Yükleniyor...
Farmet Teknoloji, Phanes, coskun, Ercan_Usta, sezgin64, caponali

Go Back   Farmet Forumları > İşaretler Bölümü / Signs and Explanations > Define İşaretleri Çözümleri

Define İşaretleri Çözümleri Bu bölümde uzman üyelerimiz, etrafınızda karşılaştığınız gerçek define, mezar vb işaretlerle ilgili size yön göstereceklerdir.

LinkBack Seçenekler Stil
Okunmamış 09-08-2011
yucel006 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Yeni Üye

Standart yardım

herkese mrb ben hayatımda ilk defa makina ile arama yaptım köyümüz eski rum köyü trakya bölgesinde arkadaşımın k9 adlı cihazı ile aramaya başlar başlamaz evin avlusuna ilk girişte 7 mt ileride ilk pencerenin cam dibinin temeli sanırım içerden dışardan çok net altın olduğunu gösterdi biz acemi halimizle içerden kazdık yaklaşık 40cm gibi bişey çıkmadı aramayıda bitirdik dışardan tekrar baktığımızda halen %100 gösteriyodu makina acaba bu makinalar ne kadar sağlıklı ve evin duvarları kalın duvarlar şu an oturan dahi var içerde zar zor bu kadar yapabildik aklıma takılan acaba dışardan damı kazı yapsaydık sizce burda gömü olasılığı kaçtır ayrıca köyde gömü bulan insanlarda mevcuttur çok uzun oldu sanırım resimlemedim ama inşallah bilgisi olan biri yardımcı olur bana acemi halimizle belki parayı buluruz saygılar
Okunmamış 09-08-2011
consulali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Gelişmiş Üye

Alıntı:
yucel006 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
herkese mrb ben hayatımda ilk defa makina ile arama yaptım köyümüz eski rum köyü trakya bölgesinde arkadaşımın k9 adlı cihazı ile aramaya başlar başlamaz evin avlusuna ilk girişte 7 mt ileride ilk pencerenin cam dibinin temeli sanırım içerden dışardan çok net altın olduğunu gösterdi biz acemi halimizle içerden kazdık yaklaşık 40cm gibi bişey çıkmadı aramayıda bitirdik dışardan tekrar baktığımızda halen %100 gösteriyodu makina acaba bu makinalar ne kadar sağlıklı ve evin duvarları kalın duvarlar şu an oturan dahi var içerde zar zor bu kadar yapabildik aklıma takılan acaba dışardan damı kazı yapsaydık sizce burda gömü olasılığı kaçtır ayrıca köyde gömü bulan insanlarda mevcuttur çok uzun oldu sanırım resimlemedim ama inşallah bilgisi olan biri yardımcı olur bana acemi halimizle belki parayı buluruz saygılar
Arkadaşım yaptığınız her şey yanlış olmuş, doğru bişey yokki. Bulamamanızda gayet normal.
Okunmamış 10-08-2011
Yeni Üye

acemi işi bu kadar olur usta ne yapmak lazım peki
Okunmamış 10-08-2011
consulali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Gelişmiş Üye

Alıntı:
yucel006 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
acemi işi bu kadar olur usta ne yapmak lazım peki
Öncelikle bu işi öğrenmeniz gerek. Acemi insanın yapacağı işler değil bu iş. Forumu bol bol inceleyin ve konuları araştırın. En önemliside Rum ve Ermeni hikayelerinden uzak durunuz

Saygılar
Okunmamış 10-08-2011
Trakya Dedektör - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Kayıtlı Kullanıcı

k9 zu hemen çöpe atacaksın yerine farmet x1 alacaksın k9 veya onun benzeri cihazları almayacaksınız arkadaşlar verilen paralara yazık farmet x1 birçok vlf cihazlarından 10 kat daha verimli iyi düşünün
Okunmamış 10-08-2011
APICTEA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
APICTEA
Ziyaretci

Bence derhal bu sevdadan uzaklaş dostum bu iş kanser gibidir... Adamı yavaş yavaş sarar şu an başlarsan 10 yıl sonra hala devam ediyo olursun... Doğru cihazı bulmadan evel neyin nerede ve nasıl aranması gerektiğini öğrenmeniz gerekir... Cihaz sonraki iş önce biraz tarihleri medeniyetleri yerleşimi ve arazi yapılarını öğrenmeniz gerekir... Ermeni ve rum parası işine dalıcam başka amacım yok diyorsanız... Cihaz kiralayın... bir seferlik bir iş için en mantıklısı ve tasarruflusu budur...
Okunmamış 10-08-2011
Yeni Üye

ben bu işi devamlı yapmıcam ustalar sadece bu nokta için yazmıştım bilgilerinizden faydalanmak istedim ama sizler bu işi öğrenmeden kazma vurma diyosunuz nasıl olacak bu iş ev eski ev sinyal aldığım yer camın altı temele doğru yani içerden kazılmış dışardan kazı yapılmasına gerek varmı bide tam camın alt kısmı olması işaret sayılırmı öğrenmek istediğim bu günlerdir kafamın içinde
Okunmamış 11-08-2011
Yeni Üye

teşekkür ederim usta saolsın
Okunmamış 11-08-2011
APICTEA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
APICTEA
Ziyaretci

bu evde demir yokmu ?
Okunmamış 11-08-2011
mehmetikto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Sıradan Üye

s.a. sayın yücel006 ev aramalarında çok dikkatli olun.helede duvar diplerinde.çünkü çok tehlikeli.o duvarlar yıllar boyunca bir çok ufak tefek depremlar geçirmiştir ve çoğu duvarda sallantıda duruyor.yani duvar diplerini olur olmaz makinalarla kazmayın Allah korusun.yıkılma olasılığı çok yüksek.yok eğer illakide bakacaksanızda yanınızda kessinlikle bir iki eşin dostun olsun.kazma işinide kendi evin olduğu için hukuki bir sorun yok müzeye teslim etme kaydıyla.kazma şeklin şöyle olsun.makinanın sinyal verdiği duvar dibinin 1 metre uzağında yani duvar dibinden 1 metre gerisinden 1.5 metre kaz.ondan sonra makinayla bu çukurun içinden yanlamasına duvarın dibini daha güzel ve güvenli bir şekilde kontrol edebilirsin.ama yinede çok çok çok dikkatli olun.saygılarımlaaa..
Okunmamış 11-08-2011
Yeni Üye

a.s farmet_ankara usta ben buraya her ne olursa olsun bakacam evin yıkılma gibi bir durumu yok zaten içerde oturan var illaki o kadar iş tek başıma olmaz yardımcı arkadaşlarım olacak aileden söylediğin şekilde mantıklı çok teşekkür ederim verdiğin bilgiler için..

Etiketler
yardım

Seçenekler
Stil