Yükleniyor...
Farmet Teknoloji, Phanes, coskun, Ercan_Usta, sezgin64, caponali

Go Back   Farmet Forumları > Cihazlar Bölümü / Treasure Hunting Devices > Genel Cihaz Bilgileri > Cihaz Videoları

Cihaz Videoları Cihazlarla İlgili Videoları Bu Bölümde Paylaşabilirsiniz

Beğeni şeması1Beğeniler
LinkBack Seçenekler Stil
Okunmamış 23-11-2012
humhum - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Kayıtlı Kullanıcı

Standart Pistol Dedektor ile Tek Tekçilik Videosu

PD ile eski para bulma :

View My Video

Video - TinyPic - Free Image Hosting, Photo Sharing & Video Hosting
Okunmamış 23-11-2012
light_celal1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Gelişmiş Üye

usta bu tür sistemler senin uzmanlık alanın sence doğrumu
Okunmamış 23-11-2012
Kayıtlı Kullanıcı

Alıntı:
light_celal1 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
usta bu tür sistemler senin uzmanlık alanın sence doğrumu
Morgan ile yıllardır irtibat halindeyim , dürüst birisi olarak tanıyorum ,yalnış yapmaktan hoşlanmaz vede tepki verir, kendisinin bana epey faydası oldu sağolsun, videoda da dikkat edersen kazılan bölgeler sert ve ince kökleri keserek kazı yapmakta bu da epey yıllanmış olduğunu gösterir, ama yinede % 100 hiçkimse bilemez.
Okunmamış 24-11-2012
AlpTigin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Gelişmiş Üye

videoyu izlerken sIkIldim
bi sinyal veriyo bi vermiyor
sadece gumusmu buluyormus?
Okunmamış 24-11-2012
caponali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Super Moderator

Alıntı:
humhum Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Morgan ile yıllardır irtibat halindeyim , dürüst birisi olarak tanıyorum ,yalnış yapmaktan hoşlanmaz vede tepki verir, kendisinin bana epey faydası oldu sağolsun, videoda da dikkat edersen kazılan bölgeler sert ve ince kökleri keserek kazı yapmakta bu da epey yıllanmış olduğunu gösterir, ama yinede % 100 hiçkimse bilemez.
Kazdığı yerin hemen sağ tarafı daha önce kazılmış.Önceden kazıldığı belli olmasın diye parayı yan taraftan yerleştirmiş.Tek parayı böyle uzaktan algılayacak bir sistem imkazsız şu anda.Zaten cihazın ses vermesi ile noktalama yapmak saçma görünüyor.Çünkü önce sol taraflara ses veriyor sonra sağa dönüyor.Paranın üzerindede bangır bangır burda demiyor.Yani paranın olduğu yerle alakasız ses veriyor.

Konu caponali tarafından (24-11-2012 Saat 02:53 ) değiştirilmiştir.
Okunmamış 24-11-2012
Kayıtlı Kullanıcı

Alıntı:
caponali Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Kazdığı yerin hemen sağ tarafı daha önce kazılmış.Önceden kazıldığı belli olmasın diye parayı yan taraftan yerleştirmiş.Tek parayı böyle uzaktan algılayacak bir sistem imkazsız şu anda.Zaten cihazın ses vermesi ile noktalama yapmak saçma görünüyor.Çünkü önce sol taraflara ses veriyor sonra sağa dönüyor.Paranın üzerindede bangır bangır burda demiyor.Yani paranın olduğu yerle alakasız ses veriyor.
Sence imkansız olabilir ama, ben yıllardır kullanıyorum bu sistemi , imkansız diye bakmamalısın hiçbirşeye derim ben.

Saygılar.
Okunmamış 25-11-2012
Super Moderator

Yıllardır aynı videodaki gibimi kullanıyorsunuz çalışma sistemi aynımı.
Okunmamış 25-11-2012
vatan61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Kıvrak Üye

bu sayfadada aynı konu gündeme gelmişti katkı sağlar belki geçmiş konu

Mineoro FG Videosu

benim merak ettiyim bu cihaz humhum usta el yapımımı bildiyim kadarıyla bu cihazı sadece mineoro üretiyor videodaki el yapımı gibi görülüyor
Okunmamış 28-11-2012
Kayıtlı Kullanıcı

Alıntı:
Yıllardır aynı videodaki gibimi kullanıyorsunuz çalışma sistemi aynımı.
Videodaki Pistol Dedektör olduğundan daha ziyade sadece yakın mesafeler için kullanılır(mevsimin her zamanında kullanabilir).
Bu adamın bir de daha uzun mesafe için tarayan sistemi var ,fakat ince ayarı çok daha zor.

Benim sistem ise Mineoro tipi olup Iyonic Alıcı sistem olarak çalışmakta ve büyük meblaları çok uzak mesafelerden tespit etmektedir (sadece yazın sıcak günlerde) , fakat iç elektronik devresi Mineoro'nun devresinden tamamen farklıdır, haala ilave etmem gereken bazı eksiklikleri de vardır.
Okunmamış 28-11-2012
Kayıtlı Kullanıcı

Alıntı:
vatan61 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

benim merak ettiyim bu cihaz humhum usta el yapımımı bildiyim kadarıyla bu cihazı sadece mineoro üretiyor videodaki el yapımı gibi görülüyor
Bu tür cihazları Mineoro üretiyordu zamanında 1960-2000 yıllara kadar, fakat bu cihazları yapan İspanyol mühendislerin bir tanesi vefat edince diğeri de bu işlerle üğraşmayı bıraktı, evet Videodaki PD tamamen el yapımıdır ,hatta adamın iddia ettiğine göre Mineoro PD lerinden modifikasyon yapmasından dolayı çok daha hassas çalışıyormuş, çünkü bu adamın elinde orjinal Mineoro ve PD cihazlar da var ona kıyasla söylüyor bunları.

PD sisteminin mantığını bildiğimden Emekli Amcanın devresi ile dizayın etmiştim bir zamanlar , fakat devrenin osilator frekansı çok fazla kaydırma yaptığından memnun kalmadım ,başka bir devre ile de deneme yapmaya fırsatım olmadı zamansızlıktan. (o hali ile bile çok tatmin edici olduğunu gördüm) '' zaman herşey zaman''
Okunmamış 28-11-2012
Super Moderator

Peki sayın humhum tekleme yapıyormusunuz aynı videodaki gibi
Okunmamış 29-11-2012
Kayıtlı Kullanıcı

Alıntı:
Peki sayın humhum tekleme yapıyormusunuz aynı videodaki gibi

Benim sistem ise Mineoro tipi olup Iyonic Alıcı sistem olarak çalışmakta ve genelde büyük meblaları çok uzak mesafelerden tespit etmektedir (sadece yazın sıcak günlerde) PD değildir tektekleme yok , büyükler için ise Resmi kazı gerekiyor ... ha diyeceksin ki kazmadan nasıl emin oluyorsun ee ozaman da Dedektör devreye giriyor, sistem zaten birbirinden bağımsız olamaz ve herikisine de gerek duyuyor..
Okunmamış 03-12-2012
dinyeper - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Yeni Üye

Humhum merhaba beni o forumdan hatırlarsın.Goranspeedide hatırlarsın sırplı o çocuk pdk nın çalışmadığını söylüyor.Ayrıca morgan yeni bir sistem üzerinde çalışıyor pdk3 diye ve bu iyonik ve elektrostatik olacakmış ve küçük objeleride kaçırmayacakmış.pdk dan ben bir tane almak üzereyim.Gelsin bakalım.Ama morganın dediğine göre geniş para olacakki alsın yunanistanda 3,5 cm lik gümüşü 40 cm derinlikten ve 7 metre uzaktan algılamış.
Okunmamış 04-12-2012
Kayıtlı Kullanıcı

Alıntı:
dinyeper Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Humhum merhaba beni o forumdan hatırlarsın.Goranspeedide hatırlarsın sırplı o çocuk pdk nın çalışmadığını söylüyor.Ayrıca morgan yeni bir sistem üzerinde çalışıyor pdk3 diye ve bu iyonik ve elektrostatik olacakmış ve küçük objeleride kaçırmayacakmış.pdk dan ben bir tane almak üzereyim.Gelsin bakalım.Ama morganın dediğine göre geniş para olacakki alsın yunanistanda 3,5 cm lik gümüşü 40 cm derinlikten ve 7 metre uzaktan algılamış.
Kardeş o formu bende takip ediyorum oradaki WM6'nın eleştirisi Morgana karşı şundan dolayı PDK-2 her ülkede
çalışmadığından o Sırp ve Arkadaşları kendi ülkesinde sonuç alamamışlar ondan dolayı atıyor bu iftiraları ,iftira diyorum ,çünkü her ülkede çalışmayacağının sebebini bende biliyorum ayrıca çektiği videolarda görünüyor ki sadece belli bir yönde ses veriyor ve noktalıyor, Mineoro'nun Türkiye hava şartlarında çalışmadığını biliyorsundur, inşallah alacağın PDK-2 çalışır diyorum , bizlere de almış olduğun tepkinin sonucunu yazmanı bekliyorum.
Okunmamış 04-12-2012
Ercan_Usta - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Administrators / FARMET Yönetimi

Temenniyle olmaz...adam avuç dolusu para sayacak.Hem,neden her ülkede çalışmadığının mantıklı bir açıklaması var mı?varsa alalım..
Adres:Atatürk Mah,Meltem Sokak,No:38/13 Sincan/Ankara
Okunmamış 09-12-2012
turkuyaxxx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Yeni Üye

Alıntı:
humhum Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Kardeş o formu bende takip ediyorum oradaki WM6'nın eleştirisi Morgana karşı şundan dolayı PDK-2 her ülkede
çalışmadığından o Sırp ve Arkadaşları kendi ülkesinde sonuç alamamışlar ondan dolayı atıyor bu iftiraları ,iftira diyorum ,çünkü her ülkede çalışmayacağının sebebini bende biliyorum ayrıca çektiği videolarda görünüyor ki sadece belli bir yönde ses veriyor ve noktalıyor, Mineoro'nun Türkiye hava şartlarında çalışmadığını biliyorsundur, inşallah alacağın PDK-2 çalışır diyorum , bizlere de almış olduğun tepkinin sonucunu yazmanı bekliyorum.
Mineoro nun brezilyada çalışıp Türkiyede çalışmamasının bir mantığı var mıdır? Toprağı mı farklı yoksa havası mı farklı, veya Türkiye ye gönderirken bri parçasını eksik mi yapıyorlar.
Şimdi bu mantıkla bakınca İzmirde yapılan bir makine Rize de çalışmaz, veya Adana da yapılan Bolu da uyum sağlamaz,
yoksa bu sadece mineoro tarzı cihazlarda mı oluyor. Meraktan soruyorum.
Okunmamış 09-12-2012
Kayıtlı Kullanıcı

Alıntı:
turkuyaxxx Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Mineoro nun brezilyada çalışıp Türkiyede çalışmamasının bir mantığı var mıdır? Toprağı mı farklı yoksa havası mı farklı, veya Türkiye ye gönderirken bri parçasını eksik mi yapıyorlar.
Şimdi bu mantıkla bakınca İzmirde yapılan bir makine Rize de çalışmaz, veya Adana da yapılan Bolu da uyum sağlamaz,
yoksa bu sadece mineoro tarzı cihazlarda mı oluyor. Meraktan soruyorum.

Mrb. Turkuyaxxx , Türkiye'ye gönderirken parçası eksik olmuyor, hava şartlarından kaynaklandığnıı yazıyorlar
bir de içindeki frekans ayarlamasını da ona göre yapılıyor, bana bi ara Orjinal Mineoro DC2008 gelmişti benim bahçemdeki test yaptığım noktayı ancak 1 metre kala tespitini yapabildi , bir de hedefi biraz kaydırarak noktalama yaptığını gördüm , sahibinin söylediğine göre deniz kenarında çok iyi sonuç veriyormuş (hava şartları farkı) , ama gelgelelim arazide uzaktan algılama yapamıyor , ancak benim o cihaz üzerinde yapacağım bazı modifikasyonlar ile biraz daha hassas hale gelir. Şu anda benim Mineoro benzeri cihazla ise Km ler den algılama yapmam mumkün hava şartları uygun olduğu sürece .

Saygılar Kardeşim.
Okunmamış 10-12-2012
dinyeper - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Yeni Üye

Humhum kardeş şu kış ayı geçene kadar test edemeyeceğiz.ama test sonuçlarını mutlaka paylaşırım.
Okunmamış 10-12-2012
Kayıtlı Kullanıcı

Alıntı:
dinyeper Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Humhum kardeş şu kış ayı geçene kadar test edemeyeceğiz.ama test sonuçlarını mutlaka paylaşırım.

Sağolasın Kardeşim ,sonuçları merakla bekleyecem , bu arada cihaz eline geçti mi veya gönderdiler mi ?
Okunmamış 05-01-2013
Kayıtlı Kullanıcı

Selam dinyeper , cihaz eline geçti mi ? Son durum nedir.

Etiketler
dedektör, ile, pistol, tek, tekçilik, videosu

Seçenekler
Stil