Yükleniyor...
Farmet Teknoloji, Phanes, coskun, Ercan_Usta, sezgin64, caponali

Go Back   Farmet Forumları > Kategorisiz Bölüm > Değerli Madenler

Beğeni şeması5Beğeniler
LinkBack Seçenekler Stil
Okunmamış 29-01-2015
gaffer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Yeni Üye

Standart Gold Pan uygulamaları yapmak isteyenler.

Arkadaşlar ülkemizdeki nehirlerde de olduğuna inandığım altın zerreciklerini bulmak için ilk adım olarak
Gold pannig seti edinip forumlar ve ilgili sayfalarda araştırmalar yaparak birazda olsa bilgilenip
yaz başı gibi tecrübe etmeyi düşünüyorum bu işin internetteki videolardaki kadar kolay olmadığı kesin!!
ilgilenen arkadaşlarla organize olup küçük periyotlarda tecrübeler edinmek isterim.

Konuyla ilgili görüş ve önerilerinizi bekliyorum.
Okunmamış 30-01-2015
coskun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Administrators

Aynı olayı bende yapıcaktım hatta gold pan setini bile aldım ama gecen yaz bi tüğrlü nasip olmadı işallah önümüzdeki yaz gercekleştiricem ...Gold pan seti icin yardımcı olmaya calışırım baglantıda oldugum arkadası bulursam.
gaffer kişi bunu beğendi.
Okunmamış 30-01-2015
Yeni Üye

Standart gold pan tecrübesi

sağolun coşkun bey goldpan satan biryer buldum internette
sanalpazar.com linkide vereyim ilgilenen olur belki fiyatıda ucuz ama tava benzeri bişeylede aranabilir
belki benim derdim organize olup birkaç arkadaş beraber izin alıp biryer tespit edip tecrübe yapmak)

Sfr, 2. el binlerce rn uygun fiyatlarla Sanalpazar.com'da
Okunmamış 30-01-2015
esklavator - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Kayıtlı Kullanıcı

turkıyede akar sularında buluma sansı nedır dunya kadar akar su dere cay nehır var memlekette sansımız hepsıne gırıp bakmakmı lazım kucuk derelerde olma ıhtımalı varmı
Okunmamış 30-01-2015
Yeni Üye

her akarsuda derede altın mevcuttur ancak miktarı uğraşmaya değmeyecek kadar az olabilir, derenin yatağında veya yakınında altın içeren kuvars damarı varsa iyi miktarlarda altın olabilir. özellikle bu derelerin bonus alanlarında iyice yoğunlaşacaktır.

küçük dere-çaylarda bile iyi miktarlarda altın olabileceğinden tek tek bakmadan bilmek mümkün değildir. bursa bölgesinde uludağdan gelen dere çaylara bakmakta fayda var. çünkü bu dereler mineral açısından çok zengin olabiliyor bir derede olmayıp ötekinde olabilir çünkü kuvars damarı denk gelmiştir.

bursa civarında bilinen yerler sülüklüköy, beyköy, eskişehir söğüt, kaymaz, çanakkale'de birçok yerde var. ama bilinmeyen de çok vardır.

elle plastik gold pan lerle yapılacak prospeksiyonda altın varlığı ve içeriği çok kolay tespit edilebilir ve altın elde edilebilir ancak yavaş olduğundan günde 1 gramı geçmek zordur. hobi olarak çok eğlencelidir. pan aşamasında bu miktara ulaştığınız yerlerde sluice box kurarak 1-5 grama ulaşabilirsiniz. zaten bunun sonraki aşaması ruhsatlı plaser madenciliktir. iş makineleri ile topraklar alınıp büyük sluice boxlara dökülerek yüksek miktarda altın üretilir. plaser madenlerde su dışında bir kimyasal kullanılmaz. bknz. manisa sart çayı yanında kurulu pomza plaser madeni

Pomza Export

sakaryada maden dere varmış 1900lerde altın madeni işletilirmiş oraya bakmak isterim çadırda konaklamalı bir organizasyon ile.

şu ana kadar duyduğum en zengin bölge erzincan iliç, zaten orada da şu an bir altın madeni işletiliyor. hatay ve karsda da çok iyi sonuçlar almışlar.

kırklareli demirköyde de o kadar olmasa da var, manisa- izmir- uşak bölgesindeki derelerin potansiyeli çok yüksek ama bana çok uzak.
iğneadanın deniz kumlarında var verimi düşük ve un gibi. para kazanamazsınız ama hobi için isterseniz ve yakınsanız deneyebilirsiniz.

Kumsalında altın zerrecikleri olan kasaba..
Bir yer düşünün ki doğanın içinde kafanızı dinleyebileceğiniz sakinlik ve dinginlikte. El değmemiş. İsteyen ava çıkabilir, isteyen dağlarında gezinebilir. İsteyen göllerinde tekne sefası yapar, isteyen balık avlar. Klasik deniz tatili sevene de 10 kilometrelik uzun sahillerde güneşlenme imkanı. Üstelik de altın zerreciklerinin üzerinde.
Yalnış duymadınız, kumların arasındaki gerçek altın zerrecikleri...

İğneada plajının ilginç bir özelliği var. Yıllar önce MTA orada bir araştırma yapmış ve sahilde kumların arasında altın zerrecikleri olduğunu tespit etmiş, ancak maliyeti çok fazla olduğu için çıkartmıyor ve öylece bırakıyor. Yani anlayacağınız altınlar üzerinde yürüyebilir ve hatta güneşlenebilirsiniz Kumsalında yürüyüş yapmak ve sezonda denize girmek, ayrı bir keyif. Denizin yosun kokusu ile ormanın çam kokusunu teneffüs ederek yürüyüyenler, hem stres atıyor hem de kumsalda dalgaların taşıdığı deniz kabuklarını da topluyorlar. Kış aylarında ise hafta sonu, kentten kaçanlara huzurlu bir sığınak olarak kapılarını açan İğneada'dan bahsediyoruz...

Nerelerde Konaklanır?

İğneada sahilinde oldukça gelişmiş kamp sahası çadır turizmine gönül verenleri ağırlarken, çevrede haftalık veya sezonluk kiralanan evler de bulunuyor. Ayrıca belediyenin ayırdığı 3 çadır bölgesi bulunmaktadır. Bunlardan ikisi İğneada'nın sınırları içerisinde diğeri ise 2 km kadar ileridedir

Adada konaklayabileceğiniz otel, motel, pansiyon ve apartlar;
Muratcan Motel Tel: (0-288) 692 28 84
İğneAda Motel Tel: (0-288) 692 21 42
Özel İdare Dinlenme Tesisi Tel: (0-288) 692 21 35
Şirin PansiyonTel: (0-288) 692 23 08
Işık PansiyonTel: (0-288) 692 24 29
Karaca PansiyonTel: (0-288) 692 21 75
Murat PansiyonTel: (0-288) 692 23 71
Deniz PansiyonTel: (0-288) 692 21 70
Akkuş PansiyonTel: (0-288) 692 23 81
Nur PansiyonTel: (0-288) 692 22 73

Nasıl Ulaşılır?
İğneada 153 km'si otoban olmak üzere İstanbul'a 250 km uzaklıkta yer alıyor. İstanbul yönünden Edirne'ye doğru yol alan özel araçlılar Lüleburgaz ayrımında otobandan çıkarak Pınarhisar-Demirköy üzerinden Istranca ormanlarının doyumsuz manzarası arasında İğneada'ya ulaşıyor. Önceleri dar, inişli çıkışlı keskin virajlarla dolu olan yol, son yıllardaki çalışmalar sonucu genişletilmiş, sonu görülmeyen virajlardan kurtarılmış, araç kullanımının keyifli hale gelmesi sağlanmış.
Okunmamış 30-01-2015
Yeni Üye

Standart Altın ve gümüş yatakları haritası

Kaynak: MTA

nehir ve derelerle ilgili haritalarıda bulunca paylaşırım
Okunmamış 31-01-2015
vatan61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Kıvrak Üye

güzel ve faydalı bi konu aslında en çok üzerinde durulması gereken konu bu konuyu enine boyuna incelemek irdelemek gerek konu sahibine faydalı paylaşımdan dolayı teşekkürler
Okunmamış 31-01-2015
zek1907 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Profesyonel Üye

Golf panın özelliği ne
Okunmamış 31-01-2015
caponali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Super Moderator

Sayın Gaffer kaliteli ve ayrıntılı paylaşım için teşekkürler.
Okunmamış 01-02-2015
baryani - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Yeni Üye

slm arkadaşlar ben adanadan bisdebukonuylan ilgileniyorus bukonuda bisede yardımcı olursanıs seviniris bende lorenz deepmakz z1 var bende bu cıhasın puragramıda var buiş icin engüsel cihasda bu saten bisede yardımcı olursanıs sevinirim
Okunmamış 01-02-2015
caponali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Super Moderator

Baryani adananın neresindensin ben kadirlideyim
Okunmamış 04-02-2015
egeli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Profesyonel

Gold pann seti cok da ucuz değilmiş en azından bana göre değil zaman geliyor bir ekmek parasına muhtaç oluyoruz açıkçası en iyisi ben bir tane süt süzdükleri süzgeçler den alayım 😊
Okunmamış 15-03-2015
smcyln - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Yeni Üye

selamlar arkadaşlar,akarsulardan altın eleme konusunda uzun zamandır araştırma yapıyorum ve benim gibi ilgilenen arkadaşlarla tanışmak istiyorum
Okunmamış 15-03-2015
Yeni Üye

smcyln Mrb aramıza hoşgeldin gündelik işlerden fırsat bulabilirsem bu yaz iğneada taraflarına denemeler yapmak için gideceğim inşallah buradan duyuru yaparım
Okunmamış 21-07-2015
salebe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Yeni Üye

s.aleyküm bende gold pan aldım bir hevesle öylesine şimdi arıyacak bir arkadaş lazım
Okunmamış 03-09-2015
yanasip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Yeni Üye

Meden deresine ben gittim aşağı kısmı çok pis en üstünde lokanta var araştırma imkani yok boşa yorulmayin turkiyede nugget altin yok. Enazından bilinen bir yok astirmsk lazım hatay akıllı çay ve manisa sart çayında var o bölgelerde olanlar bakabilir ben gold pan uygulaması uzerine cok. Çalıştım kesin altin ve gümüş var dedigoniz yerde hızlı bir sekilde ayrıştırırim pratik. Yontemler buldum cok yer aradım. Ama uygun yer yok tecrube edinipte ulasamamak çok kötü
Farmet Teknoloji kişi bunu beğendi.
Okunmamış 03-09-2015
ctrl+F - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Gelişmiş Üye

Yanasip usta maden deresinde o lokantadan yukarı biraz yürüdü ğünde
Temiz bakir ve asıl yere yani maden galerilerinin olduğu yere gelmiş
Olurdun. Yıllardır aklimda da bi türlü nugget çıkıyor mu bakamadım
Okunmamış 04-09-2015
yanasip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Yeni Üye

Standart Maden deresi

Dogrudur dostum ama adamlar tesis kurmus en yukariya tesiste yol bitiyor üst taraf çok dik ve ormanlık. Alan tesis olmasa arastirma yapardim belki adamlar arka tarafa gecmemizede izin vermezdi okadar yolu boşa. Gittim bu işin. Yapılması. İçin. Rahat bir orta. Olmalı kagizmanda kazikkayada öyle. Bir. Yer var orasi kesin ama orasida terör. Bölgesi. Yyollari durdurup araclari yakıyorlar. Nasip be kardes marmarada elverisli yer yok igne adayi yazmislardogru ama orasida turizmm bolgesi ve calisma alanını. Noktalamak lazim yani bayağı calisma yapilmali ordanda vaz gectim hepinize iyi şanslar
Okunmamış 05-04-2016
llleeevvveeennnttt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Yeni Üye

Standart Altın Yıkama Tavası

UCUZ VE KOLAY PAN KİT NERDEN BULURUM İSTANBUL İÇİN
Okunmamış 05-04-2016
llleeevvveeennnttt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Yeni Üye

UCUZ VE KOLAY PAN KİT NERDEN BULURUM İSTANBUL İÇİN

Etiketler
altın, değerli madenler, gold, gold pan, isteyenler, maden, pan, uygulamaları, yapmak

Seçenekler
Stil