Yükleniyor...
Farmet Teknoloji, Phanes, coskun, Ercan_Usta, sezgin64, caponali

Go Back   Farmet Forumları > Cihazlar Bölümü / Treasure Hunting Devices > Genel Cihaz Bilgileri

Beğeni şeması3Beğeniler
  • 1 Post By coskun
  • 1 Post By cihangir28
  • 1 Post By Phanes
LinkBack Seçenekler Stil
Okunmamış 31-12-2014
ramazan34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Gelişmiş Üye

Standart stinger 2 vco mod

Hayirli geceler ustalarim size bi sorum olacakti affniza siginaraktan simdi ben bu stinger 2devco moddayken en buyuk kare baslik takiliyken havada sifirlama yaptim sonra toprakta sifirlama yapptim p1s1 de veya p1 s2de toprakta sifirlama yaparken level degerleri 9 10 veya 13 15 ben buna karsilik thers ayarinu level degerleriylede bir yaptim bu yaptigim ayar dogrumu
1 ben bu ayarda ne kadar derine inebilirim en fazla islak toprakta tabi veye mineralli bolge
2 ben bu ayarda thereshi yuksek tuttugum icin derinlik kaybim olurmu olursa ne kadar olur
3 level degerleri aniden asiri yukselir veya asiri eksi olarak duserse bunun mezar olma ihtimali yuzde kac olabilir zemin alti buyuk oda diyelim
4 benim makina sarjim evde 4 saatte doluyor dolduktan sonra calistirirken static 3de iken buyuk baslikta 2 saate yakin araliksiz calistiktan sonra bitiyor normalmi
5 gizli menuye giremiyom vco modda static uzerindeyken sag ok tusla select tusuna ayni anda basili tutuyorum ama farkli ayarlar cikmiyo ne yaabilirim
Ustalarim gercekten cevabini en cok aradigim sorular bu konuda tam bilgilenirsem cok sevinirin selam ve saygilar
Okunmamış 31-12-2014
Gelişmiş Üye

Bu konuda yardimci olacak ustalari beliyorum gercekten cok acil olmasa acmazdim konuyu bu arada herkese hayirli yillar
Okunmamış 01-01-2015
Gelişmiş Üye

Bu konuda bilgisi olan hic yokmu
Okunmamış 01-01-2015
Gelişmiş Üye

Bu konuda neden yadm alamiyorum ustalar
Okunmamış 01-01-2015
Gelişmiş Üye

Ronin ustam nerdesin yav bi konuya el atsan
Okunmamış 03-01-2015
Gelişmiş Üye

Konuya el atacak kimse yok galiba
Okunmamış 03-01-2015
coskun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Administrators

Alıntı:
ramazan34 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Hayirli geceler ustalarim size bi sorum olacakti affniza siginaraktan simdi ben bu stinger 2devco moddayken en buyuk kare baslik takiliyken havada sifirlama yaptim sonra toprakta sifirlama yapptim p1s1 de veya p1 s2de toprakta sifirlama yaparken level degerleri 9 10 veya 13 15 ben buna karsilik thers ayarinu level degerleriylede bir yaptim bu yaptigim ayar dogrumu
1 ben bu ayarda ne kadar derine inebilirim en fazla islak toprakta tabi veye mineralli bolge
2 ben bu ayarda thereshi yuksek tuttugum icin derinlik kaybim olurmu olursa ne kadar olur
3 level degerleri aniden asiri yukselir veya asiri eksi olarak duserse bunun mezar olma ihtimali yuzde kac olabilir zemin alti buyuk oda diyelim
4 benim makina sarjim evde 4 saatte doluyor dolduktan sonra calistirirken static 3de iken buyuk baslikta 2 saate yakin araliksiz calistiktan sonra bitiyor normalmi
5 gizli menuye giremiyom vco modda static uzerindeyken sag ok tusla select tusuna ayni anda basili tutuyorum ama farkli ayarlar cikmiyo ne yaabilirim
Ustalarim gercekten cevabini en cok aradigim sorular bu konuda tam bilgilenirsem cok sevinirin selam ve saygilar
Çok uzun zaman oldu stinger2 elimden geçeli ama aklımda kalanları yazayım...

1.Mineralli bölgede ise p1 s1 ayarında calışırsan daha az etkilenir cihaz mineralden..Buna baglı olarak derinlik kaybı olabilir düşük güc calıştıgın icin ama her güzelin kusuru..Mineral işin icine girdigi zaman lorenz de dahil olmak üzere her cihaz zorlanır buna baglı olarak kullanılan calışma modlarında illaki derinlik kaybı olur..

2.p1 s2 calışıyorsan level degerleri 9-10 yada 12-13 cıkıyorsa baslıgı sıfırladıgın noktada metal olup olmadıgına dikkat et yerini deiştir tekrar ayar yap..Sonra bi 5-10 cm gibi yukarı kaldır..level degerlerini yüksek tutarsan derinlik kaybın olur normalde 5 bile yapsan derinlik kaybın olur ama mineralli bölgede 5 kabul edilebilirken sen 9-10 yada cıkan degere yakın yapıyosan sen baya bi derinlik kaybederek geziyosun...Level degerleri 0 a ne kadar yakınsa o kadar derin calısırsın ne kadar yükseltirse o akdar derinlik kaybedersin.Toprakta sıfırlarken cihazı tasıma mesafenden 5-10 cm daha asagıda sıfırlayıp sonra tasıma mesafene kaldır yada bi 5 cm yukarsına kaldırki mineralden etkilenmesin kafan agrımadan rahat gez.Toprak ayarının dogru oldugunu kontrol işcin ekranda cıkıcak olan ---- yatay cizgiyide takip et ki baslık tasıma mesafen bozulup bozulmadıgına bak..Normalde mineralli topraklar icin auto disc modları da kullanılıyo ama klavuzundan bakmak lazım yanlış bişey yazıp kafanı karsıtırmıyım.

3.level degerlerinin asırı eksiye düşmesiyle boşluk yakalayanlar oldu bu cihazda hatta daha yeni böyle bi soru soran bi arkadasımız daha vardı senmiydin hatırlamıyorum aninden -520ve daha fazla bi degere düşüyormus bi bölgede bosluk olabilecegini söyledik...Aşırı artı degerler genelde bakırda felan cok yükseliyordu hatırladıgım akdarıyla metal olmayan yerde artıya girmez cihaz asırıda girse metal yada elektriksel yada manyateik bi alan yaratan bi yer olabilir..yüksek gerilim yakını baz istasyonu gibi bunlara dikkat et.

4.Şarj dolması normal bana göre bitmesi de normal stinger2 asırı güc üreten ve derin calışan bi cihaz hatta kücük baslıgı taktıgında ürettigi gücün yaydıgı sesi duyabiliyosunuz....Böyle elektrik trafosu gibi vızır vızır ses veriyor hatta bu durum kalp pili olanlara felan sıkıntı cıkarabilior cok yaklaşırlarsa..Static 3 den ziyade cihazın pilinin cabuk bitmesine sebp olan ayar p1 ve s1 ayarlarıdır...p-power yani gücü ifade ediyor sen gücü p3 yaparsan ssensivite s3 yaparsan cihaz en derin modunda ve en cok güc harcayan konumunda calışır ama buna baglı olarak şarjı normalden fazla harcar..zaten p3 s3 calışman icin ortamda sıfır mineral olmalıki kafan rahat cırt prıt olmadan calış.

5.Gizli menüye geçişi şimdi bende hatırlyamadım cihaz elimde olsa kuyrcalayarak bulur gecerim sende öyle yap diyecem ama Farmet konuya cevap verecektir zaten.vco modda static de denedin olmuyorsa birde auto disc modunda dene bence..Bkatın olmuyor hala bekle Farmet aydınlatır..Kolaygelsin iyi çalışmalar.
ramazan34 kişi bunu beğendi.
Okunmamış 03-01-2015
Gelişmiş Üye

Cok tesekkuer ettim boyle uzunca aciklayici yazdiginiz icin hakkinizi helal edin bunlari not edinirim ustam hayirli geceler kolay gelsin
Okunmamış 04-01-2015
Gelişmiş Üye

Coşkun ustam bu arada metal tuttugum zaman cihaza uzaktan overflow uyarısını neden alıyorum surekli
Okunmamış 04-01-2015
cihangir28 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Gelişmiş Üye

Statik 4 basamaktır sen onu 3 de tut 1 ve 2 de çabuk şarj tükenir zira başlığı eğer hızlı sallaycaksan normalde başlık yavaş sallanır o zaman 3 de kalsın. Cihaz VCO modunda herşeye öter sakın cihaz arıza yaptı sanma NORMAL DİSC moduna geç o rada LOW tuşu var selecte basarak bulursun. onu 1 yaparsan eksi değerlere ötmez 2 yaparsan eksi değrlere dooooot artı değerlere diiiiiiiiiiiit diye ses verir. Yalnız NORMAL DİSC modunda balans ayarı çabuk bozuluyor
Okunmamış 04-01-2015
Gelişmiş Üye

Teşekkür ederim Cihangir ustam bu cihaz bazen metali görür görmez overflow diye ekrana çıkıyor metal yakından oluyor normalde ama bazen uzaktayken neden olabilir bu cihaz kalitelimi arazide tavsiye edecegin bir cihazmi auto disc acep modunda metale ses vermiyor normaldir ustat
Okunmamış 05-01-2015
Phanes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Genel Yönetici

Overlowd yoğun manyetik diyerek cihaz sizi uyarıyor uzun süre bu şekilde kalırsa mofsete binen yüklenmeden dolayı cihaz zarar görebilir,zarar görür demiyorum görebilir diyorum yoğunluğu bilemeyiz...
Okunmamış 05-01-2015
Gelişmiş Üye

Anladim ustam tesekkur ederim
Okunmamış 05-01-2015
cihangir28 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Gelişmiş Üye

Ramazan usta sen daha yenisin anlaşılan hevesle Stinger 2 almışsın faydasını görmeni isterim... Bende de stinger 2 var. Şunu unutma bu işte en baba cihaz lorenz deepmax x6 dır lorenze 10 üzerinden 9 puan verirsen stinger 2 ye 65 puan veririm. Böyle soru cevap soru cevapla bu işler olmaz sen cihazı alırken eğitim almadınmı? İngilizcen nasıl? Sen cihazı 2-3 ayda cözersin. Bak sana bir tüyo vereyim eline bir adet demir 1 tl al ona stinger 2 (+) değer verir sonra eline bir kaç tane daha 1 tl al test yap bu sefer (-) değer verir. Lorenz dahil pulseler böyledir Gram altın test et yine aynıdır çokluk oldumu (-) değer verir. Mesele bendeki stinger 2 İD1: 10 İD2: 15 DE test YAparken 22 ayar bileziğe İD1 7 ve 8 değer verdi 24 ayar tek gram altına 4 verdi tek bakır paraya 7 verdi Birde AUTO DİSC modunda ACCEPT konumnda iken ses vermez. Ben en çok REJET modunda çalışıyorum
Okunmamış 06-01-2015
Gelişmiş Üye

cok sagol ustat evet yeni Aldım ustam auto disc modu rejet modu banada mantıklı geliyor o mod peki ustam büyük harfle yazılı olan auto disc artı rejet modunda çalışmayı tavsiye edermisin ben bunun eğitimini almadım aldığım kişide fazla anlamıyordu birde bu auto disc modunda öncelikle ne yapayım toprak sıfırlamasi yani topraktan gelen bütün minerali retetmek istiyorum nasıl yapayım auto disc e geçmeden önce vco modundaki p1 s1 ayarlarida bu modun derinliğini etkilermi kısaca a

Etiketler
mod, stinger, vco

Seçenekler
Stil