Yükleniyor...
Farmet Teknoloji, phanes, dost2011, BigBang, coskun, Ercan_Usta, strabon, protek, vatan61, sezgin64

Go Back   Farmet Forumları > Cihazlar Bölümü / Treasure Hunting Devices > Sizin Projeleriniz

Sizin Projeleriniz Bu bölümde, kendinizin birşekilde tasarladığı cihazları anlatabilirsiniz. Ayrıca Farmet Tarafından bazı cihaz şemaları da sunulacaktır.

Beğeni şeması3Beğeniler
LinkBack Seçenekler Stil
Okunmamış 22-10-2012
kazan06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Yeni Üye

aslında benım anlatmaya calıstıgım yontem insanların ılk anda anladıkları alan tarama mantıgı ıle ortusmuyor. belırlı bır bolgede kı alanın taranması aslında 360 derece etrafını tarayıp tut gıtsın mantıgı degıl. yıne belırlı bır alan olmalı. bun anlamda belkı alan tarama mantıgının dısına cıkıyor olabılır. calısmalarınız da basarılar dılerım. umarım basarılı olursunuz.
Benimde fırsat buldukca projelendırmeye calıstıgım cesıtlı tasarımlarım var. su anda yaptıgım ve manyetık alanı olcerek emıgma programında gorsellestırdıgım calısan bır cıhazım var ve %100 dogru calısmakta ama sorun su kı mıknatıslanmayan cısımlerı goremıyorum. Ama mılyonlarca yıl once bıle oynanmıs olan topragı boslugu ve mıknatıslanabılen her turlu metalı hatasız olarak bulabılıyor. detaylı tartısmak ısterım konuyla ılgılı bılgı sahıbı olan kısıler le
saglıcakla kalın.

Konu kazan06 tarafından (22-10-2012 Saat 07:45 ) değiştirilmiştir.
Okunmamış 23-10-2012
dost2011 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Administrator / Arkeolog

Standart ....

Alan tarama mı?Şu anda piyasada olan hiçbir alan tarama cihazına güvenmiyorum.İlerde olurmu?Niye olmasın ki?Bu günkü şartlar altında piyasada olanların durumu belli.Teorik de olsa calışma prensipleri de sanırım biliniyor.Ancaaaaaakkkk.İlerde, bu gün calışma prensibi belli olan alan taramalarından farklı bir sistemle karşımıza farklı bir cihazın cıkmayacağı konusunda kim garanti verebilirki?Bu günkü bilinenlere artı olarak farklı bir sistem gerceklestirilerek yeni bir cihaz çıkarılamazmı?Bu sorunun cevabını cıkmaz olarak vermek mümkün degildir.Sadece bu günkü şartlar ve bilgiler ışıgında bu mümkün degildir diyebiliriz.Ama ya ilerisi için?Umut diyorum sadece umut.Havada uçmak ve uzaya cıkmak eskiden nasıl bir hayalse bizler için bu alan taramada öyle bir umut benim için.Saygılar.
Okunmamış 23-10-2012
ilhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Yeni Üye

arkadaşlar konuyu bolduğum için özur dılerım fakat yardımınıza ıhtıyacım var bır konuya takıldım ve şuan forum sayfalarındaa bulamıyorum konu bus kayalardakı gizlı kasa ıle ılgılı vıdeo ızlemıştım şuan o vıdeoyu bulamıyorum yardım edersenız sevınırım hayırlı akşamlaar
saygılar)
Okunmamış 24-10-2012
vatan61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Super Moderator / Profesyonel

[Sadece kayitli üyeler görebilir. kayit olmak için tiklayiniz...] bu videodan bahsediyorsunuz sanırım
Okunmamış 25-10-2012
strabon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Super Moderator / Tarih Öğretmeni

Alan taramalara gördüğüm kadarı ile geniş bir kitle güvenmiyor.Ancak Dost arkadaşımızında dediği gibi ileride ne olacağı hiç belli olmaz.Benim kanaatime göre bu tarz cihazları NASA, Mars ve diğer gezegenlerin araştırmalarında kullanılmak üzere çoktan icat etti.Yanılmıyorsam Mars'a gönderilen robotun yapımını gösteren bir belgeselde izlemiştim.Belki piyasayada sürerler.
Okunmamış 25-10-2012
BigBang - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Super Moderator

Alıntı:
strabon Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Alan taramalara gördüğüm kadarı ile geniş bir kitle güvenmiyor.Ancak Dost arkadaşımızında dediği gibi ileride ne olacağı hiç belli olmaz.Benim kanaatime göre bu tarz cihazları NASA, Mars ve diğer gezegenlerin araştırmalarında kullanılmak üzere çoktan icat etti.Yanılmıyorsam Mars'a gönderilen robotun yapımını gösteren bir belgeselde izlemiştim.Belki piyasayada sürerler.
Tabii ki çok gelişmiş sistemler var . Özellikle de Uydulardan maden aramaları için çok çeşitli frekanslar kullanarak uzaydan yeraltında araştırma yapıyorlar . Ancak yabancılar ona "Remote Sensing" yani "Uzaktan Algılama" diyorlar . Alan tarama denilen cihazlar o teknolojileri taklit etmek isteyen şahısların uydurdukları bir isim sadece .Ama ister taklit olsun , ister özgün bir cihaz ; mutlaka bilimsel formül veya teorilerle açıklanmaları gerekir . Sonuçta uydularda kullanılanların var Ama bu alan taramacılar genelde "çok gizli" bir sır varmış gibi davranıyorlar Daha da önemlisi anlatamıyorlar kendi yaptıkları sistemleri bile .Altının iyonlaşmasından bahsedip asıl "iyonlaşmanın ne olduğu ve hangi şartlarda oluştuğunu bilmiyorlar . Statik alıcı yapıyorlar ama yeraltını bırakın çimlerin rüzgardan oynaması bile buna sebep oluyor . Bu statik elektrik ve boşalması olmasa sadece yerin altından bir sebepten gerçekleşseydi dedektör başlıklarının folyo veya grafitle ekranlanması da gerekmezdi Neyse .... Adam gibi soru sorunca da tartışma resmen başka boyutlara gidiyor . Taraflardan birisi sinirlenip sıyırmaya başlıyor

Ben şahsen açıklaması olmayan veya anlatılamayan sistemlerin satıcılarıyla forumlarda mücadele ettim. Ama bizim milletin kafasına " bilmem kim de ( ünlü veya iktidar sahibi) definecilik yapıyormuş" veya "yılanın kafasının baktığı yönde" "devenin b.kunu takip et" gibi laflar hemen yazıldığı halde ; alan tarama cihazlarının çoğunun yalan olduğu ifşa edilse bile aklında kalmıyor nedense O yüzden artık titan zincirlerine cevap da vermek istemiyorum . Alan razı veren razı

Bir gün bi arkadaşım beni şu cümlesiyle çok güldürmüştü (halen de gülerim) " Oğlum Kapital'i okumak değil , yazmak lazımmış" İşte öyle ...
Okunmamış 25-10-2012

Sevgili Bigbang.Şu bayram günü beni öyle bir güldürdün ki Allah'da seni güldürsün emi. Ama yazdıkların başından sonuna kadar doğru ve senin şu yazdıklarının altına imzamı atarım. E şimdi Kapital ne diye merak edip soranlar olacak, buna ne diyeceksin.. Al sana bir tartışma konusu daha
Senin ve ailenin bayramı kutlu olsun arkadaşım. Sevgiyle kal.
Okunmamış 25-10-2012
BigBang - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Super Moderator

Alıntı:
strabon Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Sevgili Bigbang.Şu bayram günü beni öyle bir güldürdün ki Allah'da seni güldürsün emi. Ama yazdıkların başından sonuna kadar doğru ve senin şu yazdıklarının altına imzamı atarım. E şimdi Kapital ne diye merak edip soranlar olacak, buna ne diyeceksin.. Al sana bir tartışma konusu daha
Senin ve ailenin bayramı kutlu olsun arkadaşım. Sevgiyle kal.
Sevgili Strabon ,

Sizlerinde ailecek bayramınız mübarek olsun . Musa'cığıma ve kızlarına sevgilerimi ilet lütfen Kapital burda anahtar kelime Çoğu yazdığım konularda cümlelerimin içinde mutlaka bir anahtar kelime ile okuyanları birazcık araştırmaya teşvik etmek istiyorum Yine de yazmıyorum , bilen zaten biliyor , bilmeyen de merak edip bu bilgiye internetten çok rahat ulaşabilir Hadi anahtar kelimeyi "das kapital" yapalım
Okunmamış 25-10-2012
Oguzhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Kayıtlı üye

Oguzhan - MSN üzeri Mesaj gönder

Açıklamalarınızı heyecanla takip ediyorum ) ağzınıza sağlık üstadlar.. Bayramınızı en içten dileklerimle kutlarım..
Okunmamış 25-10-2012
tugujir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Gelişmiş Üye

bazen ilim, tecrübenin arkasından gelir..
şifalı nebatlarda halkın tecrübeleri, ilime ve yeni ilaç geliştirmelerine öncülük etmiştir.. yani bazen kelimesi, bazen de çoğu zaman anlamına gelir..
üretilen ilaçlar, o kapıyı açan bitkilerden çok farklı ve alaka kurulamaz aşamaya da gelebilir..
zaten, basit sandığımız olayları iyi müşahede ve gözlem, ilmi disiplinlerin ve keşiflerin temel kaynaklarındandır..

alan taramalarda farkedilenl eksiklik, kanaat temin edecek derecede tecrübelerin paylaşılmamış olmasıdır.. zencefil, nane ve limon çaylarının gribe iyi geldiği kanaat derecesinde tecrübe edilmiştir..

alan taramalarda farkedilebildiğim kadarıyla bazıları tecrübeyle güzel işler çıkarabiliyorlar veya öyle intiba veriyorlar, bazıları da aylarını, yıllarını ve emeklerini sadece zayi etmiş oluyorlar..

eksiklik, alan taramanın başarılı olduğu intibaı verenlerin, tecrübelerini paylaşamamalarından kaynaklanmaktadır..

ancak:

işte, iş yine geliyor içtimai vaziyete..

içinde yaşadığımız, keyfi cebri zorbalıklar rejimi içinde hangi alan taramacı, arazide yaptığı tecrübeleri videolayıp meraklılarıyla paylaşabilir..

keyfi cebri zorbalıklar rejiminde halkın tecrübeleri, ilim, bilim, teknoloji haline gelebilmesi imkansız değilse de çok zordur..

yasakçı zorbaların keyfi idarelerinden kurtulamadığımız müddetçe, türkiyede ilim olmayacaktır.. alan tarama işinde de bu düzen böyle gittiği müddetçe kanaat derecesine ulaşan bir aydınlanma olamaycaktır müsbet veya menfi anlamda..
Okunmamış 25-10-2012
turkuyaxxx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Yeni Üye

Alıntı:
BigBang Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Sevgili Strabon ,

Sizlerinde ailecek bayramınız mübarek olsun . Musa'cığıma ve kızlarına sevgilerimi ilet lütfen Kapital burda anahtar kelime Çoğu yazdığım konularda cümlelerimin içinde mutlaka bir anahtar kelime ile okuyanları birazcık araştırmaya teşvik etmek istiyorum Yine de yazmıyorum , bilen zaten biliyor , bilmeyen de merak edip bu bilgiye internetten çok rahat ulaşabilir Hadi anahtar kelimeyi "das kapital" yapalım
Sakın ha, "das kapita"i yazın ama okumayın, Komünist olursunuzl
Okunmamış 26-10-2012

Karl Marx alınır arkadaşlar öyle demeyin.Adam yaşadığı çağda en önemli eseri kaleme almış ama yayınlamaya fırsat bulamamıştır.Hatırlıyorumda ben orta öğretime giderken, yani 12 Eylül 1980 öncesi yıllarda pek çok kişinin elinde bu kitap olurdu.Kapital'i okumak, yorumlamak bazı gruplar için bir nevi statü gibi bir şeydi.Hey gidi günler....
Okunmamış 26-10-2012
Adanalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Kayıtlı Kullanıcı

ercan usta merakla uzun süredir beklemedeyiz
sayın strabon evet dediğiniz tartışmak kolay
ve de evet dediğiniz gibi o günlerde ellerde dolaşırdı ama gerçekten okusalar bugün başka bir dünyada olurduk , kitap o günlerden bugüne değerinden bir şeyler kaybetmedi çünkü bir referans bir kitabı
Okunmamış 25-11-2012
methax - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Kayıtlı Kullanıcı

valla kardeş ben alan taramaya inanıyorum çünkü bizat denedim noktanındı ama bizi hedefe götürdü noktanın eski bir dedektörüle baktık derinlik testi ebat hepsi dogru makina 3 kerede altın dedi derinlik 80cm ebat12 ye 8 gibi kazdık tabiki hüsran alantarama görevini yaptı ciyaz derinlik dogru altın demesi yalan pik işlemeli demir çıktı onun için alantarama altı veya demir boşluk bilmem bişeyler buluyor önemlisi dedektör kaliteli olsun saygılar
Okunmamış 03-12-2012
dalgic35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Yeni Üye

kazan 06 arkadasım madem mühendisim diyosun ozaman isimize yarıyabilicek bir alan tarama cihazı yap bizde faydalanalım
Okunmamış 04-12-2012
humhum - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Kayıtlı Kullanıcı

Alıntı:
tugujir Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
bazen ilim, tecrübenin arkasından gelir..
şifalı nebatlarda halkın tecrübeleri, ilime ve yeni ilaç geliştirmelerine öncülük etmiştir.. yani bazen kelimesi, bazen de çoğu zaman anlamına gelir..
üretilen ilaçlar, o kapıyı açan bitkilerden çok farklı ve alaka kurulamaz aşamaya da gelebilir..
zaten, basit sandığımız olayları iyi müşahede ve gözlem, ilmi disiplinlerin ve keşiflerin temel kaynaklarındandır..

alan taramalarda farkedilenl eksiklik, kanaat temin edecek derecede tecrübelerin paylaşılmamış olmasıdır.. zencefil, nane ve limon çaylarının gribe iyi geldiği kanaat derecesinde tecrübe edilmiştir..

alan taramalarda farkedilebildiğim kadarıyla bazıları tecrübeyle güzel işler çıkarabiliyorlar veya öyle intiba veriyorlar, bazıları da aylarını, yıllarını ve emeklerini sadece zayi etmiş oluyorlar..

eksiklik, alan taramanın başarılı olduğu intibaı verenlerin, tecrübelerini paylaşamamalarından kaynaklanmaktadır..

ancak:

işte, iş yine geliyor içtimai vaziyete..

içinde yaşadığımız, keyfi cebri zorbalıklar rejimi içinde hangi alan taramacı, arazide yaptığı tecrübeleri videolayıp meraklılarıyla paylaşabilir..

keyfi cebri zorbalıklar rejiminde halkın tecrübeleri, ilim, bilim, teknoloji haline gelebilmesi imkansız değilse de çok zordur..

yasakçı zorbaların keyfi idarelerinden kurtulamadığımız müddetçe, türkiyede ilim olmayacaktır.. alan tarama işinde de bu düzen böyle gittiği müddetçe kanaat derecesine ulaşan bir aydınlanma olamaycaktır müsbet veya menfi anlamda..

Dediğin çok doğru Usta, Alan tarama olsun yada MD olsun yasakçı zihniyetten dolayı hiçbir kimse kalkıpta şunu buldum yada şunu tespit ettim diyemiyor, dolaysıyla bilgiler ve tecrübeler hep eksik kalıyor, sanki hiçbir cihazla hiçbirşey bulunmuyormuş gibi .
Okunmamış 04-12-2012
35dalgıc35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Kayıtlı Kullanıcı

Alıntı:
Ercan_Usta Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
kazan06 arkadaşım,önce hoşgeldin diyelim.Alantarama safsatasını,Elektromanyetik Yöntemiyle benzer mantıkla çalıştığı yanılgısına düşmüş olmanla birlikte,yukardaki mesajında yöntemin esasına çok yakın tariflerin var.
Müsade edeceklerini sanmam demişsin ama kendim şu an,Jeofiziğe yönelik olarak,Elektrik, Manyetik ve Elektro Manyetik İndüksiyon yöntemleri ve cihazları üzerinde ar-ge çalışmaları yürütmekteyim.çok yakında 100% yerli ve kendi tasarımım ve üretimim cihazları piyasaya sunmayı planlıyorum.Defineciler içinse; metal ayrımlı ve boşluk bulabilen TR Locator tarzı bir cihaz üretmeyi düşünüyorum.tabi zaman bulabilirsem.
ERCAN usta (TR Locatoru)dört gözle bekliyoruz... Herkesin hayırlı dualarını alırsin. Bizi daha fazla bekletme saygılarla...
Okunmamış 06-12-2012
SELAM1975 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Yeni Üye

arkadaşlar birde şu alantarama cihazlarının nasıl kullanıldığını yazsanız acaba kullanan varmı veya kullanmasını bilen bu cihazların nekadar yetenek ve tecrübe istediğini bence biraz bilmemiz gerekiyor .......
Okunmamış 20-02-2014
sadullah - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Yeni Üye

arkadaşlar bende araniza yeni katildim ama bu teknoloji cok ilerledi ue hergun yeni makinalar uretiliyor.
secret geoscan köpek yildizi diye geciyo ismi. bunu ureten cinli firma 22m derinlik 1.5 km menzilden buldugunu 750mdende tam ayrim yaptigini iddaa ediyor
saygilar
secretgeoscan.9f.com
Okunmamış 20-02-2014
zetman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Gelişmiş Üye

Alıntı:
sadullah Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
arkadaşlar bende araniza yeni katildim ama bu teknoloji cok ilerledi ue hergun yeni makinalar uretiliyor.
secret geoscan köpek yildizi diye geciyo ismi. bunu ureten cinli firma 22m derinlik 1.5 km menzilden buldugunu 750mdende tam ayrim yaptigini iddaa ediyor
saygilar
secretgeoscan.9f.com

Her yazana inansa insan bunlara ne para yeter nede maddi imkan.Ayrıca link diye verdiğin yerin altında adresler türkiye helede biri atag olan zamanında milleti tokatlamaktan hakkında suç duyurusu yapılmış birileri diye lanse edildi.hala piyasada olamlarıda çok ilginç demek adamlar hala ora burda zıplıyor.helal yani.
vatan61 kişi bunu beğendi.

Etiketler
alan, define bulma, devresi, elektronik devre, lrl, pcb, su bulma, tarama, zahori

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)

Seçenekler
Stil