Yükleniyor...
Farmet Teknoloji, Phanes, coskun, Ercan_Usta, sezgin64, caponali

Go Back   Farmet Forumları > Cihazlar Bölümü / Treasure Hunting Devices > Dünya Markaları-Metal Dedektörler > XP Metal Dedektörleri / XP Metal Detectors

Beğeni şeması16Beğeniler
LinkBack Seçenekler Stil
Okunmamış 08-05-2015
serodayi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Yeni Üye

Standart GMAX 2 mi DEUSMU

mrb arkadaşlar,şuan elimde gmax 2 v4 modeli mevcut.ilk dedektörüm.iki ay oldu alalı .XP DEUS un ekranlı olması beni biraz cezbediyor,iki cihaz arasındaki farklar nelerdir,bana bir avantajı olurmu gmax 2 ye göre, yardımcı olursanız sevinirim.
Okunmamış 08-05-2015
zek1907 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Profesyonel Üye

İşine bak maceraya gerek yok
Okunmamış 08-05-2015
vatan61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Kıvrak Üye

zor bi karar bence deus çok amaçlı kullanım için daha avantajlı ama dedus gemaksın verdiyi derinliyi vermeye bilir ikiside kendine görekullanıcısına farklı avantajlar sağlar şahsen ben olsam gemaksla yola devam ederdim buna rağmen farklı kullanım yönüyle ve portetifliyide ve dijital olamasıda bazı kullanıcı ve şartlara göre deusta farklı avantajlar sağlaya bilir
Okunmamış 08-05-2015
Yeni Üye

Gmax 2 nin ses ten ayrım olayını tam çözemedim,ekranlı olunca değerli değersiz anlaşılması kolay olurdu diye düşündüm
Okunmamış 09-05-2015
caponali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Super Moderator

ses veya ekran olsun farketmez zor poziyondaki sesi karışık veren hedef ekrandada karışık verir sestede karışık verir.
Phanes and vatan61 like this.
Okunmamış 09-05-2015
ilhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Gelişmiş Üye

arkadaşım sen elindekiyle devam et deusa geçtiğinde zaten aynı olduğunu göreceksin çok ayrım da fazla iyi olmaz
Okunmamış 10-05-2015
Yeni Üye

teşekkürler arkadaşlar,gerek olmadığı konusunda ikna oldum
vatan61 kişi bunu beğendi.
Okunmamış 12-03-2016
geben - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Gelişmiş Üye

G maxx ı iki yıl kullandım umudu kestiğim bölgeler nedense deusla yeniden umut vermeye canlanmaya başladı. Her şeyiyle standart olan gmaxx la deusu kıyaslayanlara hala şaşıyorum bu kişiler ya deusu hiç kullanmamış yada başka çıkarlar için milletin kafasını karıştırıyor...
Okunmamış 13-03-2016
Super Moderator

Yeni cihaz alıp bişey denk gelince nedense yeni cihaz çok iyiymiş gibi algılanıyor.
Okunmamış 14-03-2016
Gelişmiş Üye

Copanali gmaxxın başaramadığını yeni cihaz başarmış ne ala, g maxxın konumu belli 2 yıl kullandım ekmek yedirdi ama deusun yanında biraz çocuksu kalıyor.
Okunmamış 14-03-2016
Super Moderator

Beraber çıktığımız deuzcu genelde günün en az puanını alan kişi oldu.Cihaz iyi ama gmaxla farkı yok bence.Kıyaslama yapmak içinde zor hedefler üzerinde aynı anda denemek lazım bu şekilde olmaz.Biri deuzla bombayı patlatır başka biri boşboş gezer böyle kıyaslama olmazki.
Okunmamış 15-03-2016
Gelişmiş Üye

Aynı kıyaslamayı hem gmaxxla yaptım hemde goldmaxx power ile. Yaklaşık 10 cm de çıkan 0,60 gr lık bit parayı deus değerli verirken goldmaxx her yönden Demir olarak algıladı, deusun all metal modunda 17 khz reactivite 4 hassasiyet 85 idi.gemaxx ise aynı parayı cızırtılı bi sinyalle Demir olarak algıladı. Sahada 3 kişi çalışırken deus 12 adet 50 kuruş büyüklüğünde bronz para gmaxx 1 adet goldmaxx 4 adet para buldu.saha ise 450 adet gurup paranın dağıldığı bi bölge daha önceden 4 gmaxx ve 1 explorerse ci tarafından tamamen temizlenmiş umudun bittiği artık malzeme vermeyen bi bölge iken deus ve goldmaxx la bir kez daha denenmesine rağmen olumlu sonuçlar alındı... Reactivite zaten belli bi fark 5 cm lik derinlik ise ayrı teklemeci için önemli bi fark. O bölge benim için yeniden umut verici g maxx çı arkadaşlarım ise deus almaya hazırlanıyor.
Okunmamış 16-03-2016
Karali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Yeni Üye

Arkadaşlar dedektör konusunda ya daha acemisiniz yada kullandığınız cihazı çözemedim belkide farkında olmadan kullanıyorsunuz. Iki ayrı ama aynı fabrikaya ait cihazlardan bahsediyorsunuz, eğer bu cihazın biri diğer cihazdan kat kat üstün olsaydı diğer cihazı aynı firma asla satamaz rafa kaldırırdı,şu ana kadar çoğu vlf ve pulse tarzı cihaz kullandım çok tecrübeler edindim, vlf tekleme cihazları 1000 tl lik cihazda tutunda 5000 tl lik vlf ile arasında pek fazla fark yok sadece özellik kararlılık bir alt modele göre üst modelde az da olsa iyileştirme gibi özelliklere sahipler.Fakat hiç bir vlf diğer vlf den 3 kat 5 kat daha üstün değil tabiri yerindeyse burun farkıyla birbirinden önde bu da pek fazla göze çarpmaz.Gelelim deus ve gmaxx2 konusuna dediğim gibi aynı fabrikasyon ürünler ve biri diğerinden biraz daha cicili bicili sonuçta ikiside vlf derinlikler aynı buna goldmaxx power da dahil adventıs 2 de adx 150 de hepsinide kullandım ve hiç bir derinlik farkı göremedim, oysa adx 150 1000 tl lik cihazken deus 4000 tl lik bir cihaz ama işleri ve derinlikleri malesefki aynı. Örneğin cep sistemi karşılaştırmalarımda aynı ebat metalle biri zayıf sinyal verirken diğeri biraz daha net sinyal veriyor derinlik olarak fark bu, yine örneklemek gerekirse garret ace 250 linin silip süpürdüğü yerde g maxx 2 hiç bir şey alamamıştır bu tecrübeyle sınırlıdır. Deus gmaxx 2 den daha üstün değil neredeyse aynı cihaz diyebilirim farzedin ki adamlar gmaxx 2 ye görsel ekran takmışlar ve içine extradan 3 frekans eklemişler ve pinpointer katmışlar yani gmaxx 2 ve goldmaxx poweri birlleştirip yeni bir tasarım ortaya koymuşlar fakat işlevleri derinlikleri stabilliği netliği her şeyleri aynı. Arkadaşımız geben goldmaxx power ile deusta bulunan deus modunu öyle bir birbirinden ayırmış ki sanki aralarında dağlar kadar fark var 1/2 cm fark fark değildir arkadaşım bunu araziye çıktığın zaman hissedemezsin bile ama bunların yanına pulse arıyorum gpx serisini getirirsen farkı o zaman hissedersin çünkü teklemede hiç yoksa vlf ile pulse arasında 10 ile 15 cm fark var ve arazide gmaxxın arkasında pulsyle gezersen farklı olduğunu ve derinlik olarak biri diğerinden üstündür sözünü rahatlıkla söyleyebilirsin, gmaxxla umudumuzu kestiğimiz bölgede deusla 12 para daha aldığını söylemişsin o bitirdiğin temizlediğin anlamına gelmez gmaxxla kaçırdığını deusla aynı derinlikte yakalamışsın sadece bu...
caponali and demircili like this.
Okunmamış 16-03-2016
Super Moderator

Hocam bu kıyaslamayla yani ben şu kadar o bu kadar buldu ile bir sonuca varılamıyor.Bulunan 12 adeti yukarda bahsettiğiniz test sonuçlarıyla aynı şartlarda bulduysanız başarı sayılır.Ama bunu yapmak her sinyalde 3 makina ile bakmak imkansız.Şartlar çok değişken .Toprak traktörnen işlenirse ürünler daha iyi verim veriyor.Ne kadarda biyerde bitti densede eğer işlenen topraksa Doğru zamanda doğru yerde doğru izde olursan verim alınır.
Okunmamış 17-03-2016
Gelişmiş Üye

Karali dün cep sistemi test yaptım, 25 krş büyüklüğünde ki bakır parayı 30 cm de test yaptım. Sinyal gayet duyulabilir net sinyaldi, hassasiyet 85 7,8 khz de test yaptım.gmaxx 2 alsın bakalım bu derinlikte...
Alim kişi bunu beğendi.
Okunmamış 17-03-2016
Karali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Yeni Üye

Geben bu işte acemi olduğun test yapmandan belli tecrübeli kişi testle dedektörün derinliğini doğrulayamaz, cihaz doğrudur 30 cm de 25 krşu alabilir bu sadece test sahası için geçerli fakat aynı ebattaki bir metali öyle bir toprak yapısına denk gelirsinki 15 cm de dahi olmakta zorlanırsın. Dedektör kullanıcılarının her zamanki hatalarından biride budur, çünkü değişken toprak yapıları dedektörün performansını derinliğini sürekli değiştirir ve birde toprakdaki metal sürekli değişkenlikler gösterir, dedektör firmaları müşterilerini her zaman şu soruyla kandırır, örneğin; z dedektör 1 tl yi 30 cm de alıyor fakat bunun yıllarca toprakta yatıp oksit yapması sonucu 1 tl çapındaki metali 40 cm de algılanmasını sağlar gibi sözlerle, burada hesaba katılmayan bir çok faktör vardır, şunu öncelikle belirteyim en güçlü oksidasyonu alan metal demirdir, bazı bakır ve gümüş gibi metaller çürümeyle birlikte iletkenliğini azaltır ve zorlaşan toprak koşullarında dedektör tarafından algılanması güçleşir.özellikle sürülmüş arazilerde her yıl iki defa sürüldüğünü düşünürsek metalin oksit olayı toprağın gevşemesiyle bitmiştir fakat toprağın geçirgenliği bu defa güçlenmiştir buna özellikle toprağın nemlendiği yağış olan mevsimlerde rastlarız oldukça derinlerde malzeme almak mümkündür, toprak kuruyunca sıkılaşınca o eski derinlikleri bi daha göremeyiz. Bunun için dedektörüm şu derinliğe iniyor derken arazide gezinirken x marka dedektörle şu derinlikte ve şu koşullarda toprak yapısı buydu diyerekten dedektörün derinliğini açıklamak daha mantıklı.örneğin gmaxx 2 ile cep sistemi 27 lik başlıkla 1 tl çapındaki bronzu 35 cm de dedektöre zayıf sinyallede olsa algılatıyorum, fakat iş icraate gelînce aynı koşulda arazide gmaxx ve diğer birçok vlf de profesyonel olmama rağmen hiç bir zaman 1 tl büyüklüğündeki metal parayı 35 cm de alamadım. Aldığım derinlikler en derini 25 cm oluyor genelde ve 25 cm de gelen sinyali kılı kırk yararak etrafında daire çizip traşlayıp zayıf Demir sesini değerli sesîne çevirerek zorluklarla alıyorum.arkadaşım geben malesefki vlf olsun pulse olsun herzaman için değişkenlikler gösterebiliyor, derinlik marifet değil şans kısmet ve özellikle özellikle bölgenin zenginliği her şeyden daha önemli, bazen 40 cm içinde 1000 lerce para olan küp çıkıyor neylersin...
Okunmamış 19-03-2016
Super Moderator

Alıntı:
geben Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Karali dün cep sistemi test yaptım, 25 krş büyüklüğünde ki bakır parayı 30 cm de test yaptım. Sinyal gayet duyulabilir net sinyaldi, hassasiyet 85 7,8 khz de test yaptım.gmaxx 2 alsın bakalım bu derinlikte...
Gmaxx 2 alırmı deneseydin cevabı sen verirdin geben.
Okunmamış 20-03-2016
karan musti - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Gelişmiş Üye

Alıntı:
caponali Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Gmaxx 2 alırmı deneseydin cevabı sen verirdin geben.
g max 2 27 lik başlıkla 25 kurş büyüklügündeki parayı 22 cm den algılar 1tl ise 27 cm cep yöntemi testler genelde aynı ortam ve farklı dedeklerle yapılırsa derinlik çısından fikir verebilir arazi şartları toprak yapısı derinlikeri değiştirir
Okunmamış 20-03-2016
coskun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Administrators

Benzer bir testi bizde yaptık 30 cm 1 tl at pro ve deus denedik cep yöntemi.Deus bangır bangır at pro tık demedi.Testi yaptıkdan 10 dk sonra aynı bölgede gezerken iki cihaz aldıgımız sinyalleri test ediyoduk..Çok net bir sinyal yakaladım deusla at pro yu salladık sinyale hic görmüyor.33 cm den bakır parcası cıktı 50 kuruş kadar ya var ya yok.

İki cihazıda alacak imkan varsa kesinlikle deus tartışmasız..Özellik kullanışlıklık ayrıca icinde bulundurdugu hazır programlar ve frekanslar sayesinde 1 cihaz değil 3-4 cihaz belki daha fazlasına sahip oluyorsunuz zaten.
Alim kişi bunu beğendi.
Okunmamış 20-03-2016
coskun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Administrators

Karali burda senin yazdığın özelliklerin yanında kullanışlılık ve kolay saklanması gibi durumları göz ardı etmemek lazım neden dersen çok işe yaradıgı durumlar oluyor.xp deus a tahtadan sap yapıp baskın yediginde baslıgı ve tahta sapı fırlatıp atan cihazı cep telefonu gibi eline alıp jandarmanın yanından gecerken kolaygelsin diyen arkadaşlarımız oldu Halbuki onun icin gelmişlerdi oraya ama eli kolu boş olunca gezmeye gelmiş bi vatandaş olarak anladılar.Böyle bi olayda kayıp sadece başlık.Bunun yanında manevi yönden yakalanma ve sabıka en önemlisi ki bunlardan da yırtıyosun..
Cep telefonu kadar teknolojiye kutular kadar büyük teknolojiyi sokan adamları takdir ediyorum ve bütün özellikleriyle birlikte severek kullanıyorum.
Alim kişi bunu beğendi.

Etiketler
deusmu, gmax

Seçenekler
Stil