Yükleniyor...
Farmet Teknoloji, Phanes, coskun, Ercan_Usta, sezgin64, caponali

Go Back   Farmet Forumları > Cihazlar Bölümü / Treasure Hunting Devices > Dünya Markaları-Metal Dedektörler > White's Metal Dedektörler / White's Metal Detectors

Beğeni şeması7Beğeniler
LinkBack Seçenekler Stil
Okunmamış 09-04-2015
zek1907 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Profesyonel Üye

Arkadaşı tekrar söylüyorum frekans değişikliği makinada çok küçük metallere hassasiyeti artırır veya azaltır yuksek artırır küçük düşürür.derinlik yuzde altmış değil cm le değişir.mademki o kadar iddia ettin 1 TL büyüklüğündeki parayı 30 cm sen alıyorsa bunu 45 cm sen alması lazım .o zaman at bir videoda inanalım
vatan61 kişi bunu beğendi.
Okunmamış 09-04-2015
vatan61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Kıvrak Üye

masey güldürme adamı boşver bak ne güzel işin gücün var daha kullandığın cihazın vlf mi pulsemi olduğundan bi habersin git çifçilik işleriyle uğraş boşver bu işleri dikkate bile alınmaz böyle söylemler
zek1907 kişi bunu beğendi.
Okunmamış 10-04-2015
masey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Kayıtlı Kullanıcı

Alıntı:
vatan61 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
masey güldürme adamı boşver bak ne güzel işin gücün var daha kullandığın cihazın vlf mi pulsemi olduğundan bi habersin git çifçilik işleriyle uğraş boşver bu işleri dikkate bile alınmaz böyle söylemler
peki arkadaşlar frankaslarda derinlik konusunda bilginiz varsa buraya yazın ben yeni aldığımda 3 frankasta birde kullanıyordum sonra bir deneme yaptım toprak altına çelik bakır peki 50 santimde 2.5 khz 7.5 khz 22.5 khz yi birden kullandım bu 3 frankas yakalamadı sadece 2.5 khz ye ayarladım bu yakaladı dedektör hakkında belki benden tecrübelisiniz ben gördüğüm denediğim sonu cu yaz dım buraya çaydanlık demliğin 12 santim çapında dış denemelerimde 2.5 khz 80 santimde alıyorda neden 3 frankasın birden kullandığımda 50 55 santime düşüyor bunu n cevabını yazın ozaman
Okunmamış 10-04-2015
Kayıtlı Kullanıcı

whites sepecra vx3 vlf whitesin tdi pulse sen çokanlıyorsun arkadaşım
Okunmamış 10-04-2015
ilhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Gelişmiş Üye

gönderilen sinyalin en uç noktaları zayıf kaldığından kırılganlaşıyor.yüzeyde okadar kırılma olmayabilir. fakat toprakta çok kırılır oyüzden frekans değişiminde toprak altında okadar fark etmez.
Okunmamış 10-04-2015
Gelişmiş Üye

zaten çoklu frekanslarda cihazlar okadar başarılı değiller.
Okunmamış 10-04-2015
Kayıtlı Kullanıcı

Alıntı:
zek1907 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Arkadaşı tekrar söylüyorum frekans değişikliği makinada çok küçük metallere hassasiyeti artırır veya azaltır yuksek artırır küçük düşürür.derinlik yuzde altmış değil cm le değişir.mademki o kadar iddia ettin 1 TL büyüklüğündeki parayı 30 cm sen alıyorsa bunu 45 cm sen alması lazım .o zaman at bir videoda inanalım
ben birlira üzerinde idda edmedim dedektör firmaların dediği bir olay varyerdeki obje büyüdükce derinlik artar
ben de bu frankasları denedim derinlik konusunda bunu gördüm ben pulse derken vx3 kasedmedim pulse dedektörlerden hz olayından bahsettim köylü diye beğenmediğiniz tarımda kullanılan zirai yaprak gübrelerinin üretimini başarmış kişiyim zirat mühendizi bile buişi yapamıyor şehirli arkadaşlarım
Okunmamış 10-04-2015
Kayıtlı Kullanıcı

Alıntı:
ilhan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
gönderilen sinyalin en uç noktaları zayıf kaldığından kırılganlaşıyor.yüzeyde okadar kırılma olmayabilir. fakat toprakta çok kırılır oyüzden frekans değişiminde toprak altında okadar fark etmez.
diyorsunki toprak altında değişim olmuyor frankası düşürsende yükselt sende pulse sistemli dedektörlerde sonuç nasıl minalalp dedektörlerde ve ya diğer dedektörlerde bana bugün teesmax dan 46 örümcek başlık geldi derinliği arttır diye onu bugün kullandım biraz daha derinden yakalıyor bir sorun var sadece değersiz metallere sesbirz uzun veriyor başlık büyükolduğuiçin tekrar hedefin üstüne 2 3 sefer sesi bozuyor öyle bellioluyor değerlimi değersizmi peki birkonuda bilginiz varsa ondan yardımcı olun normal 1 tl 50 kuruş denemeden ses ila 20 25 santimde çıkan eski paralar sesi çok ince birşekilde sert vuryor yeni metallerle topraktan denemeler ila eski oksitlen miş metallerin derinliğinde bir değişim oluyormu yıllardır toprak altında kalmadan yeni parayla eski paranın seslerinden baya bir farkvar
Okunmamış 10-04-2015
zek1907 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Profesyonel Üye

Sen işi biliyorsun işte masey frekansı düşür
Okunmamış 10-04-2015
Kayıtlı Kullanıcı

arkadaşlar teesmaxdan 32x46 örümcek başlık getirtdim eski orjinal başlığında hassasiyeti 9 10 getirirsem dedektör bazı yerlerde metal varmış gimi ötmeler oluyordu hassasiyeti düşürüp ses seviyesini düzenliyordum 46 örüm cek başlığı aynı toprakda denedim dedektör sesi gayet güzeldi ötmeler olmuyordu aynı hassasiyeti rx gaini 9 -10 deniyordum birsorun olmadı dedektörde

başlıklar büyüttükce dedektöre zararı oyktur umarım
Okunmamış 10-04-2015
Kayıtlı Kullanıcı

Alıntı:
vatan61 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
coşkun herkez biliyor minelab konusunda biçok rivayetler var inanmak inanmamak arasında insan kalıyor ve olasılık üzerinden olaya bakarsak çok iyi bi kullanıcı biçok malzeme bulmuş ve kendi bölgesindeki arazi yapısına alışmış ve sürekli cihazı aynı ayarda kullanmış olan birisi bazı metallerdeki deyişikliyi hata yapma olasılığıyla sadece tahmin edebilir bence bu doğru ve mantıklı bi kullanım şekli deyil sede saygı duyarız der geçerim ki bu cihazda ve biçok cihaz halen demirleri bile ayırımda zorlanıyorken minelabla böyle bi detaya kafayormaya ve böyle bi beklentiye girmek boş uğraş olur

şahsen benim çok aşırı arazi tecrübem yok burada biçok kişi tecrübe konusunda benden çok ilerde buna rağmen bilindik ustalarla veya anlatılan ustalarla yapılan sözlü veya formlardaki bilgi alışverişlerine bakıncada ustaları usta havasına sokan bizleriz usta dediklerimiz işi bilir dediklerimizin yaptığı hatalara bakınca insan söyleyecek sö bulamıyor

çok basit bişey söyleyeyim sevdiyim usta olarak gördüyüm ve tecrübesine deneyimine inandığım bişeyler zamanında öğrenmek istediyim hatta eyitim bile almayı düşündüyüm usta dediklerimiz halen cihazın special ayarını anlayamamışlar
bunarağmen adam ben cihazı coinrelic te kullanıyorum gayette başarılı sorun yok diye biliyor ve fine golt ta 60 santimi gördüyüm yerde diyor adam coin relicte 80 görüyorum ama cihazın normal modda çalıştığını bilmeden pisikolojik olarak arabaya vites deyişiyor aynı kişiye mandalı special le alırsan coinrelicte kullanabiliyormusun diyorum yok ozaman cihaz ayara girmez diyor var gerisini sen düşün bizim iyiki böyle ustalarımız olmadı yinede bunad saygıduymak gerek
whites sepecra vx3 bile bazen hata yapıyor ayrımdan arkadaşımdan minelalp 5000 vardı biryerde birses yakaladı değerli gimi dedi bana birde sen vx3 le bakdedi benim vx3 de deyerli gösterdi çok az bir sesde kırıklık verdi bazen de yüksek vurdu sesi sonra 30 santim gimi toprak altında çıkardık eski bir küçük balta yağ tenekelerine de öyle bir değerli iyorki gel bakma sanırsam birtek brondan sesde emin oluyorum yüzeye yakın bir sesin dikkatli dinlersek yeni bir metalmi eskimi diye sese alışşarak bkıyoruz yinede bakmak zorunda kalıyoruz
Okunmamış 11-04-2015
Gelişmiş Üye

dostum bakmakta herzaman fayda var çok bakan çok kazanır çok ayrımlı cihaz az yorar ama az kazandırır.
Okunmamış 12-04-2015
Kayıtlı Kullanıcı

Alıntı:
dostum bakmakta herzaman fayda var çok bakan çok kazanır çok ayrımlı cihaz az yorar ama az kazandırır.
ilhan minelalp 5000 serileri vx3 v3i lernen her metal çekiminden derinlikten whitese göre baya bir fark atıyormu yoksa minal alp diyellimki bir metali 70 santimde alıyorsa vx3 de 60 65 santim gimi bir farkmı var
Okunmamış 12-04-2015
Kayıtlı Kullanıcı

whites tdi pulse dedektör kullanan arkadaşlar varmıdır içinizde bu dedektör 2.6 ve 3 khzyle çalışıyor vx3 lere göre nasıl bir kalitede birde arkadaşlar frankas konusunda baya bir tartıştık yalnız tartışarak hekesin bilgisi toplanır ona görede denemeler olur benim hep 2.5 khz dediğimde olayda 3 frankası birden kullanmak bzen sürekli toprak ayarı yapmak gerekiyor 2.5 khz de toprak ayarı otamatik ayarda rahat oluyor bir sorun olmuyor hassasiyet toprak şarlarına göre biraz yüksekse hassasiyeti az düşürüyorum yeterli geliyor 2.5 khz de dedektörü aç hemen aramaya başla toprak ayarında sıkıntı olmuyor fazla frankas kullanınca toprak ayarı yapmadan başlanmıyor yok bulunduğun yerde metal olmaması gerek yok minarelli olmaması gerek ihtiyacı duymadan aramaya başlıyorum
Okunmamış 12-04-2015
Gelişmiş Üye

genelde minelap dedektörleri büyük başlıklarla kullanmak lazım. devamlı küçük başlık kullanacaksan hiç bir işe yaramaz
onun yerine iyi bir vlf kullanmak daha iyi olur. büyük başlıklı minelap senin dediğin cihazlara göre çok daha iyidir.
Okunmamış 12-04-2015
Kayıtlı Kullanıcı

Alıntı:
pulse Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
merhaba arkadaşlar tüm gpx kullanıcılarına bir sorum olacak 3000 3500 4000 4500 4800 5000 tüm bu serilerde herkes demir ayırımını sordu yüzeye yakın demirlerde var deniliyoo derinlerde ayırım yok denildi benim kafama takılan metaller arası ayırım varmı altın gümüş bakır bronz kola acma halkası bu tür metallari nasıl ayırt ediyonuz tüm vidolarını izlerim tüm cihazların ben hiç minelabda altın gümüş ayırım yapanı hiç görmedim her metale aynı tonu veren alet ne işe yarar ya siz nerde arama yapısuz hiçmi degişik metale denk gelmiyorsunuz yada demir hariç herşeye bakıyormusunuz yada araziye cıkarken imeci usulümü cıkıyorsunuz herşeye aynı sesi tonu veren bir dedektörle ne yapılır yada biz vlf ye alıştık hep whitesle gezdik ayırımı tonu cok güzel oldugu için minelab garib geliyoo yeni cıkan whites vx3 aldım daha öncede xlt dfxim vardı yıllarca ya kulak göz alıştı yada bu minelab kullanıcıları hiç ayırımlı cihaz kullanmadı örnegin yaşanmış bir alanda bol cürüflü bol dövme civili yerde minelab kullanıcısı ne yapıyoo özellikle VATAN 61 usta merak ediyorum 5000 le böyle bir arazide ne yapısun ya yanında bi vlf taşımak zorunda kalacan yada imeci usulu kazmacıyla gezecen başka bi yolu varmı arazide tırnak makası cakmak bakır tel pil aleminyum tencere kapagı özellikle boll bol kurşun bircok elementle karşılaşmak mümkün ben whitesle en azından kurşunu teli bakır parcalarını aleminyumu ayırıyom siz ne yapıyonuz biri bunu bana izah etsinn

SN:PULSE KONULARIN BÜTÜNLÜĞÜ AÇISINDAN,MİNELAB KONUSUNDAKİ YORUMLARINIZ,YENİ BİR BAŞLIK ALTINDA AÇILMIŞTIR.VLF CİHAZLAR KENDİ KATAGORİLERİNDE ELE ALINIRSA DAHA FAYDALI OLACAKTIR.
SAYGILAR..
seslerin ayrılmasımı daha öylebirteknoloji yoktur kurşunun sesi bronzla aynı hemen nasıl ayırtetiğine güvenip bakmayacaksınız ya cilatin sesi hemen hemen yeni yüzüklerin sesiyle aynı çıkıyor kola kutuları bu seslere bakmadan geçen varmıdır
Okunmamış 28-04-2015
Kayıtlı Kullanıcı

Alıntı:
esklavator Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
arkadasım teest elektronık patentını almış tm yazıyor baslıkta resmi paylassamda goremezsın kucuk bır yazı ıle yazıyor tm dıye cıhaz orjınal ınternet yoluyla aldım orjınal baslıkları sokup teestın urettıklerını takıyolarmıs orjınalıyle bıre bır aynısı ebat olarak ama sıtelerde orjınalle bunların arasında farkvar dıyolar azımı aradım orjınalı var dıyolar nacı baba turkıyedekılerın hepsının aynı oldugunu soyledi ebayuzerınden albılıyormusuz azıdekıler orjınalmıdır acaba sıparış verıcem yıne turk malı gelmesın baslık ıcın karabukten ıstambulamı gıdeyım
ben tees den 32x46 örümcek başlık aldım orjinalbaşlığında hassasiyeti 9 dan yukarı çıkamıyordum 46 başlığı 12 kadar çıkarıyorum orjinalbaşlığının yakalayamadığı metali 46 daha iyi yalnız başlık büyükolunca demire çiviye biraz fazla sesçıkarıyor çivinin olduğuyerde toprağın yüzünü hafif ayakla kazzıdığında çivi demir olduğunu belliediyor sesikesiyor
Okunmamış 28-04-2015
Gelişmiş Üye

büyük başlıkta hassasiyeti arttırabilmen çok iyi fakat küçük metalleri tam ayrıt edemeyebilirsin yanlış sonuç alabilirsin.
Okunmamış 03-05-2015
Kayıtlı Kullanıcı

Alıntı:
büyük başlıkta hassasiyeti arttırabilmen çok iyi fakat küçük metalleri tam ayrıt edemeyebilirsin yanlış sonuç alabilirsin.
doğrudur biraz yoruyor ama şansım biraz daha yüksekoluyor küçük başlığagöre yoğun minarelli yerde küçük başlık şansımı düşürüyor hassasiyeti düşürmek zorunda kalıyorum küçük başlıkda 8 kadar düşürmekzorundakalırken büyükbaşlıkla rx gaini 10- 12 arası gezinmemisağlıyor
Okunmamış 11-05-2015
Kayıtlı Kullanıcı

Alıntı:
zek1907 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Sen işi biliyorsun işte masey frekansı düşür
senin kullandığın makina nedir onu söylede bu iddanı anlayım whites vx3- v3i bu seriler frankas yükselttikce derinlik düşüyor frankas yükseltdikce hassasiyet düşürmek fitreyi yükseltmek gerekiyor bu makinayı benkullanıyorum de böyle birşey olmadı dede inandırıcı olsun herkes kendi kullandığı makinayı bilmezmi arkadaşım ben demiyorum whitesin makinaları diyer makinalardan daha derinden yakalar bu konuda iddaetmiyorum belki herdedektör birbirinden ya onsantim ya beş santim fazlaeksik çeker belki diyer dedektörler 15 frankasda çalışanvar oda bu frankasda iyi çekiyor oda olabilir benim kullandığım vx3 sonucu böyle varsa yanında birarkadaşın vx3 bir 3frankası birden kullan birde tek firankasda kullan nasıl bir sonuçla karşılaşacaksın yine diyorum bu kullandığım makina derine bu şekilde daha iyi sonuç veriyor tam ayırdım istiyorsan 20-25 santim civarında tektekcilik 3 frankas birden kullan ben 11santim apında bakırı ayrımlı değerli sesi 65 santimde veriyor 73 santimde yakaladı yalnız değersiz sesiveriyor oda tecrübeye bağlı multimedion ses ayarı devrede olursa sesin yakından ve derinden olduğunu sana veriyor ses yüzeysel canlı çokderindense sessizce bib sesiveriyor

Etiketler
altında, başlık, bölümü, dfx, tartışma, v3i, vx3, xlt

Seçenekler
Stil