Yükleniyor...
Farmet Teknoloji, Phanes, coskun, Ercan_Usta, sezgin64, caponali

Go Back   Farmet Forumları > Cihazlar Bölümü / Treasure Hunting Devices > Farmet, Define Metal Dedektörleri

Beğeni şeması14Beğeniler
LinkBack Seçenekler Stil
Okunmamış 05-09-2013
alikucuk18 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Yeni Üye

Standart Alan tarama

merhaba arkadaşlar foruma yeni kayıt oldum. ben iyi bir alan tarama cihazı satın almak istiyorum forumdaki tecrübeli arkadaşlardan yardım bekliyorum yaklaşık 2000 tl bütcem var şimdiden teşekkürler
Okunmamış 05-09-2013
coskun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Administrators

Ali kardeşim alantarama sistemlerinin başarı oranı %60 tır...Bazen denk gelir bişeyler yakalar ama bu seni yanıltmasın bozuk saat bile günde 2 defa dogruyu gösterir..Bu bahsettigim %60 lık başarı dilimine farmet teknoloji üretimi alan tarama da dahildir..Yani o da digerlerinden üstün degildir.

özellikle humhum ustanın ve ercan ustanın uzaktan algılayıcı lrl sistemler hakkında bi cok konu ve yorumunu arama kısmını kullanarak bulup okuyabilirsin.Alan taramaya illa bütce ayırcaksan bence bu işin atası olan cubuk sistemleri ile başla ve bi kaç deneme yap...Tutup 2 cbuga da 1000 tl verme ama sakın..Alan tarmaların geneli mineralli toprak-su-mineralli kayalar gibi bi cok yerde yanıltıcı olur ve oralara çeker..Bi yerden sonra yılarsın ve verdigin paranın bşa gittigini anlarsın..

2000 tl bütcen varsa sana cihaz almanı tavsiye ederim ki onuda arastırmadan alma...En azından sinyal aldıgın yerden bişey cıksın ki emegin boşa gitmesin...

Yukarıda ki arama kısmına alan tarama yazıp aratabilirsin..saygılar.
Okunmamış 05-09-2013
caponali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Super Moderator

%60 çok olmadımı.benim tecrübelerime göre başarı oranı %5 bile değil.
egeli and malikan like this.
Okunmamış 06-09-2013
Yeni Üye

Alıntı:
coskun Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Ali kardeşim alantarama sistemlerinin başarı oranı %60 tır...Bazen denk gelir bişeyler yakalar ama bu seni yanıltmasın bozuk saat bile günde 2 defa dogruyu gösterir..Bu bahsettigim %60 lık başarı dilimine farmet teknoloji üretimi alan tarama da dahildir..Yani o da digerlerinden üstün degildir.

özellikle humhum ustanın ve ercan ustanın uzaktan algılayıcı lrl sistemler hakkında bi cok konu ve yorumunu arama kısmını kullanarak bulup okuyabilirsin.Alan taramaya illa bütce ayırcaksan bence bu işin atası olan cubuk sistemleri ile başla ve bi kaç deneme yap...Tutup 2 cbuga da 1000 tl verme ama sakın..Alan tarmaların geneli mineralli toprak-su-mineralli kayalar gibi bi cok yerde yanıltıcı olur ve oralara çeker..Bi yerden sonra yılarsın ve verdigin paranın bşa gittigini anlarsın..

2000 tl bütcen varsa sana cihaz almanı tavsiye ederim ki onuda arastırmadan alma...En azından sinyal aldıgın yerden bişey cıksın ki emegin boşa gitmesin...

değerli yorumun için teşşekkür ederim abi şimdi bizim bulunduğumuz alan dümdüz ova 2 metre kazsan su çıkar deniz kenarında yaşıyorum ben rakım en fazla 10 dur 2000 tl ye işimi görecek bir cihav markası biliyorsan söyle abicim ona yöneleyim ozaman
seyyid kişi bunu beğendi.
Okunmamış 06-09-2013
seyyid - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Kayıtlı Kullanıcı

Alıntı:
alikucuk18 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
değerli yorumun için teşşekkür ederim abi şimdi bizim bulunduğumuz alan dümdüz ova 2 metre kazsan su çıkar deniz kenarında yaşıyorum ben rakım en fazla 10 dur 2000 tl ye işimi görecek bir cihav markası biliyorsan söyle abicim ona yöneleyim ozaman
öncelikle aramıza hoşgeldin. Bu konuda uzun bir yol kat etmen lazım. Böyle alan tarama alaçagım diye ilan açarsan abilerin biri hemen özelden ulaşır dünyanın en iyi alan taramasını sana satıverir paracıgınıda alıverir. Sende binlerce acemi ve çarpılmış uyduruk alan taramacılar ın durumuna düşersin neyse kardeşim hakkını helal et. Önce nerde ne arayaçagını ve nasil bir cihaz istedigini kararlaştır bu forumda senin ihtıyacını hep beraber tam ustalar la birlikte karar vermene yardımcı oluruz tekrar hos geldin.
sondurak and alikucuk18 like this.
Okunmamış 06-09-2013
caponali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Super Moderator

Evet seyyidin tavsiyesi doğru.cihazlara kesin bulur mantığıyla bakmak yanlış ve aşırı umut bağlayıp saplantı haline getirmemek lazım
sondurak kişi bunu beğendi.
Okunmamış 13-09-2013
Yeni Üye

Alıntı:
seyyid Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
öncelikle aramıza hoşgeldin. Bu konuda uzun bir yol kat etmen lazım. Böyle alan tarama alaçagım diye ilan açarsan abilerin biri hemen özelden ulaşır dünyanın en iyi alan taramasını sana satıverir paracıgınıda alıverir. Sende binlerce acemi ve çarpılmış uyduruk alan taramacılar ın durumuna düşersin neyse kardeşim hakkını helal et. Önce nerde ne arayaçagını ve nasil bir cihaz istedigini kararlaştır bu forumda senin ihtıyacını hep beraber tam ustalar la birlikte karar vermene yardımcı oluruz tekrar hos geldin.
hoş bulduk sayın üstad tavsiyeleriniz için çok teşekkür ederim ben bu forumda oldukca deneyimli insanlar olduğunu biliyorum tecrübeli insanlardan birşeyler öğrenmeye çalışıyorum henüz bu işin başındayım bundan sonra beraber olacağız inşallah
Okunmamış 14-09-2013
humhum - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Kayıtlı Kullanıcı

Alıntı:
coskun Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Merhaba Coşkun usta, dediklerine katılıyorum sen Başarı oranı %60 (%40 Yanılma payı) diyorsun , ben ise başarı oranı %70 (%30 yanılma) diyorum , bir başkası da Uzaktan Tespit Ediciler için başarı oranı % 5 olarak düşünebilir bu çok doğaldır, çünkü burada başarının anahtarı birden fazla faktöre bağlıdır , bunlar:

1.Kullanıcının cihazı yada çubukları doğru yada dengede kullanabilmesi.
2.Çevreyi Taramak için Kullanılan Frekans .
3.Elde edilen tepkiler hakkında Yeterli tecrübenin olması.
4.Taramanın güneş patlamalarının az olduğu günlerde gerçekleştirilmesi.
5.İyi ayırımlı bir MD ile noktanın kesin tesçillenmesi , burada şunu unutmayalım Uzaktan Tespit Edici (Alan Tarama) cihazlar tek başına %50 oranında başarılıdır , aynı şekilde de İyi bir MD 'nin tek başına başarı oranı
%50 olarak görmekteyim , onun için Bu işte %100 başarının sırrı %50 + %50 dir.

Yukarıdaki Faktörler Frekans kullanan Tespit Edici Cihazlar için geçerlidir ,birde sadece İKİ çubuktan oluşan Tespit ediciler var onların tepkisini bilemem.

Hepinize Saygılar.
Okunmamış 14-01-2014
umutsuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Yeni Üye

slm gladyötör alan tarama almayı düşüyorum kullanan bifikri olanvarmı
Okunmamış 14-01-2014
Farmet Teknoloji - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Site Sahibi / Tel: 0232 339 85 74

Farmet Teknoloji - MSN üzeri Mesaj gönder Farmet Teknoloji - YAHOO üzeri Mesaj gönder Farmet Teknoloji isimli Üyeye Skype üzeri Mesaj gönder

Alıntı:
umutsuz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
slm gladyötör alan tarama almayı düşüyorum kullanan bifikri olanvarmı
Bununla ilgili forumda açılmış bir konu vardı. Arama bölümünü kullanabilirsiniz
Okunmamış 15-01-2014
dede1131 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Kayıtlı Kullanıcı

aman uzakdur paranı heba etme
Okunmamış 16-01-2014
umutsuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Yeni Üye

kullandınmı kardeş okadar kötümü
Okunmamış 17-01-2014
ilhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Gelişmiş Üye

Arkadaşlar dedektörler konusunda epeyce tecrübe edindim elimden birçok dedektör geçti. Fakat dedektörlerin tek başına yetersiz kaldığını gördüm. Düşündüm bir makina ekibi kurmaya karar verdim. Birde borulu başlıklı bir cihaz daha aldım. şimdide bir alan tarama cihazı ile birde görüntülü bir cihaz daha alırsam bence ekibi tamanlamış olurum. Bir alantarama buldum ama nasıl olduğu hakkında fazla bilgim yok.arkadaşlar arasında da bu konuyu paylaşırsak bence iyi olur
Okunmamış 17-01-2014
manavgatlı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Kayıtlı Kullanıcı

Alan tarama tarihi en eski maden bulma aletidir. Antik dönemde insanlar bunu kullanmış ve faydasını görmüşler. Alan taramadaki mantık aranan madendeki manyetizmaya çubukların yönelmesiydi.ancak günümüzde cep telefonu ve radyo–tv dalgalarının ulaşmadığı yer kalmadı ve yüksek gerilim hatları her dağda var şimdi bukafar farklı sinyalin içinde çubuklar metalin manyetizmasıgibi oldukça zayıf bir sinyale döner demek insanların hayalleriyle oynamak demektir. Çubuk işi safsatadan başka birşey değil.
ctrl+F kişi bunu beğendi.
Okunmamış 18-01-2014
fth - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
fth fth isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kayıtlı Kullanıcı

Alıntı:
humhum Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Merhaba Coşkun usta, dediklerine katılıyorum sen Başarı oranı %60 (%40 Yanılma payı) diyorsun , ben ise başarı oranı %70 (%30 yanılma) diyorum , bir başkası da Uzaktan Tespit Ediciler için başarı oranı % 5 olarak düşünebilir bu çok doğaldır, çünkü burada başarının anahtarı birden fazla faktöre bağlıdır , bunlar:

1.Kullanıcının cihazı yada çubukları doğru yada dengede kullanabilmesi.
2.Çevreyi Taramak için Kullanılan Frekans .
3.Elde edilen tepkiler hakkında Yeterli tecrübenin olması.
4.Taramanın güneş patlamalarının az olduğu günlerde gerçekleştirilmesi.
5.İyi ayırımlı bir MD ile noktanın kesin tesçillenmesi , burada şunu unutmayalım Uzaktan Tespit Edici (Alan Tarama) cihazlar tek başına %50 oranında başarılıdır , aynı şekilde de İyi bir MD 'nin tek başına başarı oranı
%50 olarak görmekteyim , onun için Bu işte %100 başarının sırrı %50 + %50 dir.

Yukarıdaki Faktörler Frekans kullanan Tespit Edici Cihazlar için geçerlidir ,birde sadece İKİ çubuktan oluşan Tespit ediciler var onların tepkisini bilemem.

Hepinize Saygılar.
Iyi ayrimli Md icin ne tavsiye edersin usta lorenzin Yakima bboyle bir cihaz lazim ozellikle bosluk bulacak altina duyarli bisey ne onerirsin
Okunmamış 30-01-2014
humhum - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Kayıtlı Kullanıcı

Stinger2 ayırım , boşluk ve derinlikte iyidir , ancak çok pratik yaparak kullanmasını iyi öğrenmelisin.
coskun kişi bunu beğendi.
Okunmamış 17-06-2014
sayfa1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Yeni Üye

Standart sayfa1

arkadaşlar ben yeni katıldım glatiatör alan tarama nasıl ıyımıdır alıpta deneme yapan varmı tavsiyeleriniz nelerdir almayı dşünüyorum
Okunmamış 17-06-2014
sayfa1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Yeni Üye

Question

ne olur bir an önce cevaplarınızı beklıyorum çünkü alacagım
Okunmamış 17-06-2014
Ercan_Usta - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Administrators / FARMET Yönetimi

Alıntı:
sayfa1 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
ne olur bir an önce cevaplarınızı beklıyorum çünkü alacagım
kaç para?
Adres:Atatürk Mah,Meltem Sokak,No:38/13 Sincan/Ankara
Okunmamış 17-06-2014
Ercan_Usta - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Administrators / FARMET Yönetimi

ayrımsız 750,ayrımlı 1250 imiş...bu fazla acıtmaz..100-150 bin liralık alantarama alanlar da var..en az 40-50 bin verecen ki bişeye benzesin..
Adres:Atatürk Mah,Meltem Sokak,No:38/13 Sincan/Ankara

Etiketler
alan, tarama

Seçenekler
Stil