Yükleniyor...
Farmet Teknoloji, phanes, dost2011, BigBang, coskun, Ercan_Usta, strabon, protek, vatan61, sezgin64

Go Back   Farmet Forumları > Cihazlar Bölümü / Treasure Hunting Devices > Genel Cihaz Bilgileri

Beğeni şeması5Beğeniler
LinkBack Seçenekler Stil
Okunmamış 16-12-2010
cihangir28 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Kayıtlı Kullanıcı

Standart garret gti 2500 kartal gözü baslık kaç metre çeker?

s.a. dostlar bir arkadsımda garret gti 2500 dedektör var kartal göz baslık dahil. garret in VLF dedektör olduğunu biliyorum derinlere inmez ( 60-70 cm) kartal gözü baslıkla kaö metre ye iner mesela kola kutusunu veya 17 litre tağ tenekesini azami kaç metre den çeker? bilgi verirseniz sevinirim. saygılar
Okunmamış 16-12-2010
Phanes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Genel Yönetici

değil kartal göz bildiğiniz bütün gözlü başlıkarı da taksanız bu cihazla metreleri konuşamayız.
dışarda 1 mt yi geçtiğini kabul edersek toprak altıda varil dahi olsa 1 metreyi geçmez.
Okunmamış 16-12-2010
krezus35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
forumdan atıldı

garret gti2500 duyunca bituaf oluyom kac mt boşver hic o makinayla araziye cıkmam emeğime yazık olur.
Okunmamış 16-12-2010
Farmet Teknoloji - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Site Sahibi / Tel: 0232 339 85 74

Farmet Teknoloji - MSN üzeri Mesaj gönder Farmet Teknoloji - YAHOO üzeri Mesaj gönder Farmet Teknoloji isimli Üyeye Skype üzeri Mesaj gönder

Alıntı:
krezus35 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
garret gti2500 duyunca bituaf oluyom kac mt boşver hic o makinayla araziye cıkmam emeğime yazık olur.
Sevgili Krezus35, neden böyle bir yorum yaptınız?
Okunmamış 16-12-2010
forumdan atıldı

bi arkadaşım zamanında aldı bin pişman oldu.2400 tl verdi 2 defa bende onunla araziye gitmiştim. her şeye ötüyodu. bu mak. ismini bile duymak istemem.
Okunmamış 16-12-2010
Farmet Teknoloji - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Site Sahibi / Tel: 0232 339 85 74

Farmet Teknoloji - MSN üzeri Mesaj gönder Farmet Teknoloji - YAHOO üzeri Mesaj gönder Farmet Teknoloji isimli Üyeye Skype üzeri Mesaj gönder

Alıntı:
krezus35 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
bi arkadaşım zamanında aldı bin pişman oldu.2400 tl verdi 2 defa bende onunla araziye gitmiştim. her şeye ötüyodu. bu mak. ismini bile duymak istemem.
Acaba kullanamamış olabilir mi? Genelde herşeye ötüyor diye yorum yapan kullanıcıların, makinalarını kullanamadıklarını tecrübe etmiş bulunmaktayız.

Hoşçakalın
Okunmamış 16-12-2010
forumdan atıldı

Alıntı:
Farmet Tech. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Acaba kullanamamış olabilir mi? Genelde herşeye ötüyor diye yorum yapan kullanıcıların, makinalarını kullanamadıklarını tecrübe etmiş bulunmaktayız.

Hoşçakalın
arkadaş mak. iyi kullanıyordu. ama o da pişman oldu, kimse kusura bakmasın bu makina yaramaz. şimdi arkadaşa mesaj cektim. uzun zamandır görüşemiyoz eğer dönerse mak.ne yaptığını soracam kendisine.

Konu krezus35 tarafından (16-12-2010 Saat 03:21 ) değiştirilmiştir.
Okunmamış 16-12-2010
cihangir28 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Kayıtlı Kullanıcı

en iyi cevabı verse verse ronin usta verir
Okunmamış 17-12-2010
Ronin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Gelişmiş Üye

Alıntı:
cihangir28 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
en iyi cevabı verse verse ronin usta verir
Estağfurullah, sitede gerçekten harika ustalar var ve kaliteli paylaşımcılar var...
Ben araştırdığım kadarıyla şunu yazayım:
Yabancı sitelerde genel anlamda "dissapointing" yani hayal kırıklığı şeklinde yorumlar var... Stabil olmamasından ve derinliğinin basit bir dedektör gibi olduğundan dem vuruyorlar.. Ayrıca all metal modunda bazı kişiler boşa kazdırdığını yazmış.. Bir tane yorumu ekliyorum:
I bought mine at Kellyco 3 years ago, with the EagleEye enhancement. With the 9.5" coil it worked fine, but little unstable in all-metal mode. The 12.5" coil gave me some hard time as it was kind of unstable, but when used with the EagleEye it went totally berzek. Besides, all the bells and whistles announced are disconected when using the large coils. It is a way too heavy machine, and for its price, it is better to buy a mid-range detector, plus having a more lighter and reliable detector. Mine came defective, and by the time they reached that conclusion (after telling me month after month to try this and that) the warranty expired.

Finally, their policy for international sales (I bought mine from South America) is to service the units in Germany, so I was told to send the detector over there. If I knew this in the first place I would not waste my money or my time with this piece of junk. Do yourself a favor and don buy it, as it comes with very poor quality, is expensive and heavy, and their service department is terribly nasty.

Türkiye'de kullanmış olan site arkadaşlarımız da birşeyler yazarlar, zira benim Garrett'in hiçbir cihazıyla işim olmaz

Saygılar...
Okunmamış 18-12-2010
Gold - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Gelişmiş Üye

Biz garret whites,fisher,hakkında bırakın kartla başlığını çift başlıklarıyla dahi 1 metre altına lnilemeyeceğini defalarca yazdık..Ancak iyi bir kullanıcı kulaklıkla al metal modunda sesi iyi dinlerse belki 1 metreye inebilir.

Zaten pulse sistemler bu işi aşmış durumda.
Bunlar tek para cihazıdır,kazma kürekle işi olmaz.Çapadır bunun kazması
Okunmamış 18-12-2010
sokaloblaka - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Kayıtlı Kullanıcı

Arkadaşla Bende bir Whites var Fırsat olursa bunun testlerini yakında siteye koyacam bu makina bir metreye iniyomu inmiyomu orda hep beraber görürüz nasip olursa.İnsaf arkadaşlar bir varilden bahsediyosunuz,yazıktır bu kadar ön yargılı olmayın.
Okunmamış 18-12-2010
Kayıtlı Kullanıcı

Sayın gold çok bilen çok yanılır unutma
Okunmamış 18-12-2010
Gold - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Gelişmiş Üye

Ah keşke yanılsak..Çok istiyorum bu dedektörlerin derine inmesini ama yok gerçekten inmiyor.Aslında satan firmalar bu konuda iddialı değiller.
Bizim Türkiyedeki kullanıcılar abartıyor.
Okunmamış 18-12-2010
Kayıtlı Kullanıcı

Arkadaşlar ben bu dedektörlerin savunucusu deyilim fakat bir varilden bahsediyosunuz vede bir metreden almaz diyosunuz bu iddanız çok yanlış bir metredende alır varili 2 metreden alacağına eminim hemde net bi şekilde alır bendeki eagle ıı sl alabilir magnum force başlıkla çok rahat alacağına eminim.Ben savunmuyorum bu dedektörleri sadece kendi kullandığım whites eagle ıı marka dedektörle ilgili deneyimlerimden ötürü idda ediyorum,sizin savunduğunuz bir çok dedektörlede yarıştırabiliriz.Bu kadar hiçe saymayın yazıktır.
Unutmayıki arkadaşlar günümüzde çok övgülerde bulunduğumuz dedektörlerde olmayan özellikler, bundan 20 yıl önce bu hiçe saydığımız dedektörlerin bazı modellerinde yapılmıştır.beraberce test edelim tabikii burası eniyiyi bulma tartışma formudur.

Her zaman her yerde en iyiyi bulma yolunda sizlerle beraberim.
Okunmamış 19-12-2010
bozkurt61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Yeni Üye

bu cihazlar hakkında net açığa kavuşmamış bi konuda bi ustanın olur dediyini diyer bi usta olmaz deniyor sebebini bi türlü anlayamadığım bu konuda aklıma hemen şu geliyor acaba türkiyede satılan bi çok cihaz bilerek bazı ayarları kısılıyormu veya türkiyeye gönderilen cihazlar defolumu veya dispirötörler çinde veya başka bi ülkede taklit cihazlarmı yaptırıyor veya gerçekten cihazlardan bizim bilmediyimiz bişeylermi sökülüyor vesaire

mantıken bakıldığında mesela garet firması çok eski ve kaliteli bi firma bu firmanın cihazı çok basit ve dandik olması biraz zor onnumara olmasada iyi cihaz üretecek teknoloji ve donanıma sahip bi firmanın dünyada kendine göre kabül ettirmiş bi firmanın cihazları kimine göre on numara kimine göre beş para etmez denildiyinde insanın aklına biçok olumsuzluklar geliyor garet bimetre çekerse diyer vlf cihazlarda aynı veya azbi fark atması gerekirken bazen arada çok basit yorumlar insanı kararverirken zor durumda bırakıyor illaki kullanıcı faktörü veya başlık farkı kalite durum pozisyon cihazlar arasında fark ettirsede bu farklar ahım şahım farklar olmaması gerekiyor yine soruyorum cihazlar hakkında bizlere yansımayan veya bizim bilmediyimiz bi dolaplarmı dönüyor acaba
Okunmamış 21-12-2010
bozkurt61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Yeni Üye

kısılma olayını ben farazi söyledim ama malüm her cihazın bi ustası veya hattası olabilir demek istediyim aynı cihazı bi kaç usta kullanıcı biri dört dörtlük derken diyeri tam tersini diye biliyorsa acaba cihazlarda sıtandart deyilmi yani bi cihazın serisindeki bütün cihazlar aynı perfonmansı göstermiyormu yoksa işin içerisinde bi sahtekarlıkmı var yoksa biz bukadarda beceriksizmiyiz
Okunmamış 24-02-2013
casus8 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Yeni Üye

öncelikle herkese s.a arkadaşlar bakın şimdi bende bir garret kullanıcısıyım şimdi garret dedektörler hava testinde çok başarılı yani ayrımı çok güzel. hava testinde değerli dediği çeyrek altına toprağın 20 cm altına gömdüğümüzde değersiz diyor yani allmetal modunda öttüğü herşeyi kazmanız lazım eğer ayrım moduna alıp değersizi silerseniz altını da silmiş oluyorsunuz tektekçilikte garret marka dedektörlerle kesinlikle allmetalde gezeceksiniz ha buda bir tarlaysa ekilip dikiliyorsa orda zaten bi sürü atık demir vardır bir sürü çivi toplarsınız yine kapatırsınız allmetalı ve kesinlikle altını bulamazsınız eski bronz bakır gümüş sikkeleri bulur ona sözüm yok onun nedenide bu metaller toprağın altında okside oluyor yani küçük bir bronz para üzerinden yıllar geçtiği zaman paranın kendi kütlesinin 5 veya 6 katı oluyor yani okside oluyor bunuda dedektör değerli olarak görüyor ama altında oksit diye bişey olmuyor bu yüzden altına değersiz diyor .bunun nedenide dedektörler de ister otamatik ister manual toprak ayarlı dedektörler olsun toprağa ötmesin diye ayar yapıldığında okside yapmayan altınada ötmesin olmuş oluyor .şimdi sradan bi çapacı gidiyor tesadüf çapa yaparken toprağın 10cm altından altın parayı bulur ama sen dedektörle gidersin nerde beş para etmez bakır bronz paralar var onları bulursun ne hikmetse yani demek istediğim arkadaşlar kesinlikle allmetal modun da gezin ama sabır edin 500 tane demir çıkarsa nasibinizde varsa 501 ci altın çıkar sadece sabır.saygılarımla...
Okunmamış 24-02-2013
Genel Yönetici

Alıntı:
casus8 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
dedektörler de ister otamatik ister manual toprak ayarlı dedektörler olsun toprağa ötmesin diye ayar yapıldığında okside yapmayan altınada ötmesin olmuş oluyor .
İlginç...Siz toprak ayarı ile ayırımı karıştırıyor olmayasınız...
Okunmamış 25-02-2013
casus8 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Yeni Üye

şimdi PHANES ustam sen şimdi manuel toprak ayarlı bi dedektörle araziye çıktığın zaman makineyi ilk açtığında toprağa tutuğunda toprağa ötmüyormu ötüyor sen ötmesin diye ayar yaparak ötmesini kesiyorsun değilmi yani bi demiri ayrımda nasıl elemine ediyorsan ayarı yaparak toprağıda elemine ediyorsun yani bi nevi ayrım yapıyorsun otamatik toprak ayarlı dedektörlerdede en mineralli toprak çeşidine göre ayar yapıyolar senin ayar yapmana gerek kalmıyor zaten otamatik toprak ayarlı dedektörle hiçmihiç altın bulamazzsın ne var ne yok zaten dedektör filitre yapıyor altın çok farklı bi metal bence gerçi altına metal demek biraz yalnış olur sanırım metal olsaydı zaten okside olurdu bi nevi maden zaten toprağın sırrıda halen çözülmüş değil milyon yılda geçse toprağın eriyip bittiğini yok olduğunu gördünüzmü bi nevi toprakta altın sayılır çünkü hiç bi şekilde okside olmuyor demek istediğim bi şekilde altınla toprak bi şekilde kardeş işte dedektörler altına bu yüzden hassas değil toprağı silersen altında siliniyor toprağı silmessen zaten heryer toprak makineyi susturamassın şimdi burda bi sürü insan var tektekçilik yapan biri desinki ben tektekçilikten dedektörüm ayrım modundayken değerli sinyali aldım ve altın sikke veya altın takı çıktı hiç kimse diyemez ama şunu der eğerki bi yaşantı veya güzel bi yere denk geldi onlarca bakır, bronz ,prinç ,gümüş takı veya sikke bulmuştur.ama ne hikmetse altın hiç çıkmaz şimdi diyeceksinizki altın şimdi olduğu kadar ozamanda değerliydi tamam değerliydi ama onlarca çıkmasın bitane iki tanedemi çıkmaz yahuu neyse lafı fazla uzatmayacağım benim bu yazdıklarım şahsi düşüncem ben elektronikçi falan değilim motosiklet tamircisiyim ama kimsede dedektör arayışına falan girmesin hangisi en hesaplıysa onu alsın hepsi aynı arkadaşlar al birini vur ötekine.
Okunmamış 25-02-2013
Genel Yönetici

Alıntı:
casus8 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
motosiklet tamircisiyim ama kimsede dedektör arayışına falan girmesin hangisi en hesaplıysa onu alsın hepsi aynı arkadaşlar al birini vur ötekine.

casus8 kardeşim sen bırak altını dedektörü,madem motorcusun senden bir ricam var bana yardımcı olurmusun?
Ben bir motor almak istiyorum mondial ile honda arasında kaldım bi türlü karar veremiyorum,sence hangisi iyidir?
Yoksa al birini vur ötekine misali hepsi aynımıdır?
Birde şu var ben motor kullanmayı bilmiyorum sence düşermiyim? Eğer düşeceksem benim için hepsi aynıdır al birini vur ötekine.
krezus35 and kaan5557 like this.

Etiketler
2500, baslık, çeker, garret, gözü, gti, kaç, kartal, metre

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)

Seçenekler
Stil