Yükleniyor...
Farmet Teknoloji, Phanes, coskun, Ercan_Usta, sezgin64, caponali

Go Back   Farmet Forumları > Cihazlar Bölümü / Treasure Hunting Devices > Dünya Markaları-Metal Dedektörler > XP Metal Dedektörleri / XP Metal Detectors

Beğeni şeması1Beğeniler
  • 1 Post By poyrazefe
LinkBack Seçenekler Stil
Okunmamış 20-01-2012
isahamza - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Kayıtlı Kullanıcı

Standart xp gmax2 hangi ayarda enderine iner yardım

yaklaşık bir hafta önce gmax2 aldım havaların soğuk olduğundan iki kez deneme şansım oldu şimdi ayrımlı olunca örneğin 20 cm direk tüm metallere sinyal verdiği zaman 30cm ye çıkarmı yani enderine ulaşmak için ne şekilde ayarlanması gerekiyor yardım ederseniz sevinirim arama yaptığım yerde fazla mineralli toprak değil değersizde olsa sinyal aldığım yerden kesinlikle herhangi bi metal parçsı çıksın önemli değil yeterki en derin haline ulaşsın yardımcı olursanız sevinirim ...saygılar...
Okunmamış 21-01-2012
poyrazefe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Gelişmiş Üye

defalarca anlattım yine anlatıyorum öncelikle FREKANS KIRMIZI OKLU YERDE ------- AYRIM KAPALI--------SİLENCER KIRMIZI OKLU YERDE------- GROUND LEVEL KAPALI-------IRON VOLUME SAAT 10-11 ARASI-------BAŞLIK YERE PARALEL BEL HİZASINDA BAŞLIK YERE PARALEL SENSİVİTY AZ AÇIYORSUN BİP SESİ GELDİKTEN SONRA BU ŞEKİLDEYEKEN AZAR AZAR SENSİVİTY YÜKSELTİYORSUN İLK PARAZİT YAPTIĞI YERDE BIRAKIP 1 MİLİM GERİ GERİ ÇEVİR YOK PARAZİT YAPMIYORSA SENSİVİTY KIRMIZI OKLU YERE KADAR AÇIYORSUN DAHA SONRA BAŞLIĞI YERE 5CM YAKLAŞTIRIYORSUN TOPRAK MİNERALLİYSE SES ÇIKARIR BU SEFER 30CM YUKARI KALDIRIYORSUN YUKARI AŞAĞI POMPALAYARAK AZ AZ GROUND LEVELİ YÜKSELTİYORSUN SESİ KESTİĞİ YERDE BIRAK ALET HAZIR BAŞLIĞI 5CM YERE YAKLAŞTIRDIĞINDA ALET SES YAPMIYORSA BU SEFER POMPALAYA POMPALAYA BEYAZLA KIRMIZININ TAM BİRLEŞTİĞİ YERDE SAAT 11 YÖNÜNDE BIRAK ALET HAZIR BU ŞEKİLDE HEM DERİN HEM DAHA HASSAS OLUR KARDEŞİM AYRICA AYRIM OLAYINI UNUTUN HERŞEYEDE KAZIN BENDEN TAVSİYE ZAYIF BİR SİNYAL ALDIĞINDA AYAKLA YADA ÇAPAYLA TOPRAĞI TRAŞLAYIN SİNYALİ NETLEŞTİRİN VE GEREĞİNİ YAPIN BOL ŞANSLAR PİLLER ALKALİN DURACELL KULLANIN
redlion48 kişi bunu beğendi.
Okunmamış 21-01-2012
isahamza - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Kayıtlı Kullanıcı

çok sağolun vemriş olduğunuz bilgiler için aynen uyguluyacağım saygılarımla..
Okunmamış 30-09-2012
kartaca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Yeni Üye

bu ayarlar goldmaxx içinde geçerlimi
Okunmamış 30-09-2012
kaplan77 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Kayıtlı Kullanıcı

Slmlar Xp gmaxx 2, bronz ve demirde baya bir derine iner büyük parçalarda.lakin renkli metalde şansı çok azdır 38x45 lik başlığıyla kullanmamıza rağmen renkli metallerde derinlik 0 diyebilirim ama şansın vardır ,yüzeye çok yakındır yakalarsın .Fakat ;demir veya bronz yada teneke gibi malzemelerde, süper derinlik sağlar.Saygılar..
Okunmamış 01-10-2012
birdal65 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Gelişmiş Üye

Alıntı:
kaplan77 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Slmlar Xp gmaxx 2, bronz ve demirde baya bir derine iner büyük parçalarda.lakin renkli metalde şansı çok azdır 38x45 lik başlığıyla kullanmamıza rağmen renkli metallerde derinlik 0 diyebilirim ama şansın vardır ,yüzeye çok yakındır yakalarsın .Fakat ;demir veya bronz yada teneke gibi malzemelerde, süper derinlik sağlar.Saygılar..
gümüşe nasıl acaba ben gmaxx2 yi kısa bir süre kullandım çekişi iyiydi sizin deyişinize göre minelab yine vazgeçilmez oluyo anlaşılan
Okunmamış 01-10-2012
caponali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Super Moderator

sayın isahamza poyrazefenin tarifi doğrudur uygulayabilirsiniz.tekde 1-2 cm fark yapar ancak.direk aç arada yapabilirsiniz.ben bikaç şey eklemek istiyorum.gmaxx boşa ötmez.boşa ses verdiği çok nadirdir.ses varsa metal vardır.ses aldınız açtınız 20 -30-40 cm ama içinde sallayacak şekilde ses gittikçe kuvvetlenmiyorsa mineraldir.
max derinlik olsun diyorsanız sens düğmesini açarken patır patır ses yapmaya başladı durdunuz biraz geri aldınız patırtıyı minimuma indirdiniz ya işte orda sens düğmesini biraz geri almak yerine dahada ileri alın.patırtı artacak ama derinlikte artacaktır.o patırtının arasında alışınca metal sesini alırsınız zaten.ses ayarlı bir kulaklıkla kullanın.ben nerdeyse yerine göre sensi son açıyorum.iron volumeyide kısıyorum parazit azalıyor.bazen hafif bir inleme gibi ses aldığınızda biraz açın.cihaz zor yakalıyor demektir.açtıkca ses iyiye dönebilir.

Konu caponali tarafından (01-10-2012 Saat 01:32 ) değiştirilmiştir.
Okunmamış 01-10-2012
Super Moderator

Alıntı:
kartaca Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
bu ayarlar goldmaxx içinde geçerlimi
evet tüm yazılanlar goldmaxx içinde geçerlidir.gmaxx goldmaxx düğmleri ayarları aynı sadece frekansları farklıdır.
Okunmamış 01-10-2012
Super Moderator

Alıntı:
kaplan77 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Alıntı:
birdal65 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
gümüşe nasıl acaba ben gmaxx2 yi kısa bir süre kullandım çekişi iyiydi sizin deyişinize göre minelab yine vazgeçilmez oluyo anlaşılan
evet renkli taşta şansı azdır hele derinse ve tuğla kırıkları varsa.onun için iron thresholdu yani ayrımı saat 12 civarında 4-5-6 gibi tutup aramak lazım.bol bol demirde çıkarabilirsiniz bu şekilde ama renkli taşta yakalayabilirsiniz.renkli taşlara kalın demire yakın ses verir.yaklaştıkca demirse ses kırılmaya kötüleşmeye başlar renkli ise ses iyileşmeye düzelmeye başlar.kulakta çok önemlidir.en iyisi deneyerek cihazın tepkilerine bakın.tüm cihazlar renkliye hemen hemen aynı tepkiyi verir zaten.gpx serileri hariç minelabın vlf modelleri renkliye birazcık daha duyarlıdır ama gmaxx kadarda derinlik yoktur.arada çoook fark yok tabiki tekde bikaç santimcik.

gümüş madenine çok duyarlıdır.aynı ebatta aynı gram bakır ve gümüşü denedim gümüş bikaçsantim daha derin algılandı.zaten gümüş cihazların manyetik alanına en iyi tepkiyi veren metallerden biridir.

demirde derine iner derken elbetteki çünkü demirin toprak altında paslanıp çürürken oluşturduğu alan büyüktür.büyük bir paslı demiri çıkarın yerine tutun hala ses bile verir yani.çünkü demirin pası oksidi toprağın içine bile işlemiştir.böyle bir derin demir sinyaline hiçbir cihaz demir demez.ancak biraz yaklaştıktan sonra kırmaya başlar sesi.o noktadan itibarende zaten çıkaralım dersiniz artık yani bencede çıkarın.
Okunmamış 02-10-2012
Gelişmiş Üye

Standart s.a

gmaxx2 büyük başlıkla kullanıldığı halde küçük metalleri alıyo boşa atılmıcak bir cihaz derim
Okunmamış 02-10-2012
Super Moderator

evet gmaxx2 38x45 başlıkla bile 27lik başlığın görebildiği en küçük parçayı görebiliyor.38x45 lik başlık 27 liğe göre 10x10 cm ebatlarındaki malzemede 10-12 cm fark atıyor.tekde atacağı fark (1tl ebatlarında)ortalama 5 cm dir.
Okunmamış 07-11-2012
alistayır - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Yeni Üye

g max 2 nin ayrımı hakında bilgisi olanlar paylaşabilirmi ayrım yapınca derinlik düşüyormu bana öyle geldi biraz yada ben anlayamadım
Okunmamış 04-01-2013
tektekci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Yeni Üye

ayrım %60-70 de olmalı ve iyi bir kulak tecrübesi olmalı. O zaman mümkün olan max. derinliği elde edersin.
Okunmamış 04-01-2013
Phanes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Genel Yönetici

Ayrımsız modda maximum derinliğe ulaşırsınız,işin içine ayırımı sokarsanız derinlik etkilenecektir..
Okunmamış 04-01-2013
kaplan77 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Kayıtlı Kullanıcı

Toprağın mineraline göre hassasiyeti dengele. Mineral fazlaysa düşür. Azsa yükselt. Derinlik maximum olacaktır. Saygılar..
Okunmamış 04-01-2013
Gelişmiş Üye

Standart ...

zaten yi bir makinacının fazla ayrımla işi olmaz iş cihazı tanıyıncaya kadar fakat sitede gmaxx şenlği var nedense hadi hayırlısı
Okunmamış 11-01-2013
araşTIRmacı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Gelişmiş Üye

Alıntı:
phanes Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
ayrımsız modda maximum derinliğe ulaşırsınız,işin içine ayırımı sokarsanız derinlik etkilenecektir..
evet phanes kardeşime katılıyorum..
Benim kullandığım ayarlar ise şöyle:

Ground ortada(kırmızı noktada)
sılencer 2 pozisyonunda
sensivity sonda
ıron volume sonda
ıron threshold sonda

gerisi kulağa ve bileğe kalmış bişiy...ama eminim ki kendinizi eğitince boşa sinyal kazmıyacaksınız..

Saygılarımla...
Okunmamış 12-10-2014
bulut585858 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Yeni Üye

Xp gmaxx 2 aldım toprak ayarı yapamıyorum nasıl yapacağımı bilmiyorum birde cihaz nasıl kullanılırsa daha derinden malzeme alabilirim hassas ayarları bana yardımcı olacak arkadaşlar varsa anlatırlarsa sevinirim yardımlarınızı bekliyorum lütfen bu cihazı kullanma cd si yok ve her kafadan bi ses çıkıyo bende hangi ayarda aleti kullanacağımı şaşırdım lütfen usta biri bana yardımcı olursa sevinirim.
Okunmamış 23-11-2014
redlion48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Yeni Üye

merhaba abi .. bu gmaxx2 de cihazı sıfırlamak gibi bir ayar var mı ?

Etiketler
ayarda, enderine, gmax2, hangi, iner, yardım

Seçenekler
Stil