Yükleniyor...
Farmet Teknoloji, Phanes, coskun, Ercan_Usta, sezgin64, caponali

Go Back   Farmet Forumları > Cihazlar Bölümü / Treasure Hunting Devices > Dünya Markaları-Metal Dedektörler > XP Metal Dedektörleri / XP Metal Detectors

Beğeni şeması9Beğeniler
LinkBack Seçenekler Stil
Okunmamış 09-02-2013
araşTIRmacı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Gelişmiş Üye

Standart Gmaxx 2 elektron tarzı sikkeleri bulur mu?

merhaba arkadaşlar..

bulunduğum yer itibarıyle elektron tarzı sikkelere rastlamak mümkün olmadı..ancak bir yere davet edildim ve yaşantı olarak ionia medeniyeti varmış..bu nedenle malum çıkacak olan sikkelerde elektron ve küçük obollardır..

sizlerden ricam gmaxx 2 ile elektron tarzı sikke yakalayanınız varsa hangi ayarlarda bunu başardınız?

yardımcı olursanız sevinirim..

saygılarımla...
Okunmamış 09-02-2013
kurtaran - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Gelişmiş Üye

abi ben o cihazdan kullandım ve ufak metal bit para ve elektron para yakalayamadığım için sattım..bunlar gramajlı metali seviyor.yüksek frakanslı cihazla ararsan bulma şansın cok cok fazla
vatan61 kişi bunu beğendi.
Okunmamış 09-02-2013
Gelişmiş Üye

Alıntı:
kurtaran Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
abi ben o cihazdan kullandım ve ufak metal bit para ve elektron para yakalayamadığım için sattım..bunlar gramajlı metali seviyor.yüksek frakanslı cihazla ararsan bulma şansın cok cok fazla
merhabalar...

khz düşü kolduğundan derin ve büyük çaplı objelere yöneldiğini düşünüyorsunuz doğal olarak..derinlik konusunda bi lafım yok ancak çok sayıda bit para buldum bu cihazla..ben asıl elektron tarzı sikkeleri merak ediyorum, bulabilir mi diye?

saygılarımla...
Okunmamış 09-02-2013
kurtaran - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Gelişmiş Üye

abi bende 27 lik başlıkla kullandım kafayı yiyecektim..elalem buluyor biti benimki tık yok ...yoksa gramajlıda derinlik süper...ama sen biti yakaladıysan bu cihazla elektronuda yakalaman lazım gelir bana
Okunmamış 10-02-2013
poyrazefe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Gelişmiş Üye

madem güzel bir yaşantıya gideceksin UZUN YILLAR XP KULLANAN BİR ARKADAŞINIZ OLARAK arkadaş sana küçük bir kaç tüyo vereyim 1- frekans ortada 2-ıron threshold kapalı 3-silencer 0 da kapalı ground level beyazla kımızının birleştiği nokta 4-ıron volume saat 2 yönünde bel hizasında dedektörü aç saat 12 yönünde tut bip sesini aldıktan sonra yavaş yavaş arttır cızırtı geldiği yerde bırak şayet cızırtı yapmadıysa oklu yerde bırak LAFIN KISASI AYRIMI UNUT DEĞERLİ YADA DEMİR SESİDE GELSE DEĞERLENDİR ÇÜNKÜ BAZEN ARAZİ MİNERALLİYSE BAZEN ELEKTRONUDA BIRT BIRT DEMİR SESİ VERİYOR TEMİZ BİR ARAZİYSE ZATEN DEĞERLİ SESİ ALIRSIN BOL ŞANS ....
Okunmamış 10-02-2013
Gelişmiş Üye

Alıntı:
poyrazefe Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
madem güzel bir yaşantıya gideceksin UZUN YILLAR XP KULLANAN BİR ARKADAŞINIZ OLARAK arkadaş sana küçük bir kaç tüyo vereyim 1- frekans ortada 2-ıron threshold kapalı 3-silencer 0 da kapalı ground level beyazla kımızının birleştiği nokta 4-ıron volume saat 2 yönünde bel hizasında dedektörü aç saat 12 yönünde tut bip sesini aldıktan sonra yavaş yavaş arttır cızırtı geldiği yerde bırak şayet cızırtı yapmadıysa oklu yerde bırak LAFIN KISASI AYRIMI UNUT DEĞERLİ YADA DEMİR SESİDE GELSE DEĞERLENDİR ÇÜNKÜ BAZEN ARAZİ MİNERALLİYSE BAZEN ELEKTRONUDA BIRT BIRT DEMİR SESİ VERİYOR TEMİZ BİR ARAZİYSE ZATEN DEĞERLİ SESİ ALIRSIN BOL ŞANS ....
merhabalar...

frekans ortada..(genelde öyle kullanırım)

silencer kapalı konumda burası iyi ..!!! tek sesli yapıcaz..

ıron volume saat 2 yönünde bunun bize getirisi nedir?

ıron threshold, auto konumunda olsun demişsiniz, burasını anlayamadım neden böyle bir yöntem sundunuz? biraz açıklarmısınız?(zaten demir türü objeleri de es geçme diyorsunuz ya o bakımdan )

sensivity için bir şey söylememişsiniz..?

birde ground level ı zorladığımızda (sonuna kadar açtığımızda) cızırtı yoksa, açmamız bize ne, kazandırır ne kaybettirir?

tecrübelerinizden faydalanmak isterim üstadım....beni biraz daha aydınlatırsanız sevinirim..

saygılarımla....
Okunmamış 11-02-2013
Gelişmiş Üye

Araştırmacı kardeşim sen güzel bir yaşantıda şu yazdıklarımı dene bulduklarından sonra poyrazefe kardeşinede dua etmeyide unutma
Okunmamış 11-02-2013
caponali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Super Moderator

Sayın poyrazefe ayrım potunun sonu ile auto ayar olarak aynı değilmi.autoda farklı bir özellikmi var.
Okunmamış 11-02-2013
Gelişmiş Üye

Ayrım potu yani ıron threshold kardeşim xp de bir taşın arkasına küçük bir para koy ayrım açık olduğundabaşlığa salladığında parayı görmez istediğin kadar salla fakat ayrım kapattığında o parayı görür ayrıca taşın arkasındaki parayı alıp taşı salladığınızdada taşa ötmez olay bu ...............
Okunmamış 12-02-2013
Super Moderator

Ozaman autoda iken ayrım potu 7-8 gibi çalışıyor değilmi.Çünkü 7-8 gibi ikende taşın arkasında görür.Denemelerimde o sonuca varmıştım.Yani bence auto modunun extra bir özelliği yok.Kulağı alıştırıp tecrübe kazandıkca ayrım potunu yavaş yavaş küçük rakamlara çekmek bence en iyisi.
Okunmamış 12-02-2013
Gelişmiş Üye

sen öyle yap kardeşim sana niye öyle yaptın diyenmi var aferin sana malum her yiğidin yoğurd yiyişi farklıdır dimi yani ....
Okunmamış 12-02-2013
Super Moderator

Auto modunun ne gibi avantajı var peki.?
Okunmamış 12-02-2013
Super Moderator

Alıntı:
caponali Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Auto modunun ne gibi avantajı var peki.?
Yani bilmediğimiz bir olaymı var auto modunda.Varsa söyleyinde herkes öğrensin.
Okunmamış 13-02-2013
Gelişmiş Üye

merhabalar...

işte son ayar denemeleri ve sonuçlar:

silencer : 0 konumunda
frekans : ortada
ground : orta yada yerine göre kısık yada açık
ıron volume : son uzun çizgi ile bir önceki çizgi arasında
ıron threshold : 7-8 arasında

makineyi açıp oto toprak ayarı yapıldı :

küflenmiş demir çiviyi (12 lik) , enine algılamazken, boyuna kesik kesik (bırtlama şeklinde) algıladı
5 cm lik tuğla ardından aynı şekilde,çivinin sadece baş kısmını başlığın altından salladığımızda değerli olarak görmektedir
5 cm kalınlığında ki tuğla(takoz tuğla dediğimiz) arkasından, 0.70 gramlık bakır sikkeyi (bit) kesik şekilde aldı
tuğlasız denemede sadece 3-4 cm daha uzaktan algıladı
küçük bir parça sigara jelatinini, hem tuğlalı ham tuğlasız değer kaybetmeden algıladı
2,4,8 ve 13 gramlık bakır sikkelerdeve kurşunda da aynı şekilde değer kaybetmeksizin tuğla ardından algıladı
14 ayarlık yüzük testinde, aşırı hassasiyet gösterdiği gözlendi(tuğla ardından bile)

yukarıda yapmış olduğumuz hava testlerinde ayrıca; 3 cm lik mermer parçasının ardından bütün metallerde en küçük bir değersizlik tesbiti gözlemlenmedi..gayet başarılı bir şekilde değerli olarak algılandı..

saygılarımla...
Okunmamış 13-02-2013
Super Moderator

Elinize sağlık.Mermer sorun çıkarmıyor zaten.Aynı denemeyi auto modundada yapsaydınız daha faydalı olurdu.
Okunmamış 13-02-2013
Gelişmiş Üye

Alıntı:
Elinize sağlık.Mermer sorun çıkarmıyor zaten.Aynı denemeyi auto modundada yapsaydınız daha faydalı olurdu.
merhabalar...

değerli kardeşim, auto modunda aynı ayarlarla denendiğinde, tuğla ardından küçük bakır sikkede demir sesi veriyor..ancak daha büyük çaplı değerli objelerde, değerli sinyalini koruyor ...

yalnız auto mudunda üstte ki ayarlarda; demiri görüyor yani demir sesini alabiliyorsunuz..bu da küçük çaplı bakır yada elektron tarzı sikkelerde sorun yaratacağı kanısındayım..

zaten bu cihazı ilk aldığımda klavuzunda yazdığı gibi auto modunda 2 li frekansta çok arama yaptım..her defasında orta ve büyük çaplı demirlere değerli sinyali verip kazdırdığından auto modunu tercihten çıkardım..
böylelikle 7-8 arasında demir sesini kestiğinden algılamada iyi sonuçlar veriyor...

her vlf cihazda böyle diye birşey yok..örneğin (marka vermiyeceğim) diğer bir vlf markası dedktörde, bu bahsettiğim threshold ayarını, 4-5 arasında tutmak zorunda kalabiliyorum..5 i geçtiğinde bit diye tabir ettiğimiz sikkelerden umudu kesiyoruz..

saygılarımla...
Okunmamış 14-02-2013
Super Moderator

Alıntı:
araşTIRmacı Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
merhabalar...

değerli kardeşim, auto modunda aynı ayarlarla denendiğinde, tuğla ardından küçük bakır sikkede demir sesi veriyor..ancak daha büyük çaplı değerli objelerde, değerli sinyalini koruyor ...

yalnız auto mudunda üstte ki ayarlarda; demiri görüyor yani demir sesini alabiliyorsunuz..bu da küçük çaplı bakır yada elektron tarzı sikkelerde sorun yaratacağı kanısındayım..

zaten bu cihazı ilk aldığımda klavuzunda yazdığı gibi auto modunda 2 li frekansta çok arama yaptım..her defasında orta ve büyük çaplı demirlere değerli sinyali verip kazdırdığından auto modunu tercihten çıkardım..
böylelikle 7-8 arasında demir sesini kestiğinden algılamada iyi sonuçlar veriyor...

her vlf cihazda böyle diye birşey yok..örneğin (marka vermiyeceğim) diğer bir vlf markası dedktörde, bu bahsettiğim threshold ayarını, 4-5 arasında tutmak zorunda kalabiliyorum..5 i geçtiğinde bit diye tabir ettiğimiz sikkelerden umudu kesiyoruz..

saygılarımla...
Katılıyorum.Ayrımı arttırdıkca küçüklere duyarlılık azalıyor.Vlf lerin genel davranışı böyle.mesela X1proda mavi çizgi ile kırmızı çizginin birleştiği yerde en iyi duyarlılık var ama demirler sorun çıkartıyor.bu ayarda 10 cm den gördüğü küçücük mercimek gibi bişey ayrım arttıkca santim düşüyor ve son ayrımda tamamen görmüyor.
Okunmamış 16-02-2013
Gelişmiş Üye

Alıntı:
Katılıyorum.Ayrımı arttırdıkca küçüklere duyarlılık azalıyor.Vlf lerin genel davranışı böyle.mesela X1proda mavi çizgi ile kırmızı çizginin birleştiği yerde en iyi duyarlılık var ama demirler sorun çıkartıyor.bu ayarda 10 cm den gördüğü küçücük mercimek gibi bişey ayrım arttıkca santim düşüyor ve son ayrımda tamamen görmüyor.
merhabalar...kesinlikle vlf dedektörlerde ayrımı yüksek tutmak akıllıca değil..sonuçta bulacağımız her obje 1 tl büyüklüğünde değil dimi

ayrıca, açmış olduğum başlıktan da anlaşılacağı gibi arkaik yaşantı yerlerinde, değersiz metal türlerine sıkça rastlanılmadığından vede bulunacak olan objeler vs. mini boyutlarda olduğundan ayrımsız modu tercih ederim..

saygılarımla..
Okunmamış 03-06-2013
Gelişmiş Üye

Alıntı:
araşTIRmacı Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
merhabalar...

işte son ayar denemeleri ve sonuçlar:

silencer : 0 konumunda
frekans : ortada
ground : orta yada yerine göre kısık yada açık
ıron volume : son uzun çizgi ile bir önceki çizgi arasında
ıron threshold : 7-8 arasında

makineyi açıp oto toprak ayarı yapıldı :

küflenmiş demir çiviyi (12 lik) , enine algılamazken, boyuna kesik kesik (bırtlama şeklinde) algıladı
5 cm lik tuğla ardından aynı şekilde,çivinin sadece baş kısmını başlığın altından salladığımızda değerli olarak görmektedir
5 cm kalınlığında ki tuğla(takoz tuğla dediğimiz) arkasından, 0.70 gramlık bakır sikkeyi (bit) kesik şekilde aldı
tuğlasız denemede sadece 3-4 cm daha uzaktan algıladı
küçük bir parça sigara jelatinini, hem tuğlalı ham tuğlasız değer kaybetmeden algıladı
2,4,8 ve 13 gramlık bakır sikkelerdeve kurşunda da aynı şekilde değer kaybetmeksizin tuğla ardından algıladı
14 ayarlık yüzük testinde, aşırı hassasiyet gösterdiği gözlendi(tuğla ardından bile)

yukarıda yapmış olduğumuz hava testlerinde ayrıca; 3 cm lik mermer parçasının ardından bütün metallerde en küçük bir değersizlik tesbiti gözlemlenmedi..gayet başarılı bir şekilde değerli olarak algılandı..

saygılarımla...
MERHABALAR....

yukarıda bahsi geçen ayarlarla sabit aramalar yapılmış, oldukça güzel verim alınmıştır..

0,40 gram ağırlığında gümüş kırıntısı (çöplüklü alanda bizans roma) 7 cm derinlikten 27 lik başlıkla çıkartılmıştır..

saygılarımla...
Okunmamış 04-06-2013
Super Moderator

Verdiğiniz bilgiler için teşekkürler.

Etiketler
bulur, elektron, gmaxx, sikkeleri, tarzı

Seçenekler
Stil