Yükleniyor...
Farmet Teknoloji, Phanes, coskun, Ercan_Usta, sezgin64, caponali

Go Back   Farmet Forumları > Cihazlar Bölümü / Treasure Hunting Devices > Genel Cihaz Bilgileri > Cihaz Videoları

Cihaz Videoları Cihazlarla İlgili Videoları Bu Bölümde Paylaşabilirsiniz

Beğeni şeması1Beğeniler
LinkBack Seçenekler Stil
Okunmamış 28-09-2010
Farmet Teknoloji - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Site Sahibi / Tel: 0232 339 85 74

Farmet Teknoloji - MSN üzeri Mesaj gönder Farmet Teknoloji - YAHOO üzeri Mesaj gönder Farmet Teknoloji isimli Üyeye Skype üzeri Mesaj gönder
Arrow Pulse Star Pro 2-Video

Sevgili üyelerimiz Pulse sistem bir cihaz olan Alman malı Pulse Star 2 Pro'nun mineral reddetme, ayırım ve küçük de olsa ayarlar videosu aşağıdadır:
sahilada kişi bunu beğendi.
Okunmamış 28-09-2010

Farmet Teknoloji - MSN üzeri Mesaj gönder Farmet Teknoloji - YAHOO üzeri Mesaj gönder Farmet Teknoloji isimli Üyeye Skype üzeri Mesaj gönder

Videonun devamı:
Okunmamış 28-09-2010
coskun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Administrators

Abi çok kötü ya ne kadar tugla o kadar altın)) tiz sesten algılarsa kullanıcı ancak algılar ama bu alet böyle sıkıntı abi ve ben cihaz almadan arastırma safhasındayken nerdeyse bu cihazda karar kılmıştım.Allaha şükür önce Ronin sonra sizleri tanıdımda almamışım abi ya.tşk ler saygılar.
Okunmamış 28-09-2010
Ronin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Gelişmiş Üye

Güzel bir video çekilmiş.. Emeğinize sağlık...

Bu tip cihazların başlıklarını mineralli, aşırı tuğlalı ortamlarda çok yukarıda taşımanız gerekir.. Lorenz'de de aynı olay var.. Delay veya ground ayarı ile minerale ses kesmesini engellediğinizde altına karşı hassasiyet gidiyor...
Aramızda Lorenz kullanıcısı varsa tuğlayı ground veya delay ile es geçmesini sağladıktan sonra bir tane altın tutsun.. bundan farkı olmayacak....

Saygılar..
Okunmamış 29-09-2010
BigBang - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
BigBang
Ziyaretci

Çok enteresan bir video Bendeki 1x1 m.lik orijinal antenle bile bu bu büyüklükteki metallere bu kadar düşük sinyal vermiyor . 2 olay kafama takıldı .
1- Cihazı açıldığında yapılan hassasiyet ( ortam gürültülü olduğu için denildi )
2- Orijinalinde (önceden) satılmayan bu antenin Pulse Star için çıkarıldığını bilmiyordum Bu anten bu cihazın orijinal anteni midir ?

Ben arazide Delta Pulse ve Pulse Star'ı beraber açtığımda 10 metre gibi bir mesafeden bile 2 cihazdan sadece Delta Pulse parazit yapmıştı , Pulse Star'da en ufak bir gürültü bile olmamıştı Pulse Star elektromanyetik gürültüden etkilendiğini de ilk duydum Çok yakınında bir metal varsa bilemem ama dediği gibi bu kadar rezil mesafeleri ilk aldığımda yaptığım kendi testlerimde bile görmemiştim Kaldı ki araziye neredeyse her gittiğim de cihaza ufak testler yaparım . Ayakkabı bağlarının deliklerindeki metalleri her defasında göstermeden tarama bile yapmam
Okunmamış 29-09-2010

Sevgili BigBang bu cihaz Pulse Star 2 Pro modeli. Bize geldiğinde üzerinde sadece bu başlık vardı . 45cm çapında, üzerinde TB Metal Detectors made in Germany yazıyor.

İçeride parazit yapması gayet doğal çünkü vlf sistemleri içeride test ederken bile çok düşük hassasiyetlerde çalıştırmak durumunuda kalıyoruz. Özellikle laptop çok yakın olduğu için cihazlar etkileniyorlar. Bir de elektrik telleri işyerimizin hemen önünden yer altından geçiyor. Bunlar da cihazlarda parazite yol açıyor.

Buradaki testimiz derinlik veya mesafe testi değildi. Sampling delay ile reddedilen mineral veya tuğlaların yoğun olduğu ortamlarda yaşanabilecek sıkıntıları göstermekti.

Hoşçakalınız
Okunmamış 29-09-2010
BigBang
Ziyaretci

Alıntı:
Farmet Tech. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Sevgili BigBang bu cihaz Pulse Star 2 Pro modeli. Bize geldiğinde üzerinde sadece bu başlık vardı . 45cm çapında, üzerinde TB Metal Detectors made in Germany yazıyor.

İçeride parazit yapması gayet doğal çünkü vlf sistemleri içeride test ederken bile çok düşük hassasiyetlerde çalıştırmak durumunuda kalıyoruz. Özellikle laptop çok yakın olduğu için cihazlar etkileniyorlar. Bir de elektrik telleri işyerimizin hemen önünden yer altından geçiyor. Bunlar da cihazlarda parazite yol açıyor.

Buradaki testimiz derinlik veya mesafe testi değildi. Sampling delay ile reddedilen mineral veya tuğlaların yoğun olduğu ortamlarda yaşanabilecek sıkıntıları göstermekti.

Hoşçakalınız
Benim cihazı kısaca yazmıştım ama benim de elimdeki cihaz Pulse Star Pro2 dir. Yani bu anten orijinal anteni mi ?
Okunmamış 29-09-2010

Orjinal TB Electronics üretimi yazıyor üzerinde.
Okunmamış 29-09-2010
BigBang
Ziyaretci

Alıntı:
Farmet Tech. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Orjinal TB Electronics üretimi yazıyor üzerinde.
Teşekkürler ... Sanırım ya cihaz veya antende büyük bir sorun olmalı . Eğer elinizde var ise 1x1 m.lik antenle de test yapabilirseniz iyi olur . İlla video olarak yayınlamanıza gerek yok . Bileziği veya tuğlayı büyük antenin bir kenarına yakın denerseniz daha iyi olabilir. Malum cisimler ( özellikle de bilezik) küçük olduğu için anten merkezinde algılama çok zayıf olacaktır .Bir de bileziği yatay değil de az açılı yaklaştırırsanız mutlaka algılamada fark olmalı . Doğrusu büyük antenle yaptığınız testleri çok merak ediyorum . Çünkü benim cihaz ve antenimle bu kadar büyük problem yaşasaydım en başta ben bu cihazı millete tavsiye bile etmezdim.Ama böyle acayip kötü sonuçları da ilk defa gördüm doğrusu
Okunmamış 29-09-2010
Gelişmiş Üye

Bigbang abime katılıyorum bunlar monoloop olduğu için küçük cisimleri ortadan değil de yanlardan bobine yakın daha iyi algılarlar..

Bigbang abi 1x1 başlık ile sen mesela delay geciktirmesi ile minerali elediğinde hiç altın sinyali aldın mı? Sonuç ne oldu? Bu cihazın ayırımı konusunda ne dersin?

Bir de 1x1 büyük başlıklar mineralden, küçük başlıklara göre daha az etkilenir...

Saygılar..
Okunmamış 30-09-2010
BigBang
Ziyaretci

Alıntı:
Ronin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Bigbang abime katılıyorum bunlar monoloop olduğu için küçük cisimleri ortadan değil de yanlardan bobine yakın daha iyi algılarlar..

Bigbang abi 1x1 başlık ile sen mesela delay geciktirmesi ile minerali elediğinde hiç altın sinyali aldın mı? Sonuç ne oldu? Bu cihazın ayırımı konusunda ne dersin?

Bir de 1x1 büyük başlıklar mineralden, küçük başlıklara göre daha az etkilenir...

Saygılar..
Delay 2 de sinyal aldım ama mesafe düştü haliyle Yalnız benim test ettiğim bilezik değil tam altındı . Buna rağmen delay 3 ve 4 de körleşiyor . Ama ben her zaman arazide Delay 1 'de kullanırım. Cihaza çok alıştığım için çıkacak metalin cinsini ve büyüklüğünü "artık biliyorum" diyebilirim

Yalnız bu arada benim bile bu firmaya olan itimatım sallandı . Sanırım bu işlerde şans faktörü de define gibi bişey

Not : Aslında monoloop antenlerde antenin ortasındaki hassasiyet hedefin ve antenin çapına ve de oluşturulan manyetizmanın momentine göre değişiyor . Ancak her halukarda yuvarlak başlıkları kare olanlara göre daha başarılı buluyorum Bu konu ile ilgili araştırma yaparken "smoke ring" kelimelerini de "coil veya antenna" kelimelerinden birinin yanında kullanırsan gerekli belgelere de daha rahat ulaşabilirsin Teorisine girmeden birkaç çeşit resimle de anlayacağına eminim
Okunmamış 30-09-2010

Sevgili üyelerimiz burada anlatmak istediğimiz delay ayarı ile minerali yok etmenin sakıncalarıdır. Bu tip mineral durumlarında, delay ile yok etmek yerine farklı çözümler bulmak daha verimli çalışmaya yol açacaktır. Örneğin sampling delay=1 ve başlığı daha yukarıda taşımak ayrıca cihazın sesini iyi analiz edebilmek yukarıdaki sıkıntıyı giderecektir. Yoksa Bu cihaz böyledir, şöyledir ya da şöyle kötüdür diye yanlış anlaşılmasın. Bu cihaz Pulse Sistem metal dedektörleri arasında haklı bir yere sahiptir. Sevgili Bigbang'ın dediği gibi arazide hiçbir suretle parazit almıyor.

Bu test ettiğimiz Pulse Star 2 Pro 2.el bir cihazdır ve haliyle yıllar önce üretilmiş bir cihaz olması ve kullanılması sonucunda bazı aksaklıklar da olmuş olabilir. Ancak şunu belirtelim ki şu ana kadar 2 adet Pulse Star 2 Pro gelmiş bulunmakta, her ikisi de hem ayırım hem de videoda görüldüğü şekliyle minerali delay ile reddettiğimizde altını görmediler.

Ayrıca yukarıda testini yaptığımız cihaz toprak altı cep yönteminde çok rahat bir şekilde 72cm'den kola kutusunu tespit etti. Yani derinlik konusunda toprak şartlarında sorunu olmayan bir cihaz. Biz de bu yüzden cihazda sorun olmadığını düşünüyoruz.
Ayırım konusunda ise aynı şeyi diyemeyeceğiz.

Bu konuda Pulse Star 2 Pro kullanıcılarının kendi denemeleri ve videolarını eklemeleri, karşılaştırma yapabilmemiz konusunda fikir verecektir.

Hoşçakalın
Okunmamış 04-10-2010
Gelişmiş Üye

Bigbang abi sen de bu tip bir test yapıp bizimle paylaşır mısın?? Video çekebilirsen harika olur...
Buradaki cihaz belki arızalı olmuş olabilir diye en kötü ihtimali düşünelim... bakalım paralellik gösterecek mi sonuçlar...
Bir de 14 ayar altına hassas mı bu alet??

Ayırım konusunda sen ne dersin bu cihaz konusunda??

Saygılar...
Okunmamış 04-10-2010
BigBang
Ziyaretci

Alıntı:
Bigbang abi sen de bu tip bir test yapıp bizimle paylaşır mısın?? Video çekebilirsen harika olur...
Buradaki cihaz belki arızalı olmuş olabilir diye en kötü ihtimali düşünelim... bakalım paralellik gösterecek mi sonuçlar...
Bir de 14 ayar altına hassas mı bu alet??

Ayırım konusunda sen ne dersin bu cihaz konusunda??

Saygılar...
Video çekme imkanım olsaydı şimdiye kadar diğer forumda çoktan yayınlardım . Bendeki cihazda bu videodaki mesafeler çok uçuk sayılabilecek kadar farklı . Yani ben cihazım buradakine göre mükemmel , hem de 1x1 antenle bile Kaç yıldır dedektörlerin gördüğü alana ve duruş şekline göre algılamalarının değiştiğini söyleyip duruyorum . Yani bileziğin çapının değil çevrisini oluşturan altının yüzey alanının önemli olduğunu sen de biliyorsun . Aynı bileziği levha haline getir , bu sefer mesafenin çok arttığına hepimiz şahit oluruz.

Ama herşeye rağmen o Pulse Star'In devresinde bir arıza veya sorun olduğunu düşünüyorum . Diğer forumda da yazdığım gibi içerisinde eski tamiratlarından kalma meraka dayalı bir hata yapılmış olabilir
Okunmamış 04-10-2010
Gelişmiş Üye

Abi 14 ayara hassas mı alet?
Okunmamış 04-10-2010
BigBang
Ziyaretci

Alıntı:
Abi 14 ayara hassas mı alet?
Tabi ki hassas . Ayrıca 14 değil altının saflaştıkça yani ayarı yükseldikçe hassasiyetinin azalması daha mantıklıdır. Sonuçta içerisine gümüş veya bakır da giriyor Ben de 14 sorusuna anlam veremedim . Sanırım 14 ayarla ilgili bir problem var cihazlarda 14,18 ve 22 testlerimde mesafesi en düşük 22 idi . Ama çok az farkla . Tabi bunları büyük antenin tek kenarına yaklaştırarak yapıyorum . Bende küçük başlık yok .

14 ayarın algılama sorunundaki bilimsel açıklamayı da ayrıyeten merak ediyorum Bilen varsa lütfen anlatsın .
Okunmamış 04-10-2010
Gelişmiş Üye

100Hz'lerin hiçbirisi 14 ayarı görmüyor da ondan sordum abi..

Saygılar...
Okunmamış 04-10-2010
BigBang
Ziyaretci

Alıntı:
100Hz'lerin hiçbirisi 14 ayarı görmüyor da ondan sordum abi..

Saygılar...
Anladım . Ben de sandım Pulse Star testlerini soruyorsun Özür dilerim , Deltada bu testi hiç yapmadım

O mantık doğru evet . Frekans yükseldikçe metal ayırımı kolaylaşır . Ama Altın diyamanyetik olduğu ve zayıf manyetik alan yarattığı için vericinin yeteri kadar güçte ve alıcının da hassasiyetinin yüksek olması gerekiyor .Bu anlamda ( ev yapımı) elimde olmadığı halde Sniffer XR-71 in daha iyi olacağını düşünüyorum . Ama inan hiçbir metal dedektörüne güvenemiyorum artık. Çünkü özellikle derin aramalar için boşuna oyalandığımızı düşünüyorum . Dünyanın en iyisi denilen PI cihazların bile ne kadar yetersiz olduğunu bundan sonraki İzmir'e gelişimde sizlere gösterebilirim . Time Domain ( PI ) cihazlara hiç ilgim olmadığı halde sırf bunun için bir verici (anteni ile) ve alıcı anteni yapıp en kralı denilen cihazın ne hallere düştüğünü gösterebilirim . Çünkü biliyorum orada video çekme imkanımız da var Yeter ki Laptopum için 24 bit ADC si olan bir modül yababileyim Ama ondan önce kendi cihaz olayımı sonlandırmak isterim
Okunmamış 04-10-2010

Sevgili BigBang ve Ronin bu videosunu çektiğimiz Pulse Star 2 Pro'yu 45cm çapındaki başlığı ile arazide cep yöntemi ile denediğimizde gayet performanslı olduğunu gördük. Derinlik konusunda cihazın bir sıkıntısı mevcut değil.
Cihazın içini açmadık ve tamirat görüp görmediğini bilemiyoruz; ancak bundan önce gelen Pulse star 2 pro'nun da 45cm'lik başlığı vardı. Performans olarak aynıydı. Ayrıca onun içini açıp bakmıştık. Elektronik kartının büyük kısmında epoxy kaplama vardı. Yani üretici, tamir etme imkanı veya herhangi bir parçasını değiştirme olanağı, imkanı bırakmamış .
O yüzden bu cihazın da açılıp birşeylerinin değiştirilme olasılığının düşük olduğunu düşünüyoruz.
Yine de bu konuda temkinli davranmak gerekir ve birkaç Pulse Star 2 Pro kullanıcısının yorumlarını da beklemek daha iyi olacaktır.

Sevgili Gold'da da Pulse Star 2 Pro var. Kendisi de deneyimlerini yazarsa seviniriz.

Hoşçakalın
Okunmamış 04-10-2010
Gold - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Gelişmiş Üye

Bendeki pro değildi.İş arkadaşım pulse star2 yi kullandı.Nasıl buldun diye sorduğumda 'stinger2 daha iyi demişti.Ama pulse starında kötü bir cihaz olmadığını dengeli çalıştığını söyledi.
Kaliteli malzeme kullanılmış.Ayrımını beğenmedim.İlk pulse kullananlar için ideal bir cihaz..Çünkü yanlış sinyal vermiyor..
Kiralık isteyenlere verebiliriz..

Etiketler
2video, pro, pulse, star

Seçenekler
Stil