Yükleniyor...
Farmet Teknoloji, Phanes, coskun, Ercan_Usta, sezgin64, caponali

Go Back   Farmet Forumları > Profesyonel Defineci Bölümü > Hurafeler ve Gerçekler

Hurafeler ve Gerçekler Bu bölümde uzmanlarımız ve katılımcılar, cin, büyü, hoca, tılsım ve define ilişkisi üzerine bilgi alışverişinde bulunabilirler

LinkBack Seçenekler Stil
Okunmamış 13-05-2010
Ercan_Usta - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Administrators / FARMET Yönetimi

Thumbs down

Cin'de var Şeytan'da!Hatta nerdeyse hergün rastlıyorum...Hele birde cin olmadan şeytan olup adam çarpan türleri var bunlara din adamları ne fetva veriyor bilmem ama bunlardan baya var....Ha bide iblis'i de unutmayalım bunların hocasıdır gocunur....

Bu define işinde cinlerin şeytanların cirit attığı gerçektir...
Zamanında cinci hocalara inanıp az para dökmedik...Maalesef nice zaman sonra idrak edebildikki cinin, şeytanın,iblisin ta kendisi bu cinci hocalarmış!...

Konu Ercan_Usta tarafından (13-05-2010 Saat 10:41 ) değiştirilmiştir.
Okunmamış 13-05-2010
Phanes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Genel Yönetici

Alıntı:
Ercan_Usta Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Cin'de var Şeytan'da!Hatta nerdeyse hergün rastlıyorum...Hele birde cin olmadan şeytan olup adam çarpan türleri var bunlara din adamları ne fetva veriyor bilmem ama bunlardan baya var....Ha bide iblis'i de unutmayalım bunların hocasıdır gocunur....

Zamanında cinci hocalara inanıp az para dökmedik...Maalesef nice zaman sonra idrak edebildikki cinin, şeytanın,iblisin ta kendisi bu hocalarmış
bu yoruma ancak şöyle denilebilir, tek kelime ile 'mükemmel' yorum,
Okunmamış 13-05-2010
izsürücü - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Forumdan Uzaklaştırılmıştır

aslında bu malı kaçırdılar söylemi bu tip defineye meraklı asalak,hocaların uydurmasıdır.(gerçekçi dürüst hacı hocaları tenzih ederim)
asalak hocalar bu işe meraklı,fakat bilgisi olmayan insanlara 2mt. kazdırsalar 3 saatlik iş buda onların işine gelmez,
5-9-11mt. kazdıracakki bol bol kebap yesin,cigarası alınsın.bu derinliğe ulaşmak 5-10 günü alır.11mt.kazıldıktan sonra eee hoca efendi ne oldu?? cevap hazır,cinler kaçırdı veya aranızda hain biri var o yüzden muafakk olamadık demezmii..
ellerini ceplerine atmazlar,yani bir kuruş bile masrafa bile katlanmazlar.
zavallı gariban arkadaşların sırtında asalak gibi dolaşıyorlar,vicdansız,dinsiz imansızlar
madem cinleri kendilerine bağlamışlar o zaman kendileri için bir şey yapsınlar.Onuda yapamazlar
işleri güçleri kahve köşelerinde bu insanlardan beleş çay içmek için umut dağıtmaktır.
ALLAH ilmi her isteyene veririm.fakat Zenginliği istediğime veririm demiş.
Okunmamış 13-05-2010
strabon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Gelişmiş Üye

Alıntı:
Ercan_Usta Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Zamanında cinci hocalara inanıp az para dökmedik...Maalesef nice zaman sonra idrak edebildikki cinin, şeytanın,iblisin ta kendisi bu cinci hocalarmış!...
Ben bir tane tanıyorum.Bizim evsahibi.Somut örnek isteyenler buyursun gelsin görsün.
Okunmamış 13-05-2010
eren - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Gelişmiş Üye

kimse cin yok dememiş .bu arkadaş nerden çıkarmış bu sonucu.
ayrıca
cinlerin yer değiştirdiğini nerden çıkarıyorlar.önceki yazımdada belirttim
süleyman a.s zamanındaki olayları örnek vermeyin.o özel bir nebi idi
onun emrinde idi hepsi.

cinlerin yer değiştirdiği ve bizim dünyamızda tasaarruf imkanı varsa.
soruyorum.ben cinci olsam .cinlere emrederim.şans oyunlarında
lotoda o topları istediğim rakamları çıkarırım.onlarında işine gelir değilmi
çünki
aldığım parayı altına çeviririm.toprağa gömerim.-hani onlar bunun şuasından
yararlanıyormuş ya- bu hem onların hemde benim işime gelir değilmi?

eğer onların bizim dünyamızda bu kadar tasarruf hakkı varsa bunu yapmayada
güç yetiirirler.çünki çok hızlı yaratıklar.

cinlerin ne ile beslenip neden gıda aldıkları ile hadislerde bellidir.bütün
aramalarıma rağmen altın dan ve bazı metallerden faydalandıklarını
duymadım okumadım.bununla ilgili hadis veya tefsirde veya ehli sünnet
alimlerinden bir bilgi varsa buyrun sunun bilelim.

şarlatan cinci lere inanmam.kuran -hadis ve ehli sünnet alimlerine inanırım.
bilimsel ispat da olur.
Okunmamış 13-05-2010
Ronin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Gelişmiş Üye

Ben de birşey eklemek isterim arkadaşlar.. Bu cin kaçırdı, yer değiştirdi hikayeleri en çok da çakal satıcıların, işe yaramaz makinalarını satmalarına ve kullanan saf vatandaşın da şikayetçi olmamasına yardımcı oluyor..

Saygılar..
Okunmamış 14-05-2010
Ercan_Usta - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Administrators / FARMET Yönetimi

Evet arkadaşlar.,sizde bu hocalarla çalıştıysanız cin varmıdır yokmudur diye şüpheye düşmeyin..zira muhakkak çarpılmış olmanız gerekir bu insan görünümlü cinlere...Şaka değil birkere böyle bir hoca bulduk öyle bir gözleri vardı öyle şeytan gibi bakıyorduki
inanın bi ara hocanın insan kılığına girmiş şeytan olduğunu düşünüp tırsmıştım,içimden sürekli euzu besmele çekip duruyordum hocanın yanında.Yanılmamışımda fena çarptı iblis bizi sonradan..

Konu Ercan_Usta tarafından (14-05-2010 Saat 02:20 ) değiştirilmiştir.
Okunmamış 09-07-2010
yanasip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Yeni Üye

Standart yazalım

s.a arkadaşlar bizim bilgimiz olan alana girmişsiniz.bizde 20 seneden fazla hasta tedavisiyle uğraştık.ama define meselesi cinlerin yapacağı iş değil.teknolojiden ayrılmayın.yok parayı yer altında çekerlermiş falan yalan.bu tip insanlar cinlerin maskarasıolanlar onlar öyle diyor işin mahiyetini bilmeyende inanıyor.kesinlikle cinler para yeri değiştiremez.safsata inanmayın.hani o cinci hocalara insanlar soruyorlar onlarda cinlere soruyor cinlerde yalanı basıyor.tabi yeri kazıyorlar bişey yok hani hoca diyorlar oda cinlerine danışıyor cinlerde buranın sahipleri kuvvetli yer değiştirdiler diyor.topluca aldanıyorlar kılavuzu karga olanın burnu gübreden çıkmazmış derler.cinleri öyle bir gücü yok.insan üzerinde tesirleri var.bu iş ayrı bir konu.ama define işi tamamen telnoloji işi.belki benim tanıdığım 20 tane cinci olmuştur hiçbiri para bulamamıştır.saf insanlar cin cilerin peşinde parasını zamanını ömrünü telef ediyorlar.işin özeti budur selam ve hürmetler
Okunmamış 10-07-2010
Gelişmiş Üye

Alıntı:
yanasip Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
s.a arkadaşlar bizim bilgimiz olan alana girmişsiniz.bizde 20 seneden fazla hasta tedavisiyle uğraştık.ama define meselesi cinlerin yapacağı iş değil.teknolojiden ayrılmayın.yok parayı yer altında çekerlermiş falan yalan.bu tip insanlar cinlerin maskarasıolanlar onlar öyle diyor işin mahiyetini bilmeyende inanıyor.kesinlikle cinler para yeri değiştiremez.safsata inanmayın.hani o cinci hocalara insanlar soruyorlar onlarda cinlere soruyor cinlerde yalanı basıyor.tabi yeri kazıyorlar bişey yok hani hoca diyorlar oda cinlerine danışıyor cinlerde buranın sahipleri kuvvetli yer değiştirdiler diyor.topluca aldanıyorlar kılavuzu karga olanın burnu gübreden çıkmazmış derler.cinleri öyle bir gücü yok.insan üzerinde tesirleri var.bu iş ayrı bir konu.ama define işi tamamen telnoloji işi.belki benim tanıdığım 20 tane cinci olmuştur hiçbiri para bulamamıştır.saf insanlar cin cilerin peşinde parasını zamanını ömrünü telef ediyorlar.işin özeti budur selam ve hürmetler
Yorum çok güzel.. Gerçekler acıdır ama acı seven çok olduğu için bu cinci hoca-define-saf defineci ortaklığı asla bitmeyecektir..
Okunmamış 14-09-2010
Arthemis1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Yeni Üye

S.A. Üstadlar arkadaşlar başımdan geçen bir olayı anlatacağım buyrun yorumunuzu değerlendirmenizi yapın.

Günlerden birgün yaklaşık 3 4 sene oldu bu olay olalı ; bir kaç arkadaşımla beraber çok sevdiğimiz arazi dolaşma işiyle iştigal ediyoruz. Yani yiyecek içecek ve ihtiyaçlarımızı alıp birde derin dedektör diye bana satılan fakat markasını hatırlayamadığım bir cihazla dolaşıyoruz dağ bayır. O gün özel biryere gitmiştik üç tarafı dağ ve yerleşim yeri olduğu rivayet edilen bir alanda gayri ihtiyari açtık makinayı arkadaşlarımdan birisi biz önden gidiyoruz o da arkamızdan bizi makina ile takip ediyor biraz ilerimizde g..t taşı diye adlandırdığımız ortasında yarık olan ve yarıkta kesik kesik işaretler olan bir metre çapında yere gömülü bir taş var ona doğru ilerliyorduk. Birden arkadan gelen arkadaşın eindeki makinamız avazı çıktığı kadar bağırmaya başladı . Allah Allah dedik yahu o civardan bir zatta arkadaşlarımız arasında idi zaten, dedikki burada bir boru tesisatı falan mı var neden bir doğrultu da ötüyor bu?
Yok dedi burada öyle birşey yok. Tutunki olması da zaten mantıklı değildi 3 5 metre civarında makina bizi sola doğru kıvrılarak bir yere kadar götürdü. fazla uzak değil ama ben diyeyim 2 siz deyin 3 metre kadar bi mesafe. Ama birden burayı geçince makina sustu. Buna istinaden biz bu makinanın en son öttüğü yeri tekrar ölçmeye başladık. Aman allahım o da ne tam bir mezar boyutu kadar bir alan var altımızda onu anlayabiliyoruz, e buda bir dedektör çok ta derin değildir diyerekten yanımızda bulunan özel olarak hazırlattığım 3.5 metre eli şişlerimizi çıkarıp orayı kontrol etmeye başladık. Şişi bir yere saplıyoruz alt taraftan içi boş bir kayaya vurduğumuzu anlayacağımız şekilde bir ses geliyor güm güm diyelim biz bu sese, aha dedik burda bişey var başladık sağdan soldan şişlemeye yaptığımız şişleme sonrasında 40 cm civarında tam bir mezar boyutunda yani 65*200 civarında bir alanda bu sesi aldık. Fakat sınırın dışına çıktığımızda şişi 3.5 metre eleyerek batırıyoruz şiş aşağıya kada dalıyor hemde engelsiz. Tekrar emin olmak için aynı deldiğimiz yani ses çıkan yerlere tekrar soktuk yine aynı.
Tamam dedik burasıdır fakat bi düşündük yanımıza hiç kazma keser yani kazıcı hiç birşey almadık. Tam konuşurken o civardan olan arkadaş dediki yahu dedi bizim buralarda bi kazma bi kürek olacaktı dedi du ben bakayım dedi bi çırpıda koştu gitti geldi elinde bi kazma bi kürek. Neyse başladık biz kazmaya daha 3 5 kazma salladığımızla beraber tepemizde tam avucumun içi kadar bir böcek uçmaya başladı. Bu arada zamanımızda tam akşam ezanı okundu okunacak o saatlerde hava kararmak üzere yani. Arkadaş hop noluyo ya dur ben şunu kürekle indirivereyim aşağıya dedi.(tabi tam olarak söylediği küfürlü başka bişeydi onu burada yazmıyorum) Ya bi dur öyle deme ne olur ne olmaz derken bir taraftan da korkuyoruz sorti yapıyor bize böcek bu arada böceğin ortaya çıkması sırasında da ezan okunmuştu camiden ses gelmişti bize. Neyse böcek gittiiii biz başladık kazmaya tekrar. 10 dakika geçmedi biz diz hizasını geçtik zaten fakat ortada hiç birşey yok şiş soktuğumuz yerin ucuna geldik. Hayret verici bişekilde biraz önce ses gelen yerlerden bir tanesine doğru şiş deliğini takip ederek kazdık fakat ne görelim? hiç bişey !! hemde nasıl hiç birşey hani diyelim şiş bi mezara denk gelmedi de bi taşa denk geldi ondan oldu toprak ta gevşek ses yaptı ama 13 14 delikte de mi aynı yere denk geldi hadi diyelim denk geldi taşlar nerde o zaman avucumuzla çıkan toprağı eledik olduğu gibi fakat hiç ama hiç birşey bulamadık. Hep derlerdi de biz inanmazdık aşağıya çekerlermiş diye belki dedik inanmıyoruz ya ama çaresiz şu şişi bir daha sokalım aşağıya . Ok; aldık şişi elimize başladık aynı yerlerden, aynı deliklerden sokmaya her biride yukarıdan aşağıya 3.5 metre katıksız engelsiz indi. Tabii perişan olduk anlamlandırmaya çalıştık fakat şu gün dahi bir anlam veremiyoruz.
Şimdi üstadlar ve sevgili okuyucu arkadaşlar hacı hoca ayrı bişey tamam da cinler bu işlerle ilgilenmez diyoruz ne alaka olurmu öyle bişey diyoruz . Diyoruzda peki bu yaşadığımız olay nedir sizce ne oldu yada olmuş olabilir diyorsunuz yorum yapabilirmisiniz acaba?

Saygılarımla.

Konu Arthemis1 tarafından (14-09-2010 Saat 04:12 ) değiştirilmiştir.
Okunmamış 18-09-2010
beritan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Gelişmiş Üye

Standart cinler vardır ayetlerle açıklama yapmak istedim

1-1 CİNNİN VE ŞEYTANIN VARLIĞININ DELİLLERİ
- Kur'an'dan Deliller
سورة الأحقاف (46) ص 506.

وَإِذْ صَرَفْنَا إِلَيْكَ نَفَراً مِّنَ الْجِنِّ يَسْتَمِعُونَ الْقُرْآنَ فَلَمَّا حَضَرُوهُ قَالُوا أَنصِتُوا فَلَمَّا قُضِيَ وَلَّوْا إِلَى قَوْمِهِم مُّنذِرِينَ{29}

1-"Ey Muhammed! Kur'an'ı dinleyecek cinlerden bir takımını sana yöneltmiştir. Ahkaf:29

سورة الأنعام (6) ص 144.

يَا مَعْشَرَ الْجِنِّ وَالإِنسِ أَلَمْ يَأْتِكُمْ رُسُلٌ مِّنكُمْ يَقُصُّونَ عَلَيْكُمْ آيَاتِي وَيُنذِرُونَكُمْ لِقَاءً يَوْمِكُمْ هَـذَا قَالُواْ شَهِدْنَا عَلَى أَنفُسِنَا وَغَرَّتْهُمُ الْحَيَاةُ الدُّنْيَا وَشَهِدُواْ عَلَى أَنفُسِهِمْ أَنَّهُمْ كَانُواْ كَافِرِينَ {130}

2- "Ey cin ve insan topluluğu! Size ayetlerimizi anlatan ve bugünle karşılaşmanızdan sizi uyaran peygamberler gelmedi mi?En'am: 130

سورة الرحمن (55) ص 532.

يَا مَعْشَرَ الْجِنِّ وَالْإِنسِ إِنِ اسْتَطَعْتُمْ أَن تَنفُذُوا مِنْ أَقْطَارِ السَّمَاوَاتِ وَالْأَرْضِ فَانفُذُوا لَا تَنفُذُونَ إِلَّا بِسُلْطَانٍ {33}

3- Ey cin ve insan toplulukları! Göklerin ve yerin çevresini aşıp geçmeye gücünüz yetiyorsa geçin! Ama Allah'ın verdiği bir güç olmaksızın geçemezsiniz ki! Rahman: 33

سورة الجن (72) ص 572.

قُلْ أُوحِيَ إِلَيَّ أَنَّهُ اسْتَمَعَ نَفَرٌ مِّنَ الْجِنِّ فَقَالُوا إِنَّا سَمِعْنَا قُرْآناً عَجَباً {1}

4- Ey Muhammed! De ki: "Cinlerden bir topluluğun Kur'an-ı dinlediği bana vahyolundu. Onlar şöyle demişlerdir: "Doğrusu biz, doğru yola götüren hayrete düşüren bir Kur'an dinledik de ona inandık." Cin:1

سورة الجن (72) ص 572.

وَأَنَّهُ كَانَ رِجَالٌ مِّنَ الْإِنسِ يَعُوذُونَ بِرِجَالٍ مِّنَ الْجِنِّ فَزَادُوهُمْ رَهَقاً {6}

5- Gerçekten bir takım insanlar cinlerin bir takımına sığınırlardı da onların azgınlıklarını artırırlardı. Cin: 6
Okunmamış 18-09-2010
beritan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Gelişmiş Üye

Standart selamun aleykum

arkadaşlar ben yeni katıldım sizlere benden önce bu konuyu açmışsınız bende size ardımcı olayım dedim saygılarla
Okunmamış 27-09-2010
Gelişmiş Üye

Arthemis üstad ilginç bir şey başınızdan geçmiş... Bir defa bu işlerde küfüre yer vermemek gerekir.. Farz-ı muhal orada bir Hristiyanlık ilk dönemi mezarı vardı.. Biliyorsunuz İslam'dan önce hak din Hristiyanlık olduğu için onlar da Müslüman kabul edilir.. Yani mezar alanlarında daha dikkatli olmak gerekiyor..

Dedektörünüz nasıl birşeydi tam olarak bilmiyoruz ancak hiçbir dedektör 3,5m'den mezar içindeki birkaç hediyeyi tespit edemez.. Ben içindeki metallere sinyal vermediğini, oradaki mineral yapısının farklılığından dolayı yanıltmış olabileceğini düşünüyorum.. Bir de bahsettiğiniz cihaz ile, şişlediğiniz ve kazdığınızı yere tekrar bir tespit amaçlı baktınız mı?

Saygılar...
Okunmamış 28-09-2010
BEYAZENCi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Kayıtlı Kullanıcı

Belkıs’ın Tahtı:

Süleyman Aleyhisselâm Belkıs’la beraber Sebe heyetinin gelmekte olduğunu öğrenince, Allah-u Teâlâ’nın kendisine tahsis buyurduğu mucizelerden bir kısmını onlara göstermeyi, böylece hiç tereddüde kapılmadan iman şerefiyle müşerref olmalarını arzu etti.

Emrinde çalışan cinlerin ve insanların ileri gelenlerini toplayarak onlara dedi ki:

“Ey ileri gelenler! Onlar teslimiyet gösterip bana gelmeden önce, hanginiz o melikenin tahtını bana getirebilir?” (Neml: 38)

Bu, Hüdhüd’ün haber verdiği taht idi. Kendisinden önce o muhteşem tahtının Kudüs’e celbedilmesini muvafık görmüştü.

Âyet-i kerime’de:

“Cinlerden bir ifrit” (Neml: 39)

Diye geçen, şer ve kötülükte, şeytanlıkta ileri gitmiş, tuttuğunu koparan, kuvvetli ve becerikli bir cin şöyle dedi:

“Sen makamından kalkmadan, ben onu sana getiririm. Gerçekten bu işe gücüm yeter ve benim sözüme güvenilir.” (Neml: 39)

Bu beyanı ile en küçük bir ihanette bulunmayacağına, bir ziyana uğratmadan, bir yerini değiştirmeden getireceğine teminat vermiş oluyordu.

Süleyman Aleyhisselâm o zamanı uzun buldu. Daha önce gelmesini arzu buyurdu.

Bu hassas ve ince nokta Âyet-i kerime’de şöyle buyuruluyor:

“Kitap’tan ilmi olan kimse ise ‘Sen gözünü açıp kapamadan, ben onu sana getiririm.’ dedi.” (Neml: 40)

Kitap’tan ilmi olan bu zâtın Hızır Aleyhisselâm olduğu mervidir.

Onun iddiâsı İfrit’inki gibi kuru bir iddiâ olarak kalmamış, getiririm demesiyle tahtın yanlarında hazır olması bir olmuştu. Yani söyleyinceye kadar getirmişti bile. Çünkü ilmini biliyordu.

Kendileri gelmezden önce, tahtını olduğu şekliyle getirmenin harikulâde bir hadise olduğu şüphesizdir.

Süleyman Aleyhisselâm, bir benzeri başkasına verilmemiş olan bu saltanat ve nimetleri sonsuz şükürle karşılıyor, bunu kendisine müyesser kılan Allah-u Teâlâ’ya şükranlarını arzediyordu.

Âyet-i kerime’de şöyle buyuruluyor:

“Süleyman, tahtı yanı başına yerleşivermiş görünce dedi ki:

Bu Rabbimin lütfundandır. Şükür mü edeceğim, yoksa nankörlük mü edeceğim diye beni imtihan etmek istiyor.

Şükreden ancak kendisi için şükretmiş olur. Kim de nankörlük ederse, muhakkak ki Rabbim müstağnidir, kerem sahibidir.” (Neml: 40)
Okunmamış 20-10-2010
Yeni Üye

Alıntı:
Ronin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Arthemis üstad ilginç bir şey başınızdan geçmiş... Bir defa bu işlerde küfüre yer vermemek gerekir.. Farz-ı muhal orada bir Hristiyanlık ilk dönemi mezarı vardı.. Biliyorsunuz İslam'dan önce hak din Hristiyanlık olduğu için onlar da Müslüman kabul edilir.. Yani mezar alanlarında daha dikkatli olmak gerekiyor..

Dedektörünüz nasıl birşeydi tam olarak bilmiyoruz ancak hiçbir dedektör 3,5m'den mezar içindeki birkaç hediyeyi tespit edemez.. Ben içindeki metallere sinyal vermediğini, oradaki mineral yapısının farklılığından dolayı yanıltmış olabileceğini düşünüyorum.. Bir de bahsettiğiniz cihaz ile, şişlediğiniz ve kazdığınızı yere tekrar bir tespit amaçlı baktınız mı?

Saygılar...

Üstad Selamlar.

Ben eklemek isterim ki bir detayı yanlış hatırlıyormuşum tam o alanda cihaz ötmeye başlamış. Artık neden öyle hatırladığımı bilemiyoru . Diğer arkadaşla sohbet ederken çıktı ortaya .( Hafızam beni hep yanıltıyor ufak detaylarda söylemeden geçmeyeyim .

Üstad Daha sonra iki kez gittik oraya fakat aynı durumda herhangi bir değişiklik yok.Eğer mineral nedeniyleolsaydı zaten birbirinden faklılık göstermeyecek seviyede en az 10 dönüm arazi nin bir kaç metrekaresi orası öyle olsaydı diğer yerlerde de ötmezmiydi üstad? Hristiyanlık roma dönemi olduğunu tesbit ettik bölgedeki işaretlerden dolayı. Eğer herhangi bir konuda yol gösterebilirseniz müteşekkir oluruz. Saygılarımla.
Okunmamış 20-10-2010
Gelişmiş Üye

Üstadım nasıl yol göstereceğimi bilmiyorum....Çünkü arazide numunelik ne çıkıyor bilmiyorum.. Mezarlık alanıysa zaten dedektörlerle orada pek iş yapılmaz.. Hele ki derindeki mezarlarda...

Mezarlık alanı ise resistivite deneyin isterseniz...

Saygılar....
Okunmamış 22-10-2010
APICTEA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
APICTEA
Ziyaretci

Benim makine sinyal alsında.... Cine bile kazdırırım defineyle hazineyle cinle işim olmaz Antikacılık teknoloji bilgi sabır azim ekip ve tecrübe işidir...!!! Antikacı ile defineciyi hazineciyi ayırt etmek gerek... Ben bu tarz hurafelere inanmam..!

Saygılar
Okunmamış 22-10-2010
Gold - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Gelişmiş Üye

sn jahuta size katılmıyorum.Söylediklerinizin dini temeli yada kaynağı var mı? Bizi aydınlatın lütfen..
Okunmamış 01-11-2010
Yeni Üye

Alıntı:
Ronin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Üstadım nasıl yol göstereceğimi bilmiyorum....Çünkü arazide numunelik ne çıkıyor bilmiyorum.. Mezarlık alanıysa zaten dedektörlerle orada pek iş yapılmaz.. Hele ki derindeki mezarlarda...

Mezarlık alanı ise resistivite deneyin isterseniz...

Saygılar....
Üstad Saygılarımla.
Bahse konu işaret taşımın fotosunu buldum yüklemek istedim. Hazır konu açılmışken tekrar konu açmak istemedim.Affınıza sığınırım. Hayırlı günler dilerim.
Eklenmiş Resmin önizlemesi
snc00012-jpg  

Konu Arthemis1 tarafından (01-11-2010 Saat 03:25 ) değiştirilmiştir.
Okunmamış 09-11-2010
dr.defineci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Banned

Alıntı:
Arthemis1 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Üstad Saygılarımla.
Bahse konu işaret taşımın fotosunu buldum yüklemek istedim. Hazır konu açılmışken tekrar konu açmak istemedim.Affınıza sığınırım. Hayırlı günler dilerim.

sn arthemis taş söylediklerinizi doğruluyor onun üst tarafındada dikili yuvarlak bir taş daha var
mesafesi fazla değildir 30 metre cuvarında 18 de olur bu gözünüze çarptımı

arı meselesine gelince evt gerçektir çok yakın olur bu tür metaller 70 cm yi geçmiyor
arılar uçtu gitti bişey kalmamış eğer 3.5 tane olsaydın sizinle uğraşıp dursaydılar 1 sene sonra aynı noktada olacak versa bişey ama toplu çıkıp gitmişler se olay bitmiştir mal gitmiştir

tektekçilik yapan kişiler ufak tefek malzemlere denk gelip gider bu böyle ama bazende işte böyle denk gelenlerde oluyor ben tartışma meselsi yapmak istemiyorum hiç bir zaman toplu bir gömünün kolay bırakıp gittiklerine inanmıyorum bu böyle bilinsin yok hurafe yokmuş şu bu iş değil vardır gerçek işlerdir herkesin harcıda değildir heryerdede olacak bir şey değildir saygılar

Etiketler
3harfli, cin, cindefine, define, ilişkisi, papaz büyüsü, sahipli gömü

Seçenekler
Stil