Yükleniyor...
Farmet Teknoloji, Phanes, coskun, Ercan_Usta, sezgin64, caponali

Go Back   Farmet Forumları > Cihazlar Bölümü / Treasure Hunting Devices > Dünya Markaları-Metal Dedektörler > Minelab Metal Dedektörleri / Minelab Metal Detectors & Models

LinkBack Seçenekler Stil
Okunmamış 01-02-2010
Farmet Teknoloji - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Site Sahibi / Tel: 0232 339 85 74

Farmet Teknoloji - MSN üzeri Mesaj gönder Farmet Teknoloji - YAHOO üzeri Mesaj gönder Farmet Teknoloji isimli Üyeye Skype üzeri Mesaj gönder
Standart GPX4000 Kullanma Kılavuzu:

Dosyayı indirmek için lütfen linkin üzerine tıklayınız.

http://hotfile.com/dl/26657777/836661b/gpx4000.pdf.html

Not: Kullanma Kılavuzu İngilizcedir. Kullanım konusunda yardım isterseniz, foruma mesaj ile yazabilirsiniz.

Hoşçakalın

FARMET TEKNOLOJİ
www.farmet.net
0232 339 85 74
Okunmamış 25-04-2010
Ronin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Gelişmiş Üye

Birkaç forumda yazdığım Minelab gpx 4000 talimatlarını buraya da ekleyeyim:
Sitede de olsun yararlansın arkadaşlar...

Cihazda ayar sıralaması şu şekilde olursa çok daha rahat çalışılır:
Autotune> Threshold> Ground Balance> Coil> Menudeki ayarlar

Autotune:

Çevresel elektriksel etkileri düşürmek için kullanılır. Başlık havada(50cm kadar yükseklikte) yere 90derece dik vaziyette tutulur, autotune yapılır ve başlık dik vaziyette yarım ay çizilir ki etraftaki parazitsel etkileri hafızasına alsın ve kendisini ona göre ayarlasın. Bu yaklaşık 60sn kadar sürer. Autotune’a bastığınızda tek bip, Bittiğinde üç keskin bip sesi duyulacaktır.

Threshold:

Toprak sesidir. Yani cihazın ses eşik şiddeti. Bunu cihaz saniyede 1-2 tık tık sesi verecek şekilde ayarlayın. Yani ararken çok hafif bir ses olacak ki hassas olsun cihaz.

Ground balance(toprak ayarı):
-Metalsiz bir alan bulun.
-Switchi fixed konuma getir.
-Başlığı aşağı-yukarı(toprak hava arasında) oynatırken, üstteki quick track tuşuna basılı tut, kısa bir bip sesi duyulacaktır. 3 saniye içinde de hızlı bir bip sesi duyulacaktır. Fix konumunda toprak ayarı olmuyorsa, tracking konumuna getir
-Ses kesilene kadar aşağı yukarı hareket ettirmek gerekir(toprağın etkisini hafızasına alıp, toprak ayarı yapılıyor)
-Toprak sesi-threshold- değişmiyorsa toprak ayarı olmuş demektir
- Ararken toprak ayarı kaçmış mı diye bakmak istersen, başlığı yine aşağı yukarı oynat, herhangi bir ses değişimi yoksa, devam et. Eğer seste değişim varsa, yeniden toprak ayarı yap!!
- Eğer toprak ayarı devamlı kaçıyorsa ve cihaz parazit yapıyorsa, fast tracking konumunda çalış
- Toprak çok mineralli ise “tracking” konumunda çalış
- Noktalamak istersen de “fixed” konumunda çalış
- Fixed konumunda cihaz çok daha derinden çekiyor ama mineralli ortamlarda cihaz fixed konumunda sıkıntı yapıyor
- Dikkat!!: Toprak ayarı ne yaparsanız yapın olmuyorsa, Ground Balance’ı “specific” yapın.

Coil/RX nedir?
Double D: Pinpointing için ve özellikle mineralli ortamlarda ve elektriksel parazit çoksa seçilir(DD başlıklarda seçilir)
Monoloop: Az ve orta mineralde seçilir. Derinlik artar(ona uygun monoloop başlık kullanmanız gerekir). Bu ayarve başlıkta aşırı mineralli ortamlarda acayip parazit yapar. Pinpointi başlığın solu yapar(yani sinyal verdiği yerin tam ortasını değil de, solunu kazın, ya da detaylı analiz edin)

Cancel: Elektriksel parazitlerin çok olduğu yerlerde, ev içlerinde, ev bahçelerinde kullanılır. Cancel konumunda cihazdan GAIN’i(daha derinden çekmesi için bir nevi hassasiyet) daha yüksek tutabilirsiniz. Dikkat!!!: Monoloop yani ayırımsız başlık kullanıyorsunuz ve Cancel seçtiniz. Cihaz metal bulamaz. Bu ikisi bir arada seçilip-kullanılmamalıdır.

Bundan sonra artık Menu ayarlarına girmeniz gerekir. Menu ayarlarını function select ile seçip setting ile ayarları belirliyorsunuz.. Bundan sonrası deneyimdir tecrübedir, orasını da kullanan kişiler çözer ancak….Yukarıdaki aşamayı geçen zaten bu işi bitirmiştir….

Saygılar
-RONIN-35/2
Okunmamış 25-04-2010
eren - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Gelişmiş Üye

üstad bu gpx 4500 pulse değilmi .yani sallama olmaksızın kullanılırmı.
ayrıca bu cihazda demir ve değersiz metalin yanında veya bir miktar
altında ,altın varsa algılarmı.sizin tabirinizle recowery speed nasıl yani.
bu cihaz altına ozellikle hassas diye biliyorum ama.
ayrıca 20x20 ebatlı bir altın tabağı .18 inç lik başlıkla ne kadar tahmini alır.
mineralsiz ama tuğlalı toprakta mesela.

bu cihazı 10 bin yapan ne .merak ediyorum.bu fiyata lorenz ki 4 başlığı var.
alınır yani.2 tane stinger2 alınırki ,35 lik başlığıyla stinger 2 nin birsürü
ozelliği var.tuğla ve demir çivi iptal edip ,yanında ve altında ki değerliyi
buluyor stinger2 benim gordüğüm.
şimdi definecinin en büyük baş belası .
eski ve yoğun tuğlalık
eskiye ait ve yeniside var çivi mıh falan deniyor sanırım.
nal
aşırı mineralli toprağı şimdilik saymıyorum.benim bolgemde yok ilk üçü var.

şimdiden teşekkürler.
Okunmamış 25-04-2010
Gelişmiş Üye

Minelab gpx4500 kullandım. Fena makine değil. Ancak öyle abarttıkları kadar da efsane bir makina kesinlikle değil. Tek parayı 60cm'den vs alıyormuş filan falan bunlar uydurmasyon.
Tuğlalı ortamda gpx4500 ile fixing yani toprak ayarını sabitledikten sonra(aynı zamanda daha derinden alır) imkansız çalışamazsın!

Bu tip ortamlarda gaini düşüreceksin ve tracking konumuna alacaksın. Derinlikler otomatikman düşecek...

Çok beğendiğim tarafı, threshold humm sesi çok güzel ve değiştiği anda kesin birşey yakalamış demektir ve ufacık metal de olsa çıkar. Ama derinlikleri şöyle anlatayım. Çukur Bizans altını 30cm(standart başlıkla). Kürek hava testinde en büyük commander başlığı ile 18" yani, max 120cm'den ilk sinyali veriyor.
Gümüş ve bronza duyarlılık düşük. Altına iyi.

Bu arada 18" commander monoloop yani ayırımsız ve en derin başlığını kullandım.

Ayırım DD başlıkta bile vasat. Demir cüruhlarını hiç affetmiyor değerli sinyali veriyor. Küçük ince çivilere değerli sesi veriyor. Yani kısacası bu cihazın derinlikleri diğer tektekçi makinalarında iyi ancak ayırımına kafayı takmadan sinyalleri kazacaksınız...

10bin eder mi? Bence over priced kategorisinde bir cihaz.. Kötü değil kesinlikle yanlış anlaşılmasın ama efsane yaptıkları kadar da bir makine değil..

Saygılar...
Okunmamış 21-06-2010
mechul.o - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Yeni Üye

ustam ben sana kırk defa numaranı veya emsn adresini istedim ama yok bu site birşeye yaramıyor galiba
Okunmamış 21-06-2010
Farmet Teknoloji - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Site Sahibi / Tel: 0232 339 85 74

Farmet Teknoloji - MSN üzeri Mesaj gönder Farmet Teknoloji - YAHOO üzeri Mesaj gönder Farmet Teknoloji isimli Üyeye Skype üzeri Mesaj gönder

Alıntı:
mechul.o Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
ustam ben sana kırk defa numaranı veya emsn adresini istedim ama yok bu site birşeye yaramıyor galiba
Sevgili mechul İstediğiniz nedir?
Okunmamış 21-06-2010
Gelişmiş Üye

Alıntı:
hocam kullanma talimatlarını koydum. Gerisi sana ve pratik yapmana kalmış artık..
Öğrenmek istediklerin varsa tek tek sor, yardımcı olmaya çalışırız..

Saygılar..
Okunmamış 21-06-2010
Yeni Üye

bana minelabın menülerinin anlamlarını yazarmısın
Okunmamış 21-06-2010
Yeni Üye

ve ne işe yaradıklarını ustam
Okunmamış 22-10-2010
vatan61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Kıvrak Üye

minelabın menü ayarlarını sanırım biçok kişi merek ediyordur bide başlıkların mono elips dd gibi başlıkların özelliklerini yazarsanız seviniriz
Okunmamış 23-04-2011
hayalci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Yeni Üye

ronin usta senden minelab 3000 hakkındada yazmanı rice etsem yani cihazın açılışından aramaya geçene kadar yapılması gereken ayarları..
Okunmamış 09-08-2011
araşTIRmacı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Gelişmiş Üye

Alıntı:
bana minelabın menülerinin anlamlarını yazarmısın
merhaba üstadım...arkadaşında dediği gibi : Bizi bu konuda görsel bir metinle aydınlatamazmısınız..?

Yani menüyü düğmeleri ayarları vs.

şimdiden sabrınız için çok teşekkürler..

Saygılarımla
Okunmamış 09-08-2011
serhadlı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Gelişmiş Üye

arkadaşım yukarıda belirtilmiş zaten ana menünün nasıl olacağı,bundan sonrasını sende benim gibi alıcan makineyi eline çıkıcan araziye kazıcan her sinyal gelen yeri büyük umutlarla birşey çıkmayınca başlıyacan hay ben bu makineye bu kadar para vereninde,,,,,,diye,bak nasıl usta oluyosun sen bile şaşırıcan kendine"
Doğru söz insana, batar demişler..
Okunmamış 12-08-2011
vatan61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Kıvrak Üye

her iki cihazıda bukadar kısa öz ve nalaşılır anlatmak bukadar iyi anlaşılır ifade edebilmek yüksek bi zeka ürünüdür sizi tebrik ve takdir ederim güzel bi paylaşım ve faydalı bilgi olmuş ustalara yakışır bi anlatım paylaşım olmuş bolşanslar
Okunmamış 28-09-2011
RAUNT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Yeni Üye

ya bilader bana yardımcı olana du ederimm karun olur insallah...ben de arkadasdan aldım emanet gpx4000 minelab var bana bıraktı daha önce ayarlanmış farklı bir alanda çalışmış ben daha önce hiç onu kullanmadım elimde yüzeysel xp serileri var da bu 4000 liği nasıl çalıştırıcam bana detaylı anlatacak olan ya da videosunu gönderecek olan var mı?saygılarımı sunarım....
Okunmamış 2 Hafta önce
Alicanzeus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Yeni Üye

Yazilar cok eski suan hendede 4000 var yardimci olan varsa cok guzel olur

Etiketler
gpx4000, kullanma, kullanma kılavuzu, kılavuzu, minelab gpx4000

Seçenekler
Stil