Yükleniyor...
Farmet Teknoloji, Phanes, coskun, Ercan_Usta, sezgin64, caponali

Go Back   Farmet Forumları > Cihazlar Bölümü / Treasure Hunting Devices > Dünya Markaları-Metal Dedektörler > XP Metal Dedektörleri / XP Metal Detectors

Beğeni şeması17Beğeniler
LinkBack Seçenekler Stil
Okunmamış 19-03-2011
nerro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Yeni Üye

arkadaşlar makineyi kullanım kılavuzundan incelemek istiyorum ama link dosya silinmiş acaba linki yeniliyebilirmisiniz?
Okunmamış 07-05-2011
vatan61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Kıvrak Üye

xpdeus cihazı olanlar veya almak isteynlerin bilgileri olsun bu cihazın ufakbaşlığıyla büyük başlığı arasında derinlik ve ayrımda hiç bi fark bulunmamaktadır ne toprakta ne havada ne büyük metalde nede ufak metalde ufak başlıkla büyük başlık arasında derinlikle ayrımda hiçbi deyişiklik olmadığını kendim test ettim olurda büyük başlık alamak isteyen arakadaşlar hüsrana uğramasınlar sadece büyük başlık 8oo ytl herkezin bilgisi olsun bolşanslar

ilave olarak bu cihazın perponmansı bilindik marka ve modellere oranda çok güzel alınabilecek tercih edilebilecek oranda kullanışlı ve kaliteli çok ta stabil bi cihaz tek kusuru büyük başlıkla ufak başlık arasında fark olmaması
Okunmamış 08-05-2011
consulali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Gelişmiş Üye

Alıntı:
vatan61 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
xpdeus cihazı olanlar veya almak isteynlerin bilgileri olsun bu cihazın ufakbaşlığıyla büyük başlığı arasında derinlik ve ayrımda hiç bi fark bulunmamaktadır ne toprakta ne havada ne büyük metalde nede ufak metalde ufak başlıkla büyük başlık arasında derinlikle ayrımda hiçbi deyişiklik olmadığını kendim test ettim olurda büyük başlık alamak isteyen arakadaşlar hüsrana uğramasınlar sadece büyük başlık 8oo ytl herkezin bilgisi olsun bolşanslar

ilave olarak bu cihazın perponmansı bilindik marka ve modellere oranda çok güzel alınabilecek tercih edilebilecek oranda kullanışlı ve kaliteli çok ta stabil bi cihaz tek kusuru büyük başlıkla ufak başlık arasında fark olmaması

http://www.youtube.com/watch?v=Zr6H7...eature=related
Okunmamış 29-05-2011
nerro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Yeni Üye

arkadaslar ölü linki yenileyebilir miyiz??
Okunmamış 30-05-2011
fago - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Yeni Üye

uzun bir aradan sonra sizleri yeniden bilgilendirmek isterim bir türlü fırsat bulup sizlere video çekemedim. deusun büyük başlığınıda aldım vatan arkadaşımız fark yok demiş ama bence çok fark var daha net ses veriyor ve en az yüzde 30 daha derin çünkü başlıkta enerji farkı var. deusun kötü yanları numara ile gösterdiği metalleri ayırt edemiyorsunuz gümüş malzemeye 94 gösterirken farklı küflü demir parçasınada aynı numarayı verebilmekte. farkettiğim birşey daha deus tek parayı bazı toprakta öncede bahsettiğim gibi derinden alabiilmekte bazı toprakta ise bir karışta almakta sanırım mineral fazlalığından. büyük malzeme olarak bir tabağı 80 cm den net alıyor ve aldım sorularınız olursa cevaplarım rasgele arkadaşlar
Okunmamış 08-06-2011
Kıvrak Üye

usta xp deus çok güzel bi cihaz ona lafım yok tekpara cihazlarında tercih edilebilecek biçok artısı var

büyük başlıkla ufak başlık arasında benim denemelerimde ne büyük ne küçük metallerde ne havada ne de torakta hiçbir derinlik farkına raslayamadım sadece ses biraz daha güçlü bunun dışında ses farkının dışında her hangi bi artış yok yüzde otuz bi derinlik farkı olduğunu belirtmişsiniz benim denememde yüzde üç hatta yüzde br bile derinlik farkı yok birimizden birinde bi yanlışlık var yada benim denediyim başlıkta fabrikasyon bi hata var ama sanmam büyük başlıkla ufak başlık arasında ne yazıkki hayal kırıklığı yaşadım fark yok var diyorsanız size zahmet bidaha deneyin ve mümkünse videolayın ki hangimiz hatalıysa hatamızı telafi etmiş olalım ilgilenenlerin de kafasını karıştırmış yanlış bilgi vermiş olmayalım mümkünse sizden video bekleriz kısa sürede bolşanslar
Okunmamış 02-09-2012
fago - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Yeni Üye

Merhabalar arkadaşlar uzun bi aradan sonra sizlere yeni bilgi veriyorum vatan kardeşim uzun aradan sonra birazdaha derine attığını farketmişsindir cihazın frekans ayarını 7 yada 11 seviyelerinde tut. arkadaşlar biz büyük başlık aldık diyoruz ya bir şey farkettik bizim artık iki tane dedektörümüz oldu şöyle söyleyim cihaz kablosuz olduğu için kulaklıkla küçük başlığı kullanıyoruz büyük başlığı cihazın kendisiyle ikisiylede ayrı arama yapabiliyoruz. derinlik konusuna tekrar gelecek olursak zemine göre cok şey değişiyor bulunduğunuz toprağa göre bu bütün dedektörler için aynıdır.gmax 2 kullanan arkadaşlardan birazdaha derinde algılama yapabiliyor son denememi minelap 5000 de deneyeceğim daha iyi olduğu söyleniyor fiyat birazdaha ucuk tabi. deusun güzel tarafı hafifliği sallamaktan diğer arkadaşlar daha çabuk yoruluyor dez avantajı gittiginiz bir arazide 3 gün kalacaksanız ve elektrik yoksa sarzlı olduğu için sıkıntılı bu düşünmüşler ve bir adet küçük pille sarz yapan bir alet var sizi yarı yolda koymuyor ama biraz bekletiyor
Okunmamış 02-09-2012
Kıvrak Üye

dene dene denemeden bazı şeyleri anlamak zor denedikçe gezdikçe bazı şeyler anlaşılıyor bolşanslar
Okunmamış 01-09-2013
viper35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Yeni Üye

arkadaşlar bu link açılmıyor xp deus Türkçe kullanma kılavuzu arıyorum yardımcı olurmusunuz
Okunmamış 18-02-2015
kasap45 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Yeni Üye

Sa xp deus nasıl kullanılır yardımcı olur musunuz ayarlarını yapamıyorum
Okunmamış 18-02-2015
coskun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Administrators

Alıntı:
kasap45 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Sa xp deus nasıl kullanılır yardımcı olur musunuz ayarlarını yapamıyorum
Foruma attıgın ilk mesajın yanıyoum fuat abi deus aldım kullanamıyorum yardım edin

Daha önce hangi cihazları kullandın ve deusu alırken kalvuz veya kullanma yada egitim konusunda hic yardımcı olmadımı firma ve hangi firma.
vatan61 kişi bunu beğendi.
Okunmamış 20-02-2015
Kıvrak Üye

bakcoşkun bu vesileyle türk sinamasının unutulmaz sahnesini hatırladık yanıyorsun fuat abi

xp deus önce çantasından çıkarılır sonra arazide kurulup kullanılır evde televizyon seyrederken kahvede çay içerken nette çetleşirken kullanılamaz hiç bi ayar gerektirmeden kullanıla bilen genel anlamda en basit kullanılan cihaz yanıyorsun fuat abi
coskun kişi bunu beğendi.
Okunmamış 20-02-2015
Yeni Üye

yok dai acıyoruz kulanıyorum da mesala deus modunda(SENS DISC FREKANS İRON REAVTİC ) LERİ NASIL YAPARSAM DAHA COK PERFORMANS ALIRIM ONLARI SORUYORUM KULLANMA KILAVUZU WAR AMA ONUN 1 SAYFADA DEDIGI DIER SAYFAYA UYMUYOR ONUN HAKKINDA BANA BİLGİ WERIRSENIZ SEWİNİRİM TEŞEKÜRLER.SAYGILAR
Okunmamış 21-02-2015
coskun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Administrators

(SENS DISC FREKANS İRON REAVTİC )

Sens:Cihazın hasssasiyeti ve derinligine etki eden bi ayar..Bunu acabildigin kadar yüksek acman cihazını daha hassas ve daha derin yapar..Ancak toprak minerali etraftaki cihazı etkileyecek olan frekanslar (elektrik telleri varsa--baz istasyonları gibi) sen bu ayarı yükselttiginde cihazın normalden fazla parazit yapmasına sebep olur..Bu durumlarda cok acarsan cihaz toprara sallarken sürekli ses verir...Bunları soruduguna göre acemisin sen bu ayrı henüz cok acarak calışamazsın...Bu ayarı actıgında kücük pırt dırt sesleri gelebilir bunları sinyal diye kazma sinyal zaten net gelir..Ama bu kücük dırt pırt sesleri de gelmesin dersen kısıcaksın alışana kadar.

Disc:Cihazın ayrımı ayarı demektir.Bu ayarı sen deneyerek yapmanı tavsiye ederim..Demirleri ayarı kac yaptıgında kapatrısa ordan fazla acma fazla yüksek tutmak ayrım ayarını pek tercih edilen bi durum değil.

Frekans...Bu cihazda 4 adet çalışma frekansı mevcut...(4kHz ; 8kHz ; 12kHz ; 18kHz) + shift plus/minus bunlara ek shift plus/minus diye bi olay daha var bunu bilmiyorum...Frekanslar hakkında bilinen düşük frekans derine iner yüksek frekans daha yüzeysel kalır diger düşük olan frekansa göre ama yine bilinen bi tez.Yüksek frekans sarıya hassas olur düşük frekans yüksegine göre daha az hassas olur.

İron Reactiv:Cİhazın bi nevi recovery speed dedigimiz ayarıdır..Reacovery Speed nedir...Araziye cihazı sallarken cihaz bi demir sinyalin üzerinden gecti ama yakınında degerli bi sinyal daha var diyelim..İşte bu durumlarda her cihaz o degersiz sinyalden cıkar cıkmaz degerli sinyali okumaz degersiz sinyali cihazın bırakması uzun sürer.Deus bu konuda basarılı olan cihazlar arasında birde ekstra bu ayrı koymuslar..Bu ayrında anladıgım kadarıyla faydalı oldugu zararlı oldugu yerler var..Kücük paraların cıktıgı yerlerde bu ayarı düşük büyük paraların cıktıgı yerlerde yüksek 2 den yüksek tutmak sanırım daha faydalı ama sen bu bilgiler dahilinde bunları deneme yanılma yöntemiyle test ederek görerek uygulayarak ögrenirsen daha iyi olur.
Kolaygelsin saygılar.
Phanes, caponali and kasap45 like this.
Okunmamış 22-02-2015
Yeni Üye

Saol coşkun abi cok fayda lı oldu kullanma kılavuzu war ama anlayamadık
coskun kişi bunu beğendi.
Okunmamış 22-02-2015
Kıvrak Üye

kasap çok kolay aslında zaman zaman cihazı kurcalasan bile öğrenirsin ama yinede katolog bilgilerine ayarlardan ziyade hangi ayar ve hangi mod ve firekans nerede ne işe yaradığını bilmen gerek ayarları öğrenmek kadar yapılan ayarların ne işe yaradığını ne gibi artısı ve eksisi olduğunuda bilmen gerek bunun için katolog bilgilerin iyi bi kaynak doğru bi rehber
Okunmamış 14-12-2015
pars92 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Yeni Üye

Standart xp deus çözemiyorum

herkeze kolay gelsin benim sorunum baya büyük elimde xp deus var o bana bakıyor ben ona bakıyorum kullanım kılavuzu yok Türk'çe sini bulamadım dedektörü kapatıyorum bobin kapanmıyor beyaz ışık yanıp sönüyor ve hiç bir şeyini bilmiyorum içeriğini kullanışını yardım edermisiniz
Okunmamış 15-12-2015
Alim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Yeni Üye

Deusun başlığındaki beyaz ışık devamlı yanıp söner (3 sn. ara ile). Kapatmak mümkün değil.

Cihazı sıfır aldıysan satıcı sana türkçe kılavuzu vermek zorunda. 2.el aldıysan, kılavuz kayıpsa depar^dan telefonla iste, sana mail olarak pdf formatında gönderirler.

Kılavuz olmazsa ve bir bilene bizzat ulaşamazsan da cihazı yine rahatlıkla kullanırsın, fabrika ayarlarında kalmak kaydıyla.
Farmet Teknoloji kişi bunu beğendi.
Okunmamış 18-12-2015
pars92 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Yeni Üye

sağolun sorunumu çözdüm
Okunmamış 21-02-2016
geben - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Gelişmiş Üye

Sanırım xp deusu kullanan kimse yok. İş başa düştü

Etiketler
deus, kullanma, kullanma kılavuzu, kılavuzu, user's manual, xp deus

Seçenekler