Yükleniyor...
Farmet Teknoloji, Phanes, coskun, Ercan_Usta, sezgin64, caponali

Go Back   Farmet Forumları > Cihazlar Bölümü / Treasure Hunting Devices > Genel Cihaz Bilgileri

Beğeni şeması8Beğeniler
LinkBack Seçenekler Stil
Okunmamış 16-03-2016
Kroisos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Yeni Üye

Standart Dedektör tavsiyesi

Öncelikle herkese merhaba. Aranıza yeni katıldım. Uzun zamandır ilgim olmasına rağmen başlamak kısmet olmamıştı şimdiye kadar. Birkaç gündür dedektörler hakkında araştırma yapıyorum ve öğrenmem gereken çok şey olduğunu anladım. Bu yüzden forumdaki tecrübeli ustalardan yardım almaya karar verdim. Yardımcı olursanız çok sevinirim.

Bütçem 2 3 bin tl arası. Kullanımı kolay, toprak yapısından çok fazla etkilenmeyen (nispeten diğerlerine göre), derinliği 1 m gibi çokta fazla olmayan bir dedektör arıyorum. İnternetteki bilgiler çok tutarsız anladığım kadarıyla. Bu yüzden sizin gibi tecrübeli ustaların yardımına ihtiyacım var. Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.
Okunmamış 16-03-2016
sonnefes07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Yeni Üye

Kardeş hoşgeldin farmet x2 al hiç başka makinalarla kafanı yorma paranı boşa harcama zaten muadili başka vlf makina yok her türlü işini görür metin kardeşimizle irtibata geç derim nacizane fikrim youtube'de gerekli videolarda mevcut
Okunmamış 16-03-2016
Yeni Üye

Alıntı:
sonnefes07 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Kardeş hoşgeldin farmet x2 al hiç başka makinalarla kafanı yorma paranı boşa harcama zaten muadili başka vlf makina yok her türlü işini görür metin kardeşimizle irtibata geç derim nacizane fikrim youtube'de gerekli videolarda mevcut

Öncelikle teşekkür ederim. Aklımda iki model var. Bunlardan biri farmet x2 diğeri AKA Signum MFT7272M. Tecrübeli ustalardan fikir almak için açtım bu konuyu. Tekrar teşekkür ederim
Okunmamış 16-03-2016
caponali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Super Moderator

Hoşgeldin kardeş.kullanımı kolay aç ara basit cihaz arıyorsan düğme sayısı az ekransız veya ekranlı olsada fazla ayar teferruatı olmayan cihazlara yönel derim.Toprak yapısından tüm vlfler hemen hemen aynı etkilenir onu geç.Büyük kütlelerde de hemen hemen hepsi 1 mt ye inebilir (dandik markalar hariç) .Bikaç markada 1 m. yi geçebilir.
Okunmamış 16-03-2016
Yeni Üye

Alıntı:
caponali Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Hoşgeldin kardeş.kullanımı kolay aç ara basit cihaz arıyorsan düğme sayısı az ekransız veya ekranlı olsada fazla ayar teferruatı olmayan cihazlara yönel derim.Toprak yapısından tüm vlfler hemen hemen aynı etkilenir onu geç.Büyük kütlelerde de hemen hemen hepsi 1 mt ye inebilir (dandik markalar hariç) .Bikaç markada 1 m. yi geçebilir.
Hoşbulduk öncelikle. Yukarıda da söylediğim gibi farmet x2 ile AKA Signum MFT7272M modeli var aklımda şuan için. Siz bunlardan veya başka bir şeyde olabilir hangisini önerirsiniz ? Şimdiden teşekkür ederim.
Okunmamış 17-03-2016
sonnefes07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Yeni Üye

Aka7272 başlangıç için sana hayal kırıklığı yaşatabilir Elinin altında çok iyi bir makinacı olması lazım iyi bir kurs almalısın sana yaşadığım tecrubemi anlatayım benim ilk makinam gpx5000 di aldım 1hafta kullanamadan rafa kaldırdım çevrede adını duyan çok ama birebir gören yoktu hemen akabinde bi garrett aldım 1yıl garrettle takıldım işin özünü ve makina kullanmasını sallamasını öğrendim sonra gpx5000 i raftan indirdim 5 yıldır kullanırım daha halen eksiklerim var Tecrube istiyorsan sana tavsiyem basit kullanabileceğin çarpıp kırsanda canını yakmayacak cihazla başla zamanla üst modellere geçersin Başarılar.
Okunmamış 17-03-2016
Yeni Üye

Alıntı:
sonnefes07 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Aka7272 başlangıç için sana hayal kırıklığı yaşatabilir Elinin altında çok iyi bir makinacı olması lazım iyi bir kurs almalısın sana yaşadığım tecrubemi anlatayım benim ilk makinam gpx5000 di aldım 1hafta kullanamadan rafa kaldırdım çevrede adını duyan çok ama birebir gören yoktu hemen akabinde bi garrett aldım 1yıl garrettle takıldım işin özünü ve makina kullanmasını sallamasını öğrendim sonra gpx5000 i raftan indirdim 5 yıldır kullanırım daha halen eksiklerim var Tecrube istiyorsan sana tavsiyem basit kullanabileceğin çarpıp kırsanda canını yakmayacak cihazla başla zamanla üst modellere geçersin Başarılar.
Doğru söylüyorsunuz Teşekkür ederim.
Okunmamış 17-03-2016
zek1907 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Profesyonel Üye

X2 derim aka hava testleri iyi bir cihaz fakat hamamda herkesin sesi güzeldir. Aka kullanıp memnun sayısı pek az ama x2 çok iyi ben yerinde olsam x 2 alırım pulseden farkı yok sadece ocihazı derinliği için alırdım
Okunmamış 17-03-2016
Yeni Üye

Alıntı:
zek1907 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
X2 derim aka hava testleri iyi bir cihaz fakat hamamda herkesin sesi güzeldir. Aka kullanıp memnun sayısı pek az ama x2 çok iyi ben yerinde olsam x 2 alırım pulseden farkı yok sadece ocihazı derinliği için alırdım
Kendimi biraz geliştirdikten sonra pulse de almayı düşünüyorum açıkçası. Bu konuda fazla bilgim olmadığı için sizlere danışmak istemiştim. Büyük ihtimalle de x2 alacağım zaten. Bu foruma iyi ki bakmışım yoksa çok farklı modeller vardı aklımda. Yardımlarınız için çok teşekkür ederim
Okunmamış 17-03-2016
Karali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Yeni Üye

Alıntı:
Arkadaşım Pulseden farkı yok derken vlf yi kasdediyorsun. Hiç bir vlf Pulseyle yan yana duramaz bu x2 de olsa diğeride olsa aynıdır...
Okunmamış 17-03-2016
Kaunos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Yeni Üye

KARALİ Farkındaysan zaten aynı demiyor ki herkes bilir vlf ile pulsenin ne oldugunu şu bi gerçek bir çok pulse kullanmışımdır ama x2 gerçekten çok derine dalabilen vede ayrımı güzel olan bir cihaz pulse ile arasında çokta abartılcak bir fark yok benim gözümde farmeti tebrik ederim x2 gibi bir cihazı bize sundukları için heleki arkasında durdukları için birçok yerli firma gördük satıncaya kadar çok iyiler sattıktan sonra hesaba para yatar yatmaz telefonu bile açmayan cihazın geldine dua ederdik ne yapıyorsan helalinle yapcan ayrıca METİN beye müşteriyle olan ilgisi olsun müşteri memnuniyeti olsun arazide birgünde 10 sefer aradığım halde her telefonu açışında güler yüzle açıp bıkmadan soruları yanıtladığı için sonsuz teşekkürler MUĞLAdan selamlar...
zek1907 and abdulkadir like this.
Okunmamış 17-03-2016
Profesyonel Üye

Alıntı:
Karali Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Arkadaşım Pulseden farkı yok derken vlf yi kasdediyorsun. Hiç bir vlf Pulseyle yan yana duramaz bu x2 de olsa diğeride olsa aynıdır...
Bilader ben burada benzetme yapıyorum sen pulse değince aklına ne geliyorsa sazan gibi atlıyorsun elbette vlf den bahsediyorum .hadi o zaman mesela pulse starın küçük başlığını getirde geçsin bakalım x 2 yı hadi halep ordaysa arşın burada bekliyorum videonu garretin ve whitesin pulselerinide yanına koy
abdulkadir and Kaunos like this.
Okunmamış 18-03-2016
Karali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Yeni Üye

Alıntı:
Bilader ben burada benzetme yapıyorum sen pulse değince aklına ne geliyorsa sazan gibi atlıyorsun elbette vlf den bahsediyorum .hadi o zaman mesela pulse starın küçük başlığını getirde geçsin bakalım x 2 yı hadi halep ordaysa arşın burada bekliyorum videonu garretin ve whitesin pulselerinide yanına koy
Pulse olarak aklıma benim kullandığım adam akıllı gpx ve. Lorenz deepmax serisi geliyor. Pulse starı yerden yere vurabilirsin o zaten bana göre bir pulse değil vlf bile olamaz, bende şunu diyorum zek1907 vlf ile Pulseyi daha ayırt bile edememiş kalkıp yorum yapıyorsun, benzetme yapmışsın vlf ile Pulseyi birbirine benzetme, yarın bir gün birileri senîn yüzünden hataya düşmesin vlf nin pulse kadar derin olmadığını bilsin, x2 derin olabilir kullanmadım onu da denerim... Şimdide ben soruyorum gpx 4500 ün küçük başlıkla inebildiği derinliğe x2 inebilîyormu...
Okunmamış 18-03-2016
Profesyonel Üye

Sen benim wlf ile pulseyi ayırt edemediğimi nerden çıkarıyorsun.ben sana x2 kendini kanıtlamış bir çok cihazdan iyi olduğunu söylüyorum.bazı örneklerde verdiğim gibi.sen bana pulselerin yanından bile geçmez demişsin .ben sana örnek vermiştim değilmi.kaldıki sen bana 4500 den örnek vermiştim tabiki 4500 tartışılmaz ama arada fiyat farkı var.benim saydıklarım arasında .ben bu sitede senin gibi bir çok kişiye tavsiyelerde bulundum hiç biride bana gelip pişman olduklarını söylemedi aksine herkes çok memnun sen şimdi farmette herkese şöyle bakalım zek usta wlf ve pulseyi ayırt edemiyor de sana mı gülerler babamı hadi dene bakalımy
Phanes and abdulkadir like this.
Okunmamış 18-03-2016
Yeni Üye

Yardımlarınız için hepinize teşekkür ederim. Adını bile duymadığım bir modeldi farmet x2.
zek1907 kişi bunu beğendi.
Okunmamış 19-03-2016
Profesyonel Üye

Dostum biz sana tavsiyede bulunsakda sen genede makinayı dene beğenip kafana yatarsa öyle al metin bey kardeşimiz sana yardımcı olacaktır bu konuda .saygılar
Okunmamış 19-03-2016
Yeni Üye

Alıntı:
Dostum biz sana tavsiyede bulunsakda sen genede makinayı dene beğenip kafana yatarsa öyle al metin bey kardeşimiz sana yardımcı olacaktır bu konuda .saygılar
Ben istanbu'lda oturuyorum. Farmet yanlış bilmiyorsam İzmir'de. Gidip gelmem zor gibi.
Okunmamış 21-03-2016
Yeni Üye

Son olarak bir şey daha sormak istiyorum. Tahminime göre bir şey fark etmez diyeceksiniz ama yinede sormak istiyorum. Nokta işaretleyici olarak Garrett Pro-Pointer AT mi MİNELAB PRO-FIND25 mi önerirsiniz ?
Okunmamış 21-03-2016
Phanes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Genel Yönetici

Alıntı:
Kroisos Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Garrett Pro-Pointer AT mi MİNELAB PRO-FIND25 mi önerirsiniz ?
En ucuzunu.
Okunmamış 21-03-2016
Yeni Üye

Alıntı:
Phanes Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
En ucuzunu.

Teşekkürler

Bir arkadaşımda almak istiyor. Bütçe 3 4 bin tl civarı. İyi bir dedektör olması dışında ekranı olsun istiyor.

MİNELAB EXPLORER SE PRO
XP DEUS

Bunlardan veya bu fiyat aralığında ne önerirdiniz ?

Etiketler
dedektör, tavsiyesi

Seçenekler
Stil