Yükleniyor...
Farmet Teknoloji, phanes, dost2011, BigBang, coskun, Ercan_Usta, strabon, protek, vatan61, sezgin64

Go Back   Farmet Forumları > İşaretler Bölümü / Signs and Explanations > Define İşaretleri Çözümleri

Define İşaretleri Çözümleri Bu bölümde uzman üyelerimiz, etrafınızda karşılaştığınız gerçek define, mezar vb işaretlerle ilgili size yön göstereceklerdir.

LinkBack Seçenekler Stil
Okunmamış 12-12-2010
beritan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Gelişmiş Üye

Standart Ok işareti

Selamun aleykum arkadaşlar bu ok işareti çözen varmı bir baksanız saygılarla
Eklenmiş Resmin önizlemesi
gorunt035-jpg   gorunt036-jpg  
Okunmamış 12-12-2010
Akcakaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Gelişmiş Üye

bana hac gibi geldi
Okunmamış 12-12-2010
strabon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Super Moderator / Tarih Öğretmeni

Evet çerçeve içine alınmış haç.dikkatli bakılırsa etrafındaki çerçeve fark edilebiliyor.
Okunmamış 12-12-2010
Gelişmiş Üye

seni yanıltmak gibi olmasın ama bi forum sitesinde bu haç işaretinin ölçümü vardı yani ok işaretleri hangi yönu uzunsa o tarafa göz atmak die yani biz buna haç dedik ölçerek hangi taraf uzun ise o tarafa dikkat et birşey elde edemezsen etrafı fotola ustalar yardımcı olacaktır
Okunmamış 12-12-2010
Ronin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Gelişmiş Üye

Haç işaretinin anlamı gayet açıktır... Hristiyanlıkta kült merkezlerini, mezarları, mabetleri simgeler.. bunun dışında yok şu tarafını ölç adımla vs bunlar uydurmasyon.. çünkü bunun olduğu yerde yukarıda bahsettiğim şeyler vardır, deve yüküyle hazine değil..

saygılar...
Okunmamış 13-12-2010
Gelişmiş Üye

Alıntı:
Ronin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Haç işaretinin anlamı gayet açıktır... Hristiyanlıkta kült merkezlerini, mezarları, mabetleri simgeler.. bunun dışında yok şu tarafını ölç adımla vs bunlar uydurmasyon.. çünkü bunun olduğu yerde yukarıda bahsettiğim şeyler vardır, deve yüküyle hazine değil..

saygılar...

ronin usta nedir bu gerginlik belirttiğim gibi bir forumda duymuştum dedim
Okunmamış 13-12-2010
Ronin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Gelişmiş Üye

Alıntı:
Akcakaya Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
ronin usta nedir bu gerginlik belirttiğim gibi bir forumda duymuştum dedim
Biraderim sana yönelik bişey demedim... Bu işaret uzmanıyız diye geçinen ve hiçbir tarih, mitoloji ve arkeoloji bilgisi olmayan hatta araziye çıkmadan işaret yorumlayanlara kızıyorum...Sözlerim buna yönelikti...

saygılar..
Okunmamış 13-12-2010
Gelişmiş Üye

Anladım

ben belittiğim gibi herhangi forum sayfasında okumuştum bunu nekadar doğru ne kadar yalan bilmem yardımcı olmak için yorum yazdım

ayrıca bir konuda size katılıyorum bu tür bölümlere adminler, modlar veya gerçekten tercübesi olan arkadaşlarımız yorum yapmaları lazım; çoğu sitede sizde görüyorsunuz biri biri resim ekliyor herkes yazıp çiziyor kapasına göre yanlış birşey

hee ben açıkça kendim için söylüyorum bu işte daha dünki çocuğum zerre kadar blgim yok araziye çıktım ama kendimden başkasına yararım dokunmaz çünkü bu işte bilgim sıfır

bu yazdığımdan da yanlış anlaşılma olmasın size karşı bir ardniyetim yok
Okunmamış 13-12-2010
Gelişmiş Üye

sayın ronin usta eger mezar ise neresinde bana biraz tarif edermisin
Okunmamış 13-12-2010
APICTEA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
APICTEA
Ziyaretci

Bişeyi merak ediyorum..... Acaba o dönemlerde biri çobanlık yada hayvancılık yapmıyormuydu ve sıkılıp kayanın üzerine vakit geçirmek için bişeyler çizmiş oymuş vs... olabilme ihtimali varmıdır ?? Ben bunu hep merak etmişimdir...
Okunmamış 14-12-2010
Gelişmiş Üye

insan oğlu canı sıkılınca herşey yapar
Okunmamış 15-12-2010
krezus35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
forumdan atıldı

kardeşim resmi biraz daha net cek birazda geriden cek, bide resmin cevre resimlerini ekle,
Okunmamış 15-02-2011
AdeS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Gelişmiş Üye

MAHSEN GİRİŞİ MAHSEN GİRİŞİ MAHSEN GİRİŞİ umarım anlatabilmişimdir ver sırtını karsına bak gözünle incele bişey görmedinmi yeri izleyerek düz yürü illaki göze bişey ilişecektir kardeşim ama yinede cevereninde detaylı resimlerini görrmkete fayda var kardeşim..

SAYGILARIMLA..

not:cok merka ettim gerçekten sen bukadar işareti tek bi ildemi buldun ve bukadar işaret bulup tek birşeye denkgelmedinöi kardeşim sadece meraktan sordum özelse cevabı sormadım farzet kardeşim
Okunmamış 18-02-2011
Gelişmiş Üye

sayın ades gerçekten hala çok işaret var pc de ama bir tane bile kazma sallamadım dizimde rahasızlığım başladı yaklaşık olarak 7 aydır hem menuskus yırtılma hemde kemikte çatlak var 10 gune kalmaz ameliyat olabilirim resimleride pazar gunleri gezmeye çıkıyorum o anda çekiyorum resimleri ha birde hem sana hemde izsurucu kardeşe ikinizde benim gözümde kardeş gibisiniz birbirinizi kıracağınıza gelin kafamı kırın atışmalarınıza üzüldüm inan

Hz. Zeynelabidin (r.a)
Okunmamış 18-02-2011
AdeS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Gelişmiş Üye

Değerli beritan Kardeşim;

Öncelikle çok üzüldüm senın adına gerçekten çok çok geçmiş olsun en önemli şey insan sağlığıdır inşallah en kısa zamanda sağlığına kavusursun..

Burda herkes benim bir kardeşidir izsürücüde sende tanıdığım tanımadıgım herkes kardeşimdir kimseyle bir husumetim yoktur ve olmayacaktır ama iyi dileklerin için çok tşk ederim bu ince davranısın için..

işaretlerini bizlerle paylas kardeşim emin olki bildiğim ne varsa ki diğer arkadaslarda öyle herkes elinden geleni yapacaktır bildiklerimizi seve seve paylasırız kardeşim..Çok Geçmiş olsun Dİyorum tekrar allah şifa versin..

SAYGILARIMLA..
Okunmamış 20-02-2011
murat02 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Kayıtlı Kullanıcı

senin işaretin gördüğümüz kadarıyla ermeni işareti çözümü zor olur ades ustanın dediklerine dikkat et uzaktan ve çevrenin fotosunu çek Allah rast getirsin
Okunmamış 24-02-2011
FRT23 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Banned

etrafata 3 tane ades ustanında dedigi gibi mahsen VEYA mezar var araştırmayı kuzey yönunde yap toprakda çökeme veya bombelik ara ama işaret okadarda ilgi çekici görünmüyo umduğunu bulacagını sanmıyırum kayaç çeşidine bakılırsa işaret bile olduğu meçül

Konu FRT23 tarafından (24-02-2011 Saat 01:37 ) değiştirilmiştir.
Okunmamış 06-05-2011
vatan61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Super Moderator / Profesyonel

bir işaretin çerçeve içerisine alınmasının ayrı bi önemi varmı acaba çerçeve içerisine alınan veya alınmayan arasında ne fark ola bilir bu zenginliyimi soyluluğumu yoksa sanatımı temsil eder

bide işaretlerde veyorumlarda sıkça rasladığımız karışık olan oyma işaretle kabartma işaret arasında ne gibi farklar var medeniyet farkımı sanat farkımı yoksa anlam farkımı taşır oymalar ve kabartmaları ayyıran özellikleri işi bilen bi usta yorumlarsa faydası olur

deyişik bi açıdan usta tabir edilen işaretciler özellikle hayvan figürü olan yılan kaplumbağa güvercin benzeri hayvan motiflerinin önekli olduğuna dikkat çekerler bu hayvan figürlerinin özellikle bi anlamı veya ayrı bi anlamımı var konuda uzman arkadaşların paylaşımlarını ve yorumlarını bekleriz bolşanslar
Okunmamış 11-05-2011
marsyas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Yeni Üye

ilk bakıldığında doğal gibi görünüyor ama haç var.
Okunmamış 11-05-2011
APICTEA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
APICTEA
Ziyaretci

Alıntı:
AdeS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
not:cok merka ettim gerçekten sen bukadar işareti tek bi ildemi buldun ve bukadar işaret bulup tek birşeye denkgelmedinöi kardeşim sadece meraktan sordum özelse cevabı sormadım farzet kardeşim
..

Etiketler
işareti

LinkBacks (?)
LinkBack to this Thread: http://www.farmet.net/forum/define-isaretleri-cozumleri-35/ok-isareti-1347/
Konuyu Başlatan For Type Tarih
Yandex This thread Refback 28-03-2014 09:10

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)

Seçenekler
Stil