Yükleniyor...
Farmet Teknoloji, Phanes, coskun, Ercan_Usta, sezgin64, caponali

Go Back   Farmet Forumları > Cihazlar Bölümü / Treasure Hunting Devices > Dünya Markaları-Metal Dedektörler > XP Metal Dedektörleri / XP Metal Detectors

Beğeni şeması17Beğeniler
LinkBack Seçenekler Stil
Okunmamış 26-02-2010
Farmet Teknoloji - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Site Sahibi / Tel: 0232 339 85 74

Farmet Teknoloji - MSN üzeri Mesaj gönder Farmet Teknoloji - YAHOO üzeri Mesaj gönder Farmet Teknoloji isimli Üyeye Skype üzeri Mesaj gönder
Lightbulb XP Deus Kullanma Kılavuzu:

Aşağıdaki linkten Kullanma kılavuzunu indirebilirsiniz:

http://www.dosya.tc/dosya/w0c4M4/xp_deus_english.pdf.html

Uzmanlarımızdan yardım alabilirsiniz.

Hoşçakalın

Farmet Teknoloji
www.farmet.net
0232 339 85 74
Okunmamış 15-05-2010
egeli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Profesyonel

DEUS - Yeni XP, Yeni macera...
XP' den ilk wireless (kablosuz) dedektör icadı ve ilk tam teleskopik (katlanabilir şaft) - Teknolojik bir atılım !!!
Deus:teknolojik bir atılım işareti ve metal dedektör tasarımında gerçek bir yenilik...

Patentli mimarisi üç unsur üzerine kuruludur: başlık ve kulaklık seti, wireless (kablosuz) bağlantı özelliği. Güç, hız, hassasiyet , hafiflik ve yoğunluk tüm bileşenler eklenerek öncü teknolojiler ile elde edilmiştir. Arama başlığı, sinyallerin işlenmesi için gerekli bileşenleri içeriyor ve böylece kablo bağlantısına ihtiyaç olmuyor.Sinyaller ultra-küçük dijital devreler sayesinde analiz ediliyor ve bu da sinyal alma kalitesini arttırıyor. Dedektör başlığında entegre edilen bu devre toprağın altından alınan sinyalleri analiz edip anında wireless aracılığı ile kulaklıklara (sesli uyarı) ve uzaktan kumandaya (görsel) gönderiyor. Uzaktan kumanda kapatıldığında DEUS çalışmaya devam ediyor !!! Uzaktan kumanda kapatılsa bile kulaklıklar tek başına dedektörü kontrol etmeye devam ediyor bu da arama yaparken dedektörün kolay taşınmasını sağlıyor(sadece 875gr.) Uzaktan kumandanın (ana ünitenin) yokluğunda kulaklıklar ana algılama ayarlarını yapmanız için size izin veriyor: hassasiyet, ayrım, zemin balansı, frekans (4kHz, 8kHz, 12kHz, 18kHz ) v.s. Programlar önceden uzaktan kumanda ile oluşturuluyorAnında bobini değiştirin !!!
Bu yeni patentli dedektör teleskopik şaft özelliği ile anında toplanabilir ve düz gövdeli dedektörden daha kolay tutulabilir. Şekilli kauçuk sapı ve gelişmiş kullanma dirseği ile özellikle kullanımı rahat olur.

Kalite:
4 frekans (4kHz, 8kHz, 12kHz, 18kHz, )
Güç ve kurtarma ayarlanabilir (2 veya 3 daha hızlı / yavaş Gold Maxx Power' dan)
Ses frekans tepkisi, Demir düzeyi, çoklu ses, notch, ayrım v.b.
Birçok gelişmiş fonksiyonlar (uzman)
Toprak balansı: tracking, pumping, manuel, plaj...
Hareketlilik ve harektsizlik
Genişletilmiş ayrım aralığı, demir için daha da büyük bir hassasiyet...
Makinanın içerisinde önceden yapılandırılmış fabrika programları (9 açma ve çalıştırma programı) artı kişisel programlar belleği.
Okunmamış 15-05-2010
Profesyonel

resimlerini ekleyemedim grafik ekleye basınca antivirüs devreye giriyor virüs tespitinde bulunuyor saygılar...
Okunmamış 16-05-2010
Ronin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Gelişmiş Üye

Bu alet wireless olmasından dolayı acaba elektrik tellerinden, cep telefonlarından vb nasıl etkileniyor. Kullanan, Bilen var mı?

Saygılar..
Okunmamış 17-05-2010
eren - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Gelişmiş Üye

http://www.in.com/videos/watchvideo-...s-7677969.html

çok pratik görünüyor.birçok videosunu izledim .gizlilik pratiklik kamufle
ne ararsan var.
linkte video da 50 cm den 1 euro yu çekiyor.
ben şahsen çok beğendim.
Okunmamış 18-05-2010
Profesyonel

hava testi gayet başarılı görülüyor birde toprak altı testleride önemli...
Okunmamış 30-05-2010
Gelişmiş Üye

ronin kardeş sen cihazlar konusunda üstadımızsın .ona diyecek yok.
ama inan tr gibi bir yerde ;hani derler ya kırmızı olsun 100 lira fazla
olsun.aynı o misal kamufle olsun 1000 lira fazla olsun.ne demek
istediğimi arazide saklambaç ve köşe kapmaca oynayan arkadaşlar
iyice anlamıştır.

ayrıca ben birçok cihaz denedim gördüm.yerli zırvaların haricinde
hiçbiri havada ve toprakta fark yok .hatta bazen toprakta daha
derin çekiyor.oksit ve korozyon dan olsa gerek .zaten bu deus un
toprak cep sistemi test videosuda var .demiyorum ki gmax ıı den
farklı.

lakin bu parazit kapma olayından emin değilim .bilmiyorum
Okunmamış 30-05-2010
af.can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
af.can
Ziyaretci

Merhabalar. xp deus hakkında benim gözlemlediğim;kulaklıklı kullanımı ve kamufle bakımından oldukça cazip.Teknik yönden ise tüm cihazlar gibi cep tlf dan etkileniyo yüksek gerilimdende etkileniyo.ama diğer cihazlardan fazla bi etkilenme görmedim.ancak ıslak zemin ve taşlık ve kırıntılardan sa fazlaca etkileniyo.derinlik açısından ise göründüğü gibi asla değil 1tl ve başka materyallerle aynı test alanında tejon cortes vs. cihazların denendiği yerde hele ki yeni nrg 100 le hiç ölçülemez. fiyat / performans açısından açıkça söylemek gerekirse kanımca doğru bi tercih değil.
Okunmamış 30-05-2010
af.can
Ziyaretci

Arkadaşlar: birde bir cihaz hakkındaki gerçek testin yapılabilmesi veyada olması gereken toprak altı testlerinin hiç birisi gerçek anlamda yapılmıyor.Sizler gerçek bir testi nasıl yapmalısınız?isterseniz hata payını sıfıra yakın indirgeyerek cihazlarınızın gerçek performansını tespit edebilirsiniz.talebiniz olursa burdan açıklamak isterim.Hatta masa başındaki bir vlf cihazın bile zemin altındaki derinliği hakkında %90 a varan bilginizin oluşması olasıdır.Ama görüyorumki bir çok sitede dahil olmak üzere bi sen ben seninki benimki dir gidiyor. oysaki benim düsturum '''paylaşılamayan ''''' bilgi olmayan bilgidir.Hepinize iyi günler.
Okunmamış 31-05-2010
Gelişmiş Üye

Alıntı:
af.can Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Arkadaşlar: birde bir cihaz hakkındaki gerçek testin yapılabilmesi veyada olması gereken toprak altı testlerinin hiç birisi gerçek anlamda yapılmıyor.Sizler gerçek bir testi nasıl yapmalısınız?isterseniz hata payını sıfıra yakın indirgeyerek cihazlarınızın gerçek performansını tespit edebilirsiniz.talebiniz olursa burdan açıklamak isterim.Hatta masa başındaki bir vlf cihazın bile zemin altındaki derinliği hakkında %90 a varan bilginizin oluşması olasıdır.Ama görüyorumki bir çok sitede dahil olmak üzere bi sen ben seninki benimki dir gidiyor. oysaki benim düsturum '''paylaşılamayan ''''' bilgi olmayan bilgidir.Hepinize iyi günler.
Sn.afcan yukarida bahsettiginiz gercek performans testini nasil yapmaliyiz?

Saygilar..
Okunmamış 31-05-2010
af.can
Ziyaretci

merhabalar; En başta şunu peşinen söylemeliyimki farmet yetkililerini ve değerli Metin kardeşimin (((Ticari kaygıdan ziyade, müşterilerine Makinaları ile ilgili Doğru Bilgi ve paylaşımlar için açılmıştır. )))parolasını cesaretini dürüst esnaflığını yürekten kutlarım.
sevgili ronin cep yöntemi en doğru yöntemdir.Ancak çok doğru olması için cep yerinden almış olduğunuz toprağı gerisin geriye doldurmanız ve toprağı şıkıştırmanız gerekmektedir.gerek büyük başlık gerekse küçük başlık kullanımlarında asla cepten dışarı taşmamalıdır.BUNLARI HİÇ BİR SATICI MAALESEF (FARMET TECHİ HARİÇ TUTUYORUM)YAPMA CESARETİNİ GÖSTEREMEZ GÖSTEREMEDİDE. bu testlerin doğru yapılması sadece kullanıcı şahsın kendi makinası hakkındaki doğru olanı tesbit içindir.yine bu tetlerinizin aynını cep bölümünü bolca ıslatarakta yapmanız gerekir.farmetin yapmış olduğu stinger testleri en doğru olana yakın çünkü metalin derinliği cepten daha ileri ve doğru ama kullanıcı bence bunu kendisi mutlak suretle cepi kapatarak yapmalı.farmet bunu mutlaka cesaretlice yapacaktır ama inanmayanlarda olcaktır.Çünkü cihazları o engelleri rahatlıkla aşıyor.
hunter06 kişi bunu beğendi.
Okunmamış 31-05-2010
Farmet Teknoloji - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Site Sahibi / Tel: 0232 339 85 74

Farmet Teknoloji - MSN üzeri Mesaj gönder Farmet Teknoloji - YAHOO üzeri Mesaj gönder Farmet Teknoloji isimli Üyeye Skype üzeri Mesaj gönder

Alıntı:
merhabalar; En başta şunu peşinen söylemeliyimki farmet yetkililerini ve değerli Metin kardeşimin (((Ticari kaygıdan ziyade, müşterilerine Makinaları ile ilgili Doğru Bilgi ve paylaşımlar için açılmıştır. )))parolasını cesaretini dürüst esnaflığını yürekten kutlarım.
Alıntı:
sevgili ronin cep yöntemi en doğru yöntemdir.Ancak çok doğru olması için cep yerinden almış olduğunuz toprağı gerisin geriye doldurmanız ve toprağı şıkıştırmanız gerekmektedir.gerek büyük başlık gerekse küçük başlık kullanımlarında asla cepten dışarı taşmamalıdır.BUNLARI HİÇ BİR SATICI MAALESEF (FARMET TECHİ HARİÇ TUTUYORUM)YAPMA CESARETİNİ GÖSTEREMEZ GÖSTEREMEDİDE. bu testlerin doğru yapılması sadece kullanıcı şahsın kendi makinası hakkındaki doğru olanı tesbit içindir.yine bu tetlerinizin aynını cep bölümünü bolca ıslatarakta yapmanız gerekir.farmetin yapmış olduğu stinger testleri en doğru olana yakın çünkü metalin derinliği cepten daha ileri ve doğru ama kullanıcı bence bunu kendisi mutlak suretle cepi kapatarak yapmalı.farmet bunu mutlaka cesaretlice yapacaktır ama inanmayanlarda olcaktır.Çünkü cihazları o engelleri rahatlıkla aşıyor.

Sevgili af.can yorumlarınız için teşekkür ederiz.
Cep yönteminin uygulanışı konusunda çok haklısınız. Bundan sonraki testlerimizi dediğiniz şekilde kapatarak yapacağız.
Bu sefer de olabilecek eleştiriler, toprağı kapatırken içine farklı metaller koydunuz ve onu çekti diye olabilir. Aslında bu eleştiriden ötürü kapatmadan insanların göreceği şekilde yapmıştık.

Bir anımı anlatayım:
Bundan 7 sene kadar önce babamızla beraber çalışırken, eğitim verdiğimiz farklı bir araziye 180cm'ye bir tane yağ tenekesi gömmüştük. Müşterilere de koyarken çektiğimiz videoyu gösteriyorduk ve ondan sonra testlere geçiyorduk. Ancak birçok müşterimizden şu olumsuz eleştiriyi aldık: Belki de toprağı atarken üst tarafına farklı bir tane de metal attınız onu çekiyor. Nasıl emin olacağız bundan demişlerdi. Çok haklı bir eleştiri olduğu için oradan gelen tecrübe ile böyle yapmayı uygun görmüştük.

Ancak yapılması gereken kesinlikle sizin dediğiniz gibidir.

Hoşçakalın
Okunmamış 31-05-2010
af.can
Ziyaretci

çok değerli farmet tech ve metin kardeşim.sizin yaptığınız testlerin ne kadar dürüstçe yapıldığını en yakinen takip edenlerdenim.üsteki yazımda dikkat çekmiştim kapatmadan dolayı yanlış anlaşılabileceğinizi.Onun için benim tavsiyem kullanıcı arkadaşların sözlerle değil sizin gibi değerli kardeşlerimin görsel ispatının yanında kendi cihazlarının kabiliyetlerini görmeleri açısından bunu yapmalarını tavsiye etmiştim.kaldıki sizin cihazlarınızda böle bi terettütün asla ve asla yeri yok her şey açık çünkü çok teşekkürler sizlere.Sevgiyle kalın.
Okunmamış 28-06-2010
Gelişmiş Üye

Alıntı:
Merhabalar. xp deus hakkında benim gözlemlediğim;kulaklıklı kullanımı ve kamufle bakımından oldukça cazip.Teknik yönden ise tüm cihazlar gibi cep tlf dan etkileniyo yüksek gerilimdende etkileniyo.ama diğer cihazlardan fazla bi etkilenme görmedim.ancak ıslak zemin ve taşlık ve kırıntılardan sa fazlaca etkileniyo.derinlik açısından ise göründüğü gibi asla değil 1tl ve başka materyallerle aynı test alanında tejon cortes vs. cihazların denendiği yerde hele ki yeni nrg 100 le hiç ölçülemez. fiyat / performans açısından açıkça söylemek gerekirse kanımca doğru bi tercih değil.
sn af.can
taşlık kırıntılardan ve ıslak zeminden etkilendiğini belirtmişsiniz.
reactivity ayarları 0 ile 5 arasında bu ayarlar.o ,1,2 temiz ve mineralsiz
demirsiz toprak için 3 ve özellikle 4-5 demirli atıklı mineralli kayalıklar için.
sizin denemenizde reactivity hangi konumda idi.bildiğim kadarıyla ıslak
zemin modu da var.mesela g-max ve relic modunda cihaz daha verimli
gördüğüm kadarıyla.
sens 99
reactivity 0-1
4,8 khz cihazın en derin modu.ben heryönüyle incelenmeli diye
düşünüyorum.ayrıca yakında 30 cm lik başlığı da çıkacakmış.
bir videosunda altın paraya disc 99 veriyor.yani kafamızda ki ayrım
kategorisine uyumlu.ayrım nolarının değişken olmaması dikkate değer.
derindeki objeye no vermemesi bence avantaj.hem yanıltmamak adına
hemde derinde olduğunu tahmin etmek adına.

fazla meth etmiş gibi oldum ama .öyle değil sadece fikrimi söyledim.
aksi fikirlere açığım.yanıldığım noktalar olabilir haliyle
Okunmamış 28-06-2010
af.can
Ziyaretci

merhabalar.sn eren bu cihaz sizde varmı ve arazide test ettinizmi?gerçek arazide test ve kullanma imkanını buldu iseniz cihaz hakkında ki görüşleriniz benimkine yakın olurdu diye düşünüyorum.epeyce bizaman oldu menüleri hakkında falan unttuğum olabilir .reaktivite seçicilik hızı cihazların performansını en çok etkileyen ayar kısmıdır.o-5 arası bu ayar
bizim test ettiğimiz saha oldukça zor birsaha çok güzel dizayn edilmiş bir test alanı.0ve1 ayarında dahi ağır mineralli kırmızı tuğla rengi toprakta özellikle demir minrli açısından açıkçası rahat bir ayar yapılamadıki buradaki materyalleri tespit i hakkında bilgi vereyim.yine oldukça yoğun mineralli bölümdede 3-4-5 ayrlarındada false sinyaller duyduk ha buna etken tam üzerinden geçen yüksek gerilim olduğunu düşünüyorum.birde hatırladığım 0-1 arasında uzun 3-4-5dede kısa ses veriyordu.şimdi aynı test alanında her tür cihazı test etmişken aynı şartlarda sorun suza yakın cihazların içinde bence pek iyi değil .bende kendimce önemsediğim gözle bakıncaki stabilite iyi toprak ayarıbemin için en önemli konu gerisine pek takılmam benim nazari dikkatimi pek çekmedi açıkçası.tabi bu benim bakış açım katılıp katılmamak değerli okuyucu arkadaşların takdiridir. ayrıca benim gördüğüm derinlik yukardada bahsettiğim cihazlardan oldukça geri sayılırdı.şunuda belirtiyim sahibi olan arkadaşla ortak freksns seçimimiz 8khz de en güzel çalışmasıydı.tabi bu bizim baktığımız test alanı için geçerli.
Okunmamış 28-06-2010
consulali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Gelişmiş Üye

Merhaba arkadaşlar. XP modelleri hakkında, kafalardaki çoğu soru işaretini gidereceğini düşündüğüm test video linklerini aşağıda bulabilirsiniz.
Saygılar

http://vimeo.com/8412767
http://vimeo.com/8421869
http://vimeo.com/8442040
Okunmamış 28-06-2010
Gelişmiş Üye

hayır cihaz bende yok . daha sonra 30 cm lik başlıkla beraber alma
ihtimalim var.
kendi forum sitesinden.yorumlardan.
ayrıca videolarının hemen hepsini seyrettim defalarca.açık aramaya
çalıştım diyebilirim.sonuçta siz kullandınız bu daha önemli tecrübe tabi ki

videolarında toprak altı cep sistemi ve toprağa gömülerek yapılan
testler de var.yüksek gerilimden etkilendiği de kesin.derinlik olarak
bahsettiğiniz cihazlara eşdeğer olmayabilir.ama 40 cm civarı 1 tl lik
parayı alabilmesi normalde yeterlidir.

pinpoint modunda basılı tutmadan arama yapabilmek ,sallama olmaksızın
dar alanlarda ve hassas yerlerde hedef tesbitini mümkün kılıyor.
0-99 arası ayırım da altın ın 99 olması ,çok hassas bazı noktalarda
zaman kaybı olmaksızın seri arama yapabilmek için uygun olabilir.mesela
eski kerpiç evlerde .duvarı yıkmaya veya tahrip etmeye değermi değmez mi
noktasında.
reactivity 5 seviyesi çok zorlu koşullarda mineralli demirli topraklar için
bunu yüksek gerilim olmayan yerde sağlıklı olarak denemek gerekir
diye düşünüyorum.

teorik olarak araştırırıyorum.deneme imkanım malesef yok.
Okunmamış 28-06-2010
af.can
Ziyaretci

Merhabalar.sizden sonra alıp kullanan arkadaşımlada konuştum ama sanalda göründüğü gibi olmuyor malesef .Sadece avantajının kamuflaj olduğunu kabul ediyor vede benimle birlikteki testten sonrada kendi testlerini yaptığını 1 tl büyüklüğündeki çeşitli eski yeni metallerde net 3o -33cm gibi derinlikten fazlaca net bir derinlik mesafesine inmediğini söylüyor. Elindeki eski cihazı gmax ıı 38*45 lik başlığıyla daha çok iyi diyor takdirlerinize.
Okunmamış 28-06-2010
af.can
Ziyaretci

Arkadaşlar bişey daha var hayret şimşek ve gök gürültüsünden oldukça fazla ekileniyormuş
Okunmamış 29-06-2010
Gelişmiş Üye

Arkadaşlar bu aletin fiyat/performans oranı bence çok kötü.. Sn. consulali'nin verdiği linklerdeki videolar bunu açıkça ortaya koyuyor..
Sadece farklı olsun diye yapılan bir cihaz.. Yoksa bir numarası yok..

Saygılar..

Etiketler
deus, kullanma, kullanma kılavuzu, kılavuzu, user's manual, xp deus

Seçenekler
Stil