın da bulunduğu 270 adet tarihi eser, 6 dinamit lokumu ve 1 ruhsatsız tabanca ele geçirildi.


Emniyette sorgulanan şüphelilerin çalışma yöntemleri de tespit edildi. Buna göre şüpheliler, define olduğunu belirledikleri alanlarda dinamit lokumunu patlatıp, ardından kazı ile tarihi eserleri çıkarttı. İkinci yöntemde ise şebeke üyelerinin köyleri dolaşıp para karşılığında tarihi eserleri topladıkları belirlendi. Her iki yöntemde de el konulan eserlerden ucuz olanların İstanbul'da satılırken, pahalı olanların Avrupa'ya gönderildiği kaydedildi.Ele geçirilen tarihi eserler arasında en çok dikkat çeken ise, dünyada sadece 7 adet olduğu belirtilen Roma dönemine ait madalyon oldu. "Kral Mührü" denilen madalyonun maddi değerinin 150 bin euro olduğu belirtildi.


Şüphelilerin emniyetteki sorgusu sürerken, ele geçirilen tarihi eserlerin incelenmek üzere Arkeoloji Müzesi'ne gönderileceği belirtildi. Polis, şüphelilerin define çıkarılacak yerleri nasıl tespit ettiğini belirlemek için de çalışmalarını sürdürüyor.İSTANBUL BAŞTA OLMAK ÜZERE 6 İLDE TARİHİ ESER KAÇAKÇILARINA YÖNELİK DÜZENLENEN OPERASYONDA ÇOK SAYIDA TARİHİ ESER ELE GEÇİRİLDİ. (ADNAN SULAR/İSTANBUL-İHA)
Alıntı ile Cevapla
  #8  
Okunmamış 29-10-2011
APICTEA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
APICTEA
Ziyaretci
 
Mesajlar: n/a
Standart

Bir Garip memleket....... Bu ülkede basının eline düşeceğine Kenefe düş daha iyi... Bu bronz bayan heykeli Sahte değilse yani... 2. sınıf değilse ben adımı değiştiricem... Kazayla bununla yakalanan derdinide anlatamaz... Vallahi bizim müzeler buna sağlam raporuda verir....

Ne desem boş

Mühürün 150 .000 Euro değerinde olduğunun ekspertizini kim yapmış acaba ??? o ekspertizi yapan 150.000 Euroyu hayatında hiç bir arada görmüşmü ?
Alıntı ile Cevapla
  #9  
Okunmamış 29-10-2011
solmaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Gelişmiş Üye
 
Üyelik tarihi: Aug 2010
Mesajlar: 117
Standart

Bu işi meslek edinmiş bu ülkede ekipce calışan bir çok insan var. Böyle bir vaka ile karşılatıgınız an olumsuzluk yaşamamak için uzak durunuz. Çevrenizide bu kopnuda uyarın unutmayınki özelliklede bunlar hep ekip hem farklı il ve ilçelerde hemde yılın belli mevsimlerinde özelliklede yurdumuzda yasaların dışında çalışıp kaçak kazıların yapılmasında agırlıklı olan mevsim ve aylarda meydana çıkarlar.

Öncelikle gerek bireysel gerekse çevrenizde böyle bir olumsuzlukla karşı karşıya kaldıgınızda mutlaka adli ve kolluk kuvvetlerine müracaat edin ve müracaatınızı kayıt altına aldırın mütakibinde olayın üstünde ısrarla durun gerek adli makamlar gerekse kolluk kuvvetleri en kısa aanda faili bulacaklardır.Çünkü bu işleri yapanlar tek kişi olmadıgı gibi bu işleri sıradan insanlar yapmıyorlar mutlaka ekip işi oldugu için bu nu yapanların hangi yerde olursa olsun kolluk kuvetlerinde ve adli mecilerde kayıt vardır ilk olumsuzlukları size ve çevrenize yapılan deyildir bu nedenle olayın üzerinde ciddiyetle durdugunuz anda kısa sürede olayın failleri bulunacaktır.

Kolluk kuvvetleri bu konuda yeterince tecrübeli deneyimli ve olaya vakıflar benzeri bir çok münferit olayla mükerrer karşılaştıkları için tecrübeleri vardır.Israrla yasal yollara baş vurmadımız an bu tip olaylayı yapanların yanına kar kalır.Böyle oumsuzluk yaşayanlar bu işi hiçde gurur meselesi yapıp suskun kalmamalılar her sessiz kalış yeni bir olumsuzluk yaşamanın başlangıcı olacaktır.

Sahtecilik konusunda kolluk kuvvetleri elbetteki öncelikle olayın faillerini yakalamakta tecrübeli oldukları kadar malesefki ele gecirilen suç konusu eser ve her türlü sahtesi yapılmış malların sahtemi gerçekmi oldugu konusunda yeterli tecrübeye bilgiye sahip deyillerdir. hakikimi sahtemi oldugu konusunda onların yakaladıkları kişilere yasal müeyideler uygulanırken diger tarafdanda yakalanan malın sahtemi gerçekmi oldugu incelenmek üzere bilir kilşilere yönlendirilip bilirkişi raporları tanzim ettirilir. bilir kişi raporları dogrultusunda yasal müeyideler uygulanır.

Bazen bilir kişilerde bu konuda yanılgı içine düşebiliyorlar itiraz halinde bir başka bilirkiş veya bir üst kurul olayın kesin ve nihai çözümüne katkı saglayan raporunu veriyor.MALESEF YASAL SÜRECTE YASALAR BU KONUDA YETERSİZ KALIYOR. Bu zaman içinde olaya yerel basın ve ulusal basında girdimi artık sallayıp vitesten atılan araba gibi tam gaz son süret abartılı rakamlar paha biçilmez yaygaraları bedeva reklamlar sahte fügüranlar insana vay be dedirtiyor.

Akıl almaz yöntemlerle bazen asker arkadaşı bazen hayal duygularla irtibat kuruyorlar bazen uzun vade bazend kısa vadede işlerini hünerlerini sergiliyorlar olayı ekipce yapsalarda resmi makamlar önünde sucun faili olarak özellikle tek kalmayı tercih ediyorlar tek kalıncada yasal müeyidelerin uygulaması caydırıcı olmaktan çıkıyor suçluyu teşvik eder hal alıyor. Yaşanmış olumsuzlukları örnekleri ile paylaşmak gerekiyor saygılar.
Alıntı ile Cevapla
  #10  
Okunmamış 29-10-2011
solmaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Gelişmiş Üye
 
Üyelik tarihi: Aug 2010
Mesajlar: 117
Standart

SAFDİLO .alooooo sennisin benim ben tanıdınmı
UYANIKSİLO. He buyur abe tanıdım nedennnn
SAFDİLO. Yahu benim ben antalyada hava alanındayım izmire geliyom.
UYANIKSİLO. He anlamışam haveleniyon eyi havelen ne zamen geliinn
SAFDİLO.. Ya antalya hava alanındayim uçakla izmire geliyom anladınmı
UYANIKSİLO. Yahui anlemişem nası geleinn.
SAFDİLO.Ya ses gelmiyormu antalyada uçaga binip izmire geliyom
UYANIKSİLO.Ağabiy ne zamen geliyen.
SAFDİLO. Yahu anlamıyonmu ses gelmiyormu şimdi hava alanındayım uçaga bindim dogru izmire yanına geliyorum.
UYANIKSİLO.Agabiy niye gelein uçagımına gelein uçaginen gelmeiiii
SAFDİLO. Ya anladınmı geliyom paranıda getiriyom uçakla geliyom yanına anladınmı bekle geliyom.
UYANIKSİLO. Amin agbiiim sakine uşauna gelme köyye mihtar uşaguna geldiini görirse gizarr mizi köydin kuver
SAFDİLO. Ya ne köyü izmire uçagına geliyom paranıda getiriyom anladınmı.
UYANIK SİLO Anlamışam agaebii sakinhe güye uşaguna gelmei mihtar gürir mizi göyden guver yeninde parunu alir gövden güver...............evet tel uzar gider.

ANLIYAN ANLAMIYANA SESİZCE ANLATSİN ANLAMIYANDA ANLIYANA SESLİCE ANLATSIN anlaştıkmı saygılar.
Alıntı ile Cevapla
  #11  
Okunmamış 31-10-2011
labianus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
labianus
Ziyaretci
 
Mesajlar: n/a
Standart

bu yakalanan buronz eller havadayı deneylerde bilem kullanmamamak lazım mazallar cihazı dandiğe alıştırır
Alıntı ile Cevapla
Cevapla

Etiketler
sahtecilikte, sınırlar, zorlanan

Seçenekler
Stil

Yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
Smileler Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık


Farmet Teknoloji Sistem Bilgisi Site Bilgileri (Alexa)
Powered by vBulletin® Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2019, Jelsoft Enterprises Ltd.
SEO by vBSEO 3.6.0 RC 2
www.farmet.net - Tüm Hakları Saklıdır.
kiralık dedektor | Farmet

İçerik sağlayacı paylaşım sitelerinden biri olan Farmet Forumları 5651 Sayılı Kanun’un 8. Maddesine ve T.C.K’nın 125. Maddesine göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. Farmet hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetler [email protected] adresi ile iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde Farmet yönetimi olarak tarafımızdan gereken işlemler yapılacak ve Avukatlarımız size dönüş yapacaktır.
!-- Yandex.Metrika counter -->