Yükleniyor...
Farmet Teknoloji, Phanes, coskun, Ercan_Usta, sezgin64, caponali

Go Back   Farmet Forumları > Profesyonel Defineci Bölümü > Hurafeler ve Gerçekler

Hurafeler ve Gerçekler Bu bölümde uzmanlarımız ve katılımcılar, cin, büyü, hoca, tılsım ve define ilişkisi üzerine bilgi alışverişinde bulunabilirler

LinkBack Seçenekler Stil
Okunmamış 12-12-2011
zek1907 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Profesyonel Üye

ewet şer görünen şeylerden hayır hayır görünen şeylrden şer çıkabilir biz dua edelim inş
Okunmamış 12-12-2011
strabon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Gelişmiş Üye

yaw alınganlık yapmayın akşam akşam küserim sonra ha.. şurda biz bize hem sohbet ediyoruz, hem bilgi alışverişinde bulunuyoruz. aradan geçen bunca yılda onca şeye tanık olunca, helede bir zamanlar tılsımcı başının yörenin nam salmış hocalarından biri olduğunu gözlerinle görürsen.. ne diyim gari..siz düşünün gerisini.. İman herkese lazım. O ayrı. ama büyük Allahım insanları diğer kullarından farklı kılmak için akıl, fikir, düşünce yetisi vermiş. Boşunada vermemiş yani.. kullanmak lazım..
Okunmamış 12-12-2011
cabbar4050 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Kayıtlı Kullanıcı

isteyen inansın istemeyen inanmasın.en hayırsız ıste bıle bı hayır vardır.bırseye ınanmak ıcın ıllakı basına gelmesı basından gecmesı sart degıldır.dını acıdan ferasetlı ınsanlardan bu konularla ılgılı bılgı alınabılır.benım defıneyle ılgımın olmadıgı bır tarıhte bu tarz olaylar basıma gelmıstı.kurtulana kadar omrumden omur gıttı.sabahlara kadar oturuyordum sabah ezanında yatıyordum takı aksama kadar.neler cektıgımı bır ALLAH bılır bırde ben.her neyse.benım butun ustalara nacızane tafsıyem(ınanmayan ustalar ıcın)ben ınanmıyorum yok makına calsın o ıs tamam yokk sen bul ben hallederım,bılmemek ayıp degıl ogrenmemek ayıp.ve sunada ınanınkı seytanı olanlar ınkarcıları cok sever.herkese saygılarımla...
Okunmamış 13-12-2011
BEYAZENCi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Kayıtlı Kullanıcı

Kuran'ı Kerim'de geçen Cinlerle ilgili ayetler

En’âm Sûresinin 100 . Ayetinde
Bir de cinleri Allah’a bir takım ortaklar yaptılar. Oysa onları o yarattı. Bilgisizce Allah’a oğullar ve kızlar da uydurdular. O, onların niteledikleri şeylerden uzaktır,
yücedir.

En’âm Sûresinin 112 . Ayetinde
İşte böylece biz her Peygambere insan ve cin şeytanlarını düşman kıldık. Bunlar aldatmak için birbirlerine yaldızlı laflar fısıldarlar. Rabbin dileseydi bunu
yapamazlardı. O halde onları iftiralarıyla baş başa bırak.

En’âm Sûresinin 128 . Ayetinde
Onların hepsini bir araya toplayacağı gün şöyle diyecektir: “Ey cin topluluğu! İnsanlardan pek çoğunu saptırıp aranıza kattınız.” Onların insanlardan olan dostları,
“Ey Rabbimiz! Bizler birbirimizden yararlandık ve bize belirlediğin süremizin sonuna ulaştık” diyecekler. Allah da diyecek ki: “Allah’ın diledikleri (affettikleri) hariç, içinde
ebedi kalmak üzere duracağınız yer ateştir.” Ey Muhammed! Şüphesiz senin Rabbin hüküm ve hikmet sahibidir, hakkıyla bilendir.

En’âm Sûresinin 130 . Ayetinde
(O gün Allah şöyle diyecektir “Ey cin ve insan topluluğu! İçinizden size âyetlerimi anlatan ve bu gününüzün gelip çatacağı hakkında sizi uyaran peygamberler
gelmedi mi?” Onlar şöyle diyecekler: “Biz kendi aleyhimize şahitlik ederiz.” Dünya hayatı onları aldattı ve kafir olduklarına dair kendi aleyhlerine şahitlik ettiler.

A’râf Sûresinin 38 . Ayetinde
Allah şöyle der: “Sizden önce gelip geçmiş cin ve insan toplulukları ile birlikte ateşe girin.” Her topluluk (arkasından gidip sapıklığa düştüğü) yoldaşına lanet eder.
Nihayet hepsi orada toplandığı zaman peşlerinden gidenler, kendilerine öncülük edenler için, “Ey Rabbimiz! Şunlar bizi saptırdılar. Onlara bir kat daha ateş azabı
ver” derler. Allah der ki: “Her biriniz için bir kat daha fazla azap vardır. Fakat bilmiyorsunuz.”

A’râf Sûresinin 179 . Ayetinde
Andolsun biz, cinler ve insanlardan, kalpleri olup da bunlarla anlamayan, gözleri olup da bunlarla görmeyen, kulakları olup da bunlarla işitmeyen birçoklarını
cehennem için var ettik. İşte bunlar hayvanlar gibi, hatta daha da aşağıdadırlar. İşte bunlar gafillerin ta kendileridir.26

Hûd Sûresinin 118-119 . Ayetinde
Rabbin dileseydi insanları (aynı inanca bağlı) tek bir ümmet yapardı. Fakat Rabbinin merhamet ettikleri müstesna, onlar ihtilafa devam edeceklerdir. Zaten onları
bunun için yarattı. Rabbinin, “Andolsun ki cehennemi hem cinlerden, hem insanlardan (suçlularla) dolduracağım” sözü kesinleşti.10

Hicr Sûresinin 27 . Ayetinde
Cinleri de daha önce dumansız ateşten yaratmıştık.

İsrâ Sûresinin 88 . Ayetinde
De ki: “Andolsun, insanlar ve cinler bu Kur’an’ın bir benzerini getirmek üzere toplansalar ve birbirlerine de destek olsalar, yine onun benzerini getiremezler.”

Kehf Sûresinin 50 . Ayetinde
Hani biz meleklere, “Adem için saygı ile eğilin” demiştik de İblis’ten başka hepsi saygı ile eğilmişlerdi. İblis ise cinlerdendi de Rabbinin emri dışına çıktı. Şimdi siz, beni
bırakıp da İblis’i ve neslini, kendinize dostlar mı ediniyorsunuz? Halbuki onlar sizin için birer düşmandırlar. Bu, zalimler için ne kötü bir bedeldir!

Neml Sûresinin 17 . Ayetinde
Süleyman’ın, cinlerden, insanlardan ve kuşlardan meydana gelen orduları onun önünde toplandı. Hep birlikte düzenli olarak sevk ediliyorlardı.

Neml Sûresinin 39 . Ayetinde
Cinlerden bir ifrit4,”Sen yerinden kalkmadan ben onu sana getiririm ve şüphesiz ben, buna güç yetirecek güvenilir biriyim” dedi.

Secde Sûresinin 13 . Ayetinde
Eğer dileseydik herkese hidayetini verirdik. Fakat benim, “Andolsun, cehennemi hem cinlerden hem de insanlardan dolduracağım” sözüm gerçekleşecektir.3

Sebe’ Sûresinin 12 . Ayetinde
Süleyman’ın emrine de, sabah esişi bir ay, akşam esişi de bir ay(lık yol) olan rüzgarı verdik. Erimiş bakır ocağını da ona sel gibi akıttık. Cinlerden de Rabbinin izniyle
onun önünde çalışanlar vardı. İçlerinden kim bizim emrimizden çıkarsa ona alevli ateş azabını tattırırız.

Sebe’ Sûresinin 13 . Ayetinde
Cinler Süleyman için dilediği biçimde kaleler, heykeller, havuz gibi çanaklar ve sabit kazanlar yapıyorlardı. Ey Davûd ailesi şükredin! Kullarımdan şükredenler pek
azdır.

Sebe’ Sûresinin 14 . Ayetinde
Süleyman’ın ölümüne hükmettiğimiz zaman, onun ölümünü onlara ancak değneğini yemekte olan bir kurt gösterdi. Süleyman’ın cesedi yıkılınca cinler anladılar ki,
eğer gaybı bilmiş olsalardı aşağılayıcı azap içinde kalmamış olacaklardı.

Sebe’ Sûresinin 41 . Ayetinde
(Melekler) derler ki: “Seni eksikliklerden uzak tutarız. Onlar değil, sen bizim dostumuzsun. Hayır, onlar cinlere ibadet ediyorlardı. Onların çoğu cinlere inanıyordu.”

37 - SÂFFÂT SÛRESİ
Mekke döneminde inmiştir. 182 âyettir. Sûre, adını ilk âyette geçen “es-Sâffât” kelimesinden almıştır. Sâffât, sıra sıra dizilenler, saf saf duranlar demektir. Sûrede
başlıca, meleklerden, cinlerden kıyamet ve ahiret olaylarından söz edilmekte; Nûh, İbrahim, İsmail, İshak, Mûsâ, Hârun, İlyas, Lût ve Yûnus peygamberin kıssalarına
yer verilmektedir.

Sâffât Sûresinin 158 . Ayetinde
Allah ile cinler arasında da nesep bağı kurdular. Oysa cinler de kendilerinin Allah’ın huzuruna getirileceklerini bilirler.

Fussilet Sûresinin 25 . Ayetinde
Biz onların başına birtakım arkadaşlar sardık da bu arkadaşlar onlara geçmişlerini ve geleceklerini süslü gösterdiler. Böylece kendilerinden önce gelip geçmiş olan cin
ve insan toplulukları ile ilgili o söz (azap), onlar için de gerçekleşti. Çünkü onlar ziyana uğrayanlardı.

Fussilet Sûresinin 29 . Ayetinde
(Ateşe giren) inkârcılar şöyle derler: “Rabbimiz! Cinlerden ve insanlardan bizi saptıranları bize göster de onları ayaklarımızın altına alalım ki en aşağılıklardan
olsunlar.”

Ahkâf Sûresinin 18 . Ayetinde
İşte onlar, kendilerinden önce cinlerden ve insanlardan gelip geçmiş topluluklar içinde, haklarında o sözün (azabın) gerçekleştiği kimselerdir. Şüphesiz onlar ziyana
uğrayanlardır.

Ahkâf Sûresinin 29 . Ayetinde
Hani Kur’an’ı dinlemek üzere cinlerden bir grubu sana yöneltmiştik. Onlar, onun huzuruna gelince3 birbirlerine, “Susun!” dediler. Kur’an’ın okunması bitince de
uyarıcı olarak kavimlerine döndüler.

Zâriyât Sûresinin 56 . Ayetinde
Ben cinleri ve insanları, ancak bana kulluk etsinler diye yarattım.

Rahmân Sûresinin 15 . Ayetinde
“Cin” i de yalın bir ateşten yarattı.

Rahmân Sûresinin 31 . Ayetinde
Yakında sizi de hesaba çekeceğiz, ey cinler ve insanlar!

Rahmân Sûresinin 33 . Ayetinde
Ey cin ve insan toplulukları! Göklerin ve yerin uçlarından bucaklarından geçip gitmeye gücünüz yeterse geçip gidin. Büyük bir güç olmadıkça geçip gidemezsiniz.

Rahmân Sûresinin 39 . Ayetinde
İşte o gün ne insana, ne cine günahı sorulmayacak.

Rahmân Sûresinin 56 . Ayetinde
Oralarda bakışlarını sadece eşlerine çevirmiş dilberler vardır. Onlara eşlerinden önce ne bir insan, ne bir cin dokunmuştur.

Rahmân Sûresinin 74 . Ayetinde
Onlara, eşlerinden önce ne bir insan ne bir cin dokunmuştur.

72 - CİN SÛRESİ
Mekke döneminde inmiştir. 28 âyettir. Ağırlıklı olarak cinlerden bahsettiği için “Cin sûresi” adını almıştır. Sûrede ayrıca tevhit, peygamberlik ve öldükten sonra
dirilmek gibi meseleler konu edilmektedir

Cin Sûresinin 1,2 . Ayetinde
(Ey Muhammed!) De ki: “Bana cinlerden bir topluluğun (Kur’an’ı) dinleyip şöyle dedikleri vahyedildi: “Şüphesiz biz doğruya ileten hayranlık verici bir Kur’an dinledik
de ona inandık. Artık Rabbimize hiç kimseyi asla ortak koşmayacağız.”

Cin Sûresinin 5 . Ayetinde
“Şüphesiz biz, insanların ve cinlerin Allah hakkında asla yalan söylemeyeceklerini sanıyorduk.”

Cin Sûresinin 6 . Ayetinde
“Doğrusu insanlardan bazı kimseler, cinlerden bazılarına sığınırlardı da, cinler onların taşkınlıklarını artırırlardı.”

Cin Sûresinin 19 . Ayetinde
“Allah’ın kulu (Muhammed), O’na ibadet etmek için kalktığında cinler nerede ise (Kur’an’ı dinlemek için kalabalıktan) onun etrafında birbirlerine geçiyorlardı.”

Nâs(*) Sûresinin 1,2,3,4,5,6 . Ayetinde
De ki: “Cinlerden ve insanlardan; insanların kalplerine vesvese veren sinsi vesvesecinin kötülüğünden, insanların Rabbine, insanların Melik’ine, insanların İlah’ına sığınırım.”

"Ey önde gelenler, onlar bana teslim olmuş (Müslüman)lar olarak gelmeden önce, sizden kim onun tahtını bana getirebilir?" dedi. Cinlerden ifrit: "Sen daha makamından kalkmadan, ben onu sana getirebilirim, ben gerçekten buna karşı kesin olarak güvenilir bir güce sahibim." dedi. Kendi yanında kitaptan ilmi olan biri dedi ki: "Ben, (gözünü açıp kapamadan) onu sana getirebilirim." Derken (Süleyman,) onu kendi yanında durur vaziyette görünce dedi ki: "Bu, Rabbimin fazlındandır, O'na şükredecek miyim, yoksa nankörlük edecek miyim diye beni denemekte olduğu için (bu olağanüstü olay gerçekleşti). Kim şükrederse, artık o kendisi için şükretmiştir, kim nankörlük ederse, gerçekten benim Rabbim Gani (hiçbir şeye ve kimseye ihtiyacı olmayan)dır, Kerim olandır."

Neml Suresi

Konu BEYAZENCi tarafından (13-12-2011 Saat 03:31 ) değiştirilmiştir.
Okunmamış 13-12-2011
VRL61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Kayıtlı Kullanıcı

Emeğine sağlık ALLAH cc razı olsun
Okunmamış 13-12-2011
derdo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Kayıtlı Kullanıcı

yaa aslında görmek ve anlatmak araında okadar çok fark varkii..benim dostum ne hocalar ne keşeler götürdü hepsi altına işeyip kaçtılarr..tabi görmek lazım.genelde yüklü mallarda bunu yapıyorlarr..adam kendi gömdüğünün üstüne eşiyle ilişkiye girmiş ve sihiri bu gelde bul bakalım..tabi yaşanacak illahide başımıza gelecekki inanalım...GÖRMEK VE ANLATMAK ARASINDA ÇOK FARK VAR..unutmayın..şimdi sizler böyle yok atarım tekmeyi gibileriyle hocalar keşelerde diyordu..herneysse..
Okunmamış 13-12-2011
Ercan_Usta - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Administrators / FARMET Yönetimi

BEYAZENCİ kardeş iyi güzel,erinmemiş ayetleri tek tek sıralamışsında, asıl meselemiz bu cinlerin gömüyü sahiplendiği Kur'an-ı Kerim'in neresinde hangi suresinde,Peygamber efendimizin hangi hadisinde?ben rastlayamadımda acaba çokmu cahil kaldım.üstelik başlarda cinci hocayı yanımızdan ayırmazken ve her yerde cin var tılsım var diye yıllarca hocayla gezmişkenhiç bir tılsım alametine dahi rastlamadım.ama cin oğlu cinin cinlari kovsun diye yanımızdan ayırmadığımız hoca olduğunu biraz geçte olsa anlayabildik ve hocayıda kafamızdaki cinleride defettik.
Adres:Atatürk Mah,Meltem Sokak,No:38/13 Sincan/Ankara
Okunmamış 13-12-2011
BEYAZENCi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Kayıtlı Kullanıcı

Sevgili Ustam aşağıdaki ayetler benim için yeterli;

"Ey önde gelenler, onlar bana teslim olmuş (Müslüman)lar olarak gelmeden önce, sizden kim onun tahtını bana getirebilir?" dedi. Cinlerden ifrit: "Sen daha makamından kalkmadan, ben onu sana getirebilirim, ben gerçekten buna karşı kesin olarak güvenilir bir güce sahibim." dedi.

Fakat inanç konusu çok hassas bir konudur.Ben inanıyorum.Bu sadece beni bağlar.Sahiplenemez yada taşıyamaz diyen arkadaşlarada saygı duyarım.Herkesin görüşüne saygım var.Ama herkes yaşadığını bilir.Saygılar
Okunmamış 13-12-2011

Gerçek inanılandan çok farklı olabilir.cinlerden korkmamak cinlere inanmamak değildir.bilim üretemeyen kafalar hurafe üretir..saygılar..

Konu Ercan_Usta tarafından (13-12-2011 Saat 10:16 ) değiştirilmiştir.
Okunmamış 13-12-2011
dost2011 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Gelişmiş Üye

Standart ...

Bir arkeolog olarak bu tür sihir ve cinlerden asla etkilenmedim ve korkmadım.Ancak sunu rahatlıkla söyleyebilirm.Halüsinasyon dısında bilimsel olarak acıklanamayan ancak varolduklarını görerek yada hissederek tecrübe ettiğim olaylarlada karşılaştım.Kesinlikle halüsinasyon olduguna inanmıyorum.Neden inanmıyorum a gelince iki insan aynı anda aynı şekilde aynı halüsinasyon u görmesi imkansızdır.Bu yaşadıgım olay da cinlerin parmagımı vardı? Sanmıyorum.Ancak benimkendi teoremim e göre mülümanlığın dısındada belli mertebelere ulasmıs zat lar var bunlar bi şekilde defin edildigi yerlerde enerjilerini koruyabiliyorlar diye düsünüyorum.Yaşadıgım iki olayı burada anlatmayacagım.Ancak biliyorum ki halüsinasyon değillerdi.Saygılarımla.
Okunmamış 14-12-2011
Profesyonel Üye

bazı kişilere inanmıyor ne güzel olmuş elinize sağlık..
Okunmamış 14-12-2011
serhadlı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Gelişmiş Üye

arkadaşlar anlatmıştı.tılsım olduğunu düşündükleri yere hocayı götürmüşler.hoca akşamdan buraya kül dökün demiş.dökmüşler külü, sabah külün üzerinde horoz izi görmüşler.hoca yine sayıyı (tam anımsamıyorum ama) yedi veya dokuz kuyudan üçer adet taş ve bir avuç toprak getirin demiş.onuda yapmışlar.muska yazıp hepsine dağıtmış.belli bir süre bu muskayla gezin sonra akan suya atın demiş hoca.bu arada bide horoz kesip hocaya vermişler.bide 500 tl kadar hocaya katılım payı.....
Sonuç mu..? havagazı.hoca araziye uymuş...kayıp.
Doğru söz insana, batar demişler..
Okunmamış 14-12-2011
serhadlı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Gelişmiş Üye

millet o kadar bel bağlamış ki böyle şeylere kendi beceriksizliğimizi asla kabul etmeyiz.bende cihazla kanal gibi bir yeri gezerken cihaz parazit yapmaya başladı.ama öyle bir parazit ki kulakları sağır edecek biçimde.arkadaşlarda hemen bir telaş bir korku ahanda hapı yuttuk dediler.bende ürperdim tabii gecenin bir vakti.acaba dedim kendi kendime olabilirmi böyle birşey diye.cinlermi parazit yaptırıyor falan.derken benim jeton düştü.cihazın başlığı kanalda olunca yanlara ve aşağıya giden sinyaller birbirine karışınca tuhaf bir parazitlenme oluşuyor cihazda.
İşin özü geceyarıları gidip mezarlık gibi yerlerde gezilirse her türlü duruma haiz olunabilir.başka yerlerde bir anormallik olacağını zannetmiyorum.
Doğru söz insana, batar demişler..
Okunmamış 20-12-2011
Archer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Yeni Üye

Alıntı:
derdo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
öncelikle çok guvendiğim dostumun geçenlerde yaşadığı bi olayı anlatayım..mağara içinde dedektörle yarama yapıyorlar..ve aniden karşılarına inanılmaz büyüklükte ejderha tıplemesi ama yılana çok benziyor birden fosurdatmaya başladı kulakları sağar edercesine ve nerdeyse altlarına edeceklerdi okadar korktular..meselenin özü bu detaylara girmeyecem..ama yılan sadece yerinde sabit ve ses cıkarıyordu..bunula ilgili ve bu sihirler hakında bilgisi olan varmı...

Hiç PSİLOSİBİN (sihirli mantar) hakkında araştırma yapma fırsatınız oldumu? Çoğunlukla içerisinde ahşap bulunan tümülüs, yer altı odası, mağara, mezarlarda kendiliğinden üreyebildiği, ilk solunumdan itibaren ortalama 30 dk. içinde kişide parlak ışıklar görme,korku ve dehşete kapılma, halisilasyon görme gibi etkiler gösterdiği bilimsel olarak kanıtlanmıştır. Amerikalı arkeolog ve neroloji uzmanının beraber yürüttüğü bir çalışmasının makalesini bilgisayarıma kayıt etmiştim bulabilirsem en kısa sürede paylaşabilirim. Sanırım o anda neyin çıkmasından çok korkuyorsanız onu görürmüşsünüz. Bence sizlerin yaşadığıda bu. Ben bir mağaraya giripte orada saatlerce uyuya kalan defineclileride gördüm dinledim
Okunmamış 20-12-2011

Alıntı:
Archer Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Hiç PSİLOSİBİN (sihirli mantar) hakkında araştırma yapma fırsatınız oldumu? Çoğunlukla içerisinde ahşap bulunan tümülüs, yer altı odası, mağara, mezarlarda kendiliğinden üreyebildiği, ilk solunumdan itibaren ortalama 30 dk. içinde kişide parlak ışıklar görme,korku ve dehşete kapılma, halisilasyon görme gibi etkiler gösterdiği bilimsel olarak kanıtlanmıştır. Amerikalı arkeolog ve neroloji uzmanının beraber yürüttüğü bir çalışmasının makalesini bilgisayarıma kayıt etmiştim bulabilirsem en kısa sürede paylaşabilirim. Sanırım o anda neyin çıkmasından çok korkuyorsanız onu görürmüşsünüz. Bence sizlerin yaşadığıda bu. Ben bir mağaraya giripte orada saatlerce uyuya kalan defineclileride gördüm dinledim
Demekki gerçek le inanılan çok farklı olabiliyormuş!
Okunmamış 20-12-2011
tugujir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Gelişmiş Üye

Standart ifrat ve tefrite kaçmadan cin tılsım işleri..

mevzut cin ifrit olunca, ifrat ve tefrit yaklaşımlar gerçekleşiyor..

burada yazan arkadaşların yazılarını şimdi şöyle hızlıca bir okudum.. kimse cinlerin varlığını inkar etmiyor (imani bir mesele olduğundan gerektir, insanların inancına kutsallarına ilişmemek şeklinde medeni bir tavırdan da olabilir), ancak insan-cin ilişkilerinde farklı yaklaşımlar var..

öyle anlaşılıyor ki bir kısmımız, insanlarla cinlerin karşılaşamayacağı ön kabulunde, ve bu kabule bağlı peşin yargıları var..

keza, özellikle eski defineciler ve onların genç tilmizleri de, cin büyü tılsım işlerine hikayeler, sinema filimleri, kitaplar yazacak kadar hayalleme dalmışlar.. her zaafı istismar eden toplum kesimi burada da boş durmamış ve kendileri cin olup, vatandaşı tokatlamışlar..

ifrat ve tefritten kaçınabilmenin temel şartı, başkalarının anlattıklarına ön yargı ile bakmamaktır.. elbetteki rivayetler darb edilecektir..

bu peşrev faslından sonra gelelim, cana ve cine..
Okunmamış 20-12-2011
Gelişmiş Üye

Standart önce bir temel fıkrası

avcı temel, kahvede mutad palavralarına başlamış.. geçen gün 7 aslan vurdum diye.. ya temel ataysun demişler..
temel ya demiş ayaklarını çok karıştırdım heralde 4 taneydi..
itirazlar yine devam etmiş..
temel kuyrukları karıştırdım heralde 2 taneydiler demiş..
dursun demiş ki yahu maçkada hiç aslan olur mu..görülmüş duyulmuş şey değil diye itiraz edince, temel peki demiş, geçen gün o çalının arkasında duyduğum hışırtı neydi..
Okunmamış 20-12-2011
Gelişmiş Üye

Standart cinler zaman zaman görülebiliyor mu..

şu yazıyı okuyanların en azından bir kaçında cinlerle ilgili hatıralar vardır..

benim de vardır ve 3 arkadaşız..

çocukluğumuzdaki 3 arkadaş aynı olaya şahit olduk.. hava da gayet güzel, rüzgarlı, tertemiz kır havası..

hala bir araya geldiğimizde hatıralarımızı nostaljilediğimizde aynı olaya şahit olmanın garip havasını yaşarız..

bu tür olayları yaşayan, aldanmaz ve aldatmaz pek çok insan var.. ortada tarihi süreç içerisinde biriken büyük bir tecrübe birikimi var..

peki neden daha sonra göremedik, istememize rağmen göremiyoruz..

veya diğer cin hatırası yaşayanlar neden hayatlarında sınırlı sayıda ve o da isteğe bağlı olmadan yaşıyor da bunu bir kaideye oturtamıyor..

araya avcı temelin hışırtıdan 7 aslan üreten muhayelat ve mübalağaları da girince esrar muamması ortaya çıkıyor.. muamma esrarın mübtelaları da gerçek esrarın mübtelaları gibi oluyor.. küfsüz, mantarsız ama esrardan kaynaklanan hoş kafa hali, çakırkeyif serhoşluk hali gibi hoş oluyor..
Okunmamış 20-12-2011
Gelişmiş Üye

Standart nasıl oldu da gördük..

cinleri isteğe ve gayrete bağlı olarak neden göremediğimizin sırrı, neden o zaman gördük sorusunda gizli olsa gerektir..

naçizane bu konudaki teorim, beyin frekanslarıyla ilgilidir..ben frekans diyorum da siz doğrusunu anlayın..beyin dalgasımıdır, beyin elektiriğimidir bilemiyeceğim.. geçerli tabirle beyin biyo enerjisi diyelim..veya beyin biyo enerjisinin farklı frekansları diyelim..

özellikle korku halinin tetiklediği, bir beyin frekansında, farklı enerji frekanslarındaki mahluklarla irtibat kuruluyor olabilir diyorum..

korku duygusunun anahtar rol oynadığını düşünüyorum.. hiç kimse, piknik yaparken, rahat rahat çayını yudumlarken cin görmüyor..

korku duygusu, bulaşıcı olduğu için, zaten kafadar olan insanlar aynı korku ile aynı enerji frekanslarını yakalayıp, aynı manzaralara şahit oluyorlar, diyorum..
Okunmamış 20-12-2011
Profesyonel Üye

bekara karı boşamak kolaydır arkadaşım seninki işin piskolojik boyutu tabii seninkide dogru ama yazılanarı gördün arkadaşlrın hepsi yaşadıklarını uydurmuşmu yani hem mantar degil kazıya bşlamdan önceki hadiselere ne dersin herkes aynı halisilasyonları göremezya burda deger verdiğiimiz kültürlü abimiz dost 2011 demi uyduruor yapmayın arkaaşlar

Etiketler
büyüler, definleler, sihirler, ustundeki

Seçenekler
Stil