Yükleniyor...
Farmet Teknoloji, Phanes, coskun, Ercan_Usta, sezgin64, caponali

Go Back   Farmet Forumları > Cihazlar Bölümü / Treasure Hunting Devices > Genel Cihaz Bilgileri > Cihaz Videoları

Cihaz Videoları Cihazlarla İlgili Videoları Bu Bölümde Paylaşabilirsiniz

Beğeni şeması6Beğeniler
LinkBack Seçenekler Stil
Okunmamış 26-05-2011
Farmet Teknoloji - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Site Sahibi / Tel: 0232 339 85 74

Farmet Teknoloji - MSN üzeri Mesaj gönder Farmet Teknoloji - YAHOO üzeri Mesaj gönder Farmet Teknoloji isimli Üyeye Skype üzeri Mesaj gönder
Standart Mineoro FG Videosu

Okunmamış 26-05-2011
coskun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Administrators

Abi bu cihazın videolarını cok önce incelemiştim ama gercekliği konusunda şüpheli yaklaşıyorum...Tabi testini farmet yaparsa iş değişir.saygılar.
Okunmamış 26-05-2011

Farmet Teknoloji - MSN üzeri Mesaj gönder Farmet Teknoloji - YAHOO üzeri Mesaj gönder Farmet Teknoloji isimli Üyeye Skype üzeri Mesaj gönder

Bu cihazın işlerliği konusu tam bir muamma. Mantık ve bilim böyle birşeye pek olanak tanımıyor ancak videolarda herşey mümkün oluyor.

Hoşçakalın
Okunmamış 26-05-2011
Ercan_Usta - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Administrators / FARMET Yönetimi

Mineoro'nun mantığı çekim mesafesi v.s bir yana,bu ve başka mineoro videolarını izlediğimde aklıma takılanlar şunlardı:

1-Bu cihaz nasıl oluyorda çevredeki insanların üzerindeki ve toprağın altındaki başka metallere değilde bilmem kaç yüz metreden dizboyu yada 1 metredeki tek bir takıyı algılayabiliyor?ve neden 2-3 metreden değilde hemen kazılabilecek bir mesafeden çıkıyor hep?
2-Onlarca metre öteden algıladığı cismin üzerine gelinmesine rağmen neden sürekli net sinyal değilde dıt..........dıt şeklinde bir alıyor bir almıyor gibi kararsız muallak bir sinyal veriyor?
3-Bulunan takılar hiçte antik takı gibi durmuyor hatta günümüz iççiliğini çağrıştırıyor..hadi en çok victoria dönemi diyelim o küpeye peki ıssız ormanda hangi lady o kıymetli küpeyle dolaşmaya çıkıpda yitirmiş acaba?yoksa atıyla baloya gitmek için ormandan geçerkenmi yitirmişti?

yani kısaca onlarca yıldır süren araştırmalar ve gelişen günümüz teknolojisine rağmen dedektörlarin algılama mesafesinde ve ayrımında kayda değer hiç bir gelişme olmamasına rağmen nasıl oluyorda arkaları hiç bir ciddi firmaya dayanmayan bu şahısların 50-60 yıllık mazisi olan firmaların yaptıklarını kat be kat sollayan adeta başka dünyadan inmiş bir cihazı hemde bir dedektör bile yapmaya yetmeyecek kadar elektronik komponent ile başarabiliyorlar benim aklım almıyor..aklı alan varsa fiyatına bakmadan bu cihazdan hemen bir tane alsın! zira videolara ve anlatılanlara bakılırsa tek seferde parasını kat be kat çıkarır!
Adres:Atatürk Mah,Meltem Sokak,No:38/13 Sincan/Ankara

Konu Ercan_Usta tarafından (26-05-2011 Saat 08:00 ) değiştirilmiştir.
Okunmamış 26-05-2011

Ha! bu Mineoro,LRL,alan taramalar vs artık demode oldu çünkü bu tür hayalci cihazlarıda artık mobil çağa ayak uydurdu.Artık uydudan define,mezar,boşluk vs bulan hatta görüntüleyen cep telefonu çıktı!
Okunmamış 26-05-2011
kadir1129 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Banned

Bu tür uzaktan metal algılayabilen cihazların teknik ve teorik olarak mümkün olamayacağını, bu işin pirleri Big Bang, Ronin ve Apıctea üstatlar defalarca belirttiler.

Ayrıca arama yapan ekibin üzerinde göründüğü kadarı ile mücevher ve metal bol miktarda var zaten. (kol saati, telefon, kamera, bayanda sallanan küpe vs..) Bu cihaz bu kadar metali göremiyor da, onlarca metre uzaktaki nohut kadar materyali nasıl yakalıyor anlayan bir adım öne gelsin.

Ben bu cihazı kullanmadım, görmedim, videoları seyrettiğim kadarı ile yazıyorum, ikna olmadım. Değerinin de maaşallahı var. Taktir sizin...

Ayrıca şunu da üzülerek belirteyim ki, böyle bir cihazın satışına Farmet in aracılık etmesi ve satılık cihaz diye ilan vermesini biraz tuhaf karşıladım. Farmet, her türlü ticari kaygıdan uzak, öncelikle müşteri memnuniyeti, zarar etse dahi bu çizgisine bizzat tanık olduğum bir firma. Böyle bir cihazın Farmet tarafından satışa sunulması bana göre pek yakışmadı...

SAYGILAR...

Konu kadir1129 tarafından (26-05-2011 Saat 10:22 ) değiştirilmiştir.
Okunmamış 26-05-2011

Şimdi bu tür cihaz üreten ve satanlar diyecektir bu cihaz yeni metalleri değil,sadece toprağın altında belli bir süre kalmış metalleri algılar!peki cihaz bu eski yeni metal ayrımını nasıl yapıyor?onada cevapları hazır;çünkü toprağın altında bir süre kalmış metaller iyon yayarlar diyeceklerdir...

Eğer bu iyon konusu biraz araştırılırsa hareketsiz nesnelerin iyon yamayacağı,iyonik bileşiklerin çok kararlı bir yapıda olduğu,böyle bir maddedden iyon yayılımının kolay kolay olmayacağını,iyonların topraktan dışarıya sızmasının pek mümkün olmadığını,iyon yayılımı için bir cismin hareket halinde olması gerektiği(mesela akarsular iyi bir iyon kaynağıdır)ve iyonların taşınımının hava akımına bağlı olduğu vs. görülecektir..yani ortada bir iyon kaynağı olsa bile gelip bizim antenimize çarpmayabilirler hava akımı yönüne tersse eğer...heleki bu mineoroda anten görevini ,güya ion chamber yani iyon odası denen parmak kadar bir metal tüp yapmaktadırki iş tamamen zora girer....ha belki akarsuyun kenarında durursanız dere yada çayın neyse yaydığı iyonlar algılanabilir belki...

Konu Ercan_Usta tarafından (27-05-2011 Saat 12:45 ) değiştirilmiştir.
Okunmamış 26-05-2011
Banned

http://www.farmet.net/forum/newreply...wreply&p=13870

Konu kadir1129 tarafından (27-05-2011 Saat 12:04 ) değiştirilmiştir.
Okunmamış 26-05-2011
Banned

Saygılar...

Konu kadir1129 tarafından (27-05-2011 Saat 12:03 ) değiştirilmiştir.
Okunmamış 26-05-2011

Burda bu cihazın mümkün olup olmadığını tartışalım meseleyi bilimsel ve teknik yönünden irdeleyelim,konuya vakıf olmayan insanlar bilinçlensin derken anında tartışma nerelere vardı ne diyim.....
Burda konu bütünüyle ele alınırsa farmet bu cihazın satışına hatıra binaen aracılık ettiği ve cihazı kesin iş yapar diye lanse etmediği anlaşılıyor.bunu ilandaki temkinli tavrından ve yukardaki mesajından anlayabiliriz..bu bağlamda kadir1129 arkadaşın 'sitemi' biraz mesnetsiz gibi duruyor...buna rağmen coşkun kardeşimin çıkışıda hoş olmadı..konu fazla büyütülmeden ve amacından saptırılıp dağıtılmadan tarafların helalleşmesini kendi mesajlarını düzenlemelerini öneriyorum..yoksa polemiğe girilerek kimseye faydası dokunmayacak hale getirileceği aşikar bu konuyu hepten sileceğim...

Konu Ercan_Usta tarafından (27-05-2011 Saat 12:03 ) değiştirilmiştir.
Okunmamış 27-05-2011
Banned

Eyvallah üstat.

Konu kadir1129 tarafından (27-05-2011 Saat 12:04 ) değiştirilmiştir.
Okunmamış 27-05-2011
Administrators

Benim söylediklerim bu başlık altı icin gecerliydi...Bu kadar büyük paraya satılan bi cihazın çalışıp çalışmadıgını farmet test etmeden zaten satılıga cıkarmaz dedim peşin peşin ilk mesajda.Testleri farmet yaparsa sorun yok...Anlamadan dinlemeden çalışma sistemini ve çalışabilirligini bilmeden konuyu bu cihaz kötü farmet bunu nasıl satara getirmek hic dogru degil.Videolar da herşeyin mümkün oldugunu hepimiz biliyoruz ama Metin abinin cekecegi video ya kesinlikle itimadım tamdır.
Bu konuda sıkıntı varsa helallik konusunda benden yanı helal olsun.saygılar.
Okunmamış 27-05-2011
Banned

Sevgili COŞKUN Üstat, aslında yazdıklarımız ve düşündüklerimiz aynı şeyler. Metin Bey bu cihazın ilanını verdiyse, bir çok üye gibi ben de Metin Beyin ve Farmetin güvünilirliğini ve ticari ahlakını bildiğim için, bu tür cihazların iş yapma konusunda ki endişelerimden çok Farmetin güvenilirliği ön plana çıktığından, alım-satım işleri için ılımlı bakılır. Ben bunu kastettim. Düşüncem bana göre doğru ama bir başkasına göre yanlışta olabilir.

İlan bu başlık altında değildi ve galiba sen ondan dolayı bana ağır denebilecek bir yazı yazdın. Olayın iç yüzünü öğrendiğinde umarım bana hak vermişsindir. Üstat, ben Farmet te moderatörlük yapan her bir kişiye saygılı olmaya çalışıyorum. Gerçekten temiz ve sabırlı kişilersiniz. Yazdığın yazıyı hak etmediğimi düşünsem de, hakkımı helal ediyorum. Metin Beyin cihaz hakkında temkinli yaklaşmasını ve iş görüp görmeyeceği konusunda endişelerini de yazısından anlıyorum ve hak veriyorum. Hatıra binaen verilmiş bir ilan olarak görüyorum.

Forumda tüm emeği geçenlere ve üye arkadaşlara SAYGILAR...

Konu kadir1129 tarafından (27-05-2011 Saat 02:13 ) değiştirilmiştir.
Okunmamış 27-05-2011
Administrators

Kadir kardeşim bende sana bu çıkışımdan dolayı üzgün oldugumu belirteyim o zaman.Ama sen burda en eskilerdensin senin herkezden daha iyi bilmen lazım farmet in satılıga koydugu cihazları kendi testinden gecirdigini...Hic yerli dandik bi cihaz satarken gördün mü farmeti hatıra binaen dedigin gibi ilk başlarda takasa girenler olmuştu onlarında neler yapıp yapamayacaklarını kullanıcılara gösterip söylerek elinden cıkarmış bi firma farmet.

Size asıl cıkışımın sebebi burda neyin ne oldugunu bildiginiz halde hic bişeyden haberi olmayan yeni üye gibi davranmanız olmuştur.Sizi kırdıysam özür dilerim.saygılar.
Okunmamış 28-05-2011
Gold - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Gelişmiş Üye

İş yapılamazlığı kanıtlanmış cihazlar hariç, cihazların 2.ellerini alıp satıyoruz.Bu cihaz iyi değil farmete satmak uymaz demeği ancak 2.el dışında sıfır satışı için tartışabiliriz.
Ayrıca ülkemizde kimine göre kötü ama bir diğerine göre iyi denen cihazlar mevcut.Kimine göre iyi olmayan cihazları satmamak olmaz.
Türkiye de belli çoğunlluğun cihazları satma sebeplerinin en önemlisi bence cihazlardan fazla beklenti ve cihazı iyi kavrayamamak kolaylıcılık yoluna kaçmaktır.
2.ellerde bazen önermediğimiz cihazlar yada satışını almadığımız bir çok cihaz olmuştur.

Konu Gold tarafından (23-07-2011 Saat 12:16 ) değiştirilmiştir.
Okunmamış 28-05-2011

Sevgili Kadir1129,
Mineoro cihazı bizim elimizde olan ve sattığımız bir cihaz değildir. Samimi olduğumuz bir iş adamı bunu yurtdışından almış fakat kullanamadığı ve zamanı da olmadığı için satılığa çıkarmıştır. Bizden de ricası üzerine ilanı koyduk. Cihazın işe yararlığı konusunda bizim de olumsuz görüşlerimizi her fırsatta aktardığımız konusuna dikkat çekmek isteriz.

Diğer bir husus ise, öyle müşteriler geliyor ki gerçekten ne yapacağınızı şaşırıyorsunuz. Geçenlerde krezus35 de şahit oldu. Yaşlı bir müşteri geldi, sizde 4lü bakır çubuk var mı diye sordu. Biz de amcayı karşımıza alıp, bu alan tarama veya çubuk olaylarını uygulamalı olarak anlattık ve işe yaramadığını gösterdik. Ancak kendisinin tepkisi aynen şu şekilde oldu: Bu dedektörler oyuncak bunlarla birşey bulunmaz, benim bir arkadaşım 4lü bakır çubuklarla şunu şunu bunu buldu. Ben de buldum ama kaçırdım vb bir sürü şey söyledi ve neredeyse bizi azarladı ve sadece 4lü bakır çubuk istediğini üstüne basa basa vurguladı.

Dolayısı ile bazen müşteriyi ne kadar da bilgilendirmeye çalışsak onlar burnunun dikine giderek kendi hayallerindeki makinalarını istemektedirler.

2.el ilan sayfamızdaki (www.farmet.net 'teki) ilanlara dikkat ederseniz orada shs 77 ve omnitron alan tarama ile Mineoro'nun adını da göreceksiniz. Ancak parantez içinde "lütfen sadece bilenler arasın" şeklinde bir ibare de koyduk. Çünkü biz bu makinaları anlatmaktan ve uyarmaktan bıktık, o yüzden arayıp şunu yapar mı bunu yapar mı diye soranlara artık verecek cevabımız kalmıyor. Biz uyardıkça, ısrarcı müşteri bu sefer de kendi makinalarınızı satmak istiyorsunuz da ondan bunlara kötü diyorsunuz diye tepki koyuyor.
Netice itibariyle biz uyarımızı yapıyoruz, ısrar edenlere de ısrarları karşısında sorumluluğu kendi üzerlerine bırakıyoruz.

Hoşçakalın
Okunmamış 18-07-2011
humhum - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Kayıtlı Kullanıcı

Herkese Merhaba , Videoda görülen cihaz Türkiye şartlarında sonuç vermediğini biliyorum, çünkü her ülkenin hava ve manyetik şartları değişiktir. Buna benzer bir cihaz üzerinde epey bi deneyimim var.

Saygılar.

Konu humhum tarafından (18-07-2011 Saat 02:29 ) değiştirilmiştir.
Okunmamış 18-07-2011

Alıntı:
humhum Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Herkese Merhaba , Videoda görülen cihaz Türkiye şartlarında sonuç vermediğini biliyorum, çünkü her ülkenin hava ve manyetik şartları değişiktir. Buna benzer bir cihaz üzerinde epey bi deneyimim var.

Saygılar.
Humhum usta deneyimlerinizi paylaşmanız mümkünmüdür?merak ettiğim konu bu tür cihazlar bir metal dedektörü gibi her denemede net sinyal almak mümkünmüdür?
Okunmamış 19-07-2011
humhum - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Kayıtlı Kullanıcı

Yaptığım testler sonucunda miktarı yüksek olduğu düşünülen ve çoğu kişi tarafından bilinen (bana hedefin yeri söylenmeden) yerleri metrelerce uzaktan tespit edebiliyor, ancak kanunlardan dolayı bugüne dek hiç bir yer kazılamadı, testler sırasında taranacak bölgeyi geniş olarak vermelerine rağmen cihaz 1-2 metre karelik yerde kalıyor tam nokta yapamıyor , cihazının bu şekilde nokta tespit yapamamasının sebebi Mineoro gibi professionel bir şekilde senelerce geliştirilmediğinden dolayıdır.
Cihaz çok fazla nazlıdır mesela sadece yaz günleri kullanılır, nem aşırı olmayacak,hava serin olmayacak, yeşillik alanda zorlanır, aramalar mutlaka en iyi verim için Kuzey- Güney olmalı v.s....
Orjinal Mineoro güzel , fakat o Türkiye şartlarında sonuç vermiyor aynı şekilde birçok yabancı ülkedede ,sadece Meksika da iyi verim alınmıştır forumlara göre ,çünkü cihaz o ülkenin manyetik şartlarına göre ayarlıdır.

Saygılar Ercan Kardeş...
Okunmamış 23-07-2011
Ronin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Gelişmiş Üye

Bu tp cihazların maliyetleri en fazla 200-300TL'dir bana göre.. peki neden 8000 dolarlar gibi fiyatlara satılıyor?? bilmediğimiz ne katıyorlar içine??

saygılar..

Etiketler
mineoro, videosu

Seçenekler
Stil