Yükleniyor...
Farmet Teknoloji, Phanes, coskun, Ercan_Usta, sezgin64, caponali

Go Back   Farmet Forumları > Profesyonel Defineci Bölümü > Hurafeler ve Gerçekler

Hurafeler ve Gerçekler Bu bölümde uzmanlarımız ve katılımcılar, cin, büyü, hoca, tılsım ve define ilişkisi üzerine bilgi alışverişinde bulunabilirler

LinkBack Seçenekler Stil
Okunmamış 03-03-2010
Ronin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Gelişmiş Üye

Standart Cin-Define ilişkisi

Üstad bu konuyu açmanız iyi olmuş. Ben de merak ediyorum ustalar ne diyecekler bu ayrılmaz ikili hakkında...

Saygılar..
Okunmamış 04-03-2010
strabon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Gelişmiş Üye

bu konu ile ilgili o kadar çok hikaye dinledimki, bazen hepsini toparlayıp kitap falanmı yazsam acaba diyorum.Ne hikayeler var insanımızda bilseniz.Adım gibi biliyorum kitap yazsam tirajı Harry Potter'i tahtından indirir.O yüzden ronin üstat gibi bende sabırsızlıkla bekliyorum.
Okunmamış 04-03-2010
Misafir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Banned

Alıntı:
strabon Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
bu konu ile ilgili o kadar çok hikaye dinledimki, bazen hepsini toparlayıp kitap falanmı yazsam acaba diyorum.Ne hikayeler var insanımızda bilseniz.Adım gibi biliyorum kitap yazsam tirajı Harry Potter'i tahtından indirir.O yüzden ronin üstat gibi bende sabırsızlıkla bekliyorum.
değerli arkadaşlar bizlerde bir çok kereler duyduk hala duyuyoruz malın yerini değiştirdiler diyerek başlayan konuşmaları,soyut olan bir şey somut bir varlığın yerini değiştirmesi birkere imkansız bir konu o nedenle ben fazlaca uzatmadan hurafelerden uzak durulup bilim ve teknolojiyi yan destek alarak bilgi ışığında ar-ge çalışmalarına devam diyorum,bu konuda başımdan şu geçti bu geçti demiyorum çünki bir şeyler yaşamadık ha bir hocanın gafletine gelip bir horozumuzu pirzola yaptığını biliyorum ama burda cin olan bizim hocaymış meğer

saygılar
Okunmamış 04-03-2010
Farmet Teknoloji - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Site Sahibi / Tel: 0232 339 85 74

Farmet Teknoloji - MSN üzeri Mesaj gönder Farmet Teknoloji - YAHOO üzeri Mesaj gönder Farmet Teknoloji isimli Üyeye Skype üzeri Mesaj gönder

Sevgili Hundai usta, horoz yorumunuz çok düşündürücü

Sizin, sonucuna ulaşılmış işaretler bölümünüzde yaptığınız açıklamalardan hareketle, bu tip şeylerle en çok karşılaşmış olan kişi olduğunuzu düşünmek gerekir. Ancak siz de böyle birşey olmadığını söyledikten sonra, daha başka söz söylemeye gerek kalmamış.

Ancak yine de bu konuda söyleyecekleri olan arkadaşlarımız varsa her ne olursa olsun düşüncelerini paylaşmalarını bekliyoruz.

Hoşçakalın
Okunmamış 04-03-2010
Banned

detaylı yazacağım güleceksiniz horoz yorumunu
Okunmamış 09-03-2010
Kenan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Kayıtlı Kullanıcı

Ben Sahsen kendi fikrim bu cin bölümü kaldırım ne kadar okumak istemesem de gözüme ilşiyo ya insanların bilinç altında yer yapıyo sonra gece rüzgar gıcırtısında adam tırsıyo :
Okunmamış 09-03-2010
strabon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Gelişmiş Üye

Aslında Kenan kardeşime katılmıyor değilim.Her ne kadar cin-min yoktur desekte,insan yinede etkileniyor doğrusu.Bundan yaklaşık 2 yıl önce Hatay'da arkadaşların evinin çatısında gece çay içiyoruz.Konu konuyu açtı geldi cinlere hocalara dayandı.Ben bastırıyorum cin yoktur,hacıya hocaya inanıpta paranızı pulunuzu kaptırmayın falan diye.Anlatan arkadaşta öyle davudi bir sesle anlatıyorki, yan komşunun kızı çamaşırı ipe sermek için kuvvetlice silkeleyince, çıkan sesten tırsıp kendimi divandan aşağı atmışım.Sonra aylarca bunu bana hatırlatıp halime güldüler.
Okunmamış 10-03-2010
eren - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Gelişmiş Üye

cin vardır .biz müslümanlar bu şekilde inanırız.ve inanmak zorundayız.
inanmayanıda zorla inandıramayız.saygılıyız.
hacı hoca kelimesine sinir oluyorum.zira bu işle uğraşanlar islami derdi
olan insanlar değil.bu kisve altında insanları somüren şarlatanlardır.
islam inancı .inanç ve kutsi değerleri kullanarak insanları aldatan
bu işle uğraşanları tehdit etmiştir.islamda yasak olan bu tür işleri
islama yıkmak ne derece mantıklı bilmem.
bu konu sadece burda değil heryerde ne zaman açılsa .zoruma giden
fal.sihir cincilik üfürükçülük işi şiddetle yasak olmasına rağmen .bu işin
faturası islama kesiliyor.
ben şahsen ehli sünnet mü'min olarak .cine inanırım.ama onların bizim
dünyamızla çok istisna dışında bir ekileri yok.defineci olarak
ne işarete .ne çubuğa .ne pahalı alan taramalara .ne reml ve falcılara
inanmam.ben teknolojiden ve kısmetten başkasını dikkkate almam.
insanlar süleyman (a.s) ın olaylarından kendine ders çıkarmaya kalkıyor
ama unutulmasın o çok ozel bir peygamberdi

saygılar..
Okunmamış 10-03-2010
Gelişmiş Üye

Aynı fikirdeyim manevi varlıkların, maddi parasal şeylerle işi olmayacağı kanaatindeyim.

Dediğinize misliyle katılıyorum. Ne kadar defineci hacı hoca üfürükçü taifesi gördüysem hepsi hakikaten üfürükçü idi. Almışlar ellerine birer tane tespih, güya soru soruyor ve tespih nasıl sallanıyorsa ona göre vardır yoktur şurdadır tarzından üfürüyorlardı ve bu adamların hiçbiri ne namaz kılıyordu ne de İslami gerekleri yerine getiriyordu. Ama hepsi sözde hoca idi. Define hocası...

Yalnız dikkatinizi çekerim, benim gördüklerim bu şekilde idi, başkaları (bu işle uğraşan) tabi namaz da kılıyor ve İslami gereklerini de yerine getiriyordur ancak bence bunlar çok çok azdır. Neden derseniz bu gerçek hocalar cin ile maddi dünya işlerinin birbirinden ayırararak mantıklı davranırlar. Çünkü bilirler..

Ama yukarıda ilk kategoride bahsettiklerim ise bilmezler, bilmiş gibi yaparlar...

Saygılar..
Okunmamış 10-03-2010
Phanes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Genel Yönetici

hoca dedinizmi cin'ler tepeme çıkıyor..

(gördünüzmü demekki cin varmış)
Okunmamış 10-03-2010
Banned

bakın arkadaşlar ben bir hocanın itiraflarını nlatayım size ama hakikaten bu hoca öyle böyle bir hoca değil inanın millet peşinde geziyor ve benim horozun katliamcısı
öncelikle horoz olayını anlatayım,bir gün bir vadide araştırma içindeyim iki gün gittim geldim ama yol uzak olunca dedimki bir gece kalacam burda sabah buranın durumu görecem dedim üç arkadaş bir mağrada ateş yakıp geceyi orda geçirdik ama inanılmaz keyfliydi arkadaşlar, insan kendini indiana jons sanıyor herneyse bu arada aramıza bir yaşlı amcamız katıldı bir arkadaşın vesilesiyle neyse araştırma sonucu yer belirledim burdan detay girececeğiz dedim yer belli
yaşlı amcamız dediki: bir hoca var onunla konuştum kan akıtmak lazım dedi

ben:ya amca bırak bu işleri hoca moca işimiz olmaz

yaşlı amca: oğlum bak bu hoca öyle böyle bir hoca değil gel sözümü dinle dedi

horozu ben getirecem dedi hoca gelsin bir üflesin okusun ne zararı var dedi.

ben: artık hoca kaçınılmaz oldu ya ya orayı bırakıp gidecem yada hocanın kahrını çekecem yeri bırakmakta istemiyorum neyse bir gün daha bekledik akşama hoca ve amcamız kucağında babayit beyaz bir horoz geldiler

hocaya baktım herifin kendisi zaten cine benziyor gece hamile bir kadın görse adamı kadın çocuğunu düşürür korkudan her neyse adamı aldık horoz kucakta malum yere geldik
hoca yolda başladı esnemeye ,habire çok kuvetli deyip duruyor bir ,üç beş, artık dayanamadım ya hoca bu kuvetli olan nedir böyle ,kardeş dedi çok fena bir yerdesiniz iyi hoca hadi ne yapacaksan yap zaman kaybetmeyelim dedim sonunda vardık malum yere hoca bir çırpıda kesiverdi horozu aldı eline horozun kanını her tarafa damlatıyor ortalık alamet bişey oldu neyse okudu üfledi bir şeyler yaptı artık başlayabilirsiniz dedi bende sizi aşağıda yolun kenarında bekliyorum dedi neyse ben bizim arkadaşlara baktım siz benim dediğim yeri halledin dedim hoca öyle bir yer dediki çalışmak ne mümkün koca kayayı kepçe olsa kıramaz bir kaya ,neyse ben yine bildiğimi yapıyorum tabi ara sıra bakıyorum beklediğim emareleri yakalıyorum,ama yaşlı dayı küstü habire illa hocanın dediği yeri kazalım diyor en son dayanamadım bırakın biraz dinlenin dedim aşağıya indirdim çocukları ,hocanın yanına gidecez gecenin karanlığında hoca öyle bir ateş yakmış ki ne ateş, bizim hoca bizim horozu bir çırpıda tulum çıkarıp ateşe atmış bile butları çekip çekip parçalar,zaten canım sıkılmış ya hocayı öyle görünce ulan senin .c....de senin verdiğin noktanında çileden çıktım hocayı gecenin karanlığında bir kovuşum var orda beni tutana aşk olsun yani hoca bizim horoza öyle bir kanca takmış ki herif ağzınıın kenarını dahi silme ihtiyacı duymadan horozu zımbıldattı

aradan üç gün geçti bu hoca beni aradı ya kardeş seninle konuşmam lazım falan filan canım sıkılmış ya ne konuşacan lan benle dedim ya bin rica geldi sonunda hocayla arkadaş oldum adam her şeyini itiraf etti

mesela köylerde muska yazarım diyor musaka yazılmışsa musaka yerlerini bulurum diyor ama tabi nasıl yapıyor önceden telefonlaşıyor konuyu öğreniyor gece evin yakınlarına yazılmış muskaları saklıyor ertesi gün eve gelip ev sahibesine başlıyor anlatmaya sana böyle muska yapılmış yok çocuğundada muska var neyse diyorki gece evin şu çevrelerini arayın muskalar oralardan çıkacak diyor tabi gariban köylü hocanın dediğini harfiyen yapıyor .bir bakıyorlar muskalar hakikaten hocanın dediği gibi çıkıyor ondan sonra bu hoca oooooooo ne büyük bir hoca anlayın artık bundan sonraki konularıda
Okunmamış 12-03-2010
coskun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Administrators

Hundai ustam senin hoca tam çakalmış ama aslında gercek hocalarda var fakat iş defineye gelince kandırıyolar gerçeği göstermiyolar.Zaten gerçeği görenler ya hayatta degil yada bakıyor söylemiyor söyleyenlerde zaten cok zengin Örnekleme isterseniz sunarım ama şu an acil çıkışa basmalıyım.saygılar.
Okunmamış 12-03-2010
coskun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Administrators

Alıntı:
strabon Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
İnanın ben parayı buluyum filmini öekicem çok güzel projem var senaryosunu bile yazıyorum şu anda.Ama önce pere peree pereeee
Okunmamış 12-03-2010
sokaloblaka - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Kayıtlı Kullanıcı

Selam arkadaşlar,Bizim burdada bi horozcu var adama ne dediysem işlemedi.mahallede horoz kalmadı,Özelliklede beyaz olacakmış.Burda beyaz olan horoz bulamadılar en sonunda dışardan başka şehirden getirttiler defalarca.Hundai kardeş bu horozlar hakkında yorumlarını bekliyoruz.Ben bu konu hakkında çok bilgiler okudum zamanla ama kafama girmedi."ARKADAŞLAR HER ZAMAN BİLİMDEN,TEKNOLOJİ"den yana olmakta yarar var.Saygılar...
Okunmamış 12-03-2010
eren - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Gelişmiş Üye

horoz meselesi cin ile ilgili değildir.horozun boynuna asılan yazı ibranice
ismi azam yazısıdır.tabi bu doğrumudur onu bilmem.bu bir çeşit tılsım diyebiliriz.
bu yontemle define bulunmaz.o kadar şüpheli arazi varsa cihazla tarayın bence
Okunmamış 18-04-2010
egeli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Profesyonel

arkadaşlar hepimiz müslümanız çok şükür elhamdülillah Allah c.c herkese akıl ihsan etmiş şüphesiz eren kardeş senin dediğin o ne idüğü belirsiz gizli ilimler kitabından vardır bu kitap insanı dinden uzaklatırır allah korusun çünkü dini istismar eden birçok konuyu ele almıştır bizim kitabımız tektir oda kuran-ı kerim dir tek seçenek teklonojiden faydalanmaktır bilemediğimiz yerlerde güvenilir kişilerden destek almaktır Allah C.C herkesin gönlüne göre versin...
Okunmamış 28-04-2010
çaylak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Yeni Üye

gerçekten yoktur deme ...
Okunmamış 29-04-2010
egeli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Profesyonel

gerçekten olmayan nedir sayın çaylak...
Okunmamış 13-05-2010
jahuto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Yeni Üye

Efendim yeterince malumatınızın olmadığı konuda ahkam kesmeyin. Bu konu bir bakıma dini kapsama da girer. Kimseye birşey dediğimiz yok. Biri üstüne alınıpta uğraşamam akşam akşam. Üç harfli mahlukat belli bir süre define toprak altında kaldığında sahiplenirler. Fiziki olan bir şeyi de kaçırırlar. Yani toprak altındaki alıp yerini değiştirebilirler. Kendilerine bu türeden pekçok insan üstü kabiliyet verilmiştir. Pekçok şekle girebilirler. Fakat onlarda insanlar gibi sorumludur. Yaratılışları insan gibi topraktan değil; yalın bir ateştendir. Kısaca dini yönü de olan bir konu hakkında hakkında var yada yok derken dikkatli olunmalıdır. Ben bu bilgileri uzmanlığına kesinlikle güvendiğim hocalarımdan işittim. Kendimde başıma bu türden pekçok olay da geldi. Yani eminim. Fakat bu meseleyi de fazla kurcalamayın. İşin özü budur. Birbirimize dua edelim.

Jahuto
Okunmamış 13-05-2010
Gelişmiş Üye

Usta kimse cin yoktur demiyor. Kuran-ı Kerim'de, Allah kelamında, geçen varlıklara nasıl yok deriz. Bizim asıl öğrenmek istediğimiz ve nerde nasıl yazıyor ki siz cinler defineye sahip çıkıyor diyorsunuz? Bu savınıza yönelik hadis, ayet veya kalp gözü açık zatların sözlerinden örnekler vererek anlatır mısınız?

Saygılar..

Etiketler
3harfli, cin, cindefine, define, ilişkisi, papaz büyüsü, sahipli gömü

Seçenekler
Stil