Yükleniyor...
Farmet Teknoloji, phanes, dost2011, BigBang, coskun, Ercan_Usta, strabon, protek, vatan61, sezgin64

Go Back   Farmet Forumları > Cihazlar Bölümü / Treasure Hunting Devices > Dünya Markaları-Metal Dedektörler > Minelab Metal Dedektörleri / Minelab Metal Detectors & Models

Beğeni şeması1Beğeniler
LinkBack Seçenekler Stil
Okunmamış 30-11-2012
abdullah14 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Yeni Üye

slm yusuf
ctx 3030 da vlf bir dedektör şu an kullandığın spectra vx3 ten farkı hashasiyeti otomatik gps i varyeri belirleyebiliyorsun. 3 metreye kadar su geçirmiyor. belki senin kullandığın vx3 ten çöplük alanlarda yani tek tek yapılan yerlerde birazdaha fazla para yakalayabilir recoover spetten dolayı ve khz den dolayı ben şahsen vx3 ü satıp ctx 3030 almam çünkü sistemleri aynı derinlikleride aşa yukarı aynı belki 1-2 inch fark olabilir. yinede kendin bilirsin karar senin.. pulselerin derinliği yüksek vlf lere göre ayrımı yazıf bunları zaten biliyorsun... kolay gelsin iyi günler....

Konu abdullah14 tarafından (30-11-2012 Saat 11:28 ) değiştirilmiştir.
Okunmamış 30-11-2012
caponali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Profesyonel

Alıntı:
yusuf öztürk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
arkadaşlar aranızda bu makinayı kullanıpda bunun oyuncak olduğunu bildiniz mi?yoksa başka bir nedeniniz mi var?
Alıntı:
vatan61 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
oyuncak derken bu cihaza oyuncak demek hakaret şuanda piyasada olan en gelişmiş en kaliteli vlf bu cihaz zaten sanırım oyuncak diyende yok cihazları abartmadan kötülemeden tarafsız bakmak gerekli
Oyuncak derken hani bu tür farklı bi extra sürü özelliği olan ürünlere tabiri caiz böyle derler ya o yüzden kullandım.İşe yaramaz ve kötüleme manasında kullanmadım.Özellikleri işime yarayacak olsa alırmıyım alırım ama yaramayacaksa benim için oyuncak olur.O özellikler maden bulmada artı bir avantaj sağlarmı sağlamaz.O zaman benim işime yaramaz.Ha alsaydım gps bilgisayar bağlantısı falan özelliklerini kurcalardım.O zaman oyuncak kısmı o olurdu.
Okunmamış 30-11-2012
vatan61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Super Moderator / Profesyonel

caponali usta ben sizin yazınıza istinanen yazmadım inan yanlış anlaşılma olmasın bazı exraları gerçekten oyuncak gibi buna rağmen bazı kişilerin işine yarayacak exralarda var bu kullanıcının isteyiyle alakalı
hertürlü yoruma açık minelab kalitesi minelab teknolojisi olsada sonuçta vlf amacı belli gücü belli
Okunmamış 13-01-2013
yaşar2834 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Banned

arkadaşım kullanıyor ve memnun ayrımı çok iyi olduğunu söyledi altın gösteriyorsa altın çıkıyor dedi ve derinliği gpx serisi hariç diğerlerine göre baya iyiymiş bizde gpx var derinlik güzel fakat ayrım yok belki bu cihazdan yardım alabiliriz.
Okunmamış 14-01-2013
coskun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Super Moderator

Alıntı:
yaşar2834 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
arkadaşım kullanıyor ve memnun ayrımı çok iyi olduğunu söyledi altın gösteriyorsa altın çıkıyor dedi ve derinliği gpx serisi hariç diğerlerine göre baya iyiymiş bizde gpx var derinlik güzel fakat ayrım yok belki bu cihazdan yardım alabiliriz.
Ya arkadaş vlf cihaz derinlik olarak ekstrası yok ekstrası ekranda 2 d şekşl ve renk gibi bişey göstermesi ve gps...
Okunmamış 15-01-2013
kaplan77 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Gelişmiş Üye

Yusuf Kardeşim. Ctx 3030 kullanıyorum şu an. Standart başlığı E.tracla aynı 17X 13 BAŞLIĞI parça büyüdükçe güzel derinliklere inebiliyor. 6 inclik başlığıylada, en ufak parçaları demir derdiyle uğraşmada,n net bir şekilde 10 numara bir ayrımla alabiliyorsun. şu ana kadar hiç kullanmadıysam 20 adet cihaz kullandım.Hiç birisi bunun yaptığı ayrımı ve işi yapmadı.tümmetaller modunda, 2 ayrı hedefi göstererek ayrımda ve derinlik göstergesinde zerre yanılma olmadı . En güzel tarafıda; ister hava testi ister toprak altı test.i HAVADA BİR METALİ UZAKTAN SALLADIĞIMIZDA DİĞER VLF CİHAZLARIN EKRANINDA DEĞERLİ DEĞERSİZ, anlaşılmaz bir tablo sergilerken , bu cihaz yüzde 90 kararlı görüyor.Kalın eski bir tuğla parçasının arkasın,a küçük metal koy önünde salla.diğer vlf cihazlar değerli metali değersize çevirirken VEDE DERİNLİK KAYBEDERKEN BU CİHAZ değersiz asla demiyor.Heleki 17 x13 başlıkla testi yaparsan zerre derinliğide engellemiyor ve daha derinden algılıyor .denemesi bedava yap bir test gör(.Bu dediklerim ekranlı dedektörler içindir..)Saygılar..
Okunmamış 15-01-2013
kaplan77 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Gelişmiş Üye

Minelab Ctx 3030'un yeni patentli teknolojik spefikasyonlarını incelemeyi ve irdelemeyi iyi analiz etmek lazım. Bizim konumuzun dahilinde olanı araştırırsak FBS 2 ve SMARTFİND 2 TEKNOLOJİLERİ'ni iyi algılamak lazım. Dedektör, yeni nesil smart coil'den aldığı TX sinyallrini,en az E-trac'tan 3 kat hızlı süper mikroişlemciyle sayısal kodlara çevirip,RX geri tepkime sinyalini tekrar smartcoil'e iletiyor.Bunun da en büyük avantajı en mineralli ve zor toprak koşullarında dahi çok kararlı bir şekilde görsel ve işitsel hedef verilerini veriyor.Mineral, tuğla, demir, oksdazyon, halo etkisi hiç bir suretle hedef tanımlamasına ket vurmuyor. Bu da şüphesiz Ctx 3030'u sınıfının en iyisi yapması için yapılan sadece 1 yeniliği...
Okunmamış 15-01-2013
Profesyonel

Alıntı:
kaplan77 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Minelab Ctx 3030'un yeni patentli teknolojik spefikasyonlarını incelemeyi ve irdelemeyi iyi analiz etmek lazım. Bizim konumuzun dahilinde olanı araştırırsak FBS 2 ve SMARTFİND 2 TEKNOLOJİLERİ'ni iyi algılamak lazım. Dedektör, yeni nesil smart coil'den aldığı TX sinyallrini,en az E-trac'tan 3 kat hızlı süper mikroişlemciyle sayısal kodlara çevirip,RX geri tepkime sinyalini tekrar smartcoil'e iletiyor.Bunun da en büyük avantajı en mineralli ve zor toprak koşullarında dahi çok kararlı bir şekilde görsel ve işitsel hedef verilerini veriyor.Mineral, tuğla, demir, oksdazyon, halo etkisi hiç bir suretle hedef tanımlamasına ket vurmuyor. Bu da şüphesiz Ctx 3030'u sınıfının en iyisi yapması için yapılan sadece 1 yeniliği...
Yenilikleri ve özellikleri ile gerçekten iyi bir cihaz ama bu yüzden fiyat yüksek maalesef.Extralar olmadan bu özellik ve teknolojiyi kullanan daha sade analog veya dijital minelab cihazı varmı.?.
Okunmamış 30-07-2013
kemal85 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Yeni Üye

Standart ctx 3030 vs excalibur 2

arkadaslar ikiside mevcut ct x3030 bugun aldim excalibur cook iyi ama garrret at proda kullandim malaesef hic biri ctx 3030 kadar iyi bir ayrima sahip deyil altin ve parayi tam ayrim yapyo hem gorsel hem id kimlik sayisal gosteryo hemde sesle belirgin bir ayrim yapyo denedik aldik garret at proda yapyo ama parada yada bazi seylerde altin sinyali veryo
Okunmamış 31-07-2013
Profesyonel

Sadece ctx 3030 u deneyerek karar vermek pek objektif olmaz.bu yüzden kaplan77 ve kemal85 arkadaştan ve diğer kullanıcılardan aynı anda,aynı ayarda ve şartlarda başka cihazlarla karşılaştırma yapmalarını bekliyoruz.mesela tuğlayı alıp sadece ctx 3030 u deneyerek deliyor demek doğru olmaz.aynı tuğlanın aynı anda başka cihazlarlada denenmesi lazım.bunun gibi anlık karşılaştırmaların en doğru sonucu vereceği ve karar vermemizde en etkili sebep olacağı kanaatindeyim.
Okunmamış 01-08-2013
Yeni Üye

Standart ctx 3030 sorun dikat

arkadaslar ctx 3030 su alti olduguu soyleniyor ama dikat edin ben aldim sorun yasadim

1 satici eksik bilgi suya giriste kulaklik girisi eger su alti kulaklik yok ise kulaklik girisini cikarin plastik vida var dondur cikart ve icinde ic kismi kapamak icin baslik var acik olan yeri onla kapat yoksa makina sorun yasarsin

2 cihazii yapan kisinin cook kulaklarini cinlattim cihazda pc usb girisi var oraya dikat ya hangii bukadar uyanik bir adam bunu yapar yuvarlak yerin uzeri az kesik fabrika cikisi oyle ama o yuvarlak kapakta onu
kapatmiyor su giriyor sakin oraya plastik bisey koymadan girmeyin coook buyuk eksiklik dikat edin arkadaslar
Okunmamış 01-08-2013

ctx 3030 su altı dedöktörü deyil sadece suya dayanıklı ve sığ sularda kullanılabilecek cihaz özellikle tatlı su ve plajda normal su altı dedöktörüyle karıştırmaynı üzerindeki kulaklı su altı kulaklığı deyil su altı kulaklığı ayrı bu cihaz normal plaj ve sikke cihazı plajda tuzlu suda biçok cihaz zorlanır özellikle iletkenliyi düşük takıları sahilde hercihaz iyi tesbit edemezken 3030 bu konuda diyer cihazlardan daha başarılı ve ona göre dizayn edilmiş olsada normal vlf ler gibi arazi ortamındada iş göre bilen iyi bi cihaz bu cihazın en iyi tarafı hertürlü ortam ve şartlara göre çalışması için dizayn edilmiş ve kullanıcı biçok şartlara göre programlayarak daha iyi sonuçlar elde edebilir cihazın foksiyon ve programları biçok ortam ve şartlara göre tasarlanmış olması orjinal üç ayrı başlık takılması ve minelabın kendine has bazı teknolojilerinin avantası var çokta abartmaya büyütmeye gerek yok ama şua anki en iyi en kullanışlı vlf denebilir
Okunmamış 01-08-2013
Phanes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Genel Yönetici

Alıntı:
vatan61 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
ama şua anki en iyi en kullanışlı vlf denebilir
Vatan ustam ctx3030 u alıcam diyordun,alır almaz yanıma gel, gelki kendi elinle o cihazı gömdürteyim
Okunmamış 01-08-2013

valla usta daha iyisini görürsem seve seve gömerim ama sadece kıyaslama derinlikle sınırlı olmasın derinlik bazen biliyorsun ikinci planda derinlik kadar rekosipitte ayrımda önemli daha iyisi daha kullanışlısı olsun gömeriz 3030 u da gpx 5000 de bu cihaz işinde ben her zaman iyi olandan yana tarafım
Okunmamış 03-08-2013
Yeni Üye

Standart ctx3030 sorun

arkadaslar bu cıhazı 3 mt su altı dayanır dıye satıldı ozellıklerde oyle ama 5 para etmez suda 2 kurus eder arkadasım bır usb gırıs su kacıryo ve batarya su kacıryo cıhaz su altında kullanacaklar dıkat edın mınelabdan memnun kalmadım excalıbur 2 su altı deyıılmı bılader 70 metremı ne 70 ı daldıgım yer 3 mtre ve 2 haftada ayvayı yemeyye basladı ılk aldıgımda dedım arkadasa burdan su gırer dıye ben bunu akıl etyosam yapan adam olamazlarda akıl edemıyolarmı batarya bagalantısına kesın bır conta yada sılıkon bısey yapın kapak arkası ndan bataryaya su gıryo
Okunmamış 10-12-2013
Yeni Üye

Standart ctx 3030 ve excalibur 2

Slm arkadaşlar excaiburu cokk kullandım ve ayar eşik sesi olmadan
Kulaklığı kulağa takmadan altını 100 de 80 ayıryodum kesin kaçmazdı
Ama ben hep su altında kıyı suda çalıştım ve bazı yüzzüklerde 50 kuruş
Ve eski 1 lira ayırd edemiyodum onlrda cok nadir gelyo
Ama acma halkalarından kesin etyom ve ctx3030 kullandım su altında
Cok yoryo iyi makine ilk hiç sevmedim cokk ayarı var ayarları çrenimce
Cook iyi isterseniz bir rxcalibura dönüşyo ses ayarşarıyla yalnız arkadaşlar
Ya ben sizi anlamıyom bu makineyi su altında diyonuzda bu
Su altına girmiyo alanlar dikat etsin elinizde patlar kesin ilk usb
Giriş kesin su alyo batarya kısmı 4yada 5dalış yaptı yapmadı yanar
Ben iki ctx var ikincisi almadan korudum ama arkadaştaki
Neredeyse yanyodu dikat edin 4 metreye daldığım oldu ama
Koruduk iki girişi

Etiketler
altı, ctx3030, minelab, yeni

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)

Seçenekler
Stil