Yükleniyor...
Farmet Teknoloji, Phanes, coskun, Ercan_Usta, sezgin64, caponali

Go Back   Farmet Forumları > Cihazlar Bölümü / Treasure Hunting Devices > Genel Cihaz Bilgileri

LinkBack Seçenekler Stil
Okunmamış 20-10-2013
isahamza - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Kayıtlı Kullanıcı

Standart dedektör alırken ne aradığımıza karar vermek :)

sayın ustalar abilerim şimdi desemki en derin dedektör hangisidir diye olmayacak tabiki, yeni bir dedektör alacağım bana yardımcı olursanız sevinirim, bir bileziği onunda büyüklüğünü söyleyim öyle kalın at nalııbı deil normal i ce hani şu iki burmalılar varya abi tek başın a bir bileziği hangi cihaz aynı toprak şartı altında daha derinden alır birde e aşağı en yukarı derinliği ne olur birde lorenz z1 bu işi görebilirmi kullanan vatandaş hiç görmedimde satıcı verilerine göre 2.5 cm lik altını 50 60 cm derinlik yazıyo sizce de öyleidir şimdiden teşekkürler
Okunmamış 21-10-2013
Kayıtlı Kullanıcı

değerli farmet yönetiminden ve tüm ustalardan özür diliyorum konuyu bilmeyerek alakasız olan bir yere açmışım fark ettim ancak nasıl taşınır bilemdiğim için sizden ricam taşırsanız sevinirim daha olmadı silin tekrar özür dilerim
Okunmamış 21-10-2013
Ercan_Usta - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Administrators / FARMET Yönetimi

2.5cm lik altın havada 50-60 olabilir ama dikkat edin bazı üreticiler havadaki algılama mesafelerini derinlik olarak yutturma gayretindeler.
Adres:Atatürk Mah,Meltem Sokak,No:38/13 Sincan/Ankara
Okunmamış 22-10-2013
karan musti - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Gelişmiş Üye

her zaman söylerim denediğim tüm cihazlarda hava testlerinde neredeyse toprakta yapılan testlerle aynı derinliği ölçmüşümdür hava testi yaparken metal sabit başlık hareketli olacak elinizdeki cihazla bu testi yapın ölçün örneğin 1 tl 25 cm diyelim aynı ayarlarda normal toporakta aynı derinlikte algılayacaktır başlık sabit obje hareketli hava testi tamamen farklı ve kandırmaca bir testtir
Okunmamış 22-10-2013
Kayıtlı Kullanıcı

evet haklısınız ustam bahsettiğimgibi bir bileziği en derinden hangi cihaz alır bileziğe kafamı takmadım ama üyüklük olarak en büyüğü veya 8 10 adet parada bu boyuta tekabul ediyo veya kibrit kutusu buyukluğundeki objeleri velasır en büyük parça olarzk bir bilezik daha büyüğünü derinliğini istemiyorum ihtiyacıma cevap verecek hangi cihaz olabilir siz neyi önerirsiniz ben vlflerin içinde ace 250 gmax2 golden ask4 x1 kullandım bunların içinde gmax ve x1 ri elimde tuttum diğer üçü bi işime yaramadı diğer üçü derken velok one yi yazmayı unutmuşum direk 45 lik başlığıyla aldım nerelerden bahsediliyodu videoda 80 cm deki incecik bileziği ne güzel alıyodu ama alakasını göremedim ama acenin deri liklerinde bişey fiyatına bakılırsa üç tane ace alır neyse diceğim pulse olsun minnelaptı lorenz x siydi z siydi fark etmez veya daha başkası bir bileziği en derinden alan hangi cihazdır sizlerce
Okunmamış 22-10-2013
yavuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Gelişmiş Üye

vlf ler işini görmediğine göre demekki pulse alacaksın tabiki bu iş bütçeye göre. En üst sırada lorenz var. Gerisinide artık forumdan araştıracaksın. Ha birde en büyük bulacağım malzeme bilezik kadar olacak demişsin minelap gpx 45 cmlik başlığıyla olabilir.
Okunmamış 22-10-2013
vatan61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Abanoz üye

isahamza çok basit gibi görülsede çok zor bi soru sormuşsunuz yinede akla ilk gelen cihaz minelab gpx serisi ve lorenz olabilir ama burada metal cinsi de önemli bronzsa loren belki daha iyi ama sarıysa minelab gpx serisi daha mantıklı

ayrıca bi bilezik büyüklüyündeki tek parça metal tesbitiyle aynı ebata denk gelen parça parça bir arada olan metallerin tesbitlerinde cihazlar deyişik tepki ve derinlikler verebilir aradığın arazi çok tuğlalık madenli ve mineralli zor şartlarsa minelab en mantıklısı bu birazda detaylı yer hakkındaki bilgilere göre karar vermek gerek olsada şahsen kabaca fikrim en mantıklı minelab gpx serisi tercih edilebilir minelab için büyük lorenz için küçük ortada kalan bi metal tesbitide zor
Okunmamış 22-10-2013
Kayıtlı Kullanıcı

minelap 45lik baslıkla aşa yukarı tahminen ne kadar derinliğe iner sizce
Okunmamış 22-10-2013
vatan61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Abanoz üye

valla ben derinlik konusuna girmesem iyi olur sadece şunu söyleyeyim 45 mono başlık enmantıklı tercih veya 22 lik mono da iyi bi tercih derinlik olayı tamamen şartlara bağlı kullanıcıya bağlı derinlik konusu beni aşan konu sizi yanılmamak için bi tahmindede bulunmayayım
Okunmamış 22-10-2013
yavuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Gelişmiş Üye

İsahamza senin bileziği gpx bir metrenin altından 45 lik başlığıyla yakalar ama yeni gömü olursa göreceli.
Okunmamış 23-10-2013
manavgatlı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Kayıtlı Kullanıcı

Minelab hale etkisini en iyi yakalayan cşhaz 10kuruşu şahsen 45 cmden çok çıkardım ama dışarda aynı mesafeden almaz işin aslı metel ne kadar eskiyse o kadar derin. Ama minelabta büyük başlıklar yaşantı yeri biraz sıkıntılı merkezlemek ve ağırlık sorun ama temiz yerde mükemmel.
Okunmamış 26-10-2013
Kayıtlı Kullanıcı

ALLAH hepinizden razı olsun ilginiz için çok teşekkür ediyorum minelap gpx 5000 aldım inşALLAH kısa zamanda kullanabilirimbaya bi karışık bişey

Etiketler
alırken, aradığımıza, dedektör, karar, vermek

Seçenekler
Stil