Yükleniyor...
Farmet Teknoloji, Phanes, coskun, Ercan_Usta, sezgin64, caponali

Go Back   Farmet Forumları > Cihazlar Bölümü / Treasure Hunting Devices > Genel Cihaz Bilgileri

LinkBack Seçenekler Stil
Okunmamış 04-11-2010
Phanes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Genel Yönetici

Standart pulsede derinlik tesbiti

bugün şahit olduğum bir olayı sizinle paylaşmak isterim.
hani denir ya çerçeve başlıklı pulse cihazların yanında birde vlf türü cihaz olması gerekir diye.
tesadüfen gittiğim yerde bu başlıklı cihazla arama yapan iki kişiye denk geldim,önce irkilselerde tanıştık ve sohbetleştik,neyse uzatmıyayım.
onlar aramalarına devam ederlerken bende az ilerden onları izliyordum.bir hedef tesbit ettiler,ileri,geri,sağ,sol, derken başlığın bir kenarı havaya gelecek şekilde tekrar tuttular ve başlığın kenarıda havaya gelecek şekilde tam köşesini hedefin üzerinden geçirmeye başladılar.
ben ne yaptıklarını anlama ya çalışırken yavaş yavaş yanlarına gittim.
birinin diğerine söylediğine göre 50cm civarında filan diyordu.gerçektende 50cm civarlarında bir eleminyum ilaç kutusu çıkartılar.
derinlik tesbiti konusunda bu benim bilmediğim bişeydi daha doğrusu ilgi alanım tek tek olduğu için bu cihazlar hakkında pek tecrübem olmadığı için bana ilginç geldi.
bu başlıklarda derinlik bu şekildemi anlaşılır veya bunu bilenler varmıdır.

ve adama sordum bana dediği tesbit edilen şeye başlığın bir kenarı ile bakacaksın sinyal gelmeye devam ediyorsa,köşesiyle bakacaksın sinyal yoksa orta derinliktedir,eğer köşedende sinyal alıyorsan sallamalı dedektörlerin algılayabileceği mesafededir dedi.

buda bana tecrübe oldu ..saygılar..
Okunmamış 04-11-2010
Ronin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Gelişmiş Üye

Phanes abim bunlar monoloop başlıklar olduğu için kenarları özellikle çok derinde olmayan metalleri ortalamak için kullanılır.. Tecrübeli profesyonel bir kullanıcı bu şekilde sinyal şiddetinden derinliğini tahmin eder..
Bu arada kullandıkları hangi cihazdı??

Saygılar..
Okunmamış 04-11-2010
Phanes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Genel Yönetici

pulstar 2 pro
başlık 120x120
Okunmamış 04-11-2010
BigBang - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
BigBang
Ziyaretci

Alıntı:
phanes Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
bugün şahit olduğum bir olayı sizinle paylaşmak isterim.
hani denir ya çerçeve başlıklı pulse cihazların yanında birde vlf türü cihaz olması gerekir diye.
tesadüfen gittiğim yerde bu başlıklı cihazla arama yapan iki kişiye denk geldim,önce irkilselerde tanıştık ve sohbetleştik,neyse uzatmıyayım.
onlar aramalarına devam ederlerken bende az ilerden onları izliyordum.bir hedef tesbit ettiler,ileri,geri,sağ,sol, derken başlığın bir kenarı havaya gelecek şekilde tekrar tuttular ve başlığın kenarıda havaya gelecek şekilde tam köşesini hedefin üzerinden geçirmeye başladılar.
ben ne yaptıklarını anlama ya çalışırken yavaş yavaş yanlarına gittim.
birinin diğerine söylediğine göre 50cm civarında filan diyordu.gerçektende 50cm civarlarında bir eleminyum ilaç kutusu çıkartılar.
derinlik tesbiti konusunda bu benim bilmediğim bişeydi daha doğrusu ilgi alanım tek tek olduğu için bu cihazlar hakkında pek tecrübem olmadığı için bana ilginç geldi.
bu başlıklarda derinlik bu şekildemi anlaşılır veya bunu bilenler varmıdır.

ve adama sordum bana dediği tesbit edilen şeye başlığın bir kenarı ile bakacaksın sinyal gelmeye devam ediyorsa,köşesiyle bakacaksın sinyal yoksa orta derinliktedir,eğer köşedende sinyal alıyorsan sallamalı dedektörlerin algılayabileceği mesafededir dedi.

buda bana tecrübe oldu ..saygılar..
Yöntem doğru ; hatta büyük kütlenin sınırlarını belirlemek için de aynı işlem yapılıyor Hatta ben antene az açı verip sığdaki (50cm. civarı) gömünün konumunu da belirlemeye çalışırım
Okunmamış 04-11-2010
light_celal1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Gelişmiş Üye

üstadım paylaşım güzel ellerine sağlık

Etiketler
derinlik, pulsede, tesbiti

Seçenekler
Stil