Yükleniyor...
Farmet Teknoloji, Phanes, coskun, Ercan_Usta, sezgin64, caponali

Go Back   Farmet Forumları > Cihazlar Bölümü / Treasure Hunting Devices > Dünya Markaları-Metal Dedektörler > XP Metal Dedektörleri / XP Metal Detectors

LinkBack Seçenekler Stil
Okunmamış 06-12-2011
caponali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Super Moderator

Standart Gmaxx2 hassasiyet ayarı problemi.Normalmi arızamı

1.Selam arkadaşlar Gmaxx2nin hassasiyet ayarını daha önce kırmızı oklu yere kadar veya daha fazla açarken şimdi aynı yerlerde yarıya kadar açabiliyoruz ve cızırdamaya başlıyor.Sanki manyetik alan elektrik teli falan varmış gibi daha fazla açmaya izin vermiyor.Bu bir arızamı?.Neden böyle oluyor.Eğer arıza ise nerde yaptırabiliriz.Garantisi mevcut.
2.Gmaxxın silencer swici ile yaptığımız ikili ton ayarı ile üçlü ton ayarının hangisi daha avantajlıdır.
3.v4 çipini nerde bulabiliriz.
Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.
Okunmamış 06-12-2011
poyrazefe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Gelişmiş Üye

1 -arazidemi yoksa evdemi test ediyorsun ? 2- daha önce kullandığın başlıktan büyükmü şu an ki kullandığın başlık? 3- hassasiyet çevre şartlarına göre ayarlanır yukarda bahsettiğin yerde daha önce kırmızı oklu yere kadar açıyordum demişsin peki o yer değil başka bir yerdede mi açamıyorsun kırmızı oklu yere yoksa sade orayla alakalı bir sorunmu?başlıklada alakalı olabilir ufak başlıkda çevre şartlarından daha az etkilenir ve hassasiyeti daha fazla açabilirsin büyük başlıkda bu biraz daha düşük olur.--------üçlü tonlu daha iyidir kafanı karıştırma.(hangi cihaz olursa olsun aşırı yüksek gerilim alanların altında çalışmayın kardeşim inanın cihaza zarar veriyor bırakın makinayı bilim adamları insan beynine bile çok tehlikeli diyor aşırı yüksek gerilim hatları )
Okunmamış 06-12-2011
ılgazlı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Kayıtlı Kullanıcı

sayın poyraz efe gerekli açıklamayı yapmış. bu parazit muhtemelen elektirik kaynaklı gibi gözüküyor yada başlıgında bı sıkıntı var.( başlıklar cihazda bi nevi anten görevi görür başka bi başlıkla denemelisin aynı sorunu yapıyormu) bu arada gmax2 ler genellikle içindeki çipler V4 dür. cihazın öndeki yıldızlı vidaları açınca arkada ki pilastik aksam cıkar. başlıgı taktıgın yeride cihazın arkasından cıkarmalısın sonra içi gözüküyor oradaki tek bi çip var bakabilirsin. çipin üzerinde yazar hangi tipse. tabi elin bu tarz cihazları acıp kapamaya yatkınsa bak yoksa sakın kurcalama. saygılar.
Okunmamış 06-12-2011
Super Moderator

Alıntı:
poyrazefe Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
1 -arazidemi yoksa evdemi test ediyorsun ? 2- daha önce kullandığın başlıktan büyükmü şu an ki kullandığın başlık? 3- hassasiyet çevre şartlarına göre ayarlanır yukarda bahsettiğin yerde daha önce kırmızı oklu yere kadar açıyordum demişsin peki o yer değil başka bir yerdede mi açamıyorsun kırmızı oklu yere yoksa sade orayla alakalı bir sorunmu?başlıklada alakalı olabilir ufak başlıkda çevre şartlarından daha az etkilenir ve hassasiyeti daha fazla açabilirsin büyük başlıkda bu biraz daha düşük olur.--------üçlü tonlu daha iyidir kafanı karıştırma.(hangi cihaz olursa olsun aşırı yüksek gerilim alanların altında çalışmayın kardeşim inanın cihaza zarar veriyor bırakın makinayı bilim adamları insan beynine bile çok tehlikeli diyor aşırı yüksek gerilim hatları )
1- arazide açıyorum
2-başlık aynı standart başlık
3-daha önce açtığım hiçbiryerde açamıyorum.1 haftadır böyle.yani herşey başlık arazi falan aynı.
Okunmamış 06-12-2011
Super Moderator

Alıntı:
ılgazlı Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
sayın poyraz efe gerekli açıklamayı yapmış. bu parazit muhtemelen elektirik kaynaklı gibi gözüküyor yada başlıgında bı sıkıntı var.( başlıklar cihazda bi nevi anten görevi görür başka bi başlıkla denemelisin aynı sorunu yapıyormu) bu arada gmax2 ler genellikle içindeki çipler V4 dür. cihazın öndeki yıldızlı vidaları açınca arkada ki pilastik aksam cıkar. başlıgı taktıgın yeride cihazın arkasından cıkarmalısın sonra içi gözüküyor oradaki tek bi çip var bakabilirsin. çipin üzerinde yazar hangi tipse. tabi elin bu tarz cihazları acıp kapamaya yatkınsa bak yoksa sakın kurcalama. saygılar.
bir metal parçası başlığa falan bir yere sıkışmıştır diye temizledim.pili değiştirdim.biraz uğraştım olmadı.başka başlık bulabilirsem deneyeceğim.xp adventis başlığı aynı olur değilmi.?.başlığı denedikten sonra yazarım.teşekkürler.
Okunmamış 08-12-2011
Super Moderator

Başka fikri yada önerisi olan yokmu arkadaşlar.
Okunmamış 08-12-2011
Kayıtlı Kullanıcı

Alıntı:
caponali Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Başka fikri yada önerisi olan yokmu arkadaşlar.
sayın caponali cihazın arızasına en mantıklı olan şey bence başlık kontrolu ya başlık bozuk yaa cihazın kendi. başka bi seçenek saglam bi hoca varsa ona okuttur
Okunmamış 08-12-2011
KRAL44 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Kayıtlı Kullanıcı

Standart Gmaxx 2

Arkadaşım bu arızalar genelde başlık kablosunda makinaya takılan kontaktörün hemen arkasında kablo kopukluğundan oluyor başlığı makinadan çıkarmak isterken kabloyu zorlayınca kopoyur galiba kabloyu biraz kısaltırsan belki arıza gider saygılar
Okunmamış 11-12-2011
Super Moderator

Alıntı:
ılgazlı Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
sayın caponali cihazın arızasına en mantıklı olan şey bence başlık kontrolu ya başlık bozuk yaa cihazın kendi. başka bi seçenek saglam bi hoca varsa ona okuttur
başka başlıkla deneyeceğiz bakalım.sağlam hoca var ama okumaz kesin.siz okutma konusunda tecrübelisiniz galiba hoca tavsiyenizi bekliyorum.
Okunmamış 11-12-2011
Kayıtlı Kullanıcı

Alıntı:
başka başlıkla deneyeceğiz bakalım.sağlam hoca var ama okumaz kesin.siz okutma konusunda tecrübelisiniz galiba hoca tavsiyenizi bekliyorum.
arkadaşım arızanın nedeni belli başlık yada cihaz sen tekrardan başka önerisi olan varmı diye sormuşsun bende bundan başka çare hoca diye espiri yaptım. sanırım anlamadınız hoca konusuna gelince ben kendim hocayım tavsiye edecegim hoca yokkkk
Okunmamış 11-12-2011
ottoman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Yeni Üye

[QUOTE=ılgazlı;22377]arkadaşım arızanın nedeni belli başlık yada cihaz sen tekrardan başka önerisi olan varmı diye sormuşsun bende bundan başka çare hoca diye espiri yaptım. sanırım anlamadınız hoca konusuna gelince ben kendim hocayım tavsiye edecegim hoca yokkkk[/

...

Konu ottoman tarafından (11-12-2011 Saat 11:06 ) değiştirilmiştir.
Okunmamış 11-12-2011
ottoman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Yeni Üye

evet sorun başlıkta yada cihazda.başlığı değiştirin deneyin.düzeldiyse başlık sorunludur.yine aynıysa cihaz sorunludur.xplere depar dedektör bakıyor.
Okunmamış 11-12-2011
Super Moderator

başlığı değiştirip denedim düzeldi.sorun başlıktaymış.teşekkürler.
Okunmamış 04-01-2012
Super Moderator

arkadaşlar başlığın arızalı olduğunu anladıktan sonra cihazla başlığı birlikte garanti kapsamında depar dedektöre yolladım.arızasını belirttim(hassasiyet arazide 4-5 e kadar ancak açılıyor,başlığı değiştirince düzeliyor)kargomu aldıktan 4 gün sonra cihazıma sıra gelmiş ve beni aradılar(benim hergün ısrarla aramam sayesinde)başlığımın sağlam olduğunu yeni başlığında zaten 4-5 e kadar açtırdığını söylediler.(beni cahil sanıyorlar) bende arazide denemeniz lazım iç ortamda zaten hassasiyeti ancak 4-5 e kadar açabilirsiniz yeni başlıkta taksanız farketmez dedim.bizim arazide deneme şansımız yok dediler(dünyaca ünlü arazide kullanılan bir cihazın distribütörlüğünü almışlar) 3-4 gün diğer teknisyen arkadaşı beklemekle geçti.sonunda geldi ve oda aynı şeyleri söyledi fakaaaaat başlığın ölçümlerinde azda olsa bir farklılık var gibi dedi(bir umut ışığı).devamındada biz bu cihazın arızasını tam anlayamadık cihazı fransaya göndereceğiz başlık tamir olabilir demezmi.(yanlış duymadınız.başlığın tamiri diye bişey varmı yaaaa.anlamasak yutturacaklar demekki.)gönder bir ay gelmesi bir ay sürer belkide hiç gelmez.olmaz dedim bu nasıl iş.başlığın tamiri diye bişey yok cihazın anakartına kadar herşeyi sizde mevcut arızada belli fransaya göndermeye ne gerek var falan filan diyerek cihazımı geri istedim.adanadaki bayiye arazi denemesi yaptırarak rapor tutturup size öyle yollayacağım dedim.(daha önce bayiyle görüşmüştüm ama direk depara göndermem daha iyi diye düşünmüştüm).3-4 gün böyle karşılıklı konuşmalarla geçti.sonunda arayarak başlığı değiştirip göndereceklerini söylediler.elime geçmesi 15 gün sürdü.sorun yok kırmızı çizgi civarında açılıyor depara gönderirken hiç böyle bişey beklemiyordum ve hiç memnun kalmadım.elektronikten anlamasak cihazı sağlam diye geri göndereceklerdi.
Okunmamış 04-01-2012
coskun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Administrators

Caponali kardeşim bu bilgiyi bence bütün define forumlarında paylaş millet hizmet görsün...Lafa geldimi millet cak cuk konuşuyor böyle bi durumda neler olabilecegini görsünler...Hele geçen sefer bi herif avrupa avrupa cihaz deyip duruyodu o da okuyabilse keşke bunları...Avrupa cihaz da hata cıkmaz cıksada sorun cıkmaz hey heyyy ögrenecek cok seyleri var.saygılar.
Okunmamış 04-01-2012
Gold - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Gelişmiş Üye

İş ehlinde değil.Bu sektörde test sahası olmayan,doğal arazi deneyimi olmayan firma ve şahısların müşterilerini memnun etme şansları yok..
İlerleme şanslarıda yok.
Tek para makinası satıyor, 1 tl ebatını toprak altından ortalama ne kadardan alır desen bilemez..

Arazide yaşanan sıkıntıları onların bilme şansı yok.Buna bağlı olarak çözümde üretemezler.Hatta umurlarında bile değil..

Sorunda çıktımı kullanmasını bilmiyorsun diyorlar..Kendileri sanki biliyormuş
Okunmamış 05-01-2012
Super Moderator

Alıntı:
Gold Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
İş ehlinde değil.Bu sektörde test sahası olmayan,doğal arazi deneyimi olmayan firma ve şahısların müşterilerini memnun etme şansları yok..
İlerleme şanslarıda yok.
Tek para makinası satıyor, 1 tl ebatını toprak altından ortalama ne kadardan alır desen bilemez..

Arazide yaşanan sıkıntıları onların bilme şansı yok.Buna bağlı olarak çözümde üretemezler.Hatta umurlarında bile değil..

Sorunda çıktımı kullanmasını bilmiyorsun diyorlar..Kendileri sanki biliyormuş
evet ikinizede katılıyorum.kesinliklemüşteri memnuniyeti şart.bu konuda farmetin farkını anladım.doğru dürüst bilgilendirme ve müşteriye her konuda yardımcı oluyorsunuz.
Okunmamış 26-11-2013
hazerfan42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Kayıtlı Kullanıcı

Alıntı:
arkadaşlar başlığın arızalı olduğunu anladıktan sonra cihazla başlığı birlikte garanti kapsamında depar dedektöre yolladım.arızasını belirttim(hassasiyet arazide 4-5 e kadar ancak açılıyor,başlığı değiştirince düzeliyor)kargomu aldıktan 4 gün sonra cihazıma sıra gelmiş ve beni aradılar(benim hergün ısrarla aramam sayesinde)başlığımın sağlam olduğunu yeni başlığında zaten 4-5 e kadar açtırdığını söylediler.(beni cahil sanıyorlar) bende arazide denemeniz lazım iç ortamda zaten hassasiyeti ancak 4-5 e kadar açabilirsiniz yeni başlıkta taksanız farketmez dedim.bizim arazide deneme şansımız yok dediler(dünyaca ünlü arazide kullanılan bir cihazın distribütörlüğünü almışlar) 3-4 gün diğer teknisyen arkadaşı beklemekle geçti.sonunda geldi ve oda aynı şeyleri söyledi fakaaaaat başlığın ölçümlerinde azda olsa bir farklılık var gibi dedi(bir umut ışığı).devamındada biz bu cihazın arızasını tam anlayamadık cihazı fransaya göndereceğiz başlık tamir olabilir demezmi.(yanlış duymadınız.başlığın tamiri diye bişey varmı yaaaa.anlamasak yutturacaklar demekki.)gönder bir ay gelmesi bir ay sürer belkide hiç gelmez.olmaz dedim bu nasıl iş.başlığın tamiri diye bişey yok cihazın anakartına kadar herşeyi sizde mevcut arızada belli fransaya göndermeye ne gerek var falan filan diyerek cihazımı geri istedim.adanadaki bayiye arazi denemesi yaptırarak rapor tutturup size öyle yollayacağım dedim.(daha önce bayiyle görüşmüştüm ama direk depara göndermem daha iyi diye düşünmüştüm).3-4 gün böyle karşılıklı konuşmalarla geçti.sonunda arayarak başlığı değiştirip göndereceklerini söylediler.elime geçmesi 15 gün sürdü.sorun yok kırmızı çizgi civarında açılıyor depara gönderirken hiç böyle bişey beklemiyordum ve hiç memnun kalmadım.elektronikten anlamasak cihazı sağlam diye geri göndereceklerdi.

Selamun Aleyküm kardeşim aynı arıza benim gmax2 makinamda da söz konusu depar faturalı bu konuda yardımlarınızı bekliyorum konya merkezde ikamet ediyorum
Okunmamış 27-11-2013
Super Moderator

Alıntı:
hazerfan42 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Selamun Aleyküm kardeşim aynı arıza benim gmax2 makinamda da söz konusu depar faturalı bu konuda yardımlarınızı bekliyorum konya merkezde ikamet ediyorum
Kardeş başımdan geçeni yazdım.başka ne yapabilirim.göndereceksin depara başlık arızalı diye ısrar edeceksin.ama önce başka başlıkla aynı yerde arazide dene.
Okunmamış 27-11-2013
hazerfan42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Kayıtlı Kullanıcı

teşekkür ederim kardeşim ilğinden dolayı

Etiketler
arızamı, ayarı, gmaxx2, hassasiyet, probleminormalmi

Seçenekler
Stil