Yükleniyor...
Farmet Teknoloji, Phanes, coskun, Ercan_Usta, sezgin64, caponali

Go Back   Farmet Forumları > Profesyonel Defineci Bölümü > Mezarlar (Nekropoller)

Beğeni şeması1Beğeniler
LinkBack Seçenekler Stil
Okunmamış 01-10-2010
cihangir28 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Gelişmiş Üye

Standart zemin altı kaya mezar yardım

s.a. ustalar kare ve yuvarlak oyma ile belirtili hakim tepede zemin altı kaya mezarının girişi hangi yonden olabilir? kuzeymi güneymi doğomu batımı
Okunmamış 01-10-2010
Ronin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Gelişmiş Üye

Yaşantının başkentine de bakıyor olabilir.. Kesin birşey demek zor.. Oymaların önlerinde çakıl yığını, çöküntü, yığıntı gibi doğaya aykırı şeyler arayacaksın..
Tabi tam kayanın altından da olabilir..
Kesin şurdan olur demek olmaz...

Saygılar..
Okunmamış 01-10-2010
Gelişmiş Üye

kayanın altında değil eminim cünkü önü düzlük birde eskiinsanlar burda bir yerde delik olduğunu delikten taş attılarını atılan taşın 2-3 saniye sonra yere düstüğünü söylüyorlardı kesin giriş toprak örtülü düzlükte
Okunmamış 01-10-2010
Misafir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Banned

resimle bakalım değerlendirelim kardeşim
saygılar
Okunmamış 14-10-2010
ılgazlı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Kayıtlı Kullanıcı

zemin altı kaya mezarlarını bulmak oldukça basittir. mezar odasını yapmak için kazması gerekiyor haliyle odayı yapıp yukarı çıkarkenda dolduruyo bu dolguyu şileme yöntemi ile ne tarafa dolgu 1 m çapında yada 80 cm tahmini genişlik ve dolgu giderse orası girişidir. kazarken dolgu ve kis yani ana topragı takip ederek kazın L şeklinde odanın girişi varsa ön yüzünde kapagı önunuze gelir. gerisi size kalmış dikkatli temizlemek lazım cam eşya varsa ya baş yada ayak ucundan çıkar genelde dikkatli olun.
Okunmamış 14-10-2010
Gold - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Gelişmiş Üye

Tepeden inilmez mi?Genelde Kise denk gelip bırakılıyor..Kisin nerde biteceği bilinmediği için sonuca varılamıyor..
Bu konuda daha geniş bilgi verirseniz faydalı olacaktır..
Ayrıca bu girişlerin doğu-batı diye bir yönü oluyor mu?
Okunmamış 15-10-2010
Kayıtlı Kullanıcı

sayın gold bu dediginiz tepeden inme ile çok zor olacaktır ve çogu verde kis tabakada olmuyo yerli ana kayaların altında olur en basit yöntem dolguyu bulup oradan girmektir. oldukça basit bi iş yön olarak birbirini tutmaz yönleri aynı yerde 4 tene açtık zamanında hepsi bi noktada olmuyo yönü,
Okunmamış 15-10-2010
Gelişmiş Üye

işte resimler altta düzlükte olsa gerek mezarlar
Eklenmiş Resmin önizlemesi
kopyasi-s6300967-jpg   resim8ns9-jpg   s6300971-jpg   resim4gr8-jpg   em5o0-8685164c11c5199fe8a37d79c2d07194-jpg  

Okunmamış 15-10-2010
Gelişmiş Üye

ılgazlı usta nersi giriş??*???? birde sen şu yaptığın şişleme demirlerinin resmini çizsen iyi olur be ılgazlı usta birde sadaka bacası ddnen delikle giriş arasındaki mesafe ne kadar olabilir? çünkü bildiğim kadarıyla sadaka bacası girişe yakın olurmuş.........

Konu cihangir28 tarafından (15-10-2010 Saat 11:15 ) değiştirilmiştir.
Okunmamış 15-10-2010
Gelişmiş Üye

Alıntı:
cihangir28 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
ılgazlı usta nersi giriş??*???? birde sen şu yaptığın şişleme demirlerinin resmini çizsen iyi olur be ılgazlı usta birde sadaka bacası ddnen delikle giriş arasındaki mesafe ne kadar olabilir? çünkü bildiğim kadarıyla sadaka bacası girişe yakın olurmuş.........
yuvarlak oymadaki murç işaretmi ???*
Eklenmiş Resmin önizlemesi
ek9a0-8685164c11c5199fe8a37d79c2d07194-jpg   s6301168-jpg   s6300969-jpg  
Okunmamış 15-10-2010
Gelişmiş Üye

sn.cihangir sanırım iyi bir alan tarama ile hedefe yaklaşabilirsiniz.Zaten mezar odası olduğu işaretlerden belli..Bu konuda strabonda açılmış kare oymalı bir işareti yayınlamıştı.Sanırım 20 adım kadar doğusunda çıkmıştı..
Sitede araştırırsanız bulabilirsiniz..
Okunmamış 15-10-2010
Gelişmiş Üye

peki usta alan tarama diyorsun bildiğin bir marka varmı ???
Okunmamış 15-10-2010
Gelişmiş Üye

Ya boşluk bulucu bir cihazla tarayacaksınız..Yada en azından alantarama ile alanı daraltacaksınız.Çünkü gömü değil oda aryorsunuz..
msn mi ekleyin size yardımcı olmaya çalışacam..
[email protected]
Okunmamış 17-10-2010
Kayıtlı Kullanıcı

kardeşim şiş ile o kayanın etrafını iyice bi şişle şiş dedigimiz T şeklinde 8mm hava çeligi ucu sivri üstüde su borusundan yapılma bi alet bu kadar kolay bi mezarlık yakalamışın orada tek degildir mezarlık orası. dolguyu bul devam şiş nereye rahat gidiyorsa genişçe orası girisi yok alan tarama yok sadaka bacası kim diyo her zemin altı kaya mezarında sadaka bacası olmaz. onu arama binde bi denk gelir o alan tarama işine diyecek söz bulamıyorum gına geldi artık.
Okunmamış 17-10-2010
izsürücü - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Forumdan Uzaklaştırılmıştır

Alıntı:
cihangir28 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
yuvarlak oymadaki murç işaretmi ???*
evet arkadaşım batı yönüne 7 veya 10 mt.de araştırmanı yap,kaya altı mezar var.
kaya mezarodaların kapıları genellikle DOĞU ve BATI yönüdür.
Okunmamış 17-10-2010

eğer 7-10mt.bir şey bulamazsan,BATI yönüne 70 veya 100mt.mesafede,araştırmanı yap
Okunmamış 17-10-2010
Gelişmiş Üye

Ilgazlı kardeşim senin şiş yöntemini takip ediyorum..Artılarını eksilerininde farkındayım..
Profosyonellikte tek yöntem yetersizdir.Öyle mezarlar varki üstten hiçbişey anlayamazsın..Nereleri şişleyecksin..1 dönüm araziyi mi?

Eğer alanda boşluk varsa çubuk sistemi ona yardımcı olacaktır..Ve daha sorada şişlemeni yapabilirsin..Eğer mezar odası değil yada mezarda boşluk yoksa ozaman çubuklardan fayda göremezsin..
Öyle mezarlar varki 4 metrede..2 metresi yumuşak toprak altı 1 metre kis..Kise zaten şiş işlemez.. cep yönetmi mi yapılmıştır?..Yumaşak yerini bulsan bile girişi 4 yönün neresinde?..Ve kis tabakası nerde bitiyor?Mezar odası tunellimidr?Tunelli ise girişi nerdendir?Bunlar kolay değil..
1-2 metrelik mezarları zaten cihazlarda hallediyor.

Konu Gold tarafından (17-10-2010 Saat 02:23 ) değiştirilmiştir.
Okunmamış 17-10-2010

gold arkadaş şişleme konusunda haklısın,

Konu izsürücü tarafından (17-10-2010 Saat 02:44 ) değiştirilmiştir.
Okunmamış 17-10-2010
Gelişmiş Üye

yahu alan tarama diye dürtlü yada ikil çubukları diyorsanız onlar fasa fiso ben onları kullandım.. beş para etmez bana iyi bir EMİ CİHAZI lazım öyle her yeri şişlersek vucut geliştime sampiyonu bile olabiliriz... alan taram cihaz diyorsanız bilmem
Okunmamış 19-10-2010
Kayıtlı Kullanıcı

Alıntı:
Gold Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Ilgazlı kardeşim senin şiş yöntemini takip ediyorum..Artılarını eksilerininde farkındayım..
Profosyonellikte tek yöntem yetersizdir.Öyle mezarlar varki üstten hiçbişey anlayamazsın..Nereleri şişleyecksin..1 dönüm araziyi mi?

Eğer alanda boşluk varsa çubuk sistemi ona yardımcı olacaktır..Ve daha sorada şişlemeni yapabilirsin..Eğer mezar odası değil yada mezarda boşluk yoksa ozaman çubuklardan fayda göremezsin..
Öyle mezarlar varki 4 metrede..2 metresi yumuşak toprak altı 1 metre kis..Kise zaten şiş işlemez.. cep yönetmi mi yapılmıştır?..Yumaşak yerini bulsan bile girişi 4 yönün neresinde?..Ve kis tabakası nerde bitiyor?Mezar odası tunellimidr?Tunelli ise girişi nerdendir?Bunlar kolay değil..
1-2 metrelik mezarları zaten cihazlarda hallediyor.
sayın gold benim asıl işim mezardır.mezar olan yeri buldunmu şiş ile hepsi bulunur biz dolgudan kazarız 1.5m lik şiş ile 4 metrede olsabile mezar bulunur. cep yöntemi yapmak içinde o topragın kazılması gerekir kisin bi yerinden illakı kazıp mezar odasını yapar benim görmedigim mezar tipi yoktur. yine diyorum mezarda şişten başkası iş yapmaz. 1 2 m mezarları cihazda hallediyor demişsiniz vallahi öyle bi cihaz görmedim ben alan tarama adı altında ne varsa çöp çubuk elyapımı yok elektronik neyse bire bir mezarda denedik tık yok. onlara inanmıyorum en mantıklısı bizim kullandıgımız yöntem sıfır hata çünkü ayrıca sandık mezar ların bile çogunda boşluk olmaz boşluk bulan bi cihaz varsa bile anca mezarların % 20 sini bulursun

Etiketler
altı, kaya, mezar, yardım, zemin

Seçenekler
Stil