Yükleniyor...
Farmet Teknoloji, Phanes, coskun, Ercan_Usta, sezgin64, caponali

Go Back   Farmet Forumları > Cihazlar Bölümü / Treasure Hunting Devices > Dünya Markaları-Metal Dedektörler > White's Metal Dedektörler / White's Metal Detectors

Beğeni şeması4Beğeniler
LinkBack Seçenekler Stil
Okunmamış 02-11-2013
bosgezen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Yeni Üye

Alıntı:
sokaloblaka Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Selam kardeş dfx ten memnun olmadığını söylüyosun,hangi proğramda kullanıyodun dfx'i memnun olmadığın tarafları neler.Neden memnun deyildin açıklarsan yardımcı olalım.Saygılar.
Aslında hiçte memnun olunamıyacak bir cihaz deyil kardeşim.Nedense her şeyi cihazlarda ararız...
Slm arkadalar bende dfx300 makina var ve bir yildir kulanmiyorum bu yuzden ayarlar sininmis bana yeni bir ayar programmi verirmisiniz ama ayarlar konpile olacak
Okunmamış 28-12-2013
whtse - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Yeni Üye

Slm arkadaslar whtes eagle var bu cihazi soracaktim xltyle arasindaki fark nedir derinlik konusunda
Okunmamış 07-01-2014
esklavator - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Kayıtlı Kullanıcı

Standart spektra v3i

arkadasım bende v3i var 45lık baslıkla en uygun ayarları nasıl yapıcam rx ayarını hassasıyetı 1de kullanabılıyorum bıraz yukselttımı sesden durulmuyor 10 de baslık ıle 10 lara kadar hassasıyetı artırabılıyorum ama buyuk baslıkla 3de kalıyor
Okunmamış 07-01-2014
Farmet Teknoloji - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Site Sahibi / Tel: 0232 339 85 74

Farmet Teknoloji - MSN üzeri Mesaj gönder Farmet Teknoloji - YAHOO üzeri Mesaj gönder Farmet Teknoloji isimli Üyeye Skype üzeri Mesaj gönder

Alıntı:
esklavator Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
arkadasım bende v3i var 45lık baslıkla en uygun ayarları nasıl yapıcam rx ayarını hassasıyetı 1de kullanabılıyorum bıraz yukselttımı sesden durulmuyor 10 de baslık ıle 10 lara kadar hassasıyetı artırabılıyorum ama buyuk baslıkla 3de kalıyor
45lik başlık orjinal değildir muhtemelen, İstanbul yapımlarını orjinal diye satıyorlar, berbat performansı
Okunmamış 13-03-2015
masey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Kayıtlı Kullanıcı

Alıntı:
metehan027 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Slm
bende spectra v3 kullanıyorum yada kullanmaya çalışıyorum bu cihaz hakkında bilgisiolan varmı en iyi ayarlar nasıl yapılır..
bende vx3 serisi var en iyi sonuç 2.5 khz de kullanmak hi pro da hassasiyeti 9 alıyorum 60 santimde kola kutusunu toprakta denedim iyi alıyor dicram eksi olankısmını -6 tutuyorum - 30 lara kadar doldurulursa minarelli topraklarda fazla ötme oluyor sonra rx gaini 9 dan 6 çekmek gerekiyor bu seferde derinlik düşüyor
Okunmamış 23-04-2015
Kayıtlı Kullanıcı

Alıntı:
esklavator Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
bende vx3 var 32x46 lık teesden aldım rx gaini 10 -11 kadar yükseltiyorum gayet iyi bis proplem yaşamıyorum
otamatik toprakayarı ayar 2.5 khz de kullanırsan başarılı yalnız tüm frankaslarından kullanırsan manuel toprakayarını iyi yapman gerek bende önce firankas konusunda baya tartışdık sitede orjinalbaşlığındn 2.5 khz diyer 7.5 khz ye 22.5 khz ye göre farklıdedim kimse inanmadı 3 frankası birden kullandığımda orjinal başlığının almadığı metali 2.5 kh aldı şimdide 46 örümcek başlı taktım 2.5 khz ye göre 22.5 khz de kullanınca dedektörün başlığının önüne fayansları koydu 12 santim çapında çay demliği kapağını 2.5 khz 58-60 santimde aldı 22.5 khz ye getirdim 70 santimde alıyor bennimde kafam karıştı orjinal başlığı ila büyük başlıklar konuyu değiştirdi şimdi
orjinal başlıı kullandığımda 2.5 khz 22.5 khz kullanımda arada baya derinlik konusu vardı şimdide büyük başlık kullanıyorum 22.5 khz 2.5 khz de farklı çıktı yalnız teesden aldığım 46 örümcek başlıkda memnunum orjinal başlığı minarelli toprakda 10 hssasiyeti getiremiyordum büyük başlık aynı toprakda birsıkıntı yaratmıyor ya bu whites tam kafa karıştırıyor insanda onun için tek frankas kullanıyorum2.5khz de toprak ayarı otamatik bu şekilde gayetiyi

diyer frankaslarda toprak ayarını manuel yapmakgerekiyor zor oluyor
Okunmamış 28-04-2015
Kayıtlı Kullanıcı

Alıntı:
metehan027 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Slm
bende spectra v3 kullanıyorum yada kullanmaya çalışıyorum bu cihaz hakkında bilgisiolan varmı en iyi ayarlar nasıl yapılır..
bende vx3 var en iyi arama yöntemi tektek cilikde olsun derin aramada olsun tek frankas kullanıyorum 2.5 khz de toprakayarı otamatik filtre 5 de sensivitiy bölümünde rx gain 12 al metal 55 dicram 84 11 santim çapında bakırı 73 santimde görüyor 65 santimde deyerli olduğunu gösteriyor 73 santimde değersiz sesi veriyor yalnız bu ayarlar 32x46 başlıkla orjinalbaşlığında hassasiyeti fazla yükseltemiyorum ve de bu derinliktekini yakalamıyor
3 frankasda toprakayarı baya birzor oluyor fazla frankasda derine inemiyor başlık büyüdükce tabi orjinalbaşlığıgimi tekparada biraz yoruyor derin istiyorsanda yorulacaksın
Okunmamış 28-04-2015
ilhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Gelişmiş Üye

Alıntı:
masey Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
bende vx3 var 32x46 lık teesden aldım rx gaini 10 -11 kadar yükseltiyorum gayet iyi bis proplem yaşamıyorum
otamatik toprakayarı ayar 2.5 khz de kullanırsan başarılı yalnız tüm frankaslarından kullanırsan manuel toprakayarını iyi yapman gerek bende önce firankas konusunda baya tartışdık sitede orjinalbaşlığındn 2.5 khz diyer 7.5 khz ye 22.5 khz ye göre farklıdedim kimse inanmadı 3 frankası birden kullandığımda orjinal başlığının almadığı metali 2.5 kh aldı şimdide 46 örümcek başlı taktım 2.5 khz ye göre 22.5 khz de kullanınca dedektörün başlığının önüne fayansları koydu 12 santim çapında çay demliği kapağını 2.5 khz 58-60 santimde aldı 22.5 khz ye getirdim 70 santimde alıyor bennimde kafam karıştı orjinal başlığı ila büyük başlıklar konuyu değiştirdi şimdi
orjinal başlıı kullandığımda 2.5 khz 22.5 khz kullanımda arada baya derinlik konusu vardı şimdide büyük başlık kullanıyorum 22.5 khz 2.5 khz de farklı çıktı yalnız teesden aldığım 46 örümcek başlıkda memnunum orjinal başlığı minarelli toprakda 10 hssasiyeti getiremiyordum büyük başlık aynı toprakda birsıkıntı yaratmıyor ya bu whites tam kafa karıştırıyor insanda onun için tek frankas kullanıyorum2.5khz de toprak ayarı otamatik bu şekilde gayetiyi

diyer frankaslarda toprak ayarını manuel yapmakgerekiyor zor oluyor

bu cihaz küçük frekansta manual toprak ayarı yapmıyormu.
Okunmamış 26-05-2016
Marjinal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Yeni Üye

Öncelikle herkese selam yeni üye oldum arkadaşlar allah Rıza'sı için bana yardımcı olun Adıyaman Nemrut civarında köylerimiz var ben burada hem tektek Hemde altın aramak istiyorum bana ayrım konusunda iyi bir cihaza ihtiyacım var Whites gmt dfx300 ve garret gti 2500 arasında kaldım bana yardımcı olun bu söylediklerimi hangi cihazda bulabilirim bide aliexpress diye bir site var burada gmt bin fiyatı 328 dolar bu cihaz orjinalmidir
Okunmamış 26-05-2016
coskun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Administrators

Bahsettiginiz iki cihaz da iyi değil.Özellikle garret 2500 den kesinlikle uzak dur ..Whites dfx baslangıc icin kullanılabilir ama ayar olarak başlangıc cihazı icin kafanı yorabilir.Ayrıca dfx eski model diyebiliriz artık.Bu yüzden bir farmet sahibi olamasan bile ben sana başlangıc icin garret ace350 felan tavsiye edebilirim.Hem hesaplı hem uygun olur..Ancak ikinci el bir farmet x2 felan bulabilirsen hepsinden derin oldugu icin tercih edebilirsin.
Okunmamış 26-05-2016
mguleryuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Kayıtlı Kullanıcı

garret 2500 alıcağına sana tavsiye bi farmet x2 al veya yeni çıkan x4 çift frekanslıdan alabilirsin
Okunmamış 05-09-2016
defineciedirne - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Yeni Üye

merhaba..Tm800 cihazım var ancak içerisindeki kablo baglantılarında sorun oldugunu dusunuyoru..TM800 cıhazının kablı baglantı şemasını nereden bulabılırım..yardımcı olabılırmısınız.. bırde TM800 turkçe kullanma kılavuzu lazım..forumda olan bır tane var ama ınıdıremıyorum.. nerden temın edebılırım.. selamlar
Okunmamış 06-09-2016
GarrettAtPro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Gelişmiş Üye

Whites ın kullanılacak tek cihazı efsaneleşmiş olan xlt spectrum gökkuşaklı modelidir.Lakin bu cihazın sıfırı artık bulunmuyor malesef.Piyasadaki ikinci ellerinin ne kadar sağlam kaldığı isede tartışılır.Oyüzden vlf cihaz alacaksanız whites yerine başka alternatifler bakınız derim.

Etiketler
dfx, ile, ilgili, kullanma kılavuzu, kullanım kılavuzu, modelleri, user's manual, white, white's, yardım

Seçenekler
Stil