Yükleniyor...
Farmet Teknoloji, Phanes, coskun, Ercan_Usta, sezgin64, caponali

Go Back   Farmet Forumları > Arşiv > Stinger2 Pulse Metal Dedektör

Beğeni şeması7Beğeniler
LinkBack Seçenekler Stil
Okunmamış 07-01-2011
Akcakaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Gelişmiş Üye

Standart stinger 2 kullanıcıları

mrb arkadaşlar

cihaz konusunda bilgi almak için ve meraklarımı gidermek için konu açtım.

Stinger 2 çok iyi bir cihaz olduğunu okudum videolarını izledim herhangi bir olumsuz yorumla da karşılaşmadım

peki bu stinger 2'nin özellikleri nelerdir bilinen veya bilinmeyen kullanıcıya göre cihaz değişir

ben x1 kullandım gerçekten güzel bir cihazdı ama artık kesmiyor (yeri ayrı)

stinger 2 hem maliyetli hem de çok övülen bir cihaz
kafamda ki sorular
1-bu cihaz yer altındakinin büyüklüğüne göre derinliği değişiyor mu?
2-ayrım konusunda kabiliyeti nedir?
3-bir yağ tenekesini max kaç mt. alıyor örnek 1.30 cm peki ayrım konusuna gelince bunun değersiz bir şey olduğunu söylüyor mu?
4-toprak ayarı oto. konum da iken ve manuel konumda iken derinlikte değişme oluyor mu? bu sorduğum soru cihazla alakası olmayabilir ama belirttiğim gibi kafamda ki sorular
5-bunların dışında bilmem gerekenler?
Okunmamış 08-01-2011
Almadin01 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Kayıtlı Kullanıcı

Sayin Akcakaya

Sizin bahsetdiginiz cihazlarin ikisinide kullaniyorun Farmet X1 yeri ayri Stinger 2 yeri ayri Farmet x1 tektek Mükembel bir cihaz tabi belirli derinlige kadar.(Manuel kullanirsan)
Stinger2 Pulse sistem bir cihaz
1.Objenin büyüklügüne göre derinlik artiyor
2.Ayirim bence % 70 ama Pulserele göre mükembel daha önceki Puls cihazlarimda hic ayirim yoktu
3.1,20*1,20 basligi ile 17 litrelik yag tenekesini 2,50 ayimli olarak algiliyor
4.Auto discte fazla calisma yapmadim ama vco modunda level ile tresholdu yakin tutarsan P1 S3 basligi korursan üstüne baska makina tanimam
Saygilar
Okunmamış 08-01-2011
Gelişmiş Üye

eyvallah
Okunmamış 08-01-2011
Gelişmiş Üye

Alıntı:
Almadin01 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Sayin Akcakaya

4.Auto discte fazla calisma yapmadim ama vco modunda level ile tresholdu yakin tutarsan P1 S3 basligi korursan üstüne baska makina tanimam
Saygilar
burayı hiç anlamadım
Okunmamış 08-01-2011
coskun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Administrators

AKÇAKAYA anlamadığım dediginiz bölüm cihazın özellik (mod) larından biridir.Zaten derya desek bu cihaz için yalan olmaz.Kullandıkça cihazı alırsanız tabi bu modları anlamakta güçlük çekmezsiniz.Auto disc modları bile kendi icinde ayrılır akçakaya.saygılar.
Okunmamış 08-01-2011
Gelişmiş Üye

Alıntı:
coskun Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
AKÇAKAYA anlamadığım dediginiz bölüm cihazın özellik (mod) larından biridir.Zaten derya desek bu cihaz için yalan olmaz.Kullandıkça cihazı alırsanız tabi bu modları anlamakta güçlük çekmezsiniz.Auto disc modları bile kendi icinde ayrılır akçakaya.saygılar.
bakalm alınca öğrenirim
Okunmamış 08-01-2011
kadir1129 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Banned

Standart stinger2

Sevgili Akçakaya kardeşim;

Stinger2 yazmayla, anlatmayla anlaşılabilecek bir cihaz değil... Araştırmanı iyi yaptığına inanıyorsan ve kullanıcıların görüşlerini iyi incelediysen, bu cihazdan bir tane alacaksın ve arazide kendin test ve deneyler yapacaksın. Genel olarak hakikaten piyasa cihazlarından çok üstün olduğu doğru. Ancak kendin tecrübe edinmeden özelliklerini ve detaylarını öğrenmen çok zor. Ben cihazı alalı 4 ay oldu, işlerimin yoğunluğu nedeni ile araziye fazla çıkamadım ama hala bazı özelliklerini yeni keşfediyorum. Bunu yazmamın nedeni, konu hakkında ne kadar araştırma yaparsan yap, kendi tecrübelerin en değerli ve anlaşılır olacaktır.

Kullanması genel anlamda zor gibi görünse de, cihazla bütünleşirsen ve dilinden anlarsan başarı elde edersin.

Şansın ve bahtın açık olsun... Kolay gelsin... SAYGILAR...
Okunmamış 08-01-2011
Gelişmiş Üye

Alıntı:
kadir1129 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Sevgili Akçakaya kardeşim;

Stinger2 yazmayla, anlatmayla anlaşılabilecek bir cihaz değil... Araştırmanı iyi yaptığına inanıyorsan ve kullanıcıların görüşlerini iyi incelediysen, bu cihazdan bir tane alacaksın ve arazide kendin test ve deneyler yapacaksın. Genel olarak hakikaten piyasa cihazlarından çok üstün olduğu doğru. Ancak kendin tecrübe edinmeden özelliklerini ve detaylarını öğrenmen çok zor. Ben cihazı alalı 4 ay oldu, işlerimin yoğunluğu nedeni ile araziye fazla çıkamadım ama hala bazı özelliklerini yeni keşfediyorum. Bunu yazmamın nedeni, konu hakkında ne kadar araştırma yaparsan yap, kendi tecrübelerin en değerli ve anlaşılır olacaktır.

Kullanması genel anlamda zor gibi görünse de, cihazla bütünleşirsen ve dilinden anlarsan başarı elde edersin.

Şansın ve bahtın açık olsun... Kolay gelsin... SAYGILAR...
aynen dediklerinize katılıyorum ne kadar araştırsam da görmeden kullanmadan hiç bir şey değişmez
Okunmamış 08-01-2011
Banned

Standart Ne iş Akçakaya kardeş?

Sevgili Akçakaya kardeş; Sen FARMET te moderatörmüşsün. Stinger2 hakkında bilgi istiyorsun. Stinger2 yi şiir gibi bilmeyen kişi nasıl olurda FARMET te moderatör olur? Sen Stinger2 yi soranlara cevap yazacak görevdesin ama kendin bilgi istiyorsun. Ne iş?...
Okunmamış 08-01-2011
APICTEA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
APICTEA
Ziyaretci

Alıntı:
Sevgili Akçakaya kardeş; Sen FARMET te moderatörmüşsün. Stinger2 hakkında bilgi istiyorsun. Stinger2 yi şiir gibi bilmeyen kişi nasıl olurda FARMET te moderatör olur? Sen Stinger2 yi soranlara cevap yazacak görevdesin ama kendin bilgi istiyorsun. Ne iş?...
Forum moderatörleri stinger 2 kullanmayı bilenlerden seçilmez... Ben de stinger 2 kullanmadım !!! Konu hakkında bilgi sahibi olanlar zaten yanıtlamaktadır... Forum moderatörlerinin çok daha farklı görevleri vardır.. Forumun yönetimi ile alakalı Saygılar..
Okunmamış 08-01-2011
Phanes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Genel Yönetici

Alıntı:
Stinger2 yi şiir gibi bilmeyen kişi nasıl olurda FARMET te moderatör olur?
farmet'te moderatör olmak farmetin elemanı olmak gibimi algılanıyor?
forum farmetin olsa bile burdaki moderatörleri farmet yönlendirmez ve karışmaz işte farmetin ayrıcalığı da burda ortaya çıkıyor.
eğer bir cihaz iyiyse iyi denir kötüyse kötü denir bu farmetin cihazlarından biri de olsa değişmez.
bazı moderatörlerde cihaz bilgisi olmasa bile paylaşımı forumla ilgilenmesi vb. göz önüne alınarak bazı yetkiler verilir.
Okunmamış 08-01-2011
APICTEA
Ziyaretci

Alıntı:
phanes Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
farmet'te moderatör olmak farmetin elemanı olmak gibimi algılanıyor?
forum farmetin olsa bile burdaki moderatörleri farmet yönlendirmez ve karışmaz işte farmetin ayrıcalığı da burda ortaya çıkıyor.
eğer bir cihaz iyiyse iyi denir kötüyse kötü denir bu farmetin cihazlarından biri de olsa değişmez.
bazı moderatörlerde cihaz bilgisi olmasa bile paylaşımı forumla ilgilenmesi vb. göz önüne alınarak bazı yetkiler verilir.

ustam naber yaaa çayın varmı sıcak taze... yarın uğrasammı acaba sana sohbeti demlendiririz birazda gezeriz
Okunmamış 08-01-2011
Banned

Sizlerle polemiğe girerek değerli vakitlerinizi olmak ve bir tartışma ortamı yaratmak istemem. Benim anladığım buydu. Doğru veya yanlış.

SAYGILAR...
Okunmamış 08-01-2011
APICTEA
Ziyaretci

Yanlış anlamışsın sevgili dostum.. Bizlerinde amacı polemiğe girmek yada vakit kaybetmek değil zaten... Moderatörler ne gibi özellikler aranarak ve neye göre seçiliyor diye bir soru yöneltsen cevaplamak durumundayız... Bilgilendirme amaçlı ! Ancak moderatör seçtiğimiz bir kişiyi veya forumdaki yetkilerini veya işlevlerini ne tartışmak nede hesabını vermek zorunda vede durumunda değiliz... Yönetim kendi prensiplerine göre forumun kalitesi için gerekli şekilde çalışır...

Hangi moderatörün ne tür cihazlarda tecrübe ve bilgi sahibi olduğu tamamen şahsına özel yetilerdir.. Bilgi paylaşımı ise bir birimizden sakınmadığımız bir şey zaten.. Eminim yeterince anlaşılır olmuştur zira konu amacının dışına çıkmaya başladı lütfen konu ile alakalı mesajlar yazalım... Saygılar
Okunmamış 08-01-2011
Phanes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Genel Yönetici

Alıntı:
Sizlerle polemiğe girerek değerli vakitlerinizi olmak ve bir tartışma ortamı yaratmak istemem. Benim anladığım buydu. Doğru veya yanlış.

SAYGILAR...
polemik yok değerli arkadaşım sende bizi yanlış anlama,aslında ne kadarda yeri olmasa bu konunun da burda geçmesi bi yönden iyi oldu,moderatörlerin farmetin elemanı gibi algılayanlar olabilirdi bu beyanda bu konuda anlaşılmış oldu.
..saygılar..
Okunmamış 08-01-2011
Banned

Alıntı:
Akcakaya Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
mrb arkadaşlar

cihaz konusunda bilgi almak için ve meraklarımı gidermek için konu açtım.

Stinger 2 çok iyi bir cihaz olduğunu okudum videolarını izledim herhangi bir olumsuz yorumla da karşılaşmadım

peki bu stinger 2'nin özellikleri nelerdir bilinen veya bilinmeyen kullanıcıya göre cihaz değişir

ben x1 kullandım gerçekten güzel bir cihazdı ama artık kesmiyor (yeri ayrı)

stinger 2 hem maliyetli hem de çok övülen bir cihaz
kafamda ki sorular
1-bu cihaz yer altındakinin büyüklüğüne göre derinliği değişiyor mu?
2-ayrım konusunda kabiliyeti nedir?
3-bir yağ tenekesini max kaç mt. alıyor örnek 1.30 cm peki ayrım konusuna gelince bunun değersiz bir şey olduğunu söylüyor mu?
4-toprak ayarı oto. konum da iken ve manuel konumda iken derinlikte değişme oluyor mu? bu sorduğum soru cihazla alakası olmayabilir ama belirttiğim gibi kafamda ki sorular
5-bunların dışında bilmem gerekenler?
1. Yer altındaki metalin büyüklüğüne göre elbette derinlikler değişiyor. Yağ tenekesi büyüklüğünde bir objeyi (sitede de yayınlandığı doğru) 280cm. den algılıyor ve ayrımını yapıyor. Bizzat denedim ve gördüm. Yalnız bir sorun var, toprağın suya doyduğu zeminlerde ciddi bir derinlik kaybı oluşuyor ve zemindeki iletkenlik değerlerinin değişmesinden dolayı çok yanıltıyor. En iyi ve derinden algıladığı topraklar: KURU TOPRAKLARDIR...
2. Ayrım konusunda yeterince kararlı değil. Başka düşünceler olabilir ve saygı duyarım ama, bir kez yakaladığı değeri, biraz sağ sol yaparsanız ve tekrar metalin üstüne gelirseniz, çoğunlukla değerler değişiyor ve ne yakaladığınız konusunda çelişkiye düşüyorsunuz.
3. Yağ tenekesini 280cm. den bizzat denedim. Algılama ve ayrımda sorun yok. Ayrında sorun yaşıyorum dediğim konu, doğal toprak altındaki metallerde yaşanıyor. Yoksa bir yağ tenekesine 40 kere de test etseniz, değersiz diyor.
4. Derinliklerde değişmeler P1S1, P1S2, P2S2, P2S3 gibi güç ve hassasiyetler değiştiği zamanlarda olur. Toprak yapısı uygun ise en uygun arama şekli P2S2 dir. Toprak yapısı ve mineral yapısı elverişli değilse, güç ve hassasiyet azaltılarak, cihaz kontrol altına alınabilir, fakat o zamanda derinlik değişkenlikleri oluşur.

SAYGILAR...

Konu kadir1129 tarafından (08-01-2011 Saat 03:52 ) değiştirilmiştir.
Okunmamış 08-01-2011
Banned

Sevgili Akçakaya kardeşim; Birkaç hafta evvel başımdan geçen bir olayı kısaca anlatayım:

Arazide 120*120 başlıkla bir metal algıladım. Yanımızda bir cihaz daha vardı (GARRET2500). Ben metalin yüzeydemi yoksa derindemi olduğunu anlayabilmek için 36 cm.lik küçük başlığı takıyordum ki, diğer cihaz operatörü birde ben bakayım dedi ve çiftli büyük başlığı ile metalin üstünde dolaştı ve birazda mahcup oldu. Çünkü metali bulamamıştı. Ben 36 cm.lik küçük başlıkla metalin yerini net bir şekilde tespit ettim ve çıkardık. Metal yaklaşık 50-60 cm derinlikte, yumruk büyüklüğünde demir cevheri idi. Demir olduğunu zaten biliyorduk ama yinede test için çıkardık.

Yani diğer cihazın büyük başlığı bile göremedi, ama benim 36 cm.lik başlığım gördü. Ben cihazımla iftahar ederken, diğer cihaz operatörü hayranlıkla baktı cihaza ve evlere dağıldığımızda, benim cihaz hakkında çok şaşırdığını ve kullanımımın çok iyi olduğunu söylediği kulağıma geldi...

SAYGILAR...
Okunmamış 08-01-2011
Gelişmiş Üye

sağolasın kadir kardeş

aklıma gelmişken soruyum 36 başlıkla 120 başlık arasında ne fark var
Okunmamış 08-01-2011
Banned

36 lık başlık VLF cihazları gibi 30-40 cm. den metal algılar ve daha derine inmeleri pek mümkün değildir. (Metal çok büyükse 70-80 cm. ye kadar algılar.)

Oysa 120*120 başlıkla derinden ve büyük kütlelere odaklanırsın. VLF cihazlara bu tür kare başlıklar takman mümkün değildir. Büyük kare başlıklar PULSE cihazların bir özelliğidir ve bu nedenle rağbet görürler.

SAYGILAR...
Okunmamış 08-01-2011
Gelişmiş Üye

Alıntı:
36 lık başlık VLF cihazları gibi 30-40 cm. den metal algılar ve daha derine inmeleri pek mümkün değildir. (Metal çok büyükse 70-80 cm. ye kadar algılar.)

Oysa 120*120 başlıkla derinden ve büyük kütlelere odaklanırsın. VLF cihazlara bu tür kare başlıklar takman mümkün değildir. Büyük kare başlıklar PULSE cihazların bir özelliğidir ve bu nedenle rağbet görürler.

SAYGILAR...
eğer bu dediğin gibi özelliği mevcutsa bu cihaz gitgide ilgimi çekti

=2 cihaz görevi :P

Etiketler
altın, ayrım, demir, derin arama, gümüş para, kullanıcıları, kullanım, stinger, stinger2

Seçenekler
Stil