Yükleniyor...
Farmet Teknoloji, Phanes, coskun, Ercan_Usta, sezgin64, caponali

Go Back   Farmet Forumları > Cihazlar Bölümü / Treasure Hunting Devices > Dünya Markaları-Metal Dedektörler > XP Metal Dedektörleri / XP Metal Detectors

Beğeni şeması28Beğeniler
LinkBack Seçenekler Stil
Okunmamış 15-12-2012
ctrl+F - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Gelişmiş Üye

Alıntı:
birdal65 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
gmaxx2 bende kullandım kaliteli ve derinliğide iyi olan bir vlf cihax yalnız sarılara duyarlı olmadığı söyleniyo sarılara duyarlı olmamasının sebebi nedir küçükleri yakalayamasada görebileceği büyüklükteki sarılarıda görmezmi frekansı dersek minelebda düşük frekans ama tam tersi sarılara hassas gmaxx2 de bu sorun gerçekten varmı acaba?
minelab hem düşük hemde yüksek frekans ,yani çoklu frekans diye biliyordum.
Okunmamış 25-12-2012
pabushcu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Yeni Üye

Standart gmaxx 2...

minelab anca arkandaki adamı yorar ) ayrım kötü bence.. iyi sinyal aldığın pek çok şey yüzeye çıkınca demire döner. metali algıladığı derinlikten ayıramayan bir cihaz. Pek çok makine kullandım. minelab , spektrum xlt, dfx, dfx 300, garret, nexus, amaaa en iyisi gmaxx 2 ... 38*45 başlık süper.. her toprakta aynı ayarı kullanmaya kalkarsanız derinlik değişip duruyo gibi hissediyosunuz. Yada küçük paraları algılamıyor yada yanık değerli metallere demir sesi alıyou gibi hissedebilirsiniz.. ama zamanla kullanım sıklığınıza göre hiç bir problem kalmıyor. tıpkı bir müzik aleti kullanır gibi tüm notaları çözüp hatta aşağıdaki metalin şeklini dahi çözmeye başlıyorsunuz.. Gmaxx harika yani...
Okunmamış 25-12-2012
vatan61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Kıvrak Üye

pabushcu nun bu yorumdan şu çıkıyor markası modeli fiyatı artısı eksisi kalitesi özelliyi ne olursa olsun herkez kullana bildiyi alışa bildiyi sevdiyi ısındığı inandığı cihaza belirli bi süre sonra alışınca hayranlık duyamaya başlıyor
tam tersi oluncada kullanamayınca alışamayınca cihazı çözemeyince tanımayıncada ya kötüleniyor yada karalanıyor demek herkezin kapasitesi beklentisi kabiliyeti farklılık gösterebiliyor ozaman herkez kendi tarzı veya beklentisine göre tercihini yaparsa her cihaz güzeldir bence herkez kendine en uyumlu cihazı tercih ederse hiç kimse diyer cihazlara kötü demesine gerek kalmamış olur
minelabların ayrımı biraz zayıf ama kötüdeyil bu kullanıcıyla alakalı şartlarla alakalı deyişen bidurum
gemaks güzel bi cihaz sınıfında veya tarzında en başarılı cihaz ama harika biraz fazla abartılmış olur
sondurak kişi bunu beğendi.
Okunmamış 25-12-2012
AlpTigin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Gelişmiş Üye

Alıntı:
vatan61 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
pabushcu nun bu yorumdan şu çıkıyor markası modeli fiyatı artısı eksisi kalitesi özelliyi ne olursa olsun herkez kullana bildiyi alışa bildiyi sevdiyi ısındığı inandığı cihaza belirli bi süre sonra alışınca hayranlık duyamaya başlıyor
tam tersi oluncada kullanamayınca alışamayınca cihazı çözemeyince tanımayıncada ya kötüleniyor yada karalanıyor demek herkezin kapasitesi beklentisi kabiliyeti farklılık gösterebiliyor ozaman herkez kendi tarzı veya beklentisine göre tercihini yaparsa her cihaz güzeldir bence herkez kendine en uyumlu cihazı tercih ederse hiç kimse diyer cihazlara kötü demesine gerek kalmamış olur
minelabların ayrımı biraz zayıf ama kötüdeyil bu kullanıcıyla alakalı şartlarla alakalı deyişen bidurum
gemaks güzel bi cihaz sınıfında veya tarzında en başarılı cihaz ama harika biraz fazla abartılmış olur
ustacim bazende harbidende
pohtan cihazlar var
istedigin kadar alis cihaza
cihaz bi poha yaramiyosa yaramiyodur
ozellikle su pohta ve sakaro dedektor markalarindan
memnun olan kimse yok
Okunmamış 25-12-2012
Kıvrak Üye

yapılan yorumlar genelde piyasada kullanılan kendini kullanıcıya ispatlamış cihazlar için geçerlidir yoksa ne olduğu belli olmayan katogori veya imalatlı cihazlara zaten söz söylemeye fazla gerek yok
Okunmamış 26-12-2012
coskun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Administrators

g max2 yi tuğla arkasından bi denesinler ayrım konusunda görsünler cihaz o zaman ne diyor
Okunmamış 27-12-2012
Yeni Üye

vatan61 arkadaşımın dediği gibi belkide herkesin bir kabiliyeti tıpkı silahlarda oldugu gibi elinin yattığı bir cihaz var. minelabın extreme modelini ve gpx 4000 modelini kullandım. birçok kullanıcının mükemmel dediği dünyanın pek çok yerinde en iyi makine kabul edilen minelaba çamur atmak haddime değil. atmaca kardeşim sanada katılıyorum fakat g maxx 2 de sesten kurşunu şişe kapağını anlayabiliyorsun. çok sesli bir ayrım var. kataloğunda yazdığı gibi 2 sses 3 ses falan hikaye. birazcık müzik kulağı olan gmaxtan 5 nota çıktığını duyar. ama minelabın 5000 ini merak ediyorum doğrusu... birde şu var.. çok yüksek paralar bağlanıp makine alınmasına çok sıcak bakan biri değilim. belki bu da etkiliyor olabilir beni.
sondurak and alpersoner like this.
Okunmamış 27-12-2012
Yeni Üye

coşkun kardeşim. bu makinecilerin arasında yaygınca bir yarıştır. nice kiremitler vardır makineyi öttürür. nice kiremitler vardır makineyi kör eder. önemli olan gittiğin bölgedeki kiremitin mineralin derecesini bilmek. sen bana kiremitin numunesini ver ben sana altından sinyal aldırayım
alpersoner kişi bunu beğendi.
Okunmamış 28-12-2012
Administrators

Alıntı:
pabushcu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
coşkun kardeşim. bu makinecilerin arasında yaygınca bir yarıştır. nice kiremitler vardır makineyi öttürür. nice kiremitler vardır makineyi kör eder. önemli olan gittiğin bölgedeki kiremitin mineralin derecesini bilmek. sen bana kiremitin numunesini ver ben sana altından sinyal aldırayım
Aynı tuğlada g max2 sinyal kırarken Farmet x1 kırmadı...Demişsin ya kardeşim çok para verip makina alınmasına karşıyım diye...xp gmax2 2000 küsür tl Farmet x1 1000tl
Okunmamış 28-12-2012
Yeni Üye

olabilir valla o makineyi tanımıyorum.. amaa öyleyse süper.. derinlik nasıl
Okunmamış 28-12-2012
caponali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Super Moderator

Gemax iyi pratik derin cihaz ama tuğla altı biraz zayıf olabilir.x1 tuğla altı birazcık daha iyi daha derin ama oda minerale yani boşa ses verebiliyor.gemax kesinlikle boşa ötmez çok nadirdir öttüğü.yani her cihazın artısı eksisi olduğu gibi her kullanıcınında tecrübesi farklı.
Okunmamış 28-12-2012
araşTIRmacı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Gelişmiş Üye

merhabalar...1 yılı aşkın bir süredir gmaxx 2 v modelini kullanmaktayım..
ilk önceleri cihazı kullanım klavuzuna göre kullandım alışmaya çalıştım ama olmadı..
dedektör kullanıcısı biri olaraktan en iyisi kendimi alıştırmak dedim ve şöyle yaptım;
aynı araziye tam 5 gün gittin ve aynı noktaları dolaştım farklı ayarlar vs. vs.
sonra anladım ki; şunu şuraya getir şunu kıs şöyle yaparsa böyle yap diyerek birisine anlatmak hakikaten zormuş..
demiri kesinlikle ve kesinlikle kısmanızı önermem, çok defalar aldatır..
benim bulduğum en iyi ayar , öncelikle temiz toprakta toprak ayarımı yaparım ve sırasıyla;

frekans kapalı off konumunda
sılencer 2 pozisyonunda
ıron threshold sonuna kadar açık
sensivity sonuna kadar açık
ıron volume sonuna kadar açık
ground ortada (tercih noktasında)

bu ayarlarda cihazı hiç kapamadan 20 değişik toprakta bile hiç şaşırmadan tereddüt etmeden vede boşa kazmadan neyin ne olduğunu rahatlıkla anlayabiliyorum..
yani kısacası, hangi cihaz olursa olsun ses ayrımlı ise; buna alışabilecek tek şey kulaktır..
nasıl ki; kimisi arabesk kimisi pop vs. sever buna da aynı şey diyebiliriz...
minelablara gelince , temiz topraklarda oldukça üstün cihazlar olmasına rağmen, eski harabelerde (bizans, roma çöplük vs.) khz si otamatik ayarlandığı için derinlik kaybına uğramaktadır..ama gmax 2 de böyle bir sorun yok..
gmax le çok sayıda BİT para buldum, lakin henüz bir elektrona rastlamadım..bulunduğum bölgede yok çünki..
ama elektronu algılayabileceğine kesinlikle inanıyorum..

şimdilik bu kadar...devam edicem

saygılarımla..
sondurak and alpersoner like this.
Okunmamış 28-12-2012
Administrators

Ben g max2 ve x1 i aynı anda denedim...Bu iki cihazı aynı anda deneyen başka kullanıclar varsa farklarını tartışabiliriz..Ama sadece g max2 kullananlara göre denenmemiş bi cihaz icin yorum yapmak dogru degil..Caponali kardeşim bence olayı özeltlemiş...

xp g max2 alıyosun sonra diyolarki 22 lik baslık yeternce derin değil...Napıcaz peki diyosun 340 eruo vericeksin eeeeee 27 lik veya daha fazla verip 38x45 lik baslıgını alıcaksın....Sonra bi o kdar daha vericeksin V4 cip cıkardık daha derin ayrımıda dahaa iyi Elin Fransızının yaptıgını yarı fiyatından daha aşagı bi bedelle x1 yapıyosa ne gerek var bence g max2 ye....Durum böyle beyler...G max2 hala var elimde satabilirimde sıkıntı yok hemde V4 chipli....Başlık soketi değişti sadece on numara çalışıyor gayet temiz ve aktif V4 chip 1250 ye sizin olsun.
sondurak, alpersoner and ramazan34 like this.
Okunmamış 28-12-2012
Yeni Üye

v4 chip nedir acaba ?
Okunmamış 22-10-2013
izlem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Yeni Üye

Slm. Saygıdeğer üstatlarım yurtdışındaki Dedektör ler ile turkiyede satılan Dedektör ler farklı deniliyor ve türkiye ye gümrükten geçerken ayarları ile oynandığı söyleniyor bu nekadar doğru bilgisi olan varsa paylaşabilirse çok memnun olurum saygılar.
Okunmamış 22-10-2013
Kıvrak Üye

yerli üreticilerin uydurduğu ticari bi efsane dedöktörlerin oynanacak bi ayarı yok gümrüktede böyle bibirimde yok bukadar eloktironik bilgisi olanda gümrükte deyil eloktironik firmada çalışır efsanelere kanma herduyduğunada inanma
Okunmamış 23-03-2014
manolya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Yeni Üye

Arkadaşlar bi sorum olcak.XP goldmax 2 mi daha üst kalitede yoksa goldmax pover mi.yardimci olacak arkadaşa t.ederim
Okunmamış 10-04-2014
birki - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Yeni Üye

Xp gmaxx2 daha iyidir.lakin makinanin altina duyarli olmafigini soyleyenler var makinanin bir ayari var o ayari yaparsaniz kesinlikle altini kacirmaz ama altini toprakta degil kayalarda ariyacaksiniz
Okunmamış 12-12-2014
geben - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Gelişmiş Üye

xp g maxx 2 altına gitmiyor zor görüyor söylemleri çok boş sözler milletin kafasını lütfen karıştırmayalım..ben defalarca altın malzeme aldım g maxx la ve 22 ayar altını toprakta test ettim altın ortalama 1 tl den çok az büyüktü ve 40 cm de zayıf bir sinyalle algılıyordu,kullandığım başlık ise 27 lik başlık.gümüşe en duyarlı cihaz diyebilirim ve bitleri bile kaçırmıyor,demirin yanında rahat malzeme alıyor,ayrımı olağan üstü,boşa kazdırmıyor ,kısacası beklentileri karşılayacak bir cihaz fiyatıda uçuk değil en azından,saygılar...
vatan61 and alpersoner like this.
Okunmamış 12-12-2014
caponali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Super Moderator

Gebenin altın ve gmaxx2 açıklamasına katılıyorum.Ama ayrım 7-8 den fazla olmamalı.9-10 civarında altını görmesi çok zorlaşır.Alınabilecek aç ara cihazlar listesinde xp modelleri ilk sıralarda yer alır.Ama x1pro yada x2 ayrımda ve derinlikte bir gömlek daha üstün bence.Defalarca deneme ve karşılaştırma imkanım olmuştur.
vatan61 kişi bunu beğendi.

Etiketler
detector, gmaxx, gmaxx2, kullanma kılavuzu, kullanım, kılavuzu, xp dedektör

Seçenekler
Stil