Yükleniyor...
Farmet Teknoloji, Phanes, coskun, Ercan_Usta, sezgin64, caponali

Go Back   Farmet Forumları > Profesyonel Defineci Bölümü > Sanat Tarihi

Beğeni şeması9Beğeniler
LinkBack Seçenekler Stil
Okunmamış 03-12-2014
yolcu51 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Yeni Üye

Standart Yardımcı olurmusunuz bana

sayın ustalarım ve büyüklerim benim size sormak istediğim
1. faturalı makinayla arama yaparken yakalnırsan sıkıntı olurmu
2. tek tek para toplamak yasakmıdır
3. yasak oldugunu söyleyen var yasak değil diyen var o yüzden tereddütte kaldım eğer değilse nasıl toplama yapmam lazım
Okunmamış 03-12-2014
ercihan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Kayıtlı Kullanıcı

Bu konuda çeşitli rivayetler var,ama kimse kesin şudur diyemiyor.Kanunda izinsiz arama yapılamaz diyor.Bende çook araştırdım tektek para toplamak yasakmıdır diye ama kime sorduysam hatta jandarma komutanına bile sordum beni arazide elimde dedektör arama yaparken yakaladınız ne yaparsınız diye çok değişik cevaplar aldım.Komutan savcıya attı topu,savcıya sordum jandarmaya attı topu.Bu demekki seni yakalayanın o andaki ruh durumuna bağlı biraz.Sen aramanı yap fakat kardeşine bile söyleme tavsiyem budur.Haa bişey bulur çıkarırsanda orda burda şunu buldum,şöyleydi,böyleydi deme,eline alıp gezme.Bulduğun şey beş para etmezken birden paha biçilmez oluverir.Demedi deme.
Yakalandın;
ne yapıyorsun? burada eline dedektör almışsın.
Tek para arıyordum.
Peki buldunmu?
Daha yeni açtım siz geldiniz.
Üst baş araması.Yok bişey.Mimlendin,telefonların ve sen takibe alındın,için rahat olamazsın artık.Bu birinci senaryo.;
ne yapıyorsun? burada eline dedektör almışsın.
Tek para arıyordum.
Peki buldunmu?
Buldum işte şunlar.
Ne yapavcaktın bunları?
Müzeye verecektim.
Nerden bileceğiz müzeye vereceğini?Ya satarsan başka kişilere?
Tarihi eser kaçakçılığı damgası yersin,takibe alınırsın yine her halükarda.Bu ikinci senaryo.
Sen sen ol kimseye söyleme,açık verme.Git tek başına,özellikle gündüz git,gece işi böcek işi.Gündüz yakalandınmı vereceğin cevap inandırıcı olur %80.
vatan61 kişi bunu beğendi.
Okunmamış 03-12-2014
yavuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Gelişmiş Üye

Vallahi ne yapıyon diye sormuyorlar bile.Direkt kelepçeyi takıyorlar bileğine.Etrafta kaç tane çukur varsa krokisini çiziyorlar hatta birde hayalcilerin açtığı devasa çukurlar varsa etrafta yandın ihale sana kalıyor. Ondan sonra karakola ifadeye. Makinana,teçhizatınada el konuyor ve en sonda derdini mahkemede hakime,savcıya anlatıyosun artık kaldın insaflarına. Olay budur kardeşim.
vatan61 and makintel like this.
Okunmamış 03-12-2014
Yeni Üye

ya iyide herkes faturalı makinayla aramak serbest diyorlar yeterki kazma yanında da kazıcı alet bulundurmas diyorlar sadece arama yapabilirsin diyorlar
Okunmamış 03-12-2014
Gelişmiş Üye

Öyle birşey yok.
Okunmamış 04-12-2014
Kayıtlı Kullanıcı

Düşünsene kardeş birazcık.Dedektör ile arazide geziyorsun,faturan var,kazman yok,küreğin yok.Dedektör öttü,anlıyorsan bu işlerden,sağına geçtin ötüyor,soluna geçiyorsun ötüyor,az eşeledin sinyal güçlendi,dedektör çıldırdı,hemde değerli sinyali veriyor,ne yapacaksın? Kazacaksın.Valla açık konuşayım ben hemen başlarım ellerimle kazmaya.Bunu düşünen sadece ben değilim jandarma,polis,istihbarat da düşünüyor,adamlar empati yapıyor.Adam biliyor senin onu işaretleyip sonra gelip kazacağını.Zaten istihbaratcılar bu işin içinde,içinde derken senle arkadaş olmuş,sen farkında bile değilsin,seninle her yere geliyor,içiyor,sıçıyor,kazıyor buluncada yakalatıyor ama sen hala arkadaş sanıyorsun,açık vermiyor.Böyleside çok arkadaşım.Ne dedim kimseye kardeşine güvenme bu konuda.Fatih Sultan Mehmet'in son seferi nereye idi kimse bilmez.
"SEFERİMİN NEREYE OLDUĞUNU SAKALIM BİLSE KESERİM" dediği rivayet edilir.Bu işlerde öyle olacaksın.
Okunmamış 04-12-2014
Kayıtlı Kullanıcı

Haa birde anlamış değilim.Faturalı makina ile serbest,faturasızsa yasak.Ne iştir hala çözemedim.
1-Faturalı bulmuyor,faturasız buluyorda ondanmı?
2-Faturalının içinde çip var bulunca merkeze sinyal atıyor yakalatıyor,faturasızda bu olay yokmu?
3-Şehir efsanesimi?
4-?????
Ne yani faturalı ağzıyla kuşmu tutuyor ?
Okunmamış 04-12-2014
Yeni Üye

ercihan bu konu bulup bulmama meselesi değil sanırım evrak meselesi hani ava gidersin av belgen varsa bişey demezler yoksa cezayı kitlerler yollarlar o gibi belkide ne bileyim arkadaş riyasa böyle herkes bişey söylüyor ha birde arkadaşım makinayla bulduğun yeri işaretle tedbir al sonra hallet bu işşler böyle oılur heralde
Okunmamış 04-12-2014
Gelişmiş Üye

Yolcu 51 bu işte fatura belge yerine geçmez. Herhangi bir ayrıcalık tanımaz sadece devletin vergisini almasını sağlar. Birde cihazın yanında en azından bir çapacık olması lazım. Yoksa önce cihazla işaretleyip sonra kazarım diye birşeyde yok bu işte. Ya kurşun ya bakır ya teneke yani işimize yaramayan atık metal varsa? Bir dahamı gelip masraf yapacağız. Ayrıca küçük bişey varsa cihazsız nasıl bulacağız toprağın içinde. Umarım anlatabilmişimdir.
Okunmamış 04-12-2014
Yeni Üye

yavuz aynen katılıyorum ama yapacakda bişey yok gibi bu piyasa çok karışık o yüzden en sağlıklı olanı resmi kazı yapacaksın ne olursa olsun resmi kazı öyle ufak tefek şeylerle de uğraşmıcaksın direk büyük iş yapacan olursa olcak olmazsa olmıcak napalım
Okunmamış 04-12-2014
Yeni Üye

arkadaşlar kesinlikle ve şiddetle resmi kazı tarafındayım ben bulcan resmi onay alcan yatırcan harcırahları hadi bismillah diyip başlıcan
Okunmamış 04-12-2014
Gelişmiş Üye

Maalesefki Türkiyede resmi kazı yapmakta imkansıza yakın. Devlet benim kültür varlıklarım sadece bana aittir kimseye elletmem diyor.
Okunmamış 04-12-2014
dagci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Kayıtlı Kullanıcı

Resmi kazi yapanlarida duyduk milyar milyar para verdiler sonuc yine kocaman sifir yukari git biyik aşa gel
sakal ne yapsan cikis bulamiyorsun arkadasin dedigi gibi devlet dokundurmuyo aci gercek
Okunmamış 05-12-2014
Kayıtlı Kullanıcı

Araştırın Türkiye'de kaç resmi kazı yapılmış ? define anlamında.Ne bulunmuş? Bulunmamış ta,hani bulunsa bile bulana ne vereceklermiş? 3 in 1 ;-)
Okunmamış 05-12-2014
Yeni Üye

bence düşündüğünüz gibi değil resmi kazı yapılıyor ama kesinlikle sonuç kimseye bildirilmiyor çıksada çıkmadı deniliyor zaten resmi kazılarda boşuna kazılmaz uzun araştırmalar ve ciddi tespitler yapılıyor ve olum sonuç % 80 i geçiyorsa kazı yapılıyor çıkma olasılığı yüsek yerlerde resmi kazı yapılıyor ama meya ve başkaları bunun sonucunda ne çıktı ne çıkmadı bilmiyor o yüzden resmi kazılar hep boş gibi görünüyor
Okunmamış 05-12-2014
makintel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Gelişmiş Üye

makintel - MSN üzeri Mesaj gönder

Kendinizi fazla da yormayın arkadaşlar...nihayeti onlar da insan; onlarında insanlarımıza yönelik anlayış ve güzel duyguları var...çoğunun hobi amaçlı olduğunu onlar da biliyorlar ama, gel gör ki, kanun işte, emir öyle ve uygulamak zorunda kalıyorlar...onlarla didişmek, fazlaca kandırmıya çalışmak ta mantıklı bir şey değil...onların pisikolojilerini yıkmıyacak cevapların, senin de psikolojini yükseltir...inşaallah zaman içersinde biz amatörleri memnun edecek gelişmeler olacaktır... Sygılarımla.
Okunmamış 05-12-2014
Gelişmiş Üye

Ya ya tabiki. Maden mühendisi gül dalıyla altın tespit ediyor,400bin tl masraf edip 30 metre kazı yapıyor, sonrada buluyor babasının... altınlarını. Genelde bu resmi kazı işleri hayalcilerin işleri bana göre. Profesyonel adam bilir devletin zırnık vermeyeceğini.
Okunmamış 05-12-2014
Yeni Üye

ne demek devlet zırnık vermez neden vermicekler resmi yasa var ve bunun % lik oranları var mecbur vermeye
Okunmamış 05-12-2014
Gelişmiş Üye

Ben artık bu konularda bişey yazmayacağım. Evet 1835 yılı veya son 6 osmanlı padişahı olacak bildiğim kadarıyla. Bunları verirler ama daha eski özellikle antik dönemler roma, bizans vb. Evet devlet zırnık vermez. Tabi sen osmanlı arıyosan o farklı.
Okunmamış 05-12-2014
Gelişmiş Üye

Birde yolcu51 biz sana yardımcı olmak için uğraştıkça sen anlamadan, araştırmadan hep muhalefet yapıyosun. Anlayamadım doğrusu...
birdal65 kişi bunu beğendi.

Etiketler
bana, olurmusunuz, yardımcı

Seçenekler
Stil