Yükleniyor...
Farmet Teknoloji, Phanes, coskun, Ercan_Usta, sezgin64, caponali

Go Back   Farmet Forumları > Cihazlar Bölümü / Treasure Hunting Devices > Genel Cihaz Bilgileri > Cihaz Videoları

Cihaz Videoları Cihazlarla İlgili Videoları Bu Bölümde Paylaşabilirsiniz

Beğeni şeması7Beğeniler
LinkBack Seçenekler Stil
Okunmamış 12-06-2013
coskun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Administrators

Standart En geçerli test...

Bu test vlf cihazlr içinde benim için en geçerli testdir...Nedemek istediğimi anlamanız için bu testin aynısını elinizdeki cihazla sizinde yapmanız lazım...Aynı bölgede topragı kazarak bi para gömün cihazınız 30 cm den alıyor diyelim kazıp kapattıgınız toprakta..Fakat geçerli olan test dedigim bu cep yöntemi testini yaptıgınızda 30 cm den alıyorsa bi öncekinde bu testde 20 cm e düşecektir...

Bu yüzden vlf cihazlarda en gerceli test bu.....ctx 3030 bile 2500 dolar ama nasıl dökülüyor ortada....bu test kimileri için ölçüdür kimileri için deildir belki ama benim için en gecerli test budur.Çünkü arama yapılan bölgeler de araziler işlenmiş olmuyor herzaman ve topraklar sert...Cihaz tanıtım testlerinde milletin cihazımız şu kadar derinden tek para alıyor dediginde gömerek test yapmalarının sebebi vlf lerin elenmiş toprakta daha iyi derine inebilmesi...Bu arazide sürülmüş tarlalarda da böyledir.Sürülmüş ellenmiş topraklarda cihazlar her zaman daha derine iner ama sert olan yerlerde inanılmaz derinlik kayıplar ve farkları oluyor....Bu tarz videoları buldukça eklemeye çalışıcam...Sizlerden de yorum bekliyorum.Saygılar.

Okunmamış 12-06-2013
caponali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Super Moderator

Farmet ve bayilerinin elinde imkan var yapabilirler böyle bir test.Bizde yaparız ama 2 cihazla test olmazki.
Okunmamış 12-06-2013
vatan61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Kıvrak Üye

atamaca senin yorumunu okuyunca aklıma şu geldi ah şu cihazların gözü kör olsun ah şu cihazların bi dili olsada konuşsa bu sanalda yazmakkadar arazide kolay olmadığını arazide ne gibi süprizlerle dolu olduğunu her cihazın ayrı ayrı cilveli ayrı ayrı kaprisli farklı farklı huyları olduğunu cihazların dili olsada konuşsa yoksa ne biz bu cihazları tam anlaya biliriz nede tam anlata biliriz bu iş içinden çıkılmaz bi labirent gibi şahsen ben cihazları inceleme araştırma konusunda pes ettim atmaca sana da önerim araştırma işlerine bi nokta koyymak gerekli yoksa sonu hüsran oluyor
Okunmamış 13-06-2013
Kıvrak Üye

minelabın yeri ayrı diyer sistemlerden farklı ve biçok konuda emsallerinden üstün ama buna rağmen minelabta bazen öyle süpriz hatalar yapıyorki arazide cihazların önceden yapabileceyi eksileri kestirebilmek bazen mümkün olamıyor malefes bu konuda bazı yerlerde minelabta yetersiz kalıyor buna rağmen mevcut teknoloji ve imkanla yetinmek gerekli
Okunmamış 13-06-2013
Super Moderator

Cihazların performansları şartlara bağlı olarak görecelidir.
Okunmamış 13-06-2013
Kıvrak Üye

caponali evet doğruda tesbit de hangi şartlar hangi cihazı ne şekilde etlilediyi veya nezaman nasıl etkilediyi belli olmuyor bu yüzden diyorum cihazların dili olsada konuşsa
krezus35 kişi bunu beğendi.
Okunmamış 14-06-2013
giryan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Kayıtlı Kullanıcı

Cihazların dili yapan firmalardır onlar cihazlarını anlatmadıkları sürece böyle tırmalar dururuz.
Okunmamış 14-06-2013
Super Moderator

Alıntı:
vatan61 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
caponali evet doğruda tesbit de hangi şartlar hangi cihazı ne şekilde etlilediyi veya nezaman nasıl etkilediyi belli olmuyor bu yüzden diyorum cihazların dili olsada konuşsa
İşte bu yüzden göreceli yani değişkendir.Nerde ne yapacağı belli olmaz.Onun için çok iyi mükemmel cihaz yoktur.Sadece bir teste bakarakta karar vermek yanlış tabiki mantık olarakta derinliği ve ayrımı iyi olan cihazın seçilmesi gerekir.
Şimdi ctx3030 sınıfta kalmış diye elemekmi lazım.Çok iyi çalışacağı yerler ve şartlarda vardır.

Konu caponali tarafından (14-06-2013 Saat 09:07 ) değiştirilmiştir.
Okunmamış 14-06-2013
Administrators

Alıntı:
caponali Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
İşte bu yüzden göreceli yani değişkendir.Nerde ne yapacağı belli olmaz.Onun için çok iyi mükemmel cihaz yoktur.Sadece bir teste bakarakta karar vermek yanlış tabiki mantık olarakta derinliği ve ayrımı iyi olan cihazın seçilmesi gerekir.
Şimdi ctx3030 sınıfta kalmış diye elemekmi lazım.Çok iyi çalışacağı yerler ve şartlarda vardır.

O zaman da şöyle bi sonuç çıkıyor ortaya..Her toprağa göre ayrı cihazmı alıcaz ne demek ct3030 iyi çalışıcagı yerler de vardır...Test gayet net bi şekilde ortada kardeşim başında da yazdım sizde kendi cihazınızla deneyin.Bi kazarak deneyin birde aynı yöntemle deneyin sonuc cıar ortaya..

Bu test de dökülen cihazlar bu ctx3030 bile olsa başka arazide iş yapar dersek o zaman şunu eklememiz lazım bu test de basarılı olan cihazlar o başka arazide daha da basarılı olur..Hic başka tarafından bakmaya gerek yok...Şimdi garret ace250 sallıyorum bu ara bi çogu beyenmez yok derinliklte şöyledir böyledir diyen cok ama gömlek dügmesinden küçük islami gümüşü öttürüyor valla hemde sert toprakta yaklaşık 10 cm...Yumuşak yerlerde zaten basarılı önemli olan sert toprakta cihazların derine işlemesi...

Test ve sonuç ortada bu test en gecerli test beyler ister kabul edin ister etmeyin...Aynı testi yaptıgınız da daha net anlarsınız beni..Bu teste göre burda basarılı olan cihaz basarısız olan cihaza göre her toprakta üstünlük saglar olay bu.
Okunmamış 15-06-2013
Super Moderator

Test yöntemi doğrudur ama test bimetal nikel karışımlı yeni parayla yapılmış.Eski bronz gümüş malzemede kullanılabilirdi.Burda başarılı olan geneldede başarılı olur diyebiliriz ama bunu tam olarak söyleyebilmek için farklı metaller denenmeliydi.Cihazların yapıları frekansları farklı elbette yerine göre metale göre artı eksi azda olsa performans farkları gösterecektir.Testteki malzeme sarı olsaydı sıralama sonucu değişirdi bence.Yani bence bana göre test yöntemi doğru ama yetersizdir.

(bu test kimileri için ölçüdür kimileri için deildir belki ama benim için en gecerli test budur.Sizlerden de yorum bekliyorum.Saygılar.)
Sayın Coşkun güzel bir video paylaştınız.Yukardaki şekildede yazdınız.Biz kendi fikrimizi görüşümüzü yazınca niye kabullenemez bir tutum içine giriyorsunuz.
vatan61 kişi bunu beğendi.
Okunmamış 15-06-2013
Kıvrak Üye

bu test yabancı dilde bu testi iyi anlayan bize testtin içeriyini anlaşılır ifadeyle anlatırsa birbirimizi ve testi daha iyi anlamış oluruz yoksa geçerli geçersiz konusu neye göre karar verebiliriz ben cihazları kendi beynimden test ettim ediyorum bu sadece görsellik açısında iyi ve faydalı test güzel paylaşım güzeltest ama en iyi tes kişininkendi inandığı test oluyor
Okunmamış 15-06-2013
Administrators

Alıntı:
caponali Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Test yöntemi doğrudur ama test bimetal nikel karışımlı yeni parayla yapılmış.Eski bronz gümüş malzemede kullanılabilirdi.Burda başarılı olan geneldede başarılı olur diyebiliriz ama bunu tam olarak söyleyebilmek için farklı metaller denenmeliydi.Cihazların yapıları frekansları farklı elbette yerine göre metale göre artı eksi azda olsa performans farkları gösterecektir.Testteki malzeme sarı olsaydı sıralama sonucu değişirdi bence.Yani bence bana göre test yöntemi doğru ama yetersizdir.

(bu test kimileri için ölçüdür kimileri için deildir belki ama benim için en gecerli test budur.Sizlerden de yorum bekliyorum.Saygılar.)
Sayın Coşkun güzel bir video paylaştınız.Yukardaki şekildede yazdınız.Biz kendi fikrimizi görüşümüzü yazınca niye kabullenemez bir tutum içine giriyorsunuz.
Kabullenemezlikle alakası yok ben özellikle üstüne basa basa bu testi siz yapın diyorum görün diyorum....ben aynı testi gümüş ve bronzla yaptım ctx3030 yoktu ama explorer se vardi birbirine teknoloji acısından uzak cihazlar deegiller...Ben burda ne kadar yazarsam siz deneyip gördükten sonra anlarsınız ancak beni dostum.Sari konusunu ise çömlek başlıklı yerde cevaplıyor kendi tecrubeme göre.saygilar.
Okunmamış 18-06-2013
Administrators

Başka bi test valla bu ctx 3030'a taktıgımı felan düşünmesin kimse ama bu cihaza o kadar para cok bence.

Okunmamış 18-06-2013
Super Moderator

[QUOTE=coskun;37182]Başka bi test valla bu ctx 3030'a taktıgımı felan düşünmesin kimse ama bu cihaza o kadar para cok bence.

Daha önceki konularda bende aynı fikirde olduğumu belirtmiştim.Testte başarısız olan cihaz yerine göre iş yapabilir diyorum.
Okunmamış 26-06-2013
tunca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Yeni Üye

guzel testler nasil deneceni biliyorlar
Okunmamış 15-07-2013
makintel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Gelişmiş Üye

makintel - MSN üzeri Mesaj gönder

Caponali, Atmaca, Vatan 61 ustalarım, fikirlerinize tamamen katılıyorum...
Yıllar öncesi bir kitap okumuştum; bir mayk hammer kitabı idi bu...şöyle başlıyordu:
'' Bana sorarsanız , Dünyada en zevkli şeylerden biri, yağmurlu havalarda bir koltuğa gömülüp, bacak bacak üzerine atarak kitap okumaktır ''...
Çok hoşuma gitmiş olacak ki bu ifadeler, kendi fikrimin ortaya atılması söz konusu olduğunda hemen aklıma geliverir... Ukalâ insanları hiç sevmem ; hele kasıntıları hiç...zaten kim sever ki...
Aynı duruma düşmemek için, buradaki erbap ve kültürlü ustalarımın affına sığınma ihtiyacı duyarak naçizane düşüncelerimi paylaşmak istiyorum yorumunu yaptığınız bu konularla ilgili :
......Genellikle hep deriz; derinlik en fazla otuz cm...mineraller güç seviyesini kısma ihtiyacı hissettiriyor...sürülmüş toprak , nadas toprak , azmak toprak... Bu yazacaklarım sadece bir fikirdir ve tenkit edilecek tarafları mutlaka vardır... Konuyu saptırmadan misal olarak, ferit nüve üzerindeki bir orta dalga bobinini ele alalım... eğer bunun akordunu sadece sıkala başına göre yapıp başka da bir uygulamada bulunmazsak; o bölge çılgın kesilir ve zayıf olan istasyonlar dahi ben buradayım demiye başlar...ama, ortalara gidildikçe bu verimlilik düşer; hele hele skala sonunda en kuvvetli istasyonlar dahi , ' beni bulabilene aşk olsun ' der (!)... Kondansatör kullanıp belirli bir frekans'a akort yapacak olursak, o frekans haricindekiler tamamen zayıflıyacak, dar bir saha elde edilecektir... ama skala başında akortlanan self'in sıkala sonunu trimer kondansatör uygulaması ile desteklersek, o radyonun kadranı baştan sona canavar kesilecektir...
Konunun rahat anlaşılabilmesi için bütün bu yazdıklarım bir misaldi...
Bir vlf dedektörün, belirli bir frekans yüküyle gönderme amaçlı kullandığımız transistörünü ele alalım...kollektörü ile başlıktaki bobinin empedansı tam uyum sağlayıp tam akorda geldiğinde, bu transis tör kendi üzer
inden en azami akımı akıtacak,devreyi en fazla etkiliyecek ve daha hassasiyet kazanacaktır...ama, bu akordu sadece belirli bir noktaya göre yapacak olursak dar bir alan elde etmiş olacağız...mevcut frekansı bozma ve devreye duyarlılık kazandırma şekli madenine göre değişip dedektörümüzü verimsiz hale getirecektir...yapılış ( akort ) farklılıklarından dolayı mukayesesi yapılan cihazların negatif ve pozitif yönleri söz konusu olacaktır...bir tarafta iyi olan cihaz, diğer tarafta kötü olacak, bir madene hassas olan diğer madene kör topal olacaktır... toparlıyacak olursak ; yukarıda belirttiğim ferit nüve uygulamasına yönelik montajlar mı yapılması lâzım ki diyorum ben ... Saygılarımla...
Okunmamış 15-07-2013
Phanes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Genel Yönetici

Alıntı:
makintel Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
yukarıda belirttiğim ferit nüve uygulamasına yönelik montajlar mı yapılması lâzım ki diyorum ben ... Saygılarımla...
Sn makintel istenilen çapta ferit nüve bulunabilirmi veya preslenebilirmi?
Malum ağır bir malzeme olduğu için olabildiğince ince ve çaplı olması gerekirki başlık hafif olsun.
Ortalama15-20cm çapında kalem kalınlığında nüve bulunabilirmi veya cd kalınlığında olup 3-4cm eninde daire şekklinde bulunabilirse OO bobin sarılabilir veya konsantrik bobin,ama kalem kalınlığında olursa değişik sarım teknikleri ile (çapraz vs.) iyi bir bobin sarılabilir...
İyi bir cihazı iyi yapan bobindir yanılıyormuyum?
Okunmamış 15-07-2013
Super Moderator

Alıntı:
Phanes Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Sn makintel istenilen çapta ferit nüve bulunabilirmi veya preslenebilirmi?
Malum ağır bir malzeme olduğu için olabildiğince ince ve çaplı olması gerekirki başlık hafif olsun.
Ortalama15-20cm çapında kalem kalınlığında nüve bulunabilirmi veya cd kalınlığında olup 3-4cm eninde daire şekklinde bulunabilirse OO bobin sarılabilir veya konsantrik bobin,ama kalem kalınlığında olursa değişik sarım teknikleri ile (çapraz vs.) iyi bir bobin sarılabilir...
İyi bir cihazı iyi yapan bobindir yanılıyormuyum?
Daha önce yapıldımı denendimi bilmiyorum ama Makintelin söylediği ferit nüveli bobinli dedektör işe yararsa ağırlık sorun olmayacaktır.
Okunmamış 15-07-2013
makintel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Gelişmiş Üye

makintel - MSN üzeri Mesaj gönder

Sayın Phanes ve Sayın Caponali arkadaşlar; gece geç vaktin uyku küngüllüğünden olacakki, konuyu anlaşılır vaziyette izah edememişim...''ferit nüveden başlık yapılsın''ben asla bunu demek istemedim...ferit nüveli orta dalga bobin akort işlemi, konunun iyi anlaşılabilmesi için verilmiş bir misal idi...başlık imal edilirken bağdaştırma i öyle bir usulle işlem görüpte , transistör her özellikteki madende daha rahat, daha verimli rezonansa gelse acaba diye düşündüm...tabii yanıldığım yerler mutlaka vardır... saygılarımla...
Okunmamış 15-07-2013
Phanes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Genel Yönetici

Bobin,akort,rezonans,nüve derken Coşkun arkadaşımızın konusunu dağıttık. Yeni bir konu başlığı altında tartışılsa daha uygun olacak.İşin içine gpx de girdimi bu bobin işi dahada karışır,bobin ile cihaz ayrı ele alınırsa daha anlaşılır olacaktır ve ferrit nüve akortlamada zaten kullanılıyor.
Benim bahsettiğim nüve başlık olayı denenmiş netice alınmış ama gerekli çapta nüve bulunamadığı için askıya alınmış bir proje için nüvenin bulunup bulunamayacağını sormak istemiştim.
Saygılar...

Etiketler
geçerli, test

Seçenekler
Stil