Yükleniyor...
Farmet Teknoloji, Phanes, coskun, Ercan_Usta, sezgin64, caponali

Go Back   Farmet Forumları > Profesyonel Defineci Bölümü > Hurafeler ve Gerçekler

Hurafeler ve Gerçekler Bu bölümde uzmanlarımız ve katılımcılar, cin, büyü, hoca, tılsım ve define ilişkisi üzerine bilgi alışverişinde bulunabilirler

LinkBack Seçenekler Stil
Okunmamış 17-08-2011
araşTIRmacı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Gelişmiş Üye

Standart sizce rüyada yeri gösterilen define gerçekmidir?

merhaba arkadaşlar..sizlerin de yorum ve görüşlerinizi almak istedim..hatta bu gibi olaylara şahit olan yada olanı tanıyanınız bile olabilir..

bir gece uykuya dalıyorsunuz..aklınızda bırakın define arayıp bulmayı, bunların hayalden ibaret olduğunu düşünüyorsunuz..ve bu işlerde parmağınız yok..rüyanızda ak sakallı dede dediğimiz kişi geliyor ve ''sizin bahçenizde çınar ağacının dibinde bir teneke altın var kaz al '' diyor..ve rüyada o ağacı net olarak görüyorsunuz..ama yaşlılık hali yerinizden kalkamadığınız takatiniz olmadığı için oraya gitmek bir türlü nasip olmuyor...ve tutup oğlunuza yerini tarif ediyorsunuz...

sizce orada olması mümkün mü? ne dersiniz?

saygılarımla....araştırmacı
Okunmamış 17-08-2011
APICTEA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
APICTEA
Ziyaretci

Forumda aynen böyle bir arkadaşımız vardı kimdi şu an aklıma gelmiyo aklına geldikçe sorardı her gün 5-10 başlık açardı

Bu tarz bir şeyin olmayacağı açık değilmi ? Konuyu açtığınız bölüm bile adı üstünde Hurafeler......
Okunmamış 17-08-2011
Gelişmiş Üye

haklı olabilirsin üstadım...neden yazdığımı en son açıklayacağım..şimdilik gizli kalsın üstadım..

Saygılarımla...araştırmacı
Okunmamış 17-08-2011
APICTEA
Ziyaretci

Ne gizli kalacak belliki rüya görmüşsün
Okunmamış 17-08-2011
strabon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Gelişmiş Üye

evet gerçektir. peşini bırakma
Okunmamış 17-08-2011
Ronin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Gelişmiş Üye

valla dedem vakt-i zamanında balıkesir'de beni sırf rüyada gördükleri için 2 yere götürdü... hikaye aynı... saatlerce yol yürüttü... dediği yerlerde hiçbirşeye rastlamadım... benim rüyadaki defineye karşı bu yüzden alerjim var
Okunmamış 17-08-2011
APICTEA
Ziyaretci

Okunmamış 18-08-2011
Gelişmiş Üye

yapmayın üstadım...her şeyi baştan savma düşünmeyiniz..

bu hikaye yakın bir zamanda yaşandı oyüzden sordum ne düşündüğünüzü merak ettim..ama görüyorum ki; kişilerin düşünce ve anlatımına saygı duyacak bir davranış sergilemiyorsunuz.. bu sebepten dolayı çok üzgünüm..sizler adına üzüldüm sevgili dostalarım..

kimsenin düşünce ve yorumuna saygı duymayacak olduktan sonra, kişiler ağzını hep kapalı tutnak zorunda kalmayacaklar mı ?

o zaman ben ne bir konu açmalıyım nede yorum yapmalıyım...ben sadece siz değerli ustalarımın yazılarını takip etmekle yetinmeliyim...

sizce böyle olması mı gerekiyor...

tekrar özür dilerim..değerli vaktinizi çaldım hakkınızı helal ediniz...

saygılarımla....araştırmacı
Okunmamış 18-08-2011
APICTEA
Ziyaretci

Espriden anlamayan bir arkadaşımız olduğunu farketmedim kusura bakma... İyi niyetle yaklaşmayı ve biraz neşe katmayı bu şekilde değerlendiren bir bakış açısının sorusunun yorumu ve cevabı zaten bende olamaz...

Sorunuza ilgili ve konuyla alakalı bilgili olan bir arkadaşımız yanıt verecektir.. Selametle
Okunmamış 18-08-2011
Ercan_Usta - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Administrators / FARMET Yönetimi

arkadaşlar bence alınganlığa hiç gerek yok...esas konuya gelirsek her gün her çeşit yüzlerce rüya görürüz ama çoğu zaman hiç birini hatırlamayız.bü rüyalar psikolojimiz için gereklidir ..ancak uyanmak üzere olduğumuz anda gördüğümüz rüyayı hatırlarız..zira beyin bu gördüğü rüyaları unutmaya gerçek hayatla karıştırmamaya programlıdır.unutmasa idik gerçekle hayali ayırt edemezdik ve gerçek yaşamımız bundan olumsuz etkilenirdi..yani çok mantıksız işlere yönelirdik.yaşanmış olaylardan örnek vermek gerekirse rüyanızda salonununuzun altında define olduğunu görüyorsunuz ve salonunuzu metrelerce kazıp evi maden ocağına çeviriyorsunuz bunun gibi daha nice örnekler var ama sanırım bu kadarı sizi ikna edecektir..
Adres:Atatürk Mah,Meltem Sokak,No:38/13 Sincan/Ankara

Konu Ercan_Usta tarafından (18-08-2011 Saat 01:11 ) değiştirilmiştir.
Okunmamış 18-08-2011
strabon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Gelişmiş Üye

hemen kızma araştırmacı. Burası samimi bir ortamdır. Zamanla sende ayırdına varırsın zaten. yoksa hiç kimseyle ne dalga geçmek nede hafife almak gibi bir yaklaşımımz yok. Olamazda zaten. Biz senide kendimizden biri olarak gördüğümüz için latife ediyoruz. yoksa Allahın yarattığı her can değerlidir bizim gözümüzde. ama rüyalar ve define biraz ilme ters düşüyor.Farkında isen bu sitede kimse laf olsun torba dolsun yorum yapmıyor. Gerçekten biliyorsa, örneklerle ispatlanmışsa yorum yapıyor. Belki sende kendince, inancın doğrultusunda haklısındır ne diyelim...
Saygılar...
Okunmamış 18-08-2011
Gelişmiş Üye

Araştırmacı kardeş yorumlarına bakıyorum da çok derin düşünüyorsun bazen o kadar derin düşünüyorsun ki konunun espri ile birlikte gitmesi daha anlaşılır hale geliyor.. apictea'nın art niyetli olmadığını konuya ilgi çekmek adına olduğunu düşünüyorum.. sen de alıngan olma bu kadar... bazen akışına bırak...

saygılar...
Okunmamış 18-08-2011
Gelişmiş Üye

Alıntı:
strabon Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
hemen kızma araştırmacı. Burası samimi bir ortamdır. Zamanla sende ayırdına varırsın zaten. yoksa hiç kimseyle ne dalga geçmek nede hafife almak gibi bir yaklaşımımz yok. Olamazda zaten. Biz senide kendimizden biri olarak gördüğümüz için latife ediyoruz. yoksa Allahın yarattığı her can değerlidir bizim gözümüzde. ama rüyalar ve define biraz ilme ters düşüyor.Farkında isen bu sitede kimse laf olsun torba dolsun yorum yapmıyor. Gerçekten biliyorsa, örneklerle ispatlanmışsa yorum yapıyor. Belki sende kendince, inancın doğrultusunda haklısındır ne diyelim...
Saygılar...
çok sağol üstadım.. alınganlık değil benimkisi, ben gerçek olan birşeyden bahsetmek istedim..

ama neyse önemli değil..madem gülünecek bende güleyim

rüyaları araştırın derim
gerçek ve boş rüyalar hakkında neler yazılmıştır..bi okuyunuz..
uyandığınızda rüyayı baştan sona kadar hatırlıyorsanız rüya gerçek olabiliyormuş..örnekleri çok..

saygılarımla...araştırmacı
Okunmamış 18-08-2011
Gelişmiş Üye

Alıntı:
araşTIRmacı Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
uyandığınızda rüyayı baştan sona kadar hatırlıyorsanız rüya gerçek olabiliyormuş..örnekleri çok..
valla üstad dedem de rüyasını baştan sona anlattı hatta en ince ayrıntısına kadar ama benimkisi balon çıktı
Okunmamış 18-08-2011
Gelişmiş Üye

Alıntı:
Ronin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
valla üstad dedem de rüyasını baştan sona anlattı hatta en ince ayrıntısına kadar ama benimkisi balon çıktı
rüya yorumcusu değilim fakat: rüyalar da tersine yorumlanır bazı şeyler..mesela ayna gibi düşünün..ağacın sağı görünürken aslında soludur..güney kuzeydir doğu ise batıdır..

Okunmamış 18-08-2011

Alıntı:
araşTIRmacı Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
rüya yorumcusu değilim fakat: rüyalar da tersine yorumlanır bazı şeyler..mesela ayna gibi düşünün..ağacın sağı görünürken aslında soludur..güney kuzeydir doğu ise batıdır..

yani rüyadalar çıkar ama ters çıkarmı diyorsunuz?mesela rüyasında evinin salonunun tam altında define olduğu bildirilen kişi salonu 15 metre kazmak yerine mesela salon değilde mutfağı kazsa sonuca ulaşabilirmiydi sizce??
Okunmamış 18-08-2011
manyetik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Kayıtlı Kullanıcı

Evt bazen rüyalar gercekleri yansıtır.. daha 3 gün evvel bir yere gittim...bir kaç kişiyle sohbetimiz oldu derken bir anda...aklıma bişe geldi bir şey anımsadım rüyamı anımsadim....ve aynı şeyleri rüyamda görmüştüm aynı kişilerle sohbet ettiyimi ve gittiyim yeri rüyamda görmüştüm... peki buna ne demeli acaba... ?
Okunmamış 18-08-2011
Phanes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Genel Yönetici

Alıntı:
Ronin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
valla dedem vakt-i zamanında balıkesir'de beni sırf rüyada gördükleri için 2 yere götürdü...
desene bu hobi dede'den kalma
Okunmamış 18-08-2011

Alıntı:
manyetik Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Evt bazen rüyalar gercekleri yansıtır.. daha 3 gün evvel bir yere gittim...bir kaç kişiyle sohbetimiz oldu derken bir anda...aklıma bişe geldi bir şey anımsadım rüyamı anımsadim....ve aynı şeyleri rüyamda görmüştüm aynı kişilerle sohbet ettiyimi ve gittiyim yeri rüyamda görmüştüm... peki buna ne demeli acaba... ?
Beynin kısa dönemli belleğinin uzun dönemli bellekle karıştırılması durumu..bazen yaşanabilir ve insanda o anki durumu geçmişte aynen yaşamış(dejavu) yanılgısı yaratır.bilgisayarın ram belleğiyle sabit disk belleği gibi bir benzetme yapabiliriz.yani tamamen beyinde oluşan bir yanılgıdır..
Okunmamış 18-08-2011
mehmetikto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Sıradan Üye

salih rüyalardan başka rüyalarla amel etmek pek doğru değil.sonuçta nede olsa bir rüya..

Etiketler
define, gerçekmidir, gösterilen, rüyada, sizce, yeri

Seçenekler
Stil