Yükleniyor...
Farmet Teknoloji, Phanes, coskun, Ercan_Usta, sezgin64, caponali

Go Back   Farmet Forumları > Cihazlar Bölümü / Treasure Hunting Devices > Genel Cihaz Bilgileri > Cihaz Videoları

Cihaz Videoları Cihazlarla İlgili Videoları Bu Bölümde Paylaşabilirsiniz

Beğeni şeması3Beğeniler
LinkBack Seçenekler Stil
Okunmamış 29-04-2013
coskun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Administrators

Unhappy Ben Şok Oldum Sizde Olun

Arkadaşlar tamamen merak yüzünden ayak üstü yaptıgım deneme sonucunda resmen yııkıldım şok oldum sonra video cekmeye karar verdim...Bu test tamamen tarafsız bi testir.Zaten burda test ettigim 3 chazda ayrım konumunda ne yazık ki görmüyor altını....Yani bizim araziye cıkınca görmesini istemedigimiz şeyleri kapattıgımızda meger altınıda kapatıyormuşuz...

Velox one da ise sadece demirlere degersiz sesi verdigi konumda degersiz olarak görüyor altını onu hicbir şekilde düzeltme şansımız yok...Asıl enteresan konu ise bu materyalın 15 cm den ve degerli bi sesle bulunmuş olması sonra arkadasın koleksiyonuna eklemesi ama arazide 10-15 cm toprak altında kırıklıda olsa net ses veren velox one topragını temizleyince neden degersiz diyor ve ayrım demirlere ses vermeme konumunda iken tık demiyor...Bunun yanında diger cihazlar neden aliminyum degeri veriyor altına..Bu altının sorunu ne yada bu cihazların...En azından garret ve alpha 2000 de alimunyum degerini verdigini görünce bundan sonra onları kapatmamaya karar verdim ama velox one ile alimunyuma degerli ses alırken neden altına ses alamıyorum veya neden degersiz ses alıyorum hala acıklamasını yapamıyorum şakınım kac gündür bi o kadar da üzgünüm.

Sizinde konuya katılmanızı ve fikir ve bilgilerinizi sunmanızı bekliyorum..12 dk lık videoyu 7 saatte upload edebldim youtuba onada ayrıca sinirlendim

Okunmamış 29-04-2013
Phanes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Genel Yönetici

Sen bunu yenimi keşfettin.
Geçenlerde işlediğimiz bir konu vardı 14 ayar diye,işte orda anlatmak istediğimiz durum buydu çünkü deneme yaptığın o altın para aynı zamanda electurum dediğimiz yapay karışımlı bir paradır,yani bizans electurumudur.
Pals sistemlerde dahada sıkıntı olan bu electurum olayı, yani 14 ayar civarları tüm cihazlarda sıkıntıdır...

Şu ayırım meselesine gelince: görsel veya işitsel açma halkası silindiği taktirde 14 ayarı unutun,hatta bazı karışımlı gümüş paraları ve billion paralarıda unutun.
Bu yüzden hep deriz ya ayırımı fazla yüksek tutmayın diye...Demirin bittiği yerde ilk başta bu 14 ayar olmak üzere başlar değerlileride görmemeye...İşte bu yüzden ayırım yüksek tutulmamalıdır...Tuğlayı kesmesi yeterlidir...Hatta bazı prefesyonel kullanıcılar tuğlayı görmesini bile ister,ses ve tecrübe ile onun tuğla olduğunu zaten bilir
Demiri sildi silecek, hatta demiri görüp, kırt kırt diye kararsız kaldığı seviyenin üstünde ayırım dan kaçının dememiz bundandır...

2003 yılında spectrum xlt de keşfettiğim bu olayı (açma halkası vs.) tekrar gözümün önüne getirdin,eline sağlık
Ama bilmeyen,bilipte unutan veya yeni başlayanlar için çok faydalı bilgi...Tekrar eline sağlık.

Ayrıca hatırlıyormusun? üç kişi ve iki cihazla bir gezintiye çıkmıştık, aynı sinyale biri değerli derken diğeri değersiz demişti işte ayırım seviyesi nin önemi budur...

[Videoda sesini duydum, baya özlemişim seni...Tekrar eline sağlık.]
Okunmamış 29-04-2013
vatan61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Kıvrak Üye

güzel ve faydalı biçalışma olmuş her nekadar usta kullanıcıların genelde bildiyi bi durum olsada melesef bu biçok cihazın ortak sıkıntısı özellikle düşük ayar karışımlı altın paralarda cihazların ne yapa bileceyini önceden kestire bilmek neredeyse imkansız o yüzden ustalar altın madenine dansöz tabirini kullanıyorlar avrupa özellikle altın aramalarındaki cihazını zaten katogori olarak ayırmış ve altın arama cihazı dünyada ayrı katagori olmasına rağmen dünya devidedöktör firmalarıda bu konuyu tam aşamamış
bu konu çok karışık belkide kimyagerlerin eloktironikçi ustalarında açıklamakta zorlanacağı bi garip durum ama malesef gerçek

bide bunu arazi şartlarında düşünmek gerek ıslak madenli mineralli taşlık veya çok sıcak toprak yapısında çöplük arazide kullana bilen bi kullanıcıyı düşünmek hata oranını aklımıza getirmek gerekli işin gerçeyi özellikle genel arama cihazları olarak geçen vlf lerin en kıralıda bu altın konusunda çokta başarılıdeyil özellikle ayrımlı konumda cihazların işi zor bu eksikliyi kullanıcı tamamlamalı paylaşıma teşekkürler
Okunmamış 29-04-2013
caponali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Super Moderator

Bizanslı usta malzemeden çalmış olmasın
Şaka biyana bu durum tecrübeli ve bilinçli kullanıcılar tarafından bilinir zaten.Ama tecrübesiz kullanıcı ayrımı açar hem derinlikten hem malzemeden kaçırır.Bu kişilerde hep 'ben hiç demir çıkarmam' diye böbürlenirler ve hiç sarıda çıkaramamışlardır.
Okunmamış 29-04-2013
BigBang - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Gelişmiş Üye

Sevgili Kardeşim şok olmanın tek sebebi bunu her cihazda bizzat tecrübe etmemiş olman ... Yıllardır ayırımın çok açılmaması gerektiğini yazıp durduk Garrett'i daha önce kullandığım için pull-taps ayırımına geçmeden düşük ayarlı altınları algılamak mümkün .1 lira ile 50kr. arasında (araştırmadım ama) nikel miktarı bu farka sebep olmalı .Yıllardır hep "1 lirayı ne kadardan çekiyor" gibisinden testleri konuştuk ve videolarını izledik. Ama bu para seçimi zaten yanlıştı . Bugünkü paralardan illa test edeceksek bakır ve çinko içeriği olan ve nikeli hiç olmayan 1kr. en doğru seçim olacaktır.Nikel içeriği olan paralarla cihaz şovları yapmak aslında çok saçmaydı . Ne arıyorsak (ki bu genellikle altındır) onunla yapılan testleri konuşmak veya videosunu çekmek en mantıklısıydı.Gümüşte zaten hiçbir cihazda sorun olmayacaktır ayırım testlerinde kullanmaya bile gerek yoktur.

Alüminyum olayında ise altınla elektriksel ve manyetik özelliklerinin yakın olmasından dolayı cihazda benzer sinyale sebep olmalıdır . Belki bana güleceksiniz ama ben X1 ile ayırımı çok açmadığım için diş macunu tüplerini altın sanmışlığım bile olmuştu Bizans yerleşimleri şimdiki yerleşimlerle aynı rakımlarda olduğu için haliyle bu tür kirliliklerle karşılaşacağız

Yalnız şu da var ben bunca yılda şuna karar verdim edektörler aslında definecinin cihazı değil , oyuncağıdır Gerçek arazide toprak cinsine bağlı derinliklerde ayırmda yanılmayacak ,demirli topraklarda beklenen derinliğe bağlı olarak PI lerde de pas geçmeyecek cihaz yok Bildiğimiz en derin cihazların bile sonradan test etmek için gömülmemiş , yani hep orada duran metalleri ne kadar derinden çıkardıklarına dikkat edersek sanırım söylediğim daha iyi anlaşılır :cool Video siteleri sağolsun , Tabi sahte testleri anlayabilenler için
Okunmamış 29-04-2013
Super Moderator

Evet nikel oranından olabilir.1 tl seçimide daha çok madeni ile alakalı değilde büyüklük olarak makinaların mesafesini kıyaslamak için sanırım.Yani aynı büyüklükteki metal tüm makinalar için kıyaslanmış oluyor.Eski malzeme denenseydi video çekenlerin birisi büyük diğeri küçük malzeme ile deneyecek ve buda doğru sonuç vermeyecektir.
Okunmamış 29-04-2013
araşTIRmacı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Gelişmiş Üye

merhabalar....

cihazların tümüne yakını altın hedefleri algılamakta başarısızdır diye bir iddiası olanlara şunları söylemek isterim;

altının imzası taklit edilmesi mümkün olmayandır..tüm metaller okside olurken altın ise; uzun yıllar toprak altında kaldığında ve içeriğinde alaşım bulunduğu takdirde azıcık fosfor biriktirmenin dışında etkileşime geçmez..bu sebeple cihazlar bu metali algılamakta zorlanırlar..

altın hedeflere ulaşmanın en iyi yolu, analog sistem cihazla ve al metall konumunda arama yapmaktan geçer..

altın demirden hemen sonra diye bilinse de aslında jelatinle hemen hemen aynıdır (cihazdan cihaza farklıdır) bazen de toprak yapısına bağlı olarak mineralle eş değer görünmektedir..en iyi çözüm, eşik sesini düzenli tutup all metall konumunda toprağı taramaktır..yapılan hava testlerinde cihazlar açık hedef altınları görse bile, toprak altında (15 cm ve üstü) ayrımlı modda değersiz yada hiç görmemektedir..

saygılarımla...
Okunmamış 29-04-2013
oluşum - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Kayıtlı Kullanıcı

Sizler, şok olmaya devam edin sevgili şok cular ben bu maceraya yıllar önce tanık olmuştum, daha bı çokşeye tanık olmanızı temın ederim herkese geçmiş olsun.
Okunmamış 29-04-2013
Administrators

Şimdi burda benim asıl şaşırdığım durumlardan bı tanesinde su oldu...Ben normalde x1 kullanıyorum ama velox one olduğu icin deneme yapmak acısından onunla çıkıyorum.Velox one da ayrim otomatik desek yanlis olmaz acik yaptignizda mandali demir turu metllere kalin ton kapali yaptiginizda ise ses vermiyor.Burdan sonra yazacaklarımı iyi okuyun yalnız!

Bu altin videodaki aynı ayarlarla velox one cihazı ile 15 cm den degerli sinyali alınarak cikartilmistir...

Bu Altın'ın üzerindeki toprak temizlendikten sudan geçirildikten sonra hava testinde cihaz aynı ayar altını görmemeye başladı..olurum öyle şey demeyin olduğu icin video çektim konu actım.

Diğer mevzu velox one ile aliminyuma degerli sinyali alıyorum gayet normal durum cihaz her cihazda olduğu gibi çalışılıyor diyorum...Fakat garret cihazında kola açma halkasiyla bu Altın'ın aynı yerde sinyal verdigini görüyorum ekranda hadi diyelim bu da normal..
Aynı kola açma halkasını velox one salladigimda degerli sinyali alırken neden altına bu sinyali alamıyorum.

Bütün bunların üzerine size bu Altın'ın 22 Ayar olduğunu söylesem ne yaparsınız.

Sırf bu olay yüzünden kendimi bilime verdim paranin ayarına baktırdım kuyumcu bı arkadasıma 22 ayar dedi.

Parmagimdaki altin yüzüğü degerli gören cihazlar nasıl bu altını değersin diyor.Bendeki yüzük 22 ayar bile değil.

Hep soylerdik pulseler düşük ayar altını görmez diye ama vlf bı cihaz nasıl olurda bunu yapar.

Yani benim kafamı kurcalayın tarafı bu...İs sizin dediğiniz gibi bı durumda değil daha vahim yani.
Okunmamış 30-04-2013
yavuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Gelişmiş Üye

ustam isterseniz noktanın cihazlarına çok yüklenmeyelim ne bulursak şükür edelim çünkü birşey çıkarabiliyorsak 15 cm de olsa bu bir mucizedir.
Okunmamış 30-04-2013
Administrators

Ya burda nokta kötü ötekiler iyi demiyorum ben durum ortada ayrımda iken digerleri de görmüyor..Ama sorular net bunlarda ortada..

22 ayar altını topragın altında gören cihaz topragını yıkayınca neden görmüyor..

Aliminyum degeri veren garret yada tekneticks açma halkasınada aynı degeri veriyor.Ama aynı acma halkasını gören velox bu altını gene görmüyor parmagımdaki yüzügü görüyor ama...

Avea reklamındaki gibi ikilemler icinde kaldım...Cihazdamı sorun altında mı al sana gene ikilem hahaha daha neler görcez ya yarın gidiyorum aynı yere ayrımsız gircem garretle sadece demiri silcem.
Okunmamış 30-04-2013
Genel Yönetici

Alıntı:
coskun Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Bütün bunların üzerine size bu Altın'ın 22 Ayar olduğunu söylesem ne yaparsınız.
Şahsen ben çok şaşırırım.
Çukurların sadece bronz ve elekturum olduğunu biliyordum, demekki öğreneceğimiz çok şey var veya bu parayı basanın ayarı kaçmış, bence bu ayar işinde bi ayarsızlık var...

Weloxa gelince. Bundan öncekiler. Herşeye altın derdi, bu 15cm den çanak gibi parayı değerli olarak ayırt edebilmiş nede olsa 15cm şaşırmamak lazım...
Topraktan temizlendikten sonra görmemesine de şaşırmamak lazım,sonuçta .
Okunmamış 30-04-2013
karan musti - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Gelişmiş Üye

cihazların sinyalleri bizansın çukuruna kaçmış çıkamamış gibi duruyo ayrımlı modlarda hava testleri bile bu şekildeyse toprakta o makinalar çok zorlanır bazıları all metal modunda dahi olsa mineral sinyali verebilir arzi şartları hertürlü süprize açık teşekürler emeğine sağlık
Okunmamış 30-04-2013
Super Moderator

Alıntı:
coskun Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Ya burda nokta kötü ötekiler iyi demiyorum ben durum ortada ayrımda iken digerleri de görmüyor..Ama sorular net bunlarda ortada..

22 ayar altını topragın altında gören cihaz topragını yıkayınca neden görmüyor..

Aliminyum degeri veren garret yada tekneticks açma halkasınada aynı degeri veriyor.Ama aynı acma halkasını gören velox bu altını gene görmüyor parmagımdaki yüzügü görüyor ama...

Avea reklamındaki gibi ikilemler icinde kaldım...Cihazdamı sorun altında mı al sana gene ikilem hahaha daha neler görcez ya yarın gidiyorum aynı yere ayrımsız gircem garretle sadece demiri silcem.
Altın 22 ayar olmayabilir ama asıl sorun orda değil cihazların genel davranış biçiminde.Bazı cihazlar yüzeydeki altını görmez 10-15 santimde olsa görür ve bu toprağın etkisi ile olur.Yani toprak etkisi yüzünden iyi der.Bilirsiniz ayrım düşükken bazı demirlere iyi der ya hani biraz açınca anlarsınız.Buda onun gibi bişey.Bazılarıda yüzeydeki altını görür ama aşağı indikce mesela 10-15 santimden sonra zorlanır.Yani cihazlar ya yüzeydekini bulur yada 10-15 santimdekini bulur.15 santimden sonra altın bulmak şartlara bağlı olsada zordur.Kısaca altını cihazla bulmak kısmet işidir.Kime kısmetse öyle yada böyle bulur.Biz yüzeydekinin üstünden geçer gideriz cihazla tarlada eleman çalışırken ona kısmet gözüyle bulur.
Okunmamış 01-05-2013
killroy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Yeni Üye

değerli arkadaşlar amanın geçen 32 yılda bir adım bile ileri gidememiş mi defineci arkadaşlar,eskiden ülkemizde cehalet batıl şartlanma diz ile adam boyu idi şimdi minare ile eyfel kulesi boyu,bir tek sağduyulu azıcık lise okumuş üniversitemsi tekke değil.
vatandaş yok herhalde,
yok boşluk bulan dedektör,yok iddaa kuponu yapan,1 km den altını gören çubuk,
bende teknikdüzeyde darbe induksiyon ve diğer dedektörlerle bir elektronik yük müh olarak(almanyada okudum gerçek uni nin ne olduğunu bilirim.) claus colani ile (pulse inkuksiyonu icat eden münihli yük müh)charles garrett ile tanıştım.
aşağıdaki bilgiler anlayana bazı şeyleri veririler umarım
------VLF ,induksiyon balans dedektörler garrett white s vb sadece bobin çapının 1,5 1,7 katını yani 30cm başlık 45 cm yi 40cm başlık ta 60-65 cm yi gösterir buda mineralsiz kuru toprakta veya kuru kumda.
---dünyada ve uzayda HİÇBİR ELEKTRONİK DEDEKTÖR ALTIN İLE BAKIRI,GÜMÜŞ İŞE SARIYI, KURŞUN İLE ÇİNKOYU,ALUMİNYUM İLE BRONZU AYIRDEEEEDEEEEMEEEZZZZZ
--SADECE FERRO(DEMİR NİKEL,KOBALT) VE NON FERRO (DİĞER TÜM METALLER VE ALAŞIMLAR) ARASI oda inşallah ayrım yapar
---enderin ve mineralden görece en az etkilenen sistem birçok ilkini yaptığım claus colaninin bulduğu ve klaus ebingere 1972 de patent kullanma hakkını sattığı lorenzinin de orada stajyerlikten LORENZ deepmaxçılık oynadığı darbe induksiyon sistemidir
pulse induction ingilizce puls induktion almanca
ve bu sistemde ayrım sadece inşallah oda yakında ve kesin olarak tespit durumunda ucundan azıcık vardır sadece 40 yılda çözemeyen EBİNGERİN SAHİBİ klaus ebinger de itiraf ettiği üzere şu ana kadar sadece ben yapabilmişim definecilik olsa işim herhalde çok para kazanırdım.
---derinlik konusuna gellince en derin arayan ço zahmetli de olsa manyetometre dedikleri dünyanın elektromanyetik doğal alanındaki değişimleri indirekt ölçen cihazdır ve defineciler için sadece dezavantaj ve yüksek maliyet içerir.bu cihaz 6-7 metreye kadar arayabilir
----22 ayar altın,yok nikelli alaşım vs vs safsatadır
----demir nikel kobalt relatif permeabilite mü r denir 10000 ile 50000 arasıdır.bunlara ferromanyetik metaller denir
----diğer tüm metallerde mü r 1,004 ile (kurşun) 1,016 (altın) 1,019(gümüş) gibi virgülden sonraki sadece 2. 3 hanede fark gösterir ve bunu hiçbir cihaz ÇÖÖÖZEEEEMEEEEZ sonuçta hepsi bir civarıdır
--- PI sistemi almancası WIRBELSTROM, ingilizcesi EDDY current dedikleri manyetik uyarıda bir sekonder alan üğreten akımların etkisini ölçer ve 40 yıldır eletriksel iletkenlik sanan colani ve ebinger ve diğerleri sadece karanlıkta cahil ve şartlanmış definecileri kandırır yok12 metreymiş yok boşluk bulurmuş..amanın
ve bu eddy current in etkisini hala bilemedikleri için sekonder alanı açık olarak algılayamazlar.geçen hafta klaus ebinger beyfendi itiraf etti.ben bazı şeyleri gördüm ve elektronik olarak basiteçe çözüm olayını çok irdeledim ancak trafodaki kayıpları çözen ferit(sıkıştırılmış saf demir tozu) bulunduktan sonra teorik fizik olarak bunu inceleyen tek mahluk herhalde benim ve kesin çözüm(nasıl oluşurlar hangi parametreler geçerli )bulamasam da PI sisteminde 40 yıl sonra ebingeri karıştıracak bilgileri kısmen verince orasının da karışması doğru iz üzerinde olduğumu gösterdi..
son alarak 1 -5 km den altına gösteren hemde elektronik göstergeli çubuğa para vereceğinize adanalı ''göbekçi baba ''türbesine gidip göbek atın al sana bi göbek ver bana bir define diye
çevrenizde 360 derece alanda acaba altın olmayan 1 km mesafede neresi olabilir,
dedik ve gittik
Okunmamış 02-05-2013
Administrators

killroy bu yazdıklarının burdaki video ile ne alakası var.Amacın nedir bunları yazarken hangi kafadaydın...Burda anlatılmak istenen ile senin anlattıklarının ne alakası var bi oku önce sen konuyu anla...Arkadaş herkes bi alem bu ara vlf cihazlarla test yapmışız sen ne ebinger bırakmışsın ne pulselerin calışma sistemini hahaha komik ötesisin
Okunmamış 02-05-2013
Genel Yönetici

Kardeş sen ferit nüve'yi yenimi keşfettin??
Bu forumda ferit nüve başlık saranlar bile var...
Okunmamış 02-05-2013
korsan 33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Gelişmiş Üye

Alıntı:
killroy Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
o sana öyle geliyor canım kimle vs nelerle muhatap olduğunu bilsen dikkatli yazardın dicektim demiyom senin konsantrasyon yeteneğin de belli ilkel sen de..
abi afedersin sen herhangi birşey kullanıyormusun senin o magara adamı dediğin adamdan ve sitede yazan diğer insanlardan ne güzel ağız tadıyla bizde yeterli derecede bilgi alıyoruz bize ne senin filozoflarından lütfen oyun bozarlık yapma
Okunmamış 02-05-2013
Genel Yönetici

Alıntı:
ulan sayın efendim,bunlar nekadar da çok şey biliyollar
Evet kardeşim burda öyle kişiler vardırki içlerinde en cahili benim...
Anlıyacan yanlış yere tosladın,başka forumlarda dikkat çekebilirsin...

Alıntı:
dedik ve gittik
Uğur ola...
BigBang kişi bunu beğendi.
Okunmamış 02-05-2013
korsan 33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Gelişmiş Üye

sitedeki forum sayfalarını okuduysan insanların birbirleri hitap şeklini görüceksindir birbirlerine anlatımlarını belirli bir saygı çerçevesinde yapıyorlar sende öyle denesenya bencede sana uğurlar ola .

Etiketler
ben, oldum, olun, sizde, şok

Seçenekler
Stil