Yükleniyor...
Farmet Teknoloji, Phanes, coskun, Ercan_Usta, sezgin64, caponali

Go Back   Farmet Forumları > Cihazlar Bölümü / Treasure Hunting Devices > Dünya Markaları-Metal Dedektörler > White's Metal Dedektörler / White's Metal Detectors

Beğeni şeması9Beğeniler
LinkBack Seçenekler Stil
Okunmamış 09-10-2015
GarrettAtPro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Gelişmiş Üye

Standart Whites Treasure Pro

Arkadaşlar,ustalar whites'ın son modeli olan Treasure pro hakkında araştırması bilgisi olan varmı ?
Okunmamış 11-10-2015
caponali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Super Moderator

Tasarım yeni jenerasyon güzel.Performans klasik whites performansı bence.

(not:Kullanmadım sadece videoları inceledim)
Okunmamış 12-10-2015
Gelişmiş Üye

Sağolasın Caponali usta.Bir tane aldım ben,dediğin gibi tasarımı hoşuma gitti.Birkaç gün önce geldi elime araziye çıkma şansım olmadı bugün gerçi kendi arzimde biraz test imkanı buldum.Evde hava testi denememde 1 tlyi 38-40cm,50 krş 35cm lerden alıyor.Arazide 10*10 aliminyum bir sacı (toprağı kazdım objeyi koydum ve toprakla kapattım)Toprak mineralsiz temiz toprak...70 cm lerden rahat algılama yaptı.Şİmdilik bu kadar deneyebildim yağmur başladığı için test yarım kaldı...yine ileride denemelerde sonuçları buraya yazaraktan bilgilendirmeye devam edeceğim.İki pille çalışıyor,şarjlı pil kullanabiliyorsunuz denedim.Ekran ışığı var,ses kısılıp açılabiliyor AT Pro gibi değil.Oldukça hafif elinizde sanki yok gibi kullanıcıyı rahatsız etmeyecek.
Okunmamış 12-10-2015
Gelişmiş Üye

Yanlışlık olmasın belirteyim toprağı 50 cm kazdım.Malzemeyi koyup kapattım.sonra denemelerde başlık toprağa öpecek şekilde sallarken rahat algılama yaptı.hassasiyeti iki kademe düşürdüm 6 ya getirdim yine rahat algıladı.Bu sefer hassasiyeti sona yani 8 e çıkardım başlığı topraktan uzaklaştırdım 20 cm veya 25 cm yukarıya kaldırdım yine algılama rahat oldu...Hatta topraktan 30 cm yukarıda algılamaya devam etti.Sadece ekranda rakam vermiyor lakin ok değerli kısma giriyor.Buda iyi birsey bence Bir tesbit yaptığınızda ok değerlide ise ama ekranda rakam yoksa malzemenin derinde olabileceği fikrini veriyor insana...:-)
Okunmamış 12-10-2015
hunter34570 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Kayıtlı Kullanıcı

Arazi deneyimlerimizi merakla bekliyoruz. Daha önce kullandığınız dedektörlerle burada kıyaslarsanız bizde bilgilenmiş oluruz
Okunmamış 13-10-2015
lemilemi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Yeni Üye

S.a Öncelikle cihazınız hayırlı olsun.yutubda baya bi videolarını izledim.Benim ilgimi çeken teneke kola kutusu açacağı bildiğiniz üzere altınla aynı frekans ve sayısal değerleri veriyor.Bu pro modeli değilde treasure modelinde cola açacağının silemesede solda aşağıda bir yerde işaretini veriyor fakat sesi kesiyor altını gösterdiğinde ise sesli algılama yapıyor.Bu bence eğer yanlış anlamamışsam çok mükemmel bi özellik bence.pro da durum ne çok merak ediyorum.Zahmet olmazsa bir deneme yapıpta paylaşabilirseniz çok makbule geçer.Dediğim videonun linkini veriyorum siz cihazı kullanan olarak bu video hakkında görüşleriniz nelerdir, ne diyorsunuz.Hayırlı işler.

Whites Treasure master - detector de metales - detector de metais

https://www.youtube.com/watch?v=e_5KIRl2KLM
makko kişi bunu beğendi.
Okunmamış 14-10-2015
Gelişmiş Üye

Şimdi lemilemi kardeşim videoyu bende izledim dikkat ettiysen ekranda pulltab yazan yerin altında siyah çizgi var yani açma halkasının olduğu yeri kapatmış.şimdi açma halkasını tuttuğunda kapalı olduğu için ses vermiyor.yüzük ise onun bir alt bölmesi olan nickel bölmesinden çıktığı için ses ve tepki veriyor.bu pro modelindede aynı.yani yüzük ve açma halkası farklı yerden çıkıyor.Ayrıca testlerim devam ediyor lakin sandığın gibi değil dikkatli izlersen fark edeceksin.

Önemli bir konu Arkadaşlar Aliminyum açma halkası,bira kutusu,kola kutusu saf maddeden yani içinden demir olmayan maddeden yapıldığı içindirki tüm cihazlar bunu altın olarak algılar.Eğerki siz bunu arazide yorulmayayım diye kapatırsanız ALTIN'ıda kapatmış olursunuz...Bence bu maddeleri cihazdan sakın elemeyin yoksa allah muhafaza altınların üstünden geçip gitme olasılığınız yüksek olur.
Okunmamış 14-10-2015
Gelişmiş Üye

Ekran sayısal değerleri caponali ustanın dediği gibi klasik whites rakamları.kurşuna,altın yüzüğe,bileziğe,paralara verdiği değer önceki whites modellerindeki rakamsal değerlerle aynı.Cihaz fiyatına ve modeline göre cazip.Almak isteyen olursa Master modeli değil Pro modelini tercih etsin.pro modelinde başlık 10 inç DD dir.Buda ülkemiz toprağında avantaj sağlar.Ayrıca otomatik toprak ayarı ve ekran ışığıda mevcut pro modelinde.

İleride inşallah arazi performansını yazarım detaylı olarak.şimdilik performans olarak AT PRO ya çok benziyor.Video olarakta çekip youtube'ye koymayı düşünüyorum.Bıktık milletçe ingilizce tanıtım videoları izlemekten :-)
Okunmamış 15-10-2015
lemilemi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Yeni Üye

Sevgili atpro kardeşim verdiğin cevaplar için teşekkür ederim.Durumu anladım sanırım ben fulltabın kapalı olduğuna dikkat etmemişim.Yeni deneyim ve tecrübelerini bekliyoruz.Sana hayırlı işler ve kolaylıklar dilerim.
Okunmamış 09-11-2015
Gelişmiş Üye

Arkadaşlar ilk arazi tecrübesi treasure pro'ya tam not.Rakamsal değerler hiç yanıltmadı.71 ID silver dedi sonuç...Lİdya basım tekniği Darius Pers gümüşü...Tone:2 Sens:8 Mod:Coins,Jeweryl Disc:İron bir kademe açık
Eklenen Resim Ön İzlemesi
Dosya tipi: jpg Persian Coins.jpg (97,7 KB (Kilobyte), 24x kez indirilmiştir)

Konu GarrettAtPro tarafından (09-11-2015 Saat 03:44 ) değiştirilmiştir.
Okunmamış 12-11-2015
oguzyavuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Yeni Üye

slm arkadaşlar .
garett at pro, farmet 2, treasure pro arasında bi seçim yapmanız gerekse hangisini seçerdiniz?(elinizde 3 cihazda olsa ortalama sırdan bir alana gitseniz giderken hangisini yanınızda götürdünüz)
Okunmamış 12-11-2015
ctrl+F - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Gelişmiş Üye

Smile

Zor bir soru sormuş sun her cihazın kendine göre arti ve eksileri var
Bu üç cihazdan videolarını seyredip hangisi senin beklentilerine yakinsa
Onu tercih edebilirsiniz

Oğuz yavuz arkadaşım imzana da bi yorum
Yapayım % 49, 5 mi yoksa % 50, 5 mi çoğunluk
Ayrıca bişey daha
Akıllı larin olduğu kaos ortamindan sa
Ahmaklarin olduğu sükunet ortamını tercih ederim
Okunmamış 13-11-2015
Yeni Üye

Alıntı:
ctrl+F Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Zor bir soru sormuş sun her cihazın kendine göre arti ve eksileri var
Bu üç cihazdan videolarını seyredip hangisi senin beklentilerine yakinsa
Onu tercih edebilirsiniz
böyle bi cvp geleceğinden emindim . yinede hangisi ?
Okunmamış 13-11-2015
Farmet Teknoloji - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Site Sahibi / Tel: 0232 339 85 74

Farmet Teknoloji - MSN üzeri Mesaj gönder Farmet Teknoloji - YAHOO üzeri Mesaj gönder Farmet Teknoloji isimli Üyeye Skype üzeri Mesaj gönder

Alıntı:
oguzyavuz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
böyle bi cvp geleceğinden emindim . yinede hangisi ?
Derinlik, yüksek gerilim altında çalışma, hız açısından Farmet X2,
Ayırım çeşitliliği açısından White' veya Garrett
ctrl+F kişi bunu beğendi.
Okunmamış 13-11-2015
Yeni Üye

ctrl+F arkadaşım imzamın kesinlikle iç siyasetle alakası yok. Hitler in Kavgam da parlamenter rejimleri eleştirdiği bir kısımdan alıntı. şu anki mevcut tablonun çok çok öncesinden beri ben parlamentodan kıl kaparım. sadece insan kullanıyolar. önemli işler yapma hususundada acizler.
ctrl+F kişi bunu beğendi.
Okunmamış 13-11-2015
Yeni Üye

Alıntı:
Farmet Teknoloji Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Derinlik, yüksek gerilim altında çalışma, hız açısından Farmet X2,
Ayırım çeşitliliği açısından White' veya Garrett
cevabınız için teşekkür ederiim. formda okuduklarımdan ve de yaptığım araştırmalardan sizin söylediklerinize ben de ulaştım. ama derinlikte ve ayrımda aralarındaki farkı çok kestiremiyorum. özellikle farmet ve garet arasında kaldım.
mesala farmet derinlikte 10 üzerinden 9 , ayrımda 10 üzerinden 7 olsa toplamda 16 puan alır
mesala garet derinlikte 10 üzerinden 6 , ayrımda 10 üzerinden 9 olsa toplamda 15 puan alır

gerçek hayat böyle olmuyor.kıyaslamak zor.
Farmet Teknoloji and ctrl+F like this.
Okunmamış 21-11-2015
Gelişmiş Üye

Arkadaşlar dün yaşantı alanında epeyce bi zaman cihazı deneme şansım oldu.5 buçuk saate yakın arama ve deneme yaptım.
Olumlu yönleri;

1-İki alkaline pille çalışmasına rağmen 5 saatte sadece bir diş azalma oldu yani 4/3ü hala dolu.
2-Aşırı derece yoğun mineralli ve Roma tuğlalarının çok fazla olduğu ortamda önceki kullandığım cihazlara nazaran çok iyi toprağa adapte oluyor ve minerallerden etkilenmiyor.
3-Tektekte asla kaçırmıyor ve yüzeyde ayrımı oldukça başarılı.
4-Küçük bitleri bile zorlu toprak yapısında yakalıyor çok hassas.
5-Çok hafif olduğu için kullanıcıyı yormuyor.

Eksi yönleri;

1-Çok fazla derinlik beklenecek bir cihaz değil.Orta boy parada 20 cm,büyük paralarda 30cm civarı alıyor.büyük objelerde ise sanırım 80-90 cm görür veya görmez.
2-Recovery speed çok hızlı değil o yüzden başlığı çok hızlı sallayamazsınız.(Bence bu sorun önemli)Çünkü hızlı kullanımda çok şey kaçırma olasılığınız var.

Şimdilik bu kadar arkadaşlar.Yani tek parada iş görebilecek bi cihaz ayrım isteyenler içinde tercih edilebilir.Fiyatıda 1450-1500 arasında olduğu için alınabilir cihazlar arasında.Beklentisi büyük olan kişileri hitab edecek bir cihaz değil.Klasik Tek para dedektörü diyebiliriz.
Okunmamış 21-11-2015
Farmet Teknoloji - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Site Sahibi / Tel: 0232 339 85 74

Farmet Teknoloji - MSN üzeri Mesaj gönder Farmet Teknoloji - YAHOO üzeri Mesaj gönder Farmet Teknoloji isimli Üyeye Skype üzeri Mesaj gönder

Objektif gözlemlerinizi aktardığınız için teşekkür ederiz.

White's firması Dünyanın en eski dedektör üreticilerinden birisi olmasına rağmen, derinlikle alakalı olarak 6000 di pro plus modelinden sonra derinlik performansı verebilecek doğru düzgün bir cihaz çıkaramadı. Ayırım ve görselliğe önem verdiği için birbirine az çok benzer yapıda cihazlarla piyasayı domine etmeye çalışıyor.

Derinlik harici performans beklentisi içinde olanlar için incelenebilir bir cihaz
GarrettAtPro kişi bunu beğendi.
Okunmamış 22-11-2015
dagci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Kayıtlı Kullanıcı

Alıntı:
GarrettAtPro Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Arkadaşlar ilk arazi tecrübesi treasure pro'ya tam not.Rakamsal değerler hiç yanıltmadı.71 ID silver dedi sonuç...Lİdya basım tekniği Darius Pers gümüşü...Tone:2 Sens:8 Mod:Coins,Jeweryl Disc:İron bir kademe açık
Dostum bu gümüşler kaç cm den çıkardın toprak minarellimi yoksa normalmiydi bi açiklama yaparmısın saygılar
Okunmamış 22-11-2015
dagci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Kayıtlı Kullanıcı

Standart blısstool dedektor

Arkadaslar bu cihaz hakkında bilgisi olan varmı yutubta videoları var beyaderin bi cihaza benziyor sanırım bulgar malı
53 cm kayanın altından tek parayı alıyor bunun gibi bir suru videosu var bilgisi olan yada kullanan arkadaslar varsa
Yardimci olun sadece bilgi amacli bir arkadasım bu cihazı almak istiyor

Etiketler
pro, treasure, whites

Seçenekler
Stil